Canon EOS M

• Konstrukce
    • Materiály
    • Váha
    • Dotykový display
    • Tlačítko On/Off je špatně nahmatatelné, slpývá s povrchem. Pokud je to ochrana proti náhodnému stisknutí, tak fuguje dokonale.
    • Nutnost upgrade firmware na verzi 2.02. Alespoň, že je to snadné.

Protože jsem , svůj druhý aparát, skvělý to compact Canon Powershot G12, dal synovi, vyvstala u mne potřeba druhého aparátu k zrcadlovce Canon EOS 50D. Po delších úvahách mi jako ideální řešení přišla koupě tohoto aparátu Canon EOS M. Protože se jedná o stejnou rodinu EOS, což mi dovoluje na tomto aparátu používat všechny EF a EF-S objektivy od zrcadlovky. K nasazení těchto objektivů je nutné mít adaptér Canon Mount Adapter EF-EOS M. Ten zaručí bezchybnou spoluprácii všech EF/EEF-S objektivů s tělem EOS M. Původně jsem chtěl koupit jen tělo EOS M a tento adaptér a používat ho jen jako druhé tělo, ale po odzkoušení této sestavy se setovým objektivem, jsem se rozhodl ho používat i jako druhý aparát. Zatím nelituji, je to opravdu dobrý kousek. Elektronika je stejná jako u zrcadlovky Canon EOS 650D, je lehký, skladný a má dotykový dispay, což je paráda. Vřele doporučuji.
    PS.
    k výtkám v některých recenzích (firmware 1.06).
    Ostření má v menu tato nastavení AF nebo AF/MF nebo jen MF. Takže při volbě AF/MF odpadá potřeba přepínat, Možná, že tato volba přišla,až s novým firmware jako i zrychlené zaostřování v režimu jednosnímkového automatického zaostřování (One-Shot AF).

Typ fotoaparátu
Výška
66.5 mm
Hloubka
32 mm

Canon rozšiřuje svou oceňovanou řadu EOS o nový fotoaparát EOS M. Jedná se o vůbec první bezzrcadlovku společnosti Canon, která je určená pro fotografy, kteří rádi sdílí své každodenní vášně prostřednictvím fotografií, od jídla až po módu, kulturu, hudbu nebo umění. Nový fotoaparát je kompaktní a jeho ovládání velmi intuitivní, přitom ale nabízí kvalitu digitálních zrcadlovek, kreativní funkce a možnost natáčet Full HD videa. EOS M je všestranný a kompaktní, takže jej mohou mít po ruce všichni nadšenci, aniž by se nutně museli považovat za profesionální fotografy, a vytvářet prostřednictvím fotografií kroniku svého života.
EOS M je dostupný v elegantní černé, zářivé bílé, stylové stříbrné nebo výrazné červené barvě. V kompaktním a stylovém designu se skrývá kvalita oceňovaného zobrazovacího systému Canon EOS. Vedle fotoaparátu se nabízejí dva nové objektivy, EF-M 22mm f/2 STM a EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM se standardním zoomem, a nový kompaktní blesk Speedlite 90EX, takže fotografové mají k dispozici vše, co potřebují pro každodenní vytváření krásných snímků. Pro fotografy, kteří chtějí posunout hranice kreativity ještě dále, je připraven adaptér bajonetu Mount Adapter EF-EOS M, díky kterému je novinka kompatibilní se všemi objektivy z řady EF.
Kvalita digitálních zrcadlovek Canon
Hybridní 18megapixelový APS-C CMOS snímač s vysokým rozlišením umožňuje tisknout oblíbené fotografie ve velikosti plakátu nebo ze snímků vyříznout a vytisknout jen jeho drobný detail. A nezáleží na tom, jestli se jedná o snímky z oblíbeného klubu nebo o fotografii rafinovaných švů kabelky snů. Velký snímač také umožňuje umělecké rozostření pozadí pro dosažení krásných portrétů nebo detailních záběrů, které ohromí.
Procesor Canon DIGIC 5 zaručuje krásně výrazné barvy a přirozené tóny pleti, zároveň super rychlá spoušť umožňuje zachytit jedinečné momenty ve zlomku vteřiny. Rozsah citlivosti nativního ISO 100-12 800 (rozšiřitelné na 25 600) usnadňuje fotografování náročných večerních scén a noční atmosféry. EOS M má hybridní AF systém, který podporuje super rychlé a přesné automatické ostření a umožňuje profesionální focení a natáčení snímků.
Vyfoťte, co vidíte a jednoduše vyjádřete své kreativní vize
Každá část EOS M byla navržena tak, aby bylo jednoduché zachytit krásné, kreativní a vysoce kvalitní snímky. Uživatelé jistě ocení ovládání prostřednictvím jasného dotykového LCD displeje Clear View II s úhlopříčkou 7,7cm (3,0”) a vysokým rozlišením. EOS M už od prvního dotyku poskytuje větší či menší kontrolu nad fotografií, prostě přesně takovou, jaká je právě potřeba. Stačí si jen jednoduše vybrat z nabídky různých režimů a nastavení prostřednictvím ikon na displeji nebo zvolit režim Inteligentní automatická scéna, který upravuje nastavení fotoaparátu dle objektu a podmínek, takže se uživatel může soustředit jen na kompozici a vhodný moment pro stisknutí spouště.
EOS M využívá výhod nekomplexnějšího fotografického systému na světě. EOS M je kompatibilní se všemi objektivy z řady Canon EF díky novému Mount Adapter EF-EOS M, což umožňuje zachytit každý detail při focení z blízka nebo jednoduše fotografovat i vzdálené objekty. Fotoaparát je tak možné přizpůsobit fotografování jakékoli situace.
Přídavný blesk Speedlite umožňuje využít osvětlení pro kreativní techniky, které posunou snímky na novou úroveň. Unikátní snímky lze vytvořit také pomocí celé řady kreativních filtrů, jako jsou efekt levného fotoaparátu, černobílý zrnitý efekt nebo dokonce efekt, který napodobuje zkreslení objektivu typu rybího oka. Filtry je možné nastavit před vyfocením a lze si výsledek prohlédnout v živém náhledu, což umožňuje vyzkoušet si různé efekty a rozhodnout se pro ten pravý ještě před stisknutím spouště.
Staňte se filmařem s EOS Movie a režimem Videomomentka
Někdy nestačí zachytit daný moment jen na fotografii. Proto EOS M umožňuje lehce přepnout na natáčení Full HD videa se stereo zvukem. Režim Videomomentka pomáhá uživatelům vytvořit krátká strhující videa s profesionálním střihem, aby se při sledování videí přátelé a členové rodiny nenudili.
Rozšíření EOS systému o speciální příslušenství
EOS M je kompatibilní se stávajícími objektivy Canon řady EF, příslušenstvím a blesky Speedlite. Zároveň byly představeny dva objektivy EF-M, EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM se standardním zoomen a super tenký EF-M 22mm f/2 STM, které nabízí vysoký výkon a mobilitu. Oba disponují novou technologií krokového motorku, jež zaručuje výjimečně hladký chod automatického ostření, a současně jsou objektivy osazeny přesnou optikou Canon. Jejich kompaktní design doplňuje vzhled kapesního kompaktního fotoaparátu.
EOS M bude navíc standardně dodáván s novým bleskem Speedlite 90EX, který je kompaktní, všestranný a velmi lehký. Navíc nabízí maximální směrné číslo 9 a podporu širokoúhlých objektivů, takže se hodí pro každodenní použití. Lze použít jako hlavní blesk při bezdrátovém ovládání několika dalších blesků. Tyto možnosti ocení především pokročilí uživatelé při vytváření kreativních světelných efektů.
EOS M – hlavní charakteristika
• Kvalita digitálních zrcadlovek v kompaktním těle
• Režim Inteligentní automatická scéna
• Všestranný fotoaparát s výměnnými objektivy
• Rozmazané pozadí pro emotivnější fotografie
• Jednoduché ovládání prostřednictvím dotykového displeje
• Fotografie s atmosférou i při slabém osvětlení
• Full HD video a režim Videomomentka

• + design (mám bílou barvu)
    • + kvalita fotek
    • + konstrukce
    • + dotykový display
    • + vyměnitelný objektiv
    • + externí blesk, ale i přisvícení bez blesku /umí udělat v šeru hezký záběr/

Foťák jsem si vybrala již před rokem. Po roce používání jsem maximálně spokojena, jsem laik a neumím využívat všechny ty funkce a je to pro mně škoda, hodilo by se mi, kdyby mě to někdo naučil, ale fotky jsou zatím fakt nejlepší, jaké jsem kdy měla, a to už jsem pár těch hitech foťáků vystřídala.
    Doufám, že brzy budou k dostání originál objektivy. Velmi dlouhá výdrž baterie, ačkoliv jsem měla vždy k foťáku dvě, tady si vystačím s jednou. Foťák dělá dle mě moc hezké videa. Ideální rodinný fotoaparát.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Systémový
    • Konstrukce
    • Materiály
    • Váha
    • Dotykový display
    • Nutnost upgrade firmware na verzi 2.02. Alespoň, že je to snadné.

PS.
    k výtkám v některých recenzích (firmware 1.06).

• Canon EOS M mě pozitivně překvapil obrazovou kvalitou a ovládáním. CMOS snímač v kombinaci se setovým 18-55mm objektivem...

Zobrazit celou recenzi na www.di24.cz

• Prvním CSC fotoaparátem od značky Canon je EOS M. Ten disponuje 18MPx APS-C čipem a potěší i dotykový displej. V dnešní ...

Zobrazit celou recenzi na www.digimanie.cz