Canon PowerShot G16

• , zakoupeno v KASA.cz

• Výborně fotí za špatných světelných podmínek

Nejlepší foťák, který jsem zatím měl

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Malý, výkonný, skvěle padne do ruky a kvalita fotek perfektní.

Myslím, že líp jsem si vybrat nemohla :-)

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Kompaktní konstrukce, skvělá kvalita fotografií, sáňky pro blesk i hledáček, vše co má foťák této třídy mít.
    • Trošku mě mrzí, že již nemají "géčka" výklopné displeje a hledáček už je taky spíše "do počtu".

Skvělý doplňkový foťák k zrcadlovce. To hlavní co je na něm super je kvalita fotografií a o to tady jde.

Typ fotoaparátu
75.9 mm
Hloubka
40.3 mm

Pokročilý digitální fotoaparát Canon PowerShot G16
Další z řady pokročilých kompaktních digitálních fotoaparátů Canon se širokoúhlým objektivem. Základem fotoaparátu je CMOS snímací prvek s rozlišením 12.1 megapixelu, kterému sekunduje širokoúhlý objektiv s 5x optickým zoomem a mimořádně rychlým procesorem Canon DIGIC 6 s technologií iSAPS. To je základ fotoaparátu Canon PowerShot G16.

Kvalitní snímky bez rozmazání
Použitá technologie 3 krokové optické stabilizace obrazu, která dokáže kompenzovat roztřesení fotoaparátu, a tím poskytuje jasné, nerozmazané snímky v celém rozsahu zoomu.

Jednoduché fotografování a natáčení
Fotoaparát PowerShot G16 využívá 9 bodovou funkci detekce obličeje, díky nimž je fotografování portrétů snadné a spontánní. Výběr a sledování obličeje optimalizuje nastavení pro vybranou osobu, zatímco Detekce obličeje se samospouští je ideální pro pořizování autoportrétů a skupinových fotografií. Samozřejmostí je též možnost nahrávat Full HD videozáznamy se stereo zvukem do formátu MP4. Vysokou rychlost fotoaparátu dokazuje možnost pořídit až 9,3 snímků za sekundu v plném rozlišení.

Kvalitní LCD displej a optický hledáček
Na zadní stěně fotoaparátu najdete displej PureColor LCD II G s úhlopříčkou 3" a několika specialitami. Displej s vysokým kontrastem a s rozlišením 922 000 pixelů reprodukuje barvy mnohem lépe, zobrazení scény je zřetelněji viditelné a má široký pozorovací úhel. Tento displej má funkce rychlého rozsvícení společně s možností nastavení pěti úrovní jasu a je doplněn praktickým optickým hledáčkem, který využijete nejenom při jasném slunečním dni.

Široké možnosti připojení
Fotoaparát můžete propojit například s počítačem prostřednictvím klasického USB 2.0 rozhraní a začít stahovat nafocené snímky. Presentovat videa a fotografie přímo z fotoaparátu můžete také prostřednictvím multimediálního miniHDMI konektoru na velkých obrazovkách televizorů. Snadné sdílení fotografií prostřednictvím chytrých telefonů nebo tabletů provedete pomocí bezdrátového WiFi rozhraní. Zájemce o tento model může potěšit i možnost příjmu GPS signálu ale pouze za pomoci kompatibilního smartphonu.

Klíčové vlastnosti
Výkonný digitální fotoaparát Canon s kvalitním objektivem s velmi vysokou světelností f/1.8 až f/2.8, který umožňuje přiblížit snímanou scénu pomocí ohniskové vzdálenosti 6.1 - 30.5 mm, která odpovídá 5x optického zoomu. Speciální voliče kompenzace expozice a citlivosti ISO umožňují pohodlné nastavení expozice a citlivosti ISO bez nutnosti přístupu k nabídkám. Citlivost lze nastavit v rozmezí od 80 - 12800. Fotografování za zhoršených podmínek usnadňuje také vestavěný blesk s rozsahem 50 cm až 5 m. Jako paměťové médium pro ukládání fotografií výrobce zvolil karty typu SD, SDHC, SDXC a z konektorové výbavy je kromě HDMI k dispozici tak Hi-Speed USB (MTP, PTP, kompatibilní s Mini-B). Přítomné je i bezdrátové WiFi rozhraní a podpora příjmu GPS signálu prostřednictvím kompatibilního smartphonu.

Rozměry fotoaparátu jsou 108,8 x 75,9 x 40,3 mm a jeho hmotnost je 356 g včetně baterie a paměťové karty. Přístroj je napájen dobíjecí Li-ion baterií NB-10L, která dokáže poskytnout dostatek energie pro až 360 snímků nebo 420 minut přehrávání. Snadným nastavením Vás provede přehledné vícejazyčné menu s podporou češtiny.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Výborně fotí za špatných světelných podmínek

Nejlepší foťák, který jsem zatím měl

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Malý, výkonný, skvěle padne do ruky a kvalita fotek perfektní.

Myslím, že líp jsem si vybrat nemohla :-)

• , zakoupeno v EURONICS

• trvale vysoce dosahovaná kvalita fotoaparátů zn. Canon

produkty řady G lze jednoznačně doporučit

• design
    • Špatné vyvážení bílé

Tento foťák mne velmi zklamal. Vybrala jsem si ho podle recenzí, ale tentokrát to nevyšlo. Měla jsem foťák Fuji za 4000 Kč a fotky byly super. S tímhle za 10000 Kč nestojí za nic. Vyvážení bílé špatné v automatickém režimu i v ostatních.
    Už nikdy Canon!!!

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• úžasné fotky - barvy, kontrast, vyrovnání světla (v porovnání s "obyčejnými" kompakty a mobily)
    • velmi rychlý - ostří téměř okamžitě a po zapnutí je za cca 1s připraven k focení
    • baterie vydrží dlouho
    • možnost přímého uploadu fotek do cloudového uložiště od Canonu
    • návod jen ke stažení online

Byl jsem příjemně překvapen výdrží baterie - uvádějí 350 fotek, ale po vyfocení tří set mi ani neubyla čárka... vybil se až když jsem probraných 180 fotek stahoval přes WiFi do PC. Dlouho jsem foťák vybíral a jsem velice spokojen. Teď se s tím ještě pořádně naučit fotit :-D

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Výborný fotoaparát pro mé potřeby.
    • Zatím nic, vlastním krátce

Na základě recenzí jsem si vybrala tento foťák a naprostá spokojenost.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

Můj předchozí fotoaparát byl Canon PowerShot A570IS. Za těch pár let se udál kus vývoje, nákupu nového Canonu tedy nelituji. Canon PowerShot G16 má CMOS chip, který je podstatně rychlější naž CCD, je možné fotit sekvence snímů a ty různě zpracovávat. Má velkou světelnost, což byl pro mne hlavní důvod nákupu. Mán praktická kolečka pro volbu času a clony v manuálním režimu, takže manuální režim lze pohodlně používat. Co se týče kvality běžných snímků v auto režimu, nepřipadá mi že by byly lepší než z Canonu PowerShotu A570IS.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• krásně padne do ruky,dlouhá výdrž baterie a skvělé snímky

před G 16 jsem měl cca 6 roků CANON G12 s kterou jsem byl nadmíru spokojen a s kterou jsme nafotil bez jediného problému tisíce krásných fotek.Proto jsem zvolil znovu koupi fotoaparát Canon a to G 16.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

naprostá spokojenost