Fujifilm FINEPIX X10

56.8 mm

• , zakoupeno v Aaron

optický hledáček, možnost ručního nastavení, cena, vzhled,

• , zakoupeno v Digiobchod.cz

Vyborny fotak velikosti kompaktu. Svetelny objektiv, super design, rozumna cena. Velky fotak sebou moc nenosime a tento se vejde do vetsi kapsy.

• , zakoupeno v Electro World

• Super hledáček a objektiv. Krásné, skoro retro provedení.
    • Mohl by mít výklopný displej (není podstatné).

Perfektní fotoaparát.

Výška
69.6 mm
Hloubka
56.8 mm

Digitální fotoaparát Fujifilm FinePix X10 se snímačem  CMOS s rozlišením 12 Mpx. Širokoúhlý objektiv Fujinon s 4× optickým zoomem (ekv. kinofilmu): 28-112 mm. LCD displej s úhlopříčkou 2,8" a rozlišením 460.000 bodů. FullHD video 1080p. Sériové snímání až 7 sn./s. FinePix X10 se určitě může řadit mezi nejlepší kompakty ve své kategorii, nadchne začínající i zkušené a náročné uživatele.

Speceifikace kompaktu Fujifilm FinePix X10

Efektivní počet pixelů     12 Mpx

Velikost snímače  &n

• - malé rozměry
    • - světelnost
    • - makro
    • - cena
    • - uvítal bych závit na c-pol. filtr přímo v objektivu
    • - zapínání otočením objektivu

Fotím zrcadlovkou,X10 používám jako foťák do kapsy, na tak malý čip je kvalita fotek výtečná.

• , zakoupeno v Aaron

optický hledáček, možnost ručního nastavení, cena, vzhled,

• , zakoupeno v Digiobchod.cz

• , zakoupeno v Electro World

• Super hledáček a objektiv. Krásné, skoro retro provedení.
    • Mohl by mít výklopný displej (není podstatné).

Perfektní fotoaparát.

• , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• výborné fotky, skvělá citlivost a světelnost objektivu, jsem velice spokojen.
    • V návodu jsem nenašel popis jednoho tlačítka, doteď nevím co dělá.

výborné fotky, skvělá citlivost a světelnost objektivu, jsem velice spokojen.

• , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• Prace v seru....
    • Velikost

Celkove spokojeny

• , zakoupeno v K24.cz

• Funkce P, A, S,
    • možnost fotit do RAW
    • velká světelnost objektivu
    • tichý režim

malý, pohotový foťák s parametry srovnatelnými s nejnižší třídou zrcadlovek

• , zakoupeno v K24.cz

• Zpracování, obraz, ovládání, cena
    • SD karta zformátována na použítí pouze ve fotoaparátu.
    • Baterii je nutné při nabíjení vyjmout. (v základu pouze ext. nabíječka)
    • Slabší výdrž baterii.

Hledal jsem náhradu za Sony V1 (kompat s plným manuálem) a po hledání nalezl tento model a jsem spokojen. Optický hledáček (možnost vypnout displej), slušný automat, úplný manuál, jednoduché ovládání, možnost externího blesku, kompaktní provedení - vše co jsem očekával.
    Zajímavé řešení zapínání, slušný objektiv, zoom napojen na otáčení objektivu, rychlost, retro design.
    Trochu mě překvapila nutnost vyjmout při nabíjení baterii (v základu je pouze externí nabíječka baterie), stejně tak, že karta je fotoaparátem zformátována způsobem, který není možné použít jinde, například v externí čtečce nebo v jiném přístroji. Dioda zaostření je při použítí optického hledáčku poněkud mimo zorné pole oka a za přímého slunce téměř nerozpoznatelná. Baterie nemá extra výdrž (s 1000mA), ale s tím jsem z recenzí počítal. Časem zvážím nákup externí baterii. Přoložený popruh není určen na ukládání přístoje do brašny pro kompaktní přístoje, ale spíš do objemějšího. Nahradil jsem je klasickým poutkem.
    Ale k v každém případě recenze z informace z kterých jsem čerpal nelhaly a jedná o výborný fotoaparát, který nejen že bezvadně fotí, ale i skvěle vypadá.

• , zakoupeno v Electro World

• vynikající obrazová kvalita při správném nastavení
    • reakční doba (rychlost)
    • transfokátor na prstenci objektivu
    • uživatelsky přívětivý
    • krásný "retro" design
    • nepříliš kvalitní video
    • nemá výklopný displej
    • k dosažení nejlepší obrazové kvality je potřeba trochu se věnovat nastavení fotoaparátu, není to úplně typ "kup a foť"

Fuji X10 je zářným příkladem kvalitně odvedené práce jak řemeslné, tak softwarové. Jeho hlavní předností je automatický EXR režim, díky kterému i fotograf začátečník dokáže při správném nastavení získat takové snímky, které by s jiným fotoaparátem nezvládl. Profesionálům pak přináší jistotu v podobě rychlého přístroje pro každodenní focení bez starostí.

Naprosto kladně hodnotím transfokátor na prstenci objektivu. Titěrná tlačítka malých kompaktů jsou často velmi necitlivá a přiblížení je špatně kontrolovatelné. Zde - díky zmíněnému prstenci - lze přiblížení velmi jemně korigovat.

Kvalita fotografií je v dané třídě bezkonkurenční. Objektiv bez chromatické aberace, lehká soudkovitost v nejširším ohnisku se dá prominout. Rozsah optiky pro běžné focení dostačující. Vyjímečnost produktu navíc podtrhuje krásný design, který je v retro stylu a připomíná fotoaparáty z doby našich dědečků.

Nelze než doporučit.

• + světelnost objektivu
    • + kvalita fotografií
    • + odolné tělo
    • - výdrž baterie

Fujifilm X10 jsem si vybral po dlouhém rozhodování a pročítání recenzí jako druhý fotoaparát k mé zrcadlovce. Hodně důležitá pro mne byla optika a světelnost objektivu, ukládání do RAWu, podstatně méně pak různé vymoženosti poslední doby (dotykový displej, wifi apod.), velkou roli nehrál ani rozsah zoomu. Zároveň jsem chtěl, aby byl fotoaparát přiměřeně velký a odolný. Fujifilm se zdál jako ideální kandidát - je o trochu větší než běžné kompakty, tím lépe se však drží, tělo je z hořčíku, disponuje s objektivem s rozsahem 28 - 112 mm o světelnosti 2,0-2,8 (zoomuje se otáčením objektivu, což je velmi příjemné), má základní optický hledáček, který využijete při ostrém světle, ovládání je poměrně intuitivní, i když v některých režimech se může zdát složitější. Je vhodný jak pro začátečníky (plně automatický režim EXR má výborné výsledky), tak pro pokročilé fotografy, kteří preferují manuální režim či preferenci clony, času apod. Bonusem navíc je možnost přímého nasazení filtrů na objektiv. Samozřejmě jsem byl hodně zvědavý na výsledky - zkoušel jsem ho při různých příležitostech, světle, podmínkách a musím říct, že jsem tak dobré fotografie neočekával - jsou ostré, prokreslené, mají hloubku, do ca. ISO 800 jsou bez šumu. Jedinou výraznější slabinou je pro mne výdrž baterie, která stačí tak na 300 snímků, Odhlédnuto od toho se Fujifilm X10 zatím osvědčil skvěle a mohu ho vřele doporučit.