Fujifilm X-E1

300 g
Šířka
23.6 mm

• Výborná obrazová kvalita

Výborný přístroj s nimž je fotografování opět radost.
    Profesionalni e-shop, perfektní komunikace a nadstandardní péče o zákazníka.

• , zakoupeno v Aaron

• slušné zpracování
    • zatím se peru s vypínačem, mám několik Canonů a u G10 je na tomto místě zoom a zvětšování náhledu
    • pravá strana mohla být macatější pro lepší uchycení
    • poměrně dlouhý náběh po zapnutí

zatím nemohu moc hodnotit, s aparátem se sžívám, ale fotí slušně

• , zakoupeno v FUJIfoto.cz

• Menší a lehčí než zrcadlovka. Velikost senzoru jako u zrcadlovky, možnost výměny objektivů, spousta funkcí,
    • elektronický hledáček s dioptrickou korekcí, kde je možné si navolit zobrazení důležitých nastavených parametrů.Při fotografování na vysoké ISO není velký nárůst šumu.
    • Konstrukčně už tyto přístroje silně konkurují zrcadlovkám, nemají pohybující se zrcátko, což může být vzhledem k možnosti poruchy zrcátka bráno jako klad. Všechny možnosti přístroje se majitel dozví až z návodu k použití, je jich opravdu hodně. Zanedbatelné není ani hořčíkové tělo, perfektní zpracování a kvalitní objektivy.
    • Rychlost zaostření AF se ještě nevyrovná zrcadlovce.
    • Někomu se možná může zdát tělo vzhledem k uchopení zbytečně malé. Drahé objektivy.

Tento přístroj jsem koupil,protože jsem již majitelem fotoaparátu
    od firmy Fuji s kterým jsem spokojen, ale vzhledem k jeho stáří a samozřejmě nedostatku výkonnějších parametrů, které jsou k dispozici u novějších modelů, jsem hledal jeho náhradu. Po krátké době a zběžném odzkoušení za nepříznivých podmínek
    jsem mile překvapen kvalitou obrazu. Jednalo se o foto na vysoké ISO a foto za velmi kontrastního osvětlení. Myslím si, že
    tento fotoaparát za cenu kterou se teď prodává, může směle konkurovat dražším modelům jiných značek a uspokojí nejen většinu amatérských fotografů, ale věřím, že by po něm šáhnul i leckterý profesionální fotograf, jako náhradu za zrcadlovku.
    Zatím jsem s koupí spokojen a věřím v japonskou kvalitu!

Typ fotoaparátu
300 g
Šířka
23.6 mm

Fujifilm FinePix X-E1

Kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy zažívají v poslední době značný boom. Vyplňují totiž mezeru, která vzniká mezi klasickými digitálními fotoaparáty a zrcadlovkami. Tyto fotoaparáty se mohou pochlubit snadnou přenosností, rychlým fotografováním a výslednou fotkou přibližující se fotografiím vytvořených digitální zrcadlovkou. Hodí se tak pro uživatele, kteří chtějí pořizovat perfektní snímky, ale nechtějí se zdlouhavě učit nastavovat jednotlivé parametry jako je tomu u digitálních zrcadlovek.

Citlivý X-Trans CMOS snímač a rychlý EXR procesor

Zachyťte krásně podsvícené objekty, nebo fotografujte na večerní párty i za zhoršených světelných podmínek a zachovejte fotografiím nezapomenutelné kouzlo tvořené celou řadou nočních barev. Tohoto výsledku docílíte pomocí citlivého X-Trans CMOS snímače, dobře světelného objektivu a díky rychlému zpracování fotografií výkonným EXR procesorem.

Pohodlné nastavení jednou rukou a LCD obrazovka s OLED hledáčkem

Všechny základní nastavovací funkce naleznete na pravé straně fotoaparátu a díky tomu budete schopni rychle a pohotově zvolit potřebné nastavení pro snímanou scénu nebo fotografovaný objekt. Vše tak budete mít přímo na dosah ruky. Kvalitní obrazovka doplněná OLED hledáčkem zase umožní pořizovat pohodlněji snímky i při vysokém slunečním svitu.

Jednoduché připojení

Fotoaparát je možné propojit přes klasické USB rozhraní s počítačovou stanicí nebo notebookem a zálohovat tak fotografie a filmy na disk počítače. Propojit fotoaparát lze i napřímo s televizorem prostřednictvím multimediálního HDMI rozhraní a presentovat tak pohodlně fotky z dovolené nebo nejrůznějších akcí s vysokým komfortem.

Natáčejte videa se zvukem ve vysokém FullHD rozlišení

Nic nevypoví o atmosféře snímané scény tolik, jako natočení videozáznamu. Fotoaparát neumí pouze pořizovat kvalitní fotografie, ale umožňuje uživateli pořizovat kvalitní videozáznamy se zvukem ve vysokém FullHD rozlišení, které zachytí velké množství detailů.

Klíčové vlastnosti

Výkonný a snadno kompaktní digitální fotoaparát s podporou vyměnitelných objektivů, který se kvalitou může rovnat s robustnějšími digitálními zrcadlovkami. Tento model je dodáván pouze jako tělo bez přiloženého objektivu. Přikoupit lze ještě další objektivy s kompatibilním bajonetem Fujifilm X mount. Obraz z objektivu snímá citlivý X-Trans CMOS snímač s APS-C rozměry 23,6 x 15,6 mm, který dokáže zaznamenat rozlišení až 16,3MP. Rychlé zpracování provede výkonný EXR procesor. Přístroj je schopen zaznamenávat videa ve vysokém FullHD rozlišení ve formátu MOV se stereo zvukem a fotografie ve formátech JPEG a RAW. Data lze ukládat na paměťové karty typu SD, SDHC i vysokokapacitní SDXC (doporučuje se rychlost karty CLASS 10). Snímanou scénu si můžete prohlédnout na kvalitním 2.8" LCD displeji s rozlišením 460 000 bodů a doplněném ještě o OLED hledáček. Kopírovat data do počítače nebo notebooku lze přes klasické USB 2.0 rozhraní a připojit fotoaparát k televizoru například přes multimediální HDMI konektor.

Rozměry výrobku jsou 129 x 74,9 x 38,3 mm a jeho hmotnost je 300 gramů bez příslušenství nebo 350 gramů s baterií a paměťovou kartou. Napájení přístroje zajišťuje nabíjecí Li-ion baterie s maximální výdrží až 350 snímků.

• Výborná obrazová kvalita

Výborný přístroj s nimž je fotografování opět radost.
    Profesionalni e-shop, perfektní komunikace a nadstandardní péče o zákazníka.

• , zakoupeno v Aaron

• slušné zpracování
    • pravá strana mohla být macatější pro lepší uchycení
    • poměrně dlouhý náběh po zapnutí

zatím nemohu moc hodnotit, s aparátem se sžívám, ale fotí slušně

• , zakoupeno v FUJIfoto.cz

• Rychlost zaostření AF se ještě nevyrovná zrcadlovce.

Tento přístroj jsem koupil,protože jsem již majitelem fotoaparátu
    Zatím jsem s koupí spokojen a věřím v japonskou kvalitu!

• , zakoupeno v Bé FOTO

• velmi kvalitní senzor i optika (objektiv 18-55 + 50-230)
    • setový objektiv 18-55 má lepší světelnost než většina konkurence
    • výstup výborný už i v JPEG
    • za menších rozměrů výstupem předčí i leckterou levnější zrcadlovku
    • velký hledáček
    • zpracování
    • občas dojde k nechtěnému stisknutí některých tlačítek
    • je dobré vědět, že rawy nelze zpracovávat v jakémkliv raw editoru

Výborný fot'ák, se kterým se skvěle fotí, až na pár ergonomických drobností. Doporučuji pro ty, kdo chtějí kvalitní fotografie a nechtějí se tahat s těžkou výbavou.

• snadné ovládání
    • lehký v ruce
    • panoramata, makrofotky, video
    • zatím jsem nezjistila

dala jsem na radu kamaráda a vyplatilo se, jsem spokojená

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Velikost a hmotnost proti zrcadlovce, kterou jsem tímto plně nahradil (D90)

Chtěl jsem foťák, který narozdíl od zrcadlovky můžu mít stále ssebou, s hledáčkem, výměnnými objektivy, a výborným výstupem. Vše se mi splnilo.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Jednoznačná a vynikající kvalita foto výstupu, kompaktnost, mechanické nastavení hlavních parametrů focení, kvalita základního objektivu.
    • Některá tlačítka nastavení na zadní stěně těla přístroje jsou na pozicích, kdy dochází občas k jejich mimovolnému stisknutí, zejména při rychlé manipulaci s přístrojem.

Fujifilm X-E1 jsem si vybral pro jeho kompaktnost, což vyhovuje jeho využití zejména při mých outdoorových aktivitách a to vše ve spojení s jeho fotovýkonem, který mě nadchnul.

• -ovládání
    • -zpracování
    • -kvalita fotografií
    • -video
    • -výdrž baterie

Fotaparát se kterým je radost fotit

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Ideální pro kvalitní zachycení výjevů z cest.
    • Perfektní hledáček.
    • Pomalejší ukládání snímků.
    • Připojování k PC pouze přímo, bez rozbočovače.

Vynikající parametry.
    Velmi dobrý poměr mezi cenou a výkonem.
    Doporučil, plně nahradí pro běžné použití zrcadlovky.
    Lze jen doporučit.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Přívětivá cena s kvalitním objektivem Fuji 18-55/2.8-4
    • Rozsah hloubky ostření se zobrazuje na displeji (možno zvolit i Fn tlačítko).
    • Dobrý výsledek i při nastavených vyšších citlivostech (zkušenosti s formátem JPG).
    • Slabší baterie - asi tento kus, který se nedobíjí na plnou kapacitu, vydrží po několikátém nabití kolem 200 snímků bez prohlížení.
    • Lehký chod spínací páčky.

V doprodeji v setu s objektivem 18-55/2.8-4 je Fujifilm X-E1 slušným fotoaparátem za dobrou cenu. Model je celkem obstojně rozepsán v různých recenzích (většinou anglicky), nemá cenu dělat z nich výpisky. Evokuje ve mně práci s mechanickým Nikonem FM2 (volba časů nahoře na těle aparátu, clonící kroužek na objektivu). Má nevýrazný grip, ale díky většímu tělu se v ruce drží dobře. I se zkřehlými prsty se tlačítka dají ovládat. Koupil jsem si Fuji X-E1 jako lehký fotoaparát na cesty, myslím, že na krajinu a s předsádkou i na kytky splňuje to, co od něho očekávám - slušné snímky srovnatelné s tím, co nafotím Pentaxem K20 s Tamronem. Na rozdíl od kompaktů má kresbu prakticky bez chromatických vad. Objektiv Fuji 18-55/2.8-4 má velmi slušnou kresbu, zatím jsem se nesetkal s problémy při bočním světle ani protisvětle.

Fuji ma na stránkách aktualizace software, takže starší připomínky k rychlosti ostření asi nejsou aktuální - ostření je poměrně rychlé a tiché