Nikon Coolpix L29

59.4 mm
Hloubka
28.9 mm

• , zakoupeno v OKAY.cz

Měl jsem předcházející typ Coolpix 12, se kterým jsem byl spokojen a této je v mnohém vylepšený.

• , zakoupeno v Bé FOTO

• Fotím často zvířata, sám vyhledá, zaostří a blikne, perfekní fotky, perfektní momentky. Nabízí hodně možností, vysoké rozlišení, snadno se ovládá a nastavuje, snadno se pochopí.

Hledala jsem dobrý foťák s vyšším rozlišením a takzvaně pro laika. Tento fotoaparát zvládne i blbec, velice doporučuji..

• napájení na tužkové baterie
    • ovládací prvek zoomu (má vyšší poruchovost a zranitelnost než tlačítka)

První dojem byl, že držím v ruce plastovou hračku, ale nakonec jsem se s ním skamarádil a myslím, že je to dobrý foťák za velmi přijatelnou cenu.
    Teď už jsem jen zvědavý na životnost. Jsem holt ze "staré éry" a pokud mi nějaká elektronika, na kterou dávám pozor, vydrží méně než 10 let, tak to považuju za podraz.

Typ fotoaparátu
Výška
59.4 mm
Hloubka
28.9 mm

Obrazový procesor EXPEED C2, 16,1 Mpx CCD snímač, 26 mm širokoúhlý objektiv, 5× optický zoom, 2,7" LCD monitor, video v HD kvalitě (720p), elektronická redukce vibrací (e-VR), iInteligentní portrétní systém, 18 motivových programů. Nikon Coolpix L29 je rodinný fotoaparát s jednoduchým ovládáním. Vlastní citlivý 16,1 MP CCD snímač, širokoúhlý objektiv NIKKOR disponující ohniskovou vzdáleností 4,6 – 23 mm odpovídající 5x optickému přiblížení a Světelností 3,2 – 6,5. Díky elektronické redukci vibrací budou vaše snímky vždy ostré a nerozmazané. Videozáznam natáčí v HD kvalitě. Zadní straně fotoaparátu dominuje 2,7" LCD monitor. K dispozici jde zde auto režim nebo Scénický režim, kde lze vybírat z několika přednastavených motivů.

Specifikace fotoaparátu

Rozměry (Š × V × H)
96 x 59 x 29 mm

3zákazníci nedoporučují produkt

• vše

Já už jsem tu jednu recenzi psala. Nyní už je to nějaký čas od zakoupení fotoaparátu a chci napsat, že jsem s ním spokojená zatím po všech stránkách.
    Ani baterie mi nevypadávají :) a spojení s PC funguje.

• Nízká cena
    • Malé rozměry
    • Nedostačující zaostření při automatu
    • PC si jej nenačte jako vyměnitelný disk
    • Při vyjmutí karty automaticky vypadnou baterie
    • Ovládání nelze nazvat intuitivní (člověk chvíli tápe)

Průměrný foťák jehož výraznou předností jsou jen cena a rozměry. Fotky je dobré po focení kontrolovat, protože v PC již bývá pozdě. Často se mi při automatu stane, že je fotka lehce rozmázlá, byť bylo při zaostřování signalizováno zelené ohnisko. Co mě irituje, je přetahování fotek. PC si přístroj nenačte jako vyměnitelný disk a správce souborů (Total cmd apod.) jej tedy vůbec neregistruje. Práce s fotky je pak problematičtější (hromadné ukládání etc.). Když chci tento problém řešit vyjmutím karty, kterou dám do čtečky, vypadnou (vždy) baterie, po čemž je nutné znovu nastavovat datum. Kromě toho jsem byl od předchozího přístroje zvyklý, že když se foťák připojil k PC začalo automaticky nabíjení, což u tohoto přístroje není. Spíše mám pocit, že i v připojení dochází k vybíjení.

• , zakoupeno v Bé FOTO

• napájení na tužkové baterie
    • ovládací prvek zoomu (má vyšší poruchovost a zranitelnost než tlačítka)

• , zakoupeno v ELESHOP

Myslím že tento fotoaparát je stejný jako všechny ostatní v cenové kategorii do 5000kč. Buď Nikon L29 nebo pak až kompakty s většími snímači.

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Pouze jeho malá velikost a nízká cena
    • Nekvalitní foto především v místnosti
    • pomalé nabíjení blesku

Pomalý a foto špatné především v uzavřených prostorách.
    Ale bohužel to bude problém asi všech levných foťáků. V honbě za megapixely se bohužel absolutně vytratila kvalita fotek přitom by stačilo u takovýchto levných kompaktu max 5Mpx a hned by to bylo lepší. Ten kdo má mobil s trochu kvalitním foťákem tak bude mít kvalitu fotek stejnou nebo i lepší.

• Dobrý poměr - cena -užití

Zatím žádný podstatný problém

• , zakoupeno v ExaSoft.cz

• dceři vyhovuje, fotí hezky

můžu doporučit

• , zakoupeno v Elektro Spáčil

• Malý, kompaktní, vyměnitelné tužkové baterie.
    • Zatím nic.

Fotoaparát jsem si zakoupil, protože mi vyhovuje malé kompaktní provedení přístroje pro turistiku a cykloturistiku a hlavně možnost výměny tužkových baterií, protože jezdím i na několikadenní výlety, občas i na mimo civilizaci. Snímky jsou pro mou potřebu dostačující, s fotoaparátem jsem prozatím spokojen. Doposud mám vyfoceno asi padesát snímků.