Nikon D3200

Výška
Hloubka

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Jednoduché ovládání, pěkné fotografie i video..Cenová dostupnost

pro laiky a začátečníky skvělá volba..

• super

super

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Kvalitní fotoaparát
    • Slušná cena

Doporučuji! Kvalitní foťák za dostupnou cenu. Zakoupen v sadě s objektivem Nikkor 18-55mm, který nebyl úplně dostačující pro focení v přírodě. Pro focení zvířat v pohybu, přírody, atd. dokoupen dodatečně objektiv Tamron AF 70-300mm (lepší přiblížení). Zatím o žádných nedostatcích nevím.
    Hodnocení vychází z pohledu fotografa amatéra.

Typ fotoaparátu
Hloubka

Ocenění

Produkt roku 2015 - Vítěz
Produkt roku 2014 - Finalista

Dodejte svým vzpomínkám působivost pomocí výkonného a přesto neuvěřitelně snadno použitelného fotoaparátu D3200.

Tato jednooká zrcadlovka je vybavena obrazovým snímačem CMOS s 24,2 milionů pixelů, výkonným systémem zpracování obrazu Nikon EXPEED 3 a nabízí výjimečně kvalitní snímky a videosekvence D-Movie ve formátu Full HD.

Režim Průvodce společnosti Nikon usnadňuje začátky práce s fotoaparátem a ukazuje, jak dosáhnout pomocí několika jednoduchých kroků vynikajících výsledků. Návodné obrázky a jasné pokyny zaručují, že pořídíte snímky a videosekvence ve vysoké kvalitě, jakou jste si vždy přáli.

Fotoaparát D3200 je fantastický prostředek pro zachycování všech životních událostí v bohatých detailech, který navíc umožňuje odesílat snímky přímo z fotoaparátu na „chytré“ zařízení (tato funkce vyžaduje použití bezdrátového mobilního adaptéru WU-1a) pro možnost jejich okamžitého sdílení.

Hlavní rysy

Jste v oblasti digitálních jednookých zrcadlovek nováčky? Režim Průvodcevám pomocí návodných obrázků a jasných pokynů ukáže, jak pořídit vynikající snímky pomocí několika jednoduchých kroků.

Obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,2 milionů pixelů:ostré snímky s vysokou úrovní detailů zachytíte pomocí obrazového snímače CMOS s 24,2 milionů pixelů. Rozměrné výtisky budou mít vynikající kvalitu a výřezy zhotovíte bez ztráty detailů.

Kinematografický zážitek:pomocí funkce D-Movie vytvoříte videosekvence, které budete chtít sdílet s ostatními. Díky rozměrnému obrazovému snímači fotoaparátu s vysokou citlivostí můžete zaznamenávat ostré videoklipy ve formátu Full HD (1080p) za libovolného osvětlení.

Velký rozsah citlivostí ISO (100–6 400):umožňuje pořizovat vynikající snímky za nízké hladiny osvětlení a ostré snímky rychle se pohybujících objektů. Fotoaparát rovněž nabízí funkci automatické regulace citlivosti ISO a možnost zvýšení citlivosti až do hodnoty 12 800.

Řezavě ostrý 11bodový systém automatického zaostřování:zaručuje rychlé a přesné automatické zaostřování ve stěžejních částech obrazového pole, ať již se fotografovaný objekt nachází mimo střed obrazu, nebo se rychle či zcela nepředvídatelně pohybuje.

Bezdrátový mobilní adaptér:volitelný adaptér WU-1a lze použít ke sdílení snímků přímo z fotoaparátu D3200 na telefon smartphone nebo tablet, resp. k dálkovému ovládání fotoaparátu pomocí „chytrého“ zařízení*.

EXPEED 3:rychlý a výkonný systém pro zpracování obrazu Nikon, který nabízí rychlé zpracování dat, výjimečně brilantní snímky se skvěle reprodukovanými barvami a vylepšený záznam videosekvencí.

Systém detekce motivu:nechte fotoaparát D3200, aby vám pomohl pořídit kvalitnější snímky. Systém detekce motivu Nikon pečlivě analyzuje fotografovanou scénu a upravuje zaostření, expozici a vyvážení bílé barvy pro dosažení optimálních výsledků.

Sériové snímání frekvencí 4 obr./s:umožňuje fotografovat rychlé akce frekvencí 4 obr./s a zachytit letmé pohyby a výrazy osob přesně ve správném okamžiku.

Menu retušování snímků:vylepšuje snímky ve fotoaparátu pomocí množství nástrojů a efektů. Mezi retušovací nástroje patří například Změna velikosti snímku, Rychlé vylepšení nebo Vyrovnání. Mezi efekty patří Selektivní barva, Barevná skica a Efekt miniatury, který propůjčuje vzdáleným objektům vzhled miniaturních modelů.

Funkce Active D-lighting:zachycuje více detailů v podmínkách s vysoce kontrastním osvětlením. Funkce Nikon Active D-Lighting automaticky zachovává detaily ve stínech a světlech pro získání skvělých snímků s přirozeným kontrastem.

Inteligentní automatické zaostřování pro videosekvence:nabízí kontinuální zaostřování při záznamu videosekvencí D-Movie. Nepřetržité zaostřování (AF-F) a sledování objektu zachovává zaostření při snímání pohyblivých objektů. Zaostřování s detekcí tváří je ideální pro filmování událostí, u kterých chcete ponechat zaostření na tváře osob na fotoaparátu.

Rozsáhlé možnosti videosekvencí:fotoaparát umožňuje zaznamenávat videosekvence Full HD (1080p) frekvencí 30p, 25p a 24p a podporuje použití stereofonního mikrofonu Nikon ME-1. Vestavěné funkce úprav umožňují provádět činnosti, jako je například nastavení počátečního a konečného bodu videosekvence. Minikonektor HDMI umožňuje přehrávat videosekvence na televizorech HDTV.

Objektivy NIKKOR: využijte výhod legendárních objektivů NIKKOR společnosti Nikon a získejte snímky s živými barvami, vysokou brilancí a ostrými detaily, nebo experimentujte s kinematografickými efekty. Použijte světelné objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností pro působivé portréty, makroobjektivy pro makrosnímky v životní velikosti nebo teleobjektivy pro snímky vzdálených objektů.

Snadné použití:lehké tělo s vynikající ergonomií výrazně zvyšuje komfort fotografování s přístrojem D3200. Bezpečný grip umožňuje komfortní držení fotoaparátu. Specializovaná jednoúčelová tlačítka pro často používané funkce, jako je D-Movie, nebo živý náhled, usnadňují ovládání přístroje.

3zákazníci nedoporučují produkt

• režim Guide
    • pro začátečníky super
    • Cena!
    • Méně odolné tělo i objektiv

Fotoaparát jsem si pořídila jako začáteční nezkušený fotograf a určitě se do začátků velice vyplatí. Nejvíce mi pomohl režim GUIDE který mě naučil s fotoaparátem zacházet. V combu s nějakým pevným objektivem funguje opravdu skvěle. Větší problém by byl u základního objektivu k zracdlovce 18-55mm. Rozbije se hned jak se na něj podíváte. Mě se rozbil ve fotobrašně a oprava by vyšla na stejnou cenu jako nový objektiv. Tělo doporučuji ovšem bych sáhla po objektivu jiném než setovém aby jstebz foťáku mohli dostat co nejlepší fotografie.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Jednoduché ovládání, pěkné fotografie i video..Cenová dostupnost

pro laiky a začátečníky skvělá volba..

• super

super

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Kvalitní fotoaparát
    • Slušná cena

Hodnocení vychází z pohledu fotografa amatéra.

• Zatím zkouším možnosti přístroje a učím se, ale očekávání plní na 100%
    • Zatím jsem žádné negativy nenašla.

Mám ji hlavně na noční focení oblohy a na rychle se pohybující objekty ve dne. Hned napoprvé mě velmi mile překvapila, takže 100% spokojenost.

• Pěkně vypadá
    • Lehký
    • Fotografie na makro
    • Jednoduché menu
    • Automatické zaostřování
    • Baterie

- Automatické zaostřování (nefunguje - tedy jen když se chce. Známý říkali to samé takže nedoporučuji pro někoho, kdo neumí ostřit manuálně)

Baterie - přemýšlela jsem kam ji dát jestli do kladného nebo do záporného hodnocení.. rozhodla jsem se pro záporné, ikdyž vydrží podle používání. Mě asi půl dne → když jsem na nějaké akci. 2-3 dny když prostě jdu a fotím co se my líbí.
    (např. v zoo, když fotím skoro každé zvíře nevydrží ani 1 den)

Mínus také je, že objektiv pevně nedrží. Někdy mi to píše, že není nasazený objektiv (přitom vypadá, že je) musím s tím objektivem pohnout nebo zatočit dokud ta tabulka nezmizí. A dělá to stále, přitom mám jeden objektiv a neměním je, takže to nemůže být opotřebované. (může tedy být chyba pouze výrobku)

Ale i přes to co jsem psala jsem spokojená.
    A kvalita fotografií záleží jen a jen na objektivu.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

Krásný fotoaparát.. Krásně se drží, všechno pěkně po ruce.. Krásné fotky a videa.. Fotoaparát doporučuji pro amatéry a pokročilé :)
    Určitě doporučuji ostatním :)

• ovládání
    • dostupnost
    • rozlišení
    • možnost dalšího příslušenství oproti kompaktu
    • čip
    • dlouhá samospoušt bez ovladače
    • display

Tuto zrcadlovku mám 3/4 roku.
    S klidem mohu říci, že za tuto cenu se jedná o velmi dobrý výběr. Pro začínajícího amatery, či někoho koho focení prostě baví je to vynikající. Lepší fotograf si vybere určitě lépe ale za tuto cenu ne.
    Výhoda zrcadlovky je hlavně ve snímacím čipu. To je to v čem se liší kompakt za 8000 proti zrcadlovce za 8000, nenechte se zmást zoomem.
    Fotky v ZOO.... OK, doporučuji koupit lepší objektiv již v základu. 18-55 je málo. Při vybírání objektivu koukejte na světlost, hledejte co nejmenší číslo ;) V zoo využijete i manuální ostření při focení za klec.
    Na focení doma například oslavy je 18-55 dostačující.Nedavno jsem dokoupil obyčejný objektiv 55-200 za 5 500kč.
    Při slunečném počasí vypadají fotky na display relativně hrozně, ale ve skutečnosti jsou vpořádku.
    Rozhodně nefoťte na režim Auto nebo ty přednastavené mody, foták málokdy pozná, co vlastne chcete (to je problém všech foťáků co jsem kdy měl) Já nejčastěji používám "mód" A, tedy časovou automatiku. Rozhodně se podívejte jak nastavit ISO, clonu, čas. Pozor taky na co foták zaostřuje, při určitém nastavení (automat pro většinu amateru bude stačit, tohle je problém jen bodoveho měření expozice, ale když se to umí udělá se fotka lepší... musíte prostě zkoušet a experimentovat) měří světlo z toho místa a může se stát že fotka bude příliš tmavá nebo světlá všude kromě místa které měřil a ostřil, i když je nastaven správně (probém například když je část objektu ve stínu). Pro základní focení stačí tyto znalosti. Pokud se tohle nenaučíte nemá pro vás zrcadlovka cenu a raději koukněte po nějakém profi-kompaktu.
    24Mpix je skvělých, sice na fotku A4 stačí 8Mpix, ale pokud si s fotkami rádi pohrajete i v PC, například vyřííznutí nějakých částí, je to dobré. Fotky jsou ostré i po vyříznutí opravdu malé fotečky.
    Nikon D3200 se lépe projeví s lepším objektivem - s lepší světlostí. Díky kterému se konečně vyplatí tak rychlý čas závěrky. Jinak se pohybujete spíše někde kolem 1/20-1/500. 1/20 stačí na spostu statických fotek. Pozor na časy nad 1/15, tam se už třes ruky projeví dost. ISO do 6400 je v pořádku, šum je (pro mě) snesitelný do 1600-3200.
    Při vybírání brašny myslete na budoucnost. Doporučuji dokoupit clonu (pozor, clonu vybírejte podle objektivu-není to sranda) případně další objektivy a filtry. Počítejte tedy s prostorem v brašně. Brašnu doporučuji Lowepro a velikost podle příslušenství. Pokud chcete dobrou fotku krajiny nebo něčeho na co se hodí stativ doporučuji Hama star 61 - stačí. Ke stativu ale potřebujete dálkovy ovladač, jinak si s fotakem při domačknutí stejně hnete, a nebo kvalitnější stativ, ale to mi přijde drahé.
    Baterie vydrží dostatečně dlouho. Dva dny v ZOO a 8GB fotek (počet nevím) a vydržela. Doporučují větší paměťovku, 8GB je fakt málo :)

Snad jsem Vám zodpověděl všechny potencionální otázky jak jsen jsem mohl nejlépe. Omlouvám se profi fotografům za amatérské popisování.

Hodně štěstí při výběru

• , zakoupeno v EURONICS

Zatím jsem maximálně spokojen,nemám výhrady.

• , zakoupeno v TEshop

• super fotacek.

fotak je perfektni,muzu jen doporucit.cena suprova