Olympus E-PM2

Akumulátor
Typ snímače
CMOS

• Malý, náhrada za zrcadlovku

Doporučuji, dobrá náhrada za zrcadlovku. Vše při ruce, rozměr vhodný pro turistiku

• , zakoupeno v Aaron

• velikost (resp. malost)
    • ovladani pomoci dotykoveho displaye (nektere veci jdou lepe s dotykacem) ;)
    • na malou hracku relativne pouzitelny snimac (stabilizace, velikost (a prekvapive i bokeh), rozliseni, )
    • moznost vymeny objektivu
    • nejnizsi iso 200
    • ovladani pomoci dotykoveho displaye (nektere veci jdou hur s dotykacem) ;)
    • plastovy vzhled/pocit v ruce
    • objektiv nema profil v LightRoom
    • externi blesk

Fotak ma slouzit jako doplnek k DSLR (preci jen tahat po horach neco co vazi min nez objektiv na DSLR je fajn).

Prekvapivale me velice mile ostrost/kvalita vystupu a fajn je rychla moznost zmeny rezimu (ja si muzu hrat s prioritou casu/clony jak jsem zvykly, ale kdyz dam fotak z ruky tak behem 2 kroku zmenim na rezim pro zacatecniky).

Ovladani je trosku zvlastni, ale asi se na nej bude dat zvyknout. Potom co se otevre supermenu se zaroven otevre cesta k nastaveni spousty zajimavych featur....

Funguje dle očekávání

Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS

16,1 Mpx Live MOS snímač, obrazový procesor TruePic VI, ultra-efektivní 2osý stabilizátor obrazu, Full-HD video 1920 x 1080, dotykový 3.0” LCD displej s rozlišením 460,000 px, široká nabídka praktických režimů včetně 3D, panorama a 12 uměleckých filtrů. Olympus E-PM2 černý + 14-42mm II R je kompakt s výměnnými objektivy, který dokáže poskytnout kvalitu profesionálních přístrojů díky výkonnému 16,1 Mpx Live MOS snímači a obrazovému procesoru TruePic VI. E-PM2 v sobě snoubí nejrychlejší autofokus spolu s dotykovým ovládáním přes LCD displej (zaostřit a fotografovat můžete přes LCD displej). Dále vlastní Ultra-efektivní 2osý stabilizátor obrazu, Full-HD video a širokou nabídku praktických režimů včetně 3D, panorama a 12 uměleckých filtrů a 6 speciálních efektů pro foto i video. Součástí fotoaparátu je paměťová karta pro přímý bezdrátový přenos pořízených fotografií TOSHIBA FlasAir 8GB Class 6 Wireless LAN. Díky ní můžete bezdrátově přenášet své fotografie a videa přímo z PENu do jiných zařízení, např. chytrého telefonu a dále je sdílet na sociálních sítích a jiných webových stránkách. Vlastní konektor AP2 pro použití externího hledáčku, mikrofonu nebo makrosvětla.

Specifikace fotoaparátu Olympus E-PM2 + 14-42mm II R

Olympus Viewer 2, Software na CD-ROM, Návod k použití,

Servisní karta

• Malý, náhrada za zrcadlovku

• , zakoupeno v Aaron

• velikost (resp. malost)
    • ovladani pomoci dotykoveho displaye (nektere veci jdou lepe s dotykacem) ;)
    • moznost vymeny objektivu
    • nejnizsi iso 200
    • ovladani pomoci dotykoveho displaye (nektere veci jdou hur s dotykacem) ;)
    • plastovy vzhled/pocit v ruce
    • objektiv nema profil v LightRoom
    • externi blesk

• malý,pěkný vzhled, vypadá pevně,masivně,objektiv je dobře zpracovaný,černý se mi líbí víc,než stříbrný..dobře se nastavuje,jednoduché
    • nastavení pouze v menu,belsk je slabší,obyčejný,špatně se sním fotí,nekvalitní fotky doma,kompakt je jednoduší, bleskne a fotak je pěkná,tady si musíte pohrát s nastavením blesku.

Nejdříve napíšu,je to asi můj 20tý foťák,takže hodnotím podle fotek, Foťák je u mě dobrý ten,který umí fotit na automat,popřípadě P,jiné mě nezajímá,potřebute vyfotit rychle a kvalitně,pro ty,kteří teď řeknou,není možné,věřte je možné.Takže, fotí celkem rychle,zaostří rychle,kvalita fotek je jako u ostatních foťáků,buď se povedou,nebo ne,žádný zázrak se nekoná,jak je v reklamě,obyčejné fotky,video ani nezkoušejte,katastrofa, zbytečné psát,přiložím odkazy na fotky a video,sami se rozhodnte,můj mobilní telefon dělá videa líp.

http://ulozto.cz/xfGzpvxC/uloz-to-rar fotky olympus pen2

http://ulozto.cz/live/x3TPkBdf/olympus-pm2-mov video .full hd.

video z mého mobilu,pro zhodnocení..

Funguje dle očekávání

• , zakoupeno v Foto.cz

• Skoro stejně kvalitní fotky jako d90 (co se týče úrovně fotky bez šumu při přepočtu na stejné rozměry fotografie)
    • Za peníze 6999 není lepší světelný fotoaparát i se setovým objektivem světelností objektivu pouze f3,5
    • V podstate stejný přístroj jako Olympus pl5 (absence scénického kolečka)- stejný senzor, stabilizaci i procesor.
    • Senzor a procesor z profi Olympusu od e-m5
    • Rychlý autofocus se setovým objektivem
    • Světový objektiv m Zuiko 12-42 jde slyšet při natáčení videa (hlavně večer, kdy je klid)
    • Mohla by být lepší stabilizace, ale za ty peníze nejsem idiot abych tady cokoliv rozmazával

Za ty peníze dostanete mnohem více než u současné konkurence (moje kritéria jsou kvalita fotek, alespoň nějaký stabilizátor obrazu (Panasonic je nemá v těle) a hlavně světelnost čipu)
    Za mě spokojenost
    Svým známým bych fotoaparát nedoporučil, protože bych nechtěl, aby měli taky tak skvělý kup :)

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• i pro laika lehce ovladatelný,
    • lehký,
    • výborná kvalita fotek i za nízké světelnosti,
    • nabízí mnoho modů - možnost úravy fotek již ve fotoaparátu,
    • velice příjemný a kvalitní fotoaparát, který je i cenově přístupný
    • pro náročné - možnost dokoupit další objektivy

Jsem nadmíru spokojena. Fotoaparát bych doporučila všem laikům (i profesionálnějším), kteří chtějí kompaktní foťák, který vykouzlí krásné fotografie bez nutnosti umění fotit, a kteří hledají levnější a lehčí alternativu zrcadlovek, např. na cesty.

• cena vs. výkon
    • kvalita fotografií
    • kvalita videa
    • kvalita audio výstupu
    • příslušenství (skla, předsádky, blesky)
    • vylepšený grip
    • vylepšené nočí fotky
    • ART režimy
    • manuální režimy
    • chybí mi ovládací kolečko
    • přesycená červená

Dříve jsem fotila s DSLR pro kvalitní fotky, potom jsem přešla CSC Pen mini 1, se kterým jsem byla spokojená až na pár vyjímek (grip, noční focení například) Ale když jsem si vyzkoušela Pen mini 2 osobně - musela jsem ho mít!

Originální příslušenství je sice dražší, ale málokdo ví, že na PEN pasují i skla od Panasonic nebo Sigmy (já mám 2 pevná skla na focení portrétů od Sigmy). A samozřejmě blesky Olympus, Nissin a Metz.

S pen mini 1 jsem byla spokojená (prodala jsem svou DSLR kvůli stejně kvalitním fotkám a malým rozměrům foťáku), ale vadila mi kvalita nočních snímků. Naštěstí je tento problém u Pen mini 2 vyřešen:)

Líbí se mi, že je vylepšený i grip fotoaparátu, nyní se dá pohodlně držet jednou rukou a vím, že mi neuklouzne.

Ovládací kolečko mi chybí stále, ale už jsem si zvykla z E-PM1 na přepínání v MENU.

Dotyková obrazovka je prostě skvělá - nejrychlejší ostření a focení, co jsem zažila:)

Jak už tu někdo psal - na obrazovce je hrozně přesycená červená barva (naštěstí v PC a na fotkách odpovídá červená reálu)-takže jde jen o zvyk:)

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Výborný obrazový výstup, kompaktní rozměry, slušný setový objektiv
    • Zatím nic

Foťák jsem vybíral na základě mnoha recenzí, musím potvrdit, že se jedná opravdu o výborný přístroj s velmi kvalitním výstupem.V setu se dvěma objektivy a druhou originální baterií za současnou cenu pod 10 tis. Kč. není co řešit.

• Za 9990 koupíte slušný set - 2 objektivy, 2 baterie.
    • Kvalitní obrazová kvalita
    • Slabší displej, který ukazuje i trochu jiné barvy (sytější červená)
    • Zvuk u videa - je slyšet objektiv

S kvalitou fotek a videí jsem maximálně spokojený, fotoaparát je rychlý, menu maximálně jednoduchý. Vyhovují mi možnosti ostření skrz displej - kdy můžete vybírat ostření na bod, na celý záběr, můžete si přepínat mezi různými možnostmi ovládání ostření.

Chvály je dost a proto přidám i něco pro ty, co se třeba nerozhodli. Já osobně jsem si jej bral, protože je kompaktní, při malých rozměrech můžete dělat nadprůměrné fotky, jelikož má foťák výměnné objektivy, tento argument není moc na místě, stejně musíte mít brašnu i kdyby jste používali jen 1 objektiv, tedy nevybírejte jen podle velikosti, pár cm v tloušťce těla by nemělo moc ovlivnit výběr.

Rozhodoval jsem se mezi Olympusem a Sony, pro Sony byl plus to, že se dá sehnat více příslušenství vč. různých užitečných věcí třeba na Amazonu (držáky...), ale nechtěl jsem příliš investovat a vyhrálo u mě to, že kupuji vcelku výhodný set.

Bál jsem se toho, že zde není optický hledáček, ale zatím s tím problém nemám, lepší šetřit zde než na kvalitě obrazu.

Blesk - to je věc, co mě mrzí - foťák nemá blesk - mohl by mít třeba i pitomou diodu jako mobily, navíc ten blesk co je v balení - je velmi slaboučký, když už foťák nemá blesk a je třeba externí, mohl být silnější a byl by to plusový argument - škoda.

Displej - na ovládání naprostá pohodička - nemusíte být profík a zvládnete udělat slušnou fotku a plno věcí si nastavit, jednoduché. Při prohlížení fotek budete mít pocit, že fotky jsou do červena, displej nemá moc kvalitní barevné podání, naštěstí fotky jsou OK :-)

Foťák působí pevně, kvalitně zpracovaný, mohl by být větší grip, ale hrálo se zde asi o každý centimetr - a zde se vracím na začátek - popřemýšlejte o tom, zda např. 3cm tloušťky těla stojí za to, že foťák nemá blesk nebo optický hledáček, když stejně na foťáku máte objektiv a tím pádem padá argument o rozměrech.

• kompaktní rozměry
    • možnost RAW
    • uživatelské profily
    • kovové tělo
    • kvalitní zpracování
    • docela kvalitní setové objektivy M.ZUIKO
    • málo ovládacích tlačítek
    • slabší akumulátor
    • moc syté barvy na displeji

Na PEN E-PM2 jsem přešel z Nikonu D5100 který jsem prodal z důvodu velikosti. Přišli na svět děti a ouha už není čas a chuť se tahat z velkou zrcadlovkou plus objektivy. Tento fotoaparát má ideální rozměry a skvělou obrazovou kvalitu srovnatelnou a troufám si říct že v některých situacích i lepší z výše jmenovaným Nikonem. Je to miláček jak se s ním člověk naučí zacházet a najde si kde co je a jak se nastavuje tak bude určitě spokojený. Doporučuji jako ideálního společníka do přírody na dovolenou a focení rodinného foto.