Olympus FE-310

CCD

• Kvalita
    • Baterie nevydrží,časté dobíjení

• snadná ovladatelnost
    • výdrž na baterie (i nabíjecí akumulátory)

pro svou malou výdrž na baterie (doslova jen pár snímků) je fotoaparát skoro nepoužitelný, jinak vcelku jednoduchý malý fotoaparát

Typ fotoaparátu
Napájení
AA baterie
Typ snímače
CCD

Olympus FE-310 černý je digitální fotoaparát širokou masu zákazníků pro své malé rozměry a jednoduchost ovládání. Olympus FE-310 Vám nabízí rozlišení 8 mil. pixelů, 5x optický zoom a mnoho dalších funkcí za velmi zajímavou cenu. Olympus FE-310 zajistí dokonale ostré tváře pomocí programu Face Detection. U tohoto digitálního fotoaparátu určitě také využijete ozvučené videozáběry. Veškéré informace a výsledky Vám Olympus FE-310 zobrazí na LCD displeji s úhlopříčkou 6,4cm.

Digitální fotoaparát Olympus FE-310 černý -

Olympus FE-310 Vám poskytne mnohem více, než za něj zaplatíte. Základem fotoaparátu Olympus FE-310 je výkonný 5x optické přiblížení pro přesné focení. Velmi předimenzováno je rozlišení až 8 mil. pixelů, kterým Olympus FE-310 zajistí pořízení snímků s podrobnými detaily. Olympus FE-310 myslí i na rozmanitou povahu focení a proto nabízí 16 scényckých režimů a inteligentní systémem vyhledávání tváří. Olympus FE-310 nejen fotografuje ale také nahrává videosekvence se zvukem a záznamy můžete prohlížet na velké 6.4cm LCD obrazovce.

Hlavní parametry pro Olympus FE-310 v černé barvě -

• velké rozlišení až 8 megapixelů pro tisk plakátů.
  • rozsáhlý 5x optický zoom (37 - 185mm) pro dokonalé záběry v jakékoliv situaci.
  • oživení pomocí nahrávání videosekvencí se zvukem (rozlišení VGA 15 snímků/s).
  • funkce rozpoznání tváře (Face Detection) pro dokonale zaostřené a exponované osoby.
  • digitální obrazová stabilizace pro menší rozmazání snímku.
  • prohlížení a sdílení obrázků na 6.4cm/2.5" LCD.
  • 16 scénických režimů pro lepší nastavení fotoaparátu v odlišných situacích.
  • usnadnění obsluhy pomocí principu "Jedno tlačítko, jedna funkce".
  • režim Super Macro je skvělý pro snímání květin a dalších podrobností od 5 cm.
  • obrazový výstup umožňuje snadné prohlížení snímků na televizi.
  • možnost využití vnitřní paměti nebo karty Olympus xD-Picture Card.

Olympus FE-310 je pěkný pro oči, malý do kapsy a jednoduchý na užívání. Olympus FE-310 je jednoduchá volba a každého zaujme vysokým výkonem v porovnání s neobyčejně atraktivní cenou. Disponuje 5x zoomem, rozlišením s 8 Megapixely a spoustou dalších pokročilých funkcí.

Přejeme Vám mnoho kouzelných zážitků při focení s fotoaparátem Olympus FE-310!

2zákazníci nedoporučují produkt

• Pěkný vzhled,menu,cena.
    • Tento foták jsem koupil nový za 3000,.již první den se vybili baterky a to duracell po cca.30 snímcích.
    • Po cca.3 měsících neustálého kupování baterií jsem foták rozmlátil,nebot ho nikdo nechtěl ani za hubIčku,již nikdy nechci foták bez možnosti dobíjení.

Pokud rádi kupujete baterie dobrá volba.

• - za dobrých světelných podmínek super fotky
    • - ostré fotky i na makro z pár cm
    • - lehký, malý, odolný (moc ho nešetřím)
    • - výběr z různých režimů např. sport, dokument, noční fotka, focení při svíčkách, autoportrét,západ/východ slunce, ohňostroj,jídlo,focení přes sklo
    • - slabá výdrž baterie, ale dá se vyřešit např. používáním baterií zn Eneloop - ty vydrží bez problémů
    • - za horších světelných podmínek rozmazané fotky

Foťák jsem dostala před 2 lety a jsem celkem spokojená.Největší problém-vybíjení baterií-se vyřešil používáním baterií zn Eneloop,s těmi je to bez problémů,vydrží i 150-200fotek.Při horším světle jsou fotky rozmazané,jinak fotí pěkně,za hezkého počasí super ostře.Chválím i makro,fotí ostře opravdu z pár cm.Foťák se hodí na běžné používání pro nepříliš náročné uživatele.

• Kvalita
    • Baterie nevydrží,časté dobíjení
    • je docela malý a lehký, takže se dá vzít opravdu kamkoli
    • kvalitní fotografie
    • přehledné a jednoduché menu (na zacházení nepotřebujete ani vysokou školu)
    • rozhodně výdrž baterií

Fotoaparát mám od Vánoc 2008 a jsem s ním celkem spokojená. Poměr ceny a výkonu je docela dobrý. Fotky ve tmě jsou samozřejmě příšerné, ale co by člověk mohl čekat, od mašiny za 2 a půl tisíce. Mám pomerančově oranžový, ale v dnes už je k dostání jen černý a stříbrný a to i tak těžko. Nosím ho s sebou skoro všude, vejde se i jednoduše do kapsy. ale na focení na celý jeden den se může stát, že byste mohli potřebovat třeba i troje baterie. Není to fotoaparát pro kvantitu, ale spíše na kvalitu. Jsou z něj nádherné fotky (záleží samozřejmě na počasí nebo místě), ale jsem s ní rozhodně nadmíru spokojená

• Olympus FE 840, což typ je shodný s FE 310 jsem koupil na Aukru i s 2GB kartou za 1500.-Kč.
    • Je tak akorát za ty peníze,protože má malou světelnost a spíše symbolický elektronický stabilizátor. Výhodou je, že je velmi malý, pohotový a pro nenáročné začátečnické fotografování dostačující.
    • Pakticky nepoužitelný na standardní dobíjecí akumulátorky 1,2 V (jen cca 20 fotek a to ještě bez blesku), Na kvalitnější baterie 1,5 V lze pořídit cca 40 fotek. Nutno používat jen opravdu nejkvalitnější tužkové baterie nebo dobíjecí akumulátorky 1,2 V bez paměťového efektu např. PANASONIC INFINIUM (ks á cca 90 Kč), jinak utratíte víc za baterie než za foťák . Není širokoúhlý.

Velmi bych uvítal kdyby mě nekdo poslal český manuál, nebo alespoň některé stránky.

• snadná ovladatelnost
    • výdrž na baterie (i nabíjecí akumulátory)

• kalitní fotografie
    • rychle vybíjí tužkové baterie

V této cenové relaci velmi kvalitní fotoaparát. Jednoduché ovládání-po chvilce jsem vše pochopil. Mnoho užitečných funkcí,které když se naučíte používat Vám pomohou ke kvalitnějším fotografiím.Doporučuji při koupi fotoaparátu koupit paměťovou kartu o co největší kapacitě. Protože když jednou začnete fotit tak Vás to uchvátí,tak aby jste měli dostatek místa na všechny fotografie.

slabá výdrž batérií

• ovládání
    • jednoduchost
    • kvalita

Snadný a levný digitální fotoaparát, který sedne rodině, protože jí 100 % vyhoví rodinným požadavkům. Na výletě, na dovolené vždy tento kompakt vyhoví a postačí. 8 Mpx je skvělý a píše se že to má maximálně jednoduché ovládání. Takže jestli začínáte s digitálama volte Olympus FE-310. Lehounký ... A displej s 6,4 cm taky není zas tak špatný!

K narozeninám jsem dostala fotoaparát Olympus 310 byla jsem nadšená, ale jen do té doby než mě se na půlce displeje nadělali jakési černé čáry a když jsem ho šla reklamovat tak mi bylo řečeno že je rozbitej displej nevím kde bych ho rozbila když jsem si o hlídala jak oko v havě nejsem zrovna nejmladší a dokáží si věci vážit.Tak nevím jesti je to teda zrovna nejkvalitnější fotoaparát pro začátečníky.