Olympus SH-60

• Vše v jednom
    • Rozměr tak akorát, vejde se do kapsičky u košile
    • Přehledné intuitivní menu s charakteristikou ikon
    • Chybí poutka na řemínek k zavěšení na krk

Byl ve výprodeji. Nahrazen novým typem (SH-1 a 2) s jen kosmetickými úpravami.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• - malý, skladný
    • - chtěla jsem něco, co mi nahradí zrcadlovku na cestách a toto rozhodně ano!
    • - kvalita videa je nad má očekávání, točí a fotí naprosto skvěle!
    • - mnoho funkcí!
    • - super bytelnost, skvěle se drží díky koženému výstupku v přední částí foťáku
    • - dotykový s malým stylusem, super! konečně to ostří tam, kde chci já
    • - nemá wifi, ale po zakoupení ,,nějaké,, karty by to jít mělo

Super foťák za skvělou cenu, opravdu! Vybírala jsem poměrně dlouho, ale olympus vyhrál. Mám NikonD5100 a skvěle se mu vyrovná, z pohledu laika samozřejmě.
    Pokud hledáte foťák za skvělou cenu, který vám nahradí zrcadlovku a potřebujete ho na cesty tak rozhodně ano!
    Samozřejmě baterie - no měla jsem fotak v ruce 24 hodin a natáčela jsem, fotila a baterie držela. No potom už jsem ho raději nabila, jelikož jsem šla na delší cestu, ale jinak baterie skvěle drží, za mě super.
    Pro amatéra je to skvělý malý foták.

• kvalitní zpracování

39.3 MB
Hledáček
Režim 3D fotografie
Vodotěsný

Kapesní ultrazoom s 24x optickým zoomem počínající širokým 25mm ohniskem, unikátním 5ti osým stabilizátorem obrazu, Full HD videem, nebo CMOS snímačem s rozlišením 16 Mpx, můžete mít neustíále u sebe a zaznamenat každý okamžik a každou vzpomínku. Tento kompaktní a snadno přenosný fotoaparát je vybaven 24x optickým zoomem s rozsahem ohniskových vzdáleností 25–600mm, který vám dopřeje výjimečnou flexibilitu kamkoliv se vydáte. Díky Super Resolution Zoomu můžete zdvojnásobit rozsah optického zoomu až na 48x a dostat se tak velmi blízko ke vzdáleným objektům, aniž by došlo k významnějšímu snížení kvality obrazu.

iHS technologie (původně vyvinutá pro digitální zrcadlovky) kombinuje vysokou rychlost zpracování obrazu v procesoru TruePic 6 s vysokou citlivostí BSI CMOS snímače. Výsledkem je rychlejší odezva a dramatické zvýšení kvality i při slabém osvětlení.
Olympus SH-60 se může také pochlubit výkonným hybridním stabilizátorem video-obrazu, který pracuje v pěti osách, čímž účinně předchází rozmazání obrazu za chůze i běhu a tak se můžete těšit na opravdu  nadstandardní výsledky zachycené v rozlišení Full HD (30p/60i). Díky možnosti natáčet rychlá videa v HD kvalitě teď navíc můžete zachytit i ty nejrychlejší děje rychlostí 120 fps, s dokonalou ostrostí zpomaleného záběru. Natáčejte třeba i záběry prostým okem nepostřehnutelné - a pak je přehrajte zpomaleně na velké obrazovce televizoru.

Zadní straně dominuje velký 3,0" LCD monitor (7,5cm) s rozlišením 460.000 bodů, který propůjčuje fotoaparátu dobrou viditelnost obrazu i při slunečném dni. Pohyb a orientace v menu si zachovává jednoduchost, jenž je vlastní všem výrobkům značky Olympus.

• Vše v jednom
    • Rozměr tak akorát, vejde se do kapsičky u košile
    • Přehledné intuitivní menu s charakteristikou ikon
    • Chybí poutka na řemínek k zavěšení na krk

Byl ve výprodeji. Nahrazen novým typem (SH-1 a 2) s jen kosmetickými úpravami.

• všechno

super fotak za super cenu , na cestovani a pro bezne pouziti . nahradni 2 baterie + nabijecka jsem koupil na ebay za 550kc

ukazka fotek :

• , zakoupeno v MALL.CZ

• - malý, skladný
    • - chtěla jsem něco, co mi nahradí zrcadlovku na cestách a toto rozhodně ano!
    • - kvalita videa je nad má očekávání, točí a fotí naprosto skvěle!
    • - mnoho funkcí!
    • - dotykový s malým stylusem, super! konečně to ostří tam, kde chci já
    • - nemá wifi, ale po zakoupení ,,nějaké,, karty by to jít mělo

Pro amatéra je to skvělý malý foták.

• kvalitní zpracování
    • dobře padne do ruky
    • jednoduché ovládání
    • možnosti manuálních nastavení
    • stabilizace na delším ohnisku není příliš účinná bez použití stativu

celkem solidní výrobek za tu cenu

• , zakoupeno v ElektroCR.cz

nelze hodnotit pro příliš krátkou dobu užívání, kladně lze jednoznačně hodnotit intuitivní ovládání, bližší hodnocení po delší době užívání

• Dobrý foťák pro běžné focení

Koupil jsem ho asi před půl rokem, fotí hezky při plusových teplotách. Když jsem fotil v zimě při teplotách pod nulou, není moc funkční.

• , zakoupeno v Foto.cz

• Rychlé ostření, slušné fotky, výbava.
    • Vyskakovací blesk trochu překáží.

Kvalitní fotoaparát pro běžného uživatele.

• , zakoupeno v Priceorcan

• jsem s nim spokojena,ale mam ho teprve kratce
    • asi nema wifi

mam ho teprve kratce a nemam moc odzkouseno

• Ostré a krásné fotky
    • Stabilizace
    • Kompaktnost
    • Množství funkcí

Dlouho jsem vybíral mezi mnoha druhy fotoaparátů. Po velmi uvážlivém rozhodnutí dle recenzí jsem jako první pro vyzkoušení vybral tohoto černouška. A výsledek? Už ho nedám z ruky!
    Jsem z něho naprosto nadšený. Krásné fotky i za špatných světelných podmínek, stabilizace je ukázková. Doplňkové funkce, se kterými můžete tvořit nádherné scénické fotografie, nechat foťák sám fotit vaše domácí mazlíčky, nechat si Váš portrét automaticky vyretušovat a třeba si na rty přidat nějakou tu rtěnku nebo si namalovat a prodloužit řasy, dělat složené fotografie a panoramatické fotografie - vše ve foťáku a velmi intuitivně a jednoduše. Samozřejmě nechybí manuální režim. Když chcete zaostřit na daný předmět, stačí kliknout na display a je to. Dotyková technologie displaye je rezistivní, takže na něj můžete ťukat přiloženým plastovým stylusem.
    Stabilizace obrazu při natáčení videa hezky vyladěná, že mám někdy pocit, že se divám na záběry natočené z profesionální kamery - vše krásně plynulé, jako kdyby se fotoaparát vznášel na nějakém obláčku a ne v roztřesených rukách. Záznam videa v HD rozlišení je omezen na maximální délku 30 minut. S 16 GB kartou natočíte 1h 47 minut. Dále můžete natáčet vysokorychlostní záznam 120 snímků za sekundu, který je omezen délkou 20 s, video takto natočené se pak zpomaleně přehrává 1 m 20 s.
    Fotoaparát můžu jednoznačně doporučit každému, kdo chce mít pěkné fotografie rychle a bez námahy. Ideální fotografický společník, se kterým se dají pořídit velmi zajímavé fotky (když si vyhrajete).

PS: Náhradní baterie a nabíječku seženete za pár korun z Číny - počkáte si na ně tak měsíc než dojdou. (aliexpres .com)

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

zatím se s přístrojem seznamuji, ale myslím,že to byla velice dobrá volba