Olympus SP-100EE

121.2 mm
Hloubka
133.2 mm

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Splnil naše očekávání ovládáním i kvalitou snímků.
    • Zatím nic.

Měli jsme podobný typ zn. Olympus, tento je v mnohém lepší - např zaostření při focení za jízdy (dřív jen při nastavení režimu rychlý snímek), panoramatický snímek, lepší video. Má sice delší objektiv (a díky tomu mnoho zoomů), ale "tělo" se lépe drží v ruce a není tak těžký.

S foťákem jsem spokojen, zatím se učím, ale splnil moje očekávání

Výška
121.2 mm
Hloubka
133.2 mm

Ultrazoomový fotoaparát s velkým 1/2.3'' CMOS snímačem o rozlišení 16,8 Mpx, objektiv má 50x optický zoom pokrývající ohnisko 24 - 1200 mm při rozsahu clon 2.9 - 6.5, elektronický hledáček, manuální i automatické režimy, 3.0" LCD displej. Olympus Stylus SP-100 je ultrazoomový fotoaparát s velkým 1/2.3'' CMOS snímačem o rozlišení 16,8 Mpx, širokoůhlým objektivem 24-1200 mm, světelností f/2,9-6,5 a 50x optickým zoomem. Kvalitní snímky i bez rozmazání zajišťuje duální stabilizace obrazu, která kombinuje optickou a digitální stabilizaci pro ještě lepší výsledky. Vestavěný zaměřovač AF TRACKING umožňující automaticky sledovat pohybující se předměty. Zabudovaný zaměřovač Dot Sight, zase umožní lépe zachytit pohybující se předměty. Mezi přednosti fotoaparátu lze také zařadit vysoce citlivý elektronický hledáček s milionem bodů a 100% úhlem záběru. Zadní straně dominuje 3.0" LCD displej s rozlišením 460 000 body. Nechybí ani 17 scénických režimů a 7 uměleckých filtrů. Podporované jsou i karty s bezdrátovým přenosem dat Eye-Fi přes Wifi rozhraní.

2zákazníci nedoporučují produkt

• Natáčí ostrá videa ve Full HD rozlišení, laserový zaměřovač je vynikající věc při zoomu a rychle se pohybujících objektech.
    • Máte vlastně fotoaparát a dobrou kameru v jednom těle.
    • Tudíž natočit dopravní letadlo za letu 15 Km od vás není žádný problém.
    • Když natáčíte video tak při odzoomování se rozostří na desetinku vteřiny obraz, což je hodně na škodu, chce to páčku tlačit dost jemně, ne na plnou výchylku.

Při natáčení videa se mi osvědčilo nastavení na krajinu.
    Při focení se nebojte nastavit si vlastní parametry času, clony, ISO atd. kdo chce mermomocí jednou zrcadlovku, je to dobrý fotoaparát na výuku a pochopení vlastního nastavení, kde uvidíte jaké jste udělali chyby.
    Holt s fotografiemi si člověk musí u tohoto přístroje trošku dát práci a učit se to, ale věřte, že výsledek se dostaví.
    Jak jsem kdysi psal, mám jej hlavně na natáčení videa a pro dokumentaci vždy nacvakám 50 - 200 fotek ze kterých vyberu nějaké pro prezentaci nebo kdo co chce, znáte to. :-)

• Ultrazoom ( 50x)
    • Full HD videa
    • Výdrž baterie
    • natačí i Slow Motion videa (25 snímku za vteřinu)
    • hledáček
    • kolimátor
    • při delším držení v ruce (například atáčení videí) je váha 500 g dost znát
    • nátáčení slow motion videí má nižší kvalitu rozlišení :(
    • při velkém přiblížení kvalita fota bez stativu mizí :(

Parádní fotoaparát pro amatéry, ale i pro pokročilé. fotky jsou ve výsledku perfektní, a i videa. Cena je také parádní. Doporučuji všem, kteří nechtějí fotit mobilem, nebo "plackou", ale kteří chtějí fotit krásné fotky.

• V poměru cena/kvalita je to bomba! Jako amatérský fotograf jsem moc spokojen :')
    • Displej by mohl být výklopný

(ᵔᴥᵔ)

• Cena, kvalita.
    • Nic.

Za málo peněz hodně muziky.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Splnil naše očekávání ovládáním i kvalitou snímků.
    • Zatím nic.

S foťákem jsem spokojen, zatím se učím, ale splnil moje očekávání

• , zakoupeno v Priceorcan

• celková spokojenost
    • zatím nevím, možná chybí brašna

jsem spokojen, na doporučení odborníka, začínám se učit fotografovat

• Kolimátor
    • Nádherné fotky
    • Výborné fotky za zhoršených světelných podmínek
    • Skvělé video
    • Jednoduché a přehledné ovládání
    • Skvěle se drží
    • Výborné dílenské zpracování
    • Výdrž akumulátoru
    • Výborný blesk
    • Dle mého soudu téměř nepoužitelný režim iAuto

Tento fotoaparát jsem si zakoupil po zralé úvaze.
    Jeho velkou předností je právě kolimátor, který funguje úplně bezvadně a přesně, dále je možnost kolimátor nastavovat pro opravdovou přesnost.
    Světelnost objektivu je také skvělá, měl jsem z toho trochu strach, ale obavy se nevyplnily.
    Režim iAuto je téměř nepoužitelný, tedy alespoň pro mě. Fotky jsou přesvětlené. Ale neberu to jako chybu, Tento fotoaparát si přece nekupuje člověk který chce jen mačkat spoušť.
    Výborné jsou programovatelné ovládací prvky, přiřadíte funkci kterou si přejete. Výborně se s ním pracuje po všech stránkách.
    Důležitá věc: Pro lepší kvalitu snímků si nezapomeňte v nastavení změnit kompresi výsledného snímku. Ze začátku mě právě toto trošku zaskočilo. Standardně je nastavená komprese a snímky nebyli příliš ostré, po přepnutí má sice každý snímek okolo 7MB ale kvalita je již odpovídající.
    Focení s bleskem jsem zatím moc nezkoumal, ale předběžně ho hodnotím opět kladně. Síla blesku zcela dostatečná pro běžné pokojové prostory.
    Kvalita videa je prostě úžasná.

Celkově jsem prostě spokojen a můžu fotoaparát jen doporučit.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Pro bězné focení absolutní špička.
    Poměr cena kvalita bezkonkurencní.

zaíim dost spokojen