Olympus SZ-16

Hloubka
100 mm

• Vše co o něm bylo napsáno ,splnuje
    • Nic.

Vybíral jsem s pohledu amatéra,a fotoaparát mně vyhovuje po všech stránkách.

• , zakoupeno v Priceorcan

• kvalitní stroj s dobrou výbavou a velmi kvalitními fotografiemi-takto hodnotím po týdnu zkušeností s tímto strojem
    • mínus to ani tak nebude,ale zatím jsem nepřišel na kloub funkci Panorama

profláknutá značka,která nezklame.za ty peníze tomu není co vytknout.za sebe doporučuji

• Malý a lehký
    • Baterii nabijete jen když je vložena ve fotoaparátu.

Jsem spokojen.

Výška
200 mm
Hloubka
100 mm

16 Mpx obrazový snímač CMOS, obrazový procesor TruePic V, širokoúhlý objektiv s 24x optickým zoomem, 2x Super-resolution zoom, duální stabilizace stabilzace obrazu, 3" (7,5cm) LCD displej, Full HD videosekvence 1080p, fotografie s videoklipem. Olympus SZ-16 je kompaktní fotoaparát s vysokým přiblížením, širokoúhlým objektivem a kompaktním stylovým tělem. Je vybaven optickým zoomem 24x s rozsahem ohniskové vzdálenosti 25 – 600 mm a díky funkci Super-resolution zoom je možno docílit až 48ti násobného přiblížení. Funkce Tele-makro dokáže zachytit drobné detaily s ohniskem 600mm ze vzdálenosti 40cm. Snadno tak docílíte měkce rozostřeného pozadí a přitom se z dostatečné vzdálenosti nemusíte obávat, že byste snímaný objekt, např. hmyz, rušili svoji blízkostí. Díky vysoce citlivému podsvícenému CMOS senzoru a rychlému procesoru TuePic poskytuje SZ-16 jedinečné fotografie i video záběry. Ty natáčí ve Full HD rozlišení. Máte-li rádi zpomalené záběry  rychlých akcí, využijete jistě režim slow-motion a možnost natáčení videa při frekvenci 120s/s. Mezi další chytré funkce patří např. Smart Panorama nebo Fotografie s video klipem. Pořízené fotografie můžete dokonce sdílet bezdrátově s  pomocí paměťové karty FlashAir™.

Specifikace fotoaparátu Olympus SZ-16

USB kabel, Poutko, Návod k použití, Servisní karta,

Olympus Viewer 3 Software na CD

3zákazníci nedoporučují produkt

• rozmery,váha,spracovanie
    • rozmazané fotky,pazvuky pri ostrení,komplikované nabíjanie,cena/kvalita

Mám zrkadlovku ale nosiť ju na bicykel a turistiku,je trochu oštara a risk. Preto som sa rozhodol kúpiť tento prístroj za cenu ktorú v prípade rozbitia ľahšie oplačem. Taktiež parametre vypadali celkom v pohode,rozmery a váha vypadalo to na dobrú kúpu. Dobrý dojem z kvalitného dielenského spracovania totálne pokazil komfort ovládania a kvalita snímkov. Čo sa týka videa,to hodnotiť nechcem,nepoužívam túto funkciu,ale funguje. Nabíjanie len vo foťáku,oddelená spúšť pre video a foto, pazvuky pri ostení a podľa mňa stabilizátor ktorý je skôr na okrasu ako osoh. Pri fotení s ním a bez neho,som nepostrehol žiadny rozdiel,k tomu ten zvuk a pomalé ostrenie,radia tento výrobok odhliadnuc od lepšej optiky, niekde do kategórie mobilov. Čo ma ale takmer rozplakalo,je kvalita fotografií. Tú nazvem jediným výstižným slovom: KATASTROFA!! Snímky rozmazané,podanie farieb podpriemerné,s foťákom na mobile dosiahnem v interieroch a pri bežnom fotení vonku lepšiu kvalitu ako s týmto. Prístroj ešte skúsim vyreklamovať,uvidím aká bude reakcia. Každopádne to boli zbytočne vyhodené peniaze. Ak by som to mal zhodnotiť percentuálne,tak 50% ale len vďaka spracovaniu tela.Inak 40%.

• Vše co o něm bylo napsáno ,splnuje
    • Nic.

Vybíral jsem s pohledu amatéra,a fotoaparát mně vyhovuje po všech stránkách.

• FULL HD video
    • dobré fotky i za horšího světla bez blesku
    • obstojná výdrž baterie
    • celkem rychlá reakce na zoomování
    • opravdu se vejde všude
    • materiál přístroje odolný
    • manuální ovládání blesku
    • opravdu kompaktní ,lze brát na "rychlé" cesty do kapsy
    • pazvuky stabilizace při větším zoomu
    • při vysokém zoomu velmi citlivá optica
    • když chci nabíjet baterii ,tak bojuji s krytkou
    • rychlá reakce úsporného režimu
    • režim panorama citlivý na rychlost ,občas si sám upravoval výsledek fotky

Fotoaparát jsem si vybral ,jelikož mne zaujal jak vzhledově ,parametrově tak i vhledem k pěkným recenzím.Předtím jsem vlastnil nepoužitelný Rollei Compactline a nelze porovnávat.
    Odvážil jsem se koupi používaného kousku na výstavách,ale nějaký rozdíl od nového jsem nepozoroval. Fotoaparát je celkem šikovný do rukou,dle mého rychle reaguje na zapnutí.Lze nabíjet jen baterii ve foťáku,ale jelikož mám dvě baterie,tak nemám problém.
    Co mi trochu vadí,jsou pazvuky rotujícího mixéru při stabilizaci u většího zoomu.Detaily jsou ovšem na fotografiích moc povedený.Letos jsem vzal foťák na první dovolenou a zároveň se s ním učil-vše je jen o tom zvolit si správný režimCo Jelikož jsem navštívil letos Hřensko,vyžíval jsem především režim Krajina a co mi trochu vadilo ,tak některé fotografie třeba skal byly uměle "nazelenalé",ale třeba je to jen má chyba a vše vypiluji.V interiéru fotky taky celkem obstojné..Baterie celkem drží,vzhledem k tomu jaký je výborný display a že jsem i prohlížel fotky,tak výdrž dobrá,já přikoupil i druhou baterii.
    Co se týče již zmíněné stabilizace a zoomu,tak když pominu ty zvuky tak vše funguje dobře,jako spolujezdec jsem v autě fotil v 80km/h auto vzdálené asi 300m a skvěle jsem viděl do protijedoucího vozu :).Video=paráda,čisté,bez sekání,,zvuková stopa čistá,když ale zoomujete,tak je to trochu ve výsledném videu slyšet..Fotoaparát mám krátce,stále se s ním učím,ale myslím ,že pro občasného fotografa ,aby měl radost z fotek celkem ideální parťák.Chce to jen trochu věnovat fotoaparátu čas a zvykat si na své ideální nastavení Investice nelituji

• mínus to ani tak nebude,ale zatím jsem nepřišel na kloub funkci Panorama

• Malý a lehký
    • Baterii nabijete jen když je vložena ve fotoaparátu.

Jsem spokojen.

• , zakoupeno v KASA.cz

Kvalita výrobku dobrá. - dvakrát jsem reklamoval nedovírání závěrky. Jinak spokojenost.

• , zakoupeno v Foto.cz

• Nízká cena.
    • Snadné ovládání.
    • Zbytečně velký rozsah zoomu na úkor světelnosti. Při nejdelším optickém zoomu nezabrání rozhýbání ani stabilizátor.

Za danou cenu velmi dobrý přístroj. Výborně se drží v ruce. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Kvalita fotografií vzhledem k cenové kategorii velmi dobrá i při horších světelných podmínkách.

• malý
    • docela pohledný
    • SD karta
    • docela normální výdrž baterie
    • otřesné fotky za lehce horších světelných podmínek
    • manuálně vysouvací blesk
    • rozmazané fotky - špatné ostření
    • slabý blesk
    • na fotkách je šum
    • celkové podání barev se mi moc nelíbí
    • zbytečně složité menu pro ovládání
    • atd...

Absolutně nepoužitelná "věc". Koupil jsem našim na minulé Vánoce a udělal jsem největší chybu v životě. Osobně fotím a myslel jsem si, že jsem vybral dobře, ale co byste chtěli od Olympusu za tuhle cenu. Fotky jsou příšerné, kvalita není žádná, šum otřesný, rozmazané, prostě nepoužitelné. Fotky za sluníčka jsou docela použitelné, ale to mám z mého mobilu asi stejné, některé i lepší. Manuální vysouvání blesku je otřesné. Mamka na to pořád zapomíná, takže fotky v bytě jsou nepoužitelné a mě to přijde také dost nepohodlné. Osobně bych do této značky nikdy nešel a radši se podívejte po něčem jiném ověřeném - Canon, Nikon, Fujifilm... Olympus to prostě neumí...

• perfektně vybavený
    • poměr cena výkon perfektní
    • pěkný design
    • velmi ostrá jasná fotka
    • chvilku jsme hledali bez návodu v menu foťáku doplňkové programy, nakonec našli
    • přiložené CD nešlo spustit na pc, až po restartu počítače

velmi dobrý foťák, po přečtených recenzích a porovnávání několika typů Olympusů zvítězil tento a nelituji.

• , zakoupeno v Album.cz

• vše