Panasonic Lumix DMC-LF1

• Variabilita ostřícího bodu
    • Odlesky v objektivu
    • Obrácený směr kroužku pro volení clony a času
    • Nastavení ISO pouze o 1 EV

Fotoaparát jsem si vybral jako doplněk k FZ 150, na kolo nebo když nechci sebou tahat brašnu. Když to porovnám k FZ 150 tak nejvíc mě vadí obrácený směr volení clony a času- proti směru hodinových ručiček a nemožnost nastavit ISO o 1/3 EV.

• , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• velmi malý, lehký a skladný kompakt s vysokou obrazovou kvalitou, 1,7 čipem, mnoha manuálními nastaveními a elektronickým hledáčkem. Ideální rozsah zoomu 28-200 s výbornou světelností 2,0 na krátkém ohnisku (na nejdelším ohnisku bohužel už horší - 5,9). V současnosti prakticky bez konkurence.
    • Bude se hůř ovládat v rukavicích (daň za kompaktnost).

Je to ideální kompakt do kapsy k zrcadlovce, který zvládne i slušné focení v horších světelných podmínkách. Od malého hledáčku s malým rozlišením nelze čekat zázraky, ale v prudkém světle, kdy na monitoru ostatních kompaktů nic nevidíte, za něj budete vděčni. K foťáku není externí nabíječka, nabíjí se kabelem přímo v těle - doporučuji dokoupit universální nabíječku AVACOM a druhou baterii (celkem cca 400 Kč). Ve velmi slušné funkční výbavě mi trochu chybí korekce bleskového světla. Canon G16 je určitě lepší díky ještě bohatší funkční výbavě a hlavně světelnosti na obou koncích zoomu, je však podstatně větší a těžší - na to mám již zrcadlovku. S diskutovaným zapínáním vedle spouště nemám od začátku žádný problém, nikdy jsem foťák omylem nevypnul (vypínač je zapuštěn hlouběji do těla a spoušť naopak vystupuje nad tělo, jde jen o zvyk).

• , zakoupeno v K24.cz

• kvalitní fotky zejména za tmy mě příjemně překvapily
    • video taky bez problémů
    • velmi dobrá světelnost objektivu
    • otočný volič kolem objektivu
    • tlačítko zapnutí je nešťastně umístěno na kraji těla foťáku a tím dochází někdy k nechtěnému zapnutí
    • slabá baterie,doporučuji koupit si další do zásoby

Foťák určitě doporučuji.
    Sice ho používám krátce (necelý měsíc) ,ale nemám sním problémy.
    Velmi dobře komunikuje s mobilem přes wifi.
    NFC jsem ještě nezkoušel.
    Přiblížení (zoom) na kompakt dostačující.
    Hledáček jsem v praxi ještě nepoužil.
    HDMI jsem nepoužil,ale přes USB jak na PC tak na TV funguje jak má.
    Je dobrý jak pro začátečníky díky automatice,tak pro zkušené fotografy kteří si mohou pohrát s nastavením clony,ISO či závěrky atd.
    Cena odpovídá kvalitě.

Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS

12,1Mpx Live MOS snímač, obrazový procesor Venus Engine , zpracování obrazu procesorem Venus Engine, širokoúhlý objektiv LEICA DC VARIO-SUMMICRON s 7,1× optickým zoomem, světelnost od f/2, elektronický EVF hledáček, LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm. Panasonic Lumix DMC-LF1 je kompakt malých rozměrů s dobrou ergonomií držení a ovládáním. Jde o všestranný fotoaparát, který má působivý rozsah objektivu se světelností od f/2, díky němuž zvládne velké množství fotografických situací. Vlastní 12,1Mpx Live MOS snímač, obrazový procesor Venus Engine, širokoúhlý objektiv LEICA DC VARIO-SUMMICRON s 7,1× optickým zoomem, optickou stabilizaci obrazu POWER O.I.S, elektronický EVF hledáček a LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3") a rozlišením 920 000 bodů. Videozáznam natáčí ve Full HD kvalitě se stereofoním zvukem. Vestavěné bezdrátové technologie Wi-Fi a NFC Umožňují okamžité bezdrátové sdílení na síti, v cloudových službách, nebo se sychronizovanými zařízeními (smartphone, tablet TV...).

Specifikace fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-LF1

Seriové snímánÍ 10 sn./s

Citlivost ISO 100-6400

Časy závěrky 60 - 1/4000

Monitor

LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3")

Média

SD, SDHC, SDXC

Zdroje energie

Li-ion baterie

Rozměry (Š × V × H) 102.5 x 62.1 x 27.9 mm

Hmotnost 190 g

Dodáváné příslušenství

Panasonic Lumix DMC-LF1, Li-Ion akumulátor

DMW-BCN10E, nabíječka, USB kabel, poutko na ruku, CD se softwarem, Návod k použití, Záruční list

• Světelnost 2,0 na počátečním ohnisku
    • Odlesky v objektivu
    • Obrácený směr kroužku pro volení clony a času
    • Nastavení ISO pouze o 1 EV

• , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Bude se hůř ovládat v rukavicích (daň za kompaktnost).

• , zakoupeno v K24.cz

• kvalitní fotky zejména za tmy mě příjemně překvapily
    • video taky bez problémů
    • velmi dobrá světelnost objektivu
    • otočný volič kolem objektivu
    • slabá baterie,doporučuji koupit si další do zásoby

Foťák určitě doporučuji.
    Sice ho používám krátce (necelý měsíc) ,ale nemám sním problémy.
    Velmi dobře komunikuje s mobilem přes wifi.
    NFC jsem ještě nezkoušel.
    Přiblížení (zoom) na kompakt dostačující.
    Hledáček jsem v praxi ještě nepoužil.
    HDMI jsem nepoužil,ale přes USB jak na PC tak na TV funguje jak má.
    Cena odpovídá kvalitě.

• Foťák velice dobře padne do ruky.
    • Má snadné intuitivní ovládání
    • Dají se i po zastavení videa uložit fotky. Nahrajete spomalene video a uděláte fotku čehokoli.
    • Jedině to, že nemá klasický závit na upevnění filtrů.

Malý, šikovný, dělá pěkné fotky a skvělá videa.

Dát mu červenou kartu jen kvůli jinému USB konektoru, když podobně to má i Nikon, může jen analfabet, kterému nepatří foťák do rukou.
    Foťák všem normálním lidem doporučuji.

Je dobré dávat pozor na to kdo píše recenze a pokud se hlásí jako anonym, tak ji vhodit do koše. Je zajímavé kolik má takový hlupák stoupenců, kteří s ním souhlasí.

• , zakoupeno v Foto.cz

• Pěkné fotky. Možnost nastavit si prioritu clony, času nebo manuální režim. Fotí do RAWu. Líbí se mi ovládání pomocí otočného voliče kolem objektivu a také pomocí malého kolečka na zadní straně.
    • Používání wifi k přenosu je hrozně krkolomné a uživatelsky nepřívětivé. Ve srovnání se snadností ovládání např. na Androidu je to hrůza. Pro spojení s Androdiem je třeba speciální aplikaci. Praktické využití pro mě asi žádné.

Tento fotoaparát jsem si vybral protože patří v katergorii výkonných kompaktů mezi nejlepší a za hodně slušné peníze. Zkušeností s ním zatím jenom pár. Fotky se mi líbí. I focení na automatiku (Ai) dělá hezké fotky

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• - váha a rozměry
    • - objektiv a světelnost
    • - široké možnosti nastavení
    • - krom displeje i hledáček
    • - tlačítko vypínání příliš na ráně
    • - krátký kablík na nabíjení
    • - extra konektor na nabíjení, ne mini USB
    • - brzy se vybije ale to je daň za rozměry

Já to koupil že jsem chtěl nějaký foťák, který bych mohl tahat sebou bez přílišné zátěže. Nakonec padla volba na PANASONIC, ještě jsem měl v pácu SONY a Olympus, ale Panasonicy jsem předtím měl už dva a problémy nebyly. Dá se fotit samozřejmě mobilem ale není to tak úplně ono. Nešlo mi tak o zoom ale hlavně o světelnost objektivu. A taky jsem nechtěl investovat více než 10K.
    Ještě vše úplně nechápu, přiložený návod je víc než stručný ale na CD je návod na 290 stran a tam je vše vysvětleno. Když nevím tak dám inteligentní automatiku a foťák si poradí, v budoucnu se snad i dopracuji k dalším možnostem, kterých je hromada.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Příjemně malý, jednoduchý na ovládání
    • Má interní paměť. Sice pouze na 14 fotografií,ale je tam :)
    • Nabíjení baterie pouze ve fotoaparátu

Dobré zkušenosti s výrobky PANASONIC + jednoduchá obsluha.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• kvalita fotek, propracovaná automatika
    • jednoduché ovládání
    • velikost
    • výborná světelnost
    • hledáčkem
    • výdrž baterie
    • ne příliš kvalitní video

šikovný kompakt pro náročnější amatéry s hledáčkem za přiměřenou cenu

• , zakoupeno v AB COM CZECH

• fantastické fotky ve tmavém prostředí (díky velkému čipu a dobré optice dělá o moc lepší fotky než běžné kompakty - výsledek se spíš blíží jednodušší zrcadlovce)
    • různé filtry a efekty
    • velmi pokročilý automat
    • možnost plně manuálního režimu
    • WiFi a ovládání přes smartphone
    • skvěle kombinuje miniaturní rozměry a výborné výsledky
    • tlačítko pro nahrávání videa (můžete točit okamžitě bez nastavování a rychle tak zachytit neopakovatelné okamžiky)
    • v základním balení není žádný obal na křehký přístroj
    • tlačítko spouště a vypínání hned vedle sebe občas způsobí, že namísto vyfocení fotoaparát vypnu (což dost naštve, když ho předtím manuálně nastavuju)
    • baterka moc nevydrží (doporučuji dokoupit jednu či dvě náhradní a k nim externí nabíječku, což vyjde na Aliexpressu na nějaké čtyři stovky i s poštovným)

Doma mám velkou elektronickou zrcadlovku, která fotí slušně, ale je dost těžká a neohrabaná, takže ji vytahuju, jen když opravdu chci někam fotit. Díky tomu ale nemám foťák po ruce při mnoha běžných situacích, které by si také zasloužili snímek. Proto jsem si pořídil LF1, která mi vyšla jako nejlepší kompakt do deseti tisíc podle časopisu dTest. Na fotoaparátu oceňuju především to, že umí udělat výborné fotky i v tmavším prostředí, tedy hlavně v interiérech, takže můžu snadno a pohodlně zvěčnit každou rodinnou či přátelskou sešlost. Další skvělou funkcí je, že pokud máte stativ nebo prostě foťák položíte na něco (zábradlí, špalek, parapet, ...) a necháte ho exponovat delší dobu, získáte i v noci luxusní snímky. To se hodí například pokud rádi cestujete v nočních městech a chcete si přivézt vlastní obrázky hezky nasvětlených památek.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

Zklamala mně optická kvalita objektivu.