Samsung NX3000

• - velký APS-C snímač
    • - retro design
    • - výměnné objektivy
    • - porovnání cena / výkon
    • - výklopný display (pouze nahoru :/ )
    • - součástí balení je SW - Adobe Lightroom !!
    • - display lze vyklápět jen nahoru
    • - na přímém slunci hůře viditelný display
    • - mohla být kombinace tlačítek + dotykový display
    • - video 1080p jen při 30fps
    • - chybí funkce "čištění senzoru"

Jelikož jsem se chtěl posunout od klasického "cvakání" kompaktem a mobilem k fotografování, tak jsem se dlouho rozhodoval mezi DSLR zrcadlovkou a systémovým kompaktem ("bezzrcadlovkou"). Obdobných přístrojů je na trhu nepřeberné množství. Proto jsem se zaměřil primárně na velikost snímače a samozřejmě na cenu. :)

(offtopic: původně jsem koupil Nikon D3200, ale vrátil jsem ho :) ).

K nákupu tohoto konkrétního přístroje mě přesvědčila nejen nižší hmotnost a rozměry, ale hlavně pozitivní recenze na internetu (dpreview.com etc.).

Za daný peníz se mi dostalo do rukou zařízení, které má skvělou hmotnost a fotografiemi, které z toho "lezou" je překvapen nejeden "profík".

Týden po pořízení přístroje jsem ještě "přikoupil" objektiv Samsung NX 30mm f/2. Vyšší světelnost než setový z něj dělají ideální volbu pro portréty či klasické "snapshots" (za mě docela hezký bokeh).

Jediné zásadní negativum se kterým se musí počítat, je horší "čitelnost" displaye při focení na přímém slunci. Což je zapříčiněno absencí optického hledáčku. Ale to se u přístroje za Xtisíc musí překousnout. Pak je možnost investoval do foto od Fuji, ale cenovka je někde jinde...

Každopádně ideální přístroj pro osahání doopravdického focení a né jen cvakání na auto.

Cena náhradní baterie (i s nabíjecí kolébkou) - 130,- Kč

• , zakoupeno v Bigfun.cz

• Kvalita snímků, vysoká ISO citlivost, úprava snímků přímo ve fotoaparátu.
    • Sklopný displej nejde otočit.

Za slušné peníze kompaktní fotoaparát, který fotí skoro jako DX zrcadlovka.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Jako amater jsem z něj nadšený. I na automat foti nádherně.

Typ fotoaparátu
Akumulátor
Typ snímače
Formát snímače
APS-C

Systémový fotoaparát NX3000 je přírůstkem do oceňované řady kompaktních fotoaparátů NX společnosti Samsung. Nabízí retro styl, špičkový výkon a snadnou konektivita v jednom přístroji. Systémový fotoaparát NX3000 je přírůstkem do oceňované řady kompaktních fotoaparátů NX společnosti Samsung. Nabízí retro styl, špičkový výkon a snadnou konektivita v jednom přístroji. Samsung NX3000 nabízí špičkové technické parametry ukryté v těle fotoaparátu v retro stylu a je dokonalou volbou pro fotografické nadšence, kteří požadují stylový přístroj poskytující ostré a vysoce kvalitní snímky, se kterým se snadno a jednoduše pracuje a který dokáže zachytit životní okamžiky v jedinečném detailu. Samsung NX3000 je vybaven výkonným obrazovým snímačem APS-C CMOS s rozlišením 20,3 Mpx, závěrkou s rychlostí 1/4000 a umožňuje kontinuálně pořizovat pět snímků za sekundu, takže uživatelům kdykoli a kdekoli zaručí krásné a dokonale ostré fotografie.

Specifikace

• - velký APS-C snímač
    • - retro design
    • - výměnné objektivy
    • - porovnání cena / výkon
    • - výklopný display (pouze nahoru :/ )
    • - součástí balení je SW - Adobe Lightroom !!
    • - display lze vyklápět jen nahoru
    • - na přímém slunci hůře viditelný display
    • - mohla být kombinace tlačítek + dotykový display
    • - video 1080p jen při 30fps
    • - chybí funkce "čištění senzoru"

(offtopic: původně jsem koupil Nikon D3200, ale vrátil jsem ho :) ).

Cena náhradní baterie (i s nabíjecí kolébkou) - 130,- Kč

• , zakoupeno v Bigfun.cz

• Kvalita snímků, vysoká ISO citlivost, úprava snímků přímo ve fotoaparátu.
    • Sklopný displej nejde otočit.

Za slušné peníze kompaktní fotoaparát, který fotí skoro jako DX zrcadlovka.

• Kompaktnost těla i objektivu dodávaného s ním, celkově je velice lehký. Mám i teleobjektiv od Samsungu a i s ním se foťák drží dobře.
    • Širokoúhlý setový objektiv, který ale hezky fotí i detaily
    • Hladký chod zoomu
    • Autentické zobrazení barev
    • Otočné volicí menu a obecně přehlednost tlačítek, např. se nemůže stát, že bych náhodně zmáčkla tlačítko pro video
    • Retro design a přitom moderní provedení (wifi, nfc, vyklápěcí displej...)
    • Celková krásná kvalita fotek; plus pokud člověk nemůže přiblížit tak, jak by chtěl, může si fotku doma oříznout a díky velkému rozlišení zůstane ostrá.
    • Externí blesk, který se docela horko těžko nasouvá na tělo (ale zas pak pevně drží) a už teď se bojím, že ho někde ztratím.
    • Nemožnost dokoupit si kompatibilní optický hledáček, ale osobně jsem zvyklá na focení přes displej, takže mi to nevadí.
    • Displej není dotykový, s tím souvisí i ostření, které je občas při focení detailů nepřesné (zvlášť když máte hodně v záběru objektů a chcete zaostřit na jeden konkrétní), ale to se dalo čekat.
    • Oproti mému bývalému fotoaparátu malé přiblížení, ale rychle jsem si zvykla
    • Když mám kompakt vypnutý a vyklopím displej, automaticky se zapne (to by pro některé mohlo být plus, mně to ale spíš vadí). Taky se zapne i když mám na objektivu krytku, což jsem vůbec nečekala.
    • Grip by mohl být trochu větší, jako např. u Samsungu NX300.

Píšu tu hodně negativ, ale jsou to jen drobnosti, se kterými jsem počítala a které prakticky neubírají na kvalitě fotografií. Můj předchozí fotoaparát byl "lepší" kompakt od Canonu (powershot sx 120is) a musím říct, že jsem ráda, že jsem se tentokrát rozhodla pro mirrorless. Mám jej cca týden, později případně dodám další poznámky. V praxi se stále považuji za věčného začátečníka, ale teorii mám celkem nastudovanou, takže jsem věděla, co od foťáku očekávat. Tím, že fotím hlavně přírodu - scenérie, je pro mne dostačující a pro tyto účely kompakt taky doporučuji :)

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Jako amater jsem z něj nadšený. I na automat foti nádherně.
  • , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• Bezkonkurenčně nízká váha a rozměry, vejde se do kapsy bundy, přitom má čip APS-C a výsledky jako ze zrcadlovky. Objektiv 16-50 (ekv. 24-75) s optickou stabilizací.
    • Výklopný displej.
    • Velké možnosti nastavení a měření.
    • V balení pidiblesk a Lightroom 5!
    • Nemá hledáček a na displej je na denním světle hůř vidět, nevhodně umístěné tlačítko videa,
    • karta microSD,
    • není možné použít jiný blesk než Samsung

Za tuto cenu vynikající foťák.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Malý lehký přístroj s velkým čipem. Skvělé bezdrátové spojení s mobilem i s PC.

Dobrá volba pro druhý přístroj. Je lépe vybaven, než je uváděno v popisech int. obchodů.

• Dalším fotoaparátem, který podstoupil náš náročný test, je CSC přístroj Samsung NX3000. Jde o bezhledáčkový fotoaparát s...

Zobrazit celou recenzi na www.digimanie.cz

• , zakoupeno v Alza.cz

• velikost
    • čip
    • objektiv/y
    • zatím nic

Určitě bych doporučila dál. Jsem spokojena a zatím nemám nic proti. Pro mé potřeby je zcela dostačující. Použití je snadné a rychle sem si zvykla kde co jak. Snad jen že si plánuji přikoupit baterii, výdrž je dobrá, ale když už vyrazím fotit tak mě osobně jedna nestačí, protože dlouho koukám co fotím a nevypínám ho hned apod. Je to ale o každém jedinci.

• Video
    • Pomalé ostření
    • Pouze průměrná kvalita fotek
    • Žádný slušný objektiv
    • Vysoká cena

Je to takový trochu lepší kompakt, vzhledem k ceně nedoporučím.

ok