Canon EOS 5D Mark II

Formát snímku
JPEG, RAW
Videosekvence
Formát videa
MOV (video: H.264, zvuk: lineární PCM)
Rozlišení videa
250 mm
Hloubka
75 mm

• , zakoupeno v EuroKing

• Spolehlivý fotoaparát s plnoformátovým čipem a vysokým rozlišením, české menu, výborná obrazová kvalita.
    • Cena (koupeno v lednu 2013).
    • Hmotnost.
    • Tlačítko info je někdy potřeba více domáčknout (u mého kusu).
    • Představoval bych si nějaké upozornění, že při určitých časech je lepší (až nutné) fotit z živého náhledu, jelikož sklopení zrcátka (plnoformátového - velkého) může jemně rozvibrovat fotoaparát např. na stativu, a tím způsobit mírnou neostrost fotek.

Vybíral jsem dlouho, hlavním lákadlem byl full frame snímač. Jako plus jsem u tohoto fotoaparátu vnímal i přehledně uspořádaná tlačítka v pravém sloupci, podobně jako u starších zrcadlovek od Canonu. Ovládací joystick je poměrně malý a je-li používán např. v menu nastaveních, má občas tendenci skočit tak, jak člověk nechce - reaguje citlivě na směr. Páčka zapínání pod kruhovým voličem (zvláštní umístění) je dost tuhá, při zapínání někdy skočí do druhé polohy (dvě polohy zapnutí jsou možná poněkud zbytečné). Horní otočné kolečko působí tvrdě - křečovitě, "levně" (toto je u Canonu jakýsi zvláštní standard - je to tak i u jiných mně známých zrcadlovek). Nicméně celkově jsem spokojen, fotoaparát splnil má očekávání.

• kvalita

pracuji s celou řadou přístrojů zn.Canon,
    zkušenosti mám jen ty nejlepší,
    vřele ostatním doporučuji.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Nákupem pětdéčka jsem si splnil svůj dlouholetý sen. Je to moje třetí zrcadlovka od Canonu a myslím, že je opravdu vydařená. Video nepužívám a co se týče obrazové kvality, tak ta je výborná. Fotím převážně při horším světle a díky velkému rozsahu ISO se konečně daří.

Typ fotoaparátu
Formát snímku
JPEG, RAW
Videosekvence
Formát videa
MOV (video: H.264, zvuk: lineární PCM)
Rozlišení videa
Výška
250 mm
Hloubka
75 mm

Digitální zrcadlovka Canon EOS 5D Mark II s rozlišením 21,1megapixelovů, senzor CMOS Full Frame s rychlostí snímání až 3,9 snímku/s a vysokou citlivostí ISO až 25 600. Záznam filmů v rozlišení Full HD. 3,0” displej VGA LCD s režimem Live View. Tělo z hořčíkové slitiny.

Součást balení digitálního fotoaparátu Canon EOS 5D Mark II

Nabíječka

Li-Ion akumulátor LP-E6

Baterie CR2016

USB kabel

AV kabel

Software

Popruh na krk

Fotoaparát EOS 5D Mark II je vybaven snímačem CMOS full frame s rozlišením (36 mm × 24

• Rozlišení
    • Materiál těla
    • Ovládání
    • Přenos detailu
    • Skvělé zpracování šumu
    • Dominantní zvuk závěrky :-)
    • Omezené možnosti natáčení videa

Jedná se o skvělou zrcadlovku, která je vhodná pro skoro každé fotografické odvětví. Při fotografování se necítí člověk ničím omezen. Jenom zamrzí zastaralé možnosti natáčení videa...

• , zakoupeno v EuroKing

• Cena (koupeno v lednu 2013).
    • Hmotnost.
    • Tlačítko info je někdy potřeba více domáčknout (u mého kusu).

• Ostrost obrazu
    • Podání barev
    • Rozmístění ovládacích prvků
    • Nedostačující prostředí pro natáčení videí

Nechci znovu opakovat skvělé vlastnosti tohoto modelu, které tu už jsou několikrát popsány.
    Používám ho především pro natáčení videa a jsem velmi spokojen. U velkého počtu vlastností záleží na použitém objektivu, ale tady se hodnotí pouze tělo. Kvůli uživatelským vlastnostem při natáčení videí nemůžu dát 5D maximální hodnocení. To prostě ještě nedotáhli. Naštěstí se dá použít neoriginální software Magic Lantern, který všechny nedostatky nahradí.
    Kvalita zvuku ani s použitím externího mikrofonu nebude nikdy perfektní, ale od toho přece zrcadlovka není.

• kvalita

• Ovládání
    • FullFrame
    • Rychlost focení
    • Odolné tělo
    • Hlučná uzávěrka (fotím zvířata a někdy je to problém)

Parádní foťák. Canon jsem vybral, protože i můj předchozí foťák byl Canon (350 D) a měl jsem k němu několik objektivů.

Ovládání je velmi příjemné a intuitivní.
    Rychlost ukládání fotografií (i JPG + RAW) je parádní

• kvalitní displej
    • 1080p video
    • tlačítko náhled DOF
    • podání barev
    • možnost instalace Magic Lantern pro video (nově i RAW vide)
    • u objektivů s velkou světelností nutno nastavovat mikro nastavení AF
    • jen 30fps u 720p

Splnil jsem si velký sen a pořídil tento skvělý Canon. Naplnil moje očekávání a pořízuji s ním kvalitní fotografie. Využiju funkce kvalitního 1080p videa. Na ovládání jsem si zvykl rychle. Tento model představuje skvělou práci od Canonu.

Dnes bych již volil Canon 6D, který stojí stejně, má lepší kvalitu snímků a snímá větší rychlostí.

• Absolutně špičkový fotoaparát , velmi dobře jsou rozmístěné i ovladače , hlavně otočné voliče . velmi dobře padne do ruky , co se fotografií týče , tak má opravdu špičkovou kvalitu fotografie , bez problémů jdou dělat zvětšeniny formátu A3/A2 , samozřejmě je potřeba mít nějaký světelný objektiv s F2,8 nebo méně . Ideální 24-70/2,8 a pak pevná 50/1,4. Samozřejmě Ti , kteří si myslí , že když si koupí tento typ fotoaparátu a nebudou vědět nic o tom co je clona , vyvážení bílé , bracketing a další termíny , tak těm bych doporučil nějaký kompakt , kde automatika zvládne cca většinu kompozic . Neboli jak je dáno .... spotřební uživatelé řeší megapixly , amatéři řeší techniku , profesionál řeší kompozici a světlo :) - takže dobré světlo všem , kteří tento fotoaparát mají nebo si ho plánují pořídit .
    • možná by to chtělo více ostřících bodů .

Ti , kteří se o fotografování opravdu zajímáte , tak věřím , že s tímto fotoaparátem budete spokojeni

• Největší senzor (full frame)
    • Nejlepší hloubka ostrosti atd...
    • Skvělý za nízkého osvětlení (s patřičným objektivem)
    • Nejlepší fotoaparát za tuto cenu (i pro fotografy)
    • Kvalitní tělo (slitina)
    • U videa pouze ruční ostření (u všech Canonů)
    • Nemá výklopný displej
    • Neumí slow motion (50p)
    • Umí se přehřát při delším nahrávání videa
    • Externí výstup není během nahrávání v HD kvalitě (to umí jen 7D)

Recenze pro video tvůrce/filmaře:

Canon 5D vyšel před několika lety jako vůbec první video-zrcadlovka od Canonu (druhá vůbec) a do dneška v podstatě zůstává nepřekonána. Našla si široké použití i mezi profi produkcemi - v reklamách, filmech, klipech, aj.

Skvěle natáčí za nízkého osvětlení (ISO 1600 je ok!) a dosáhne nejnižší hloubky ostrosti pro krásný "filmový efekt"

Zvýšenou pozornost je třeba věnovat výběrů objektivů, pokud chceme využít plný potenciál tohoto fotoaparátu, vhodná ohniska se hledají lépe než u crop foťáků (APS-C)

Pro další info mrkněte na přehledy a recenze na web: http://zrcadlovkou.cz/rubrika/recenze

• , zakoupeno v Foto.cz

• Super ! Je to mercedes proti předchzozím fotoaparátům, které jsem vlastnil. Nebudu uvádět které neboť když člověk začíná a získá lepší - vždy je to pro něj super !!!!

Na doporučení profi - fotografa
    Zatím se zaučuji
    Stále přicházím na nové a nové možnosti
    Samozřejmě doporučuji
    Proč Ano ? Svezte se v Trabantu a pak v Mercedesu !
    Samozřejmě jsou zase lepší modely, ale na ně ještě nemám!