Canon EOS M3

CMOS
Formát snímače
APS-C

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Výborný pro cestování, perfektní snímky, vybavenost SW na vysoké úrovni. Výklopný displej.
    • Absence hledáčku, malá nabídka objektivů, horší světelnost u setových objektivů

Velmi kvalitní přístroj. Při cestování pohodlnější než velká zrcadlovka.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Malý, milý
    • Dobře se drží
    • Krásnýí obraz
    • Mohl by být rychlejší

Byl jsem spokojený majitel prvního Canonu EOS M a po dobrých zkušenostech z tímto strojkem jsem se rozhodl pro upgrade na verzi M3. Když se cenová hladina těla fotoaparátu, v očekávání nové verze m4, přiblížila k mé akceptační hranici, neváhal jsem a objednal si tělo tohoto aparátu. U M3 se vylepšilo držení těla pomocí klasicky tvarovaného, příjemně pogumovaného gripu. Systémový blesk se schoval do těla aparátu a saňky pro příslušenství dostaly krytku..Přepínání režimů dostalo vnější volič, zrovna tak , jako korekce expozice a na jedné pozici příkazového ovladače se objevilo přepínání AF a MF, takže není nutné lvůli ručnímu ostření otevírat menu jako dříve. Rovněž příjemné je tlačítko blokování AE. Displej je velký jemný a polohovatelný, takže umožňuje i selfie. Mile mne překvapilo přítomnost wi-fi a vzdáleného řízení, to jsem u Mka velmi postrádal. Celkově na mne působí velmi dobře, a zatím velká spokojenost. Mám ho teprve tři dny.
    Po roce.
    Dokoupil jsem výklopný elektronický hledáček EVF-DC1 a nastala paráda. Kvůli němu a možnosti polohování blesku nepřejdu na M5.

Typ fotoaparátu
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C

Canon EOS M3 je výkonný systémový fotoaparát, který kombinuje výkon digitální zrcadlovky a přenosnost kompaktu. Nabízí velký APS-C CMOS snímač s rozlišením 24 Mpx, konektivitu Wi-Fi a NFC, výklopný dotykový LCD displej a možnost výměny objektivů. Canon EOS M3 je výkonný systémový fotoaparát, který kombinuje výkon digitální zrcadlovky a přenosnost kompaktu. Nabízí velký APS-C CMOS snímač s rozlišením 24 Mpx, konektivitu Wi-Fi a NFC, výklopný dotykový LCD displej a možnost výměny objektivů.

Model M3 staví na základních principech i DNA systému EOS a díky ladné rukojeti padne pohodlně přímo do dlaně.  Přímý přístup k celé řadě ovládacích prvků včetně kompenzace expozice, hlavního ovladače i přizpůsobitelných tlačítek umožňuje nastavit přístroj tak, aby přesně odpovídal jedinečnému stylu každého fotografa.

Zachyťte snímky v působivých detailech

S 24,2Mpx snímačem typu APS-C CMOS s citlivostí až 12800 ISO (rozšiřitelné na 25600) pořídíte fotografie a filmy nabité detaily, barvami a atmosférou i za slabého osvětlení.

Rychlé a přesné zaostřování

Systém Hybrid CMOS AF III nabízí až 6,1× rychlejší zaostřování než tomu bylo u původních modelů EOS M. Automatické zaostřování zaostří rychle a přesně, přičemž zajistí precizně ostré výsledky díky 49 AF bodům které pokrývají 80 % záběru svisle a 70 % vodorovně.

Díky kontinuálnímu snímání v plném rozlišení rychlostí 4,2 snímku za sekundu (a to i při fotografování ve formátu RAW) můžete instinktivně reagovat na danou situaci a snadno zachytíte rychlý pohyb.

Pomocí oceňovaného ergonomického rozhraní s intuitivní dotykovou obrazovkou (1,04 milionu bodů sRGB) můžete zaostřovat a pořizovat snímky navíc jediným klepnutím stejně jako snadno procházet nabídky a prohlížet snímky.

Plně manuální ovládání

Díky ergonomicky umístěnému přednímu voliči, voliči kompenzace expozice, paletě uživatelských funkcí a dalším prvkům budete mít vždy k dispozici profesionální ovládání. Fotografujte ve 14bitovém formátu RAW, který přináší rozšířené možnosti následných úprav.

Rozšiřování systému

Prohoďte objektiv a podívejte se na svět z jiného úhlu pohledu. I díky upevňovacímu adaptéru EF-EOS M můžete k fotoaparátu připojit objektivy typu EF-M i více než 70 objektivů určených pro digitální zrcadlovky EOS. Využít můžete také blesky EOS Speedlite, elektronický hledáček, externí mikrofon a další volitelné příslušenství.

Natáčejte videa, stejně jako pořizujete snímky

Propracovaný systém Hybrid CMOS AF III nabízí rychlé a plynulé automatické zaostřování a umožňuje pořizovat krásné filmy Full HD (1080p) při 30 snímcích za sekundu ve formátu MP4. Automatické zaostřování dotykem ve filmech umožňuje dosáhnout filmového efektu plynulé změny zaostřovací vzdálenosti a se zvýrazněním obrysů při ručním zaostřování budete mít přehled o zaostřených částech scény.

Dotykový displej sRGB ClearView II

Třípalcový TFT LCD dotykový displej s výklopnou konstrukcí a rozlišením 1.040.000 obrazových bodů je možné naklopit o 180° směrem vzhůru (skvělé pro selfie) a o 45° směrem dolů (vhodné pro fotografování pod velkým úhlem). Jeho pozorovací úhly činí cca 170°, takže budete mít vždy výborný přehled o fotografované scéně.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

Velmi kvalitní přístroj. Při cestování pohodlnější než velká zrcadlovka.

• , zakoupeno v SOFTCOM.cz

• Malý, milý
    • Dobře se drží
    • Krásnýí obraz
    • Mohl by být rychlejší

Po roce.

• První model bezzrcadlovky s označením „M“ se Canonu příliš nepovedl. A na reparát si museli uživatelé emkové série v Evr...

Zobrazit celou recenzi na digiarena.e15.cz

• Web Fotoguru.cz podrobil Canon EOS M3 podrobnému testování - přečtěte si důkladnou recenzi a prohlédněte dvě desítky tes...

Zobrazit celou recenzi na www.fotoguru.cz