Canon Ixus 100 IS

Digitální fotoaparát Canon IXUS 100 IS červený, Elegantní digitální fotoaparát Canon IXUS 100 IS nabízí uživatelům technologie detekce pohybu a obličeje. Ultratenký digitální...
68 950 Kč

Akumulátor
Typ snímače
CCD

• , zakoupeno v Elektrosvet.cz

• Canon Ixus 100 IS je můj druhý přístroj této řady (po Canon Ixus 60). Oceňuji na něm jeho trvanlivé kovové tělo, kvalitní snímky (za běžných podmínek) a kompaktní velikost. Přístroj jsem si vybral zejména kvůli tomu, že má kromě displeje i hledáček. Focení přes hledáček je sice méně přesné, ale odběr proudu z baterie je menší (u předchozího přístroje to bylo se zapnutým displejem cca 140 až 150 snímků, s vypnutým přibližně 440 fotografií). Navíc jsem zde mohl použít baterii z předchozího fotoaparátu (Canon NB-4L, neznačkové baterie za přijatelné ceny). Aparát je 12 magapixelový a 3 násobný optický zoom (plus 4 násobný digitální), což za běžných podmínek umožní pořízení kvalitních snímků.
    • Zřejmě je potřeba kvalitnější paměťové karty, aby ukládání snímků bylo rychlejší.
    • Zatím jsem nikde nenašel, jak změnit formát na nahrávání videozáznamů (pokud to vůbec lze - přeci jenom formát AVI u Ixusu 60 byl lepší).
    • Složitější to je i s focením v uzavřených místnostech a za horších světelných podmínek, kdy ty snímky nebývají až tak kvalitní, což je zřejmě problém více kompaktních fotoaparátů.
    • I když je sklo dipleje kvalitní, je třeba jej chránit proti mechanickému poškození (značkový servis je pouze v Praze).

Canon Ixus 100 IS jsem si koupil koncem června tohoto roku pro sebe, nyní i (na základě zkušeností) pro své rodiče a doporučil jsem jej i svému známému.
    Kvalita naprosté většiny pořízených fotografií je dobrá, oceňuji kompaktní rozměry fotoaparátu, jeho vzhled, kvalitu zpracování a možnosti výběru mezi hledáčkem a displejem. Ve srovnání s Ixusem 60 má složitější menu a s formátem videa má problém většina běžných programů (naštěstí videosekvence nenatáčím často). Celkově jsem s fotoaparátem spokojen a jeho nákupu nelituji.

• , zakoupeno v AB expert

malý a přitom kompaktní fotoaparát od známého výrobce canon. není to sice špička, ale poměr cena/výkon je pro mě naprosto dostačující a myslím, že i pro ty, kteří buďto začínají a nebo nejsou profíci fotografové.
    výhodou je 12mpx i když dnes trošičku průměr + mini HDMI pro rychlé připojení k dnešním novějším zařízením
    myslím, žeza průměrnou cenu 3500,- je to naprosto dostačující přístroj

• , zakoupeno v Aaron

• Foťáček má fajn desing i je šikovný velikostně.
    • Ozvučené video
    • Krásné fotky (alespoň prozatím na displeji)
    • České menu
    • Manuál se mi zdá nedostatečný.

Trochu mě zarazily dvě méně ostré fotky, ale je možná chyba při zaostřování, kdy jsem to mohla špatně docvaknout, fotili jsme sami sebe-doufejme! Jinak jsem s foťákem prozatím spokojená! Šikovný.

Typ fotoaparátu
Akumulátor
Typ snímače
CCD

Digitální fotoaparát Canon IXUS 100 IS červený,

Elegantní digitální fotoaparát Canon IXUS 100 IS nabízí uživatelům technologie detekce pohybu a obličeje. Ultratenký digitální fotoparát Canon IXUS 100 IS umí natáčet filmy v HD. Rozlišení digitálního fotoparátu Canon IXUS 100 IS je 12.1 megapixelů.

Digitální fotoaparát Canon IXUS 100 IS červený

Digitální kompakt Canon IXUS 100 IS pracuje s vysokorychlostním procesorem DIGIC 4. Díky 3 násobnému optickému zoomu ve spojení s optickým stabilizátorem dokáže digitální fotoaparát Canon IXUS 100 IS pružně reagovat na měnící se obraz. Ultratenký digitální fotoparát Canon IXUS 100 IS umí natáčet filmy v HD.

Fotoaparát Digital IXUS 100 IS přináší výjimečný styl v supertenkém provedení. Celá řada inteligentních technologií společnosti Canon vám snadno zajistí nádherné fotografie, které lze doplnit působivým videem HD.

Vlastnosti

• Supertenký design IXUS
  • 12,1 MP
  • 3,0násobný optický zoom s optickou stabilizací
  • Inteligentní automatický režim s technologií detekce scény
  • DIGIC 4
  • Technologie detekce pohybu
  • Technologie detekce obličeje
  • 2,5" displej PureColor LCD II
  • i-Contrast
  • Filmy HD (1 280 x 720, 30 snímků/s) a připojení HDMI

Dokonale komprimovaný design IXUS.

Výjimečně tenké provedení

Supertenké kovové provedení modelu Digital IXUS 100 IS přináší novou úroveň elegance v oblasti designu digitálních fotoaparátů. Kombinaci extrémně štíhlého profilu a vysokého výkonu umožňuje spojení různých technologií společnosti Canon, včetně dvou speciálních čoček UA lisovaných ze skla. Můžete si vybrat ze čtyř barevných provedení: stříbrné, černé, červené a zlaté.* 12,1 megapixelů

Rozlišení 12,1 MP zachytí každou scénu s bohatým množstvím detailů. Z fotografií můžete vytvořit výtisky velikosti plakátu nebo je možné snímky různě ořezat, aniž byste ztratili detaily potřebné pro větší výtisky. 3násobný zoom

Objektiv s 3násobným optickým zoomem nabízí dokonalou flexibilitu při kompozici záběrů. Optický stabilizátor obrazu společnosti Canon, který je integrován v objektivu, znemožňuje rozmazání snímků v rámci celého rozsahu zoomu.

Neuvěřitelně snadné ovládání díky technologii detekce scény

Inteligentní automatický režim určuje pomocí inteligentní technologie detekce scény jas, kontrast, vzdálenost a celkový odstín fotografovaného objektu. Fotoaparát pak prohledá neuvěřitelných 18 možných režimů a vybere ten, který nabízí optimální nastavení pro danou scénu.

Vysokorychlostní procesor

Procesor DIGIC 4 společnosti Canon řídí výjimečné rychlosti zpracování, citlivé ovládání, dokonalou kvalitu snímků a reprodukci barev. Čistější snímky s vysokou mírou podrobností, a to i při vysokých citlivostech ISO, zajišťuje vylepšená funkce redukce šumu.

Ochrana proti rozmazání snímků

Fotoaparát Digital IXUS 100 IS potlačuje rozmazání pomocí technologie detekce pohybu. V případě aktivace v inteligentním automatickém režimu využívá celou řadu technologií k určení pohybu fotoaparátu i objektu. Následně je pak automaticky nastavena optimální citlivost ISO pro libovolnou situaci.

Technologie detekce obličeje

Sada technologií detekce obličeje rozpozná obličeje v záběru a upraví zaostření, expozici, nastavení blesku a vyvážení bílé tak, aby zajistila optimální výsledek a přirozený vzhled odstínů pleti. Díky detekci mrkání se můžete vyhnout zklamání z nesprávně načasovaných snímků osob. Funkce detekce tváře se samospouští usnadňuje fotografování skupinových snímků a vlastních portrétů. Snímek je pořízen, jakmile je v daném záběru zjištěn další obličej. 2,5" displej LCD

Jasný 2,5palcový displej PureColor LCD II zajišťuje volbu kompozice a prohlížení snímků. Díky velkému pozorovacímu úhlu můžete snadno sdílet snímky s přáteli. i-Contrast

Funkce i-Contrast společnosti Canon zajišťuje zdokonalení kontrastu a vyšší míru podrobností v prostředí, kde není ideální osvětlení.

Stereofonní filmy v kvalitě HD

Můžete vytvářet plynulé vysoce kvalitní filmy v rozlišení High Definition (1 280 x 720, 30 snímků/s), které lze po připojení volitelného kabelu HDMI přehrát na širokoúhlém televizoru se standardem HD.

1zákazník doporučuje produkt

• dobré prgramové vybavení
    • výkonný procesor
    • napájneí akumulátorem LiOn
    • HDMI výstup
    • nemá možnost manuálního nastavování

Malý výkonný kompakt vybavený výkonným procesorem DIGIC4. Ve vypnuté stavu při zasunutém objektivu má velmi malé rozměry, půdorysem shodné s platební kartou a tlouštkou necelých 20 mm. Bez problémů se vejde do kapsy nebo kabelky a díky váze 115 g o něm nebudete ani vědět. Miniaturním rozměrům odpovídá i velikost čipu (cca velikosti nehtu na malíčku) a velikost přesnější by bylo malost optiky objektivu. Takže nečekejte profi fotografie jako ze zrcadlovky. Přesto ve své třídě je spíše nadprůměrný a za dobrých světelných podmínek nabídne kalitní snímky, za které se nebudete muset stydět. Díky malému čipu trpí při hoších světelných podmínkách vyšší zrnitostí, díky výkonnému procesoru jsou však výsledky lepší než u konkurence ve stejné cenové hladině.
    K jednoduchému ovládánání pomáhá intuitivní menu a minimálnímu množství ovládacích prvků. Využití zajisté najdou přednastavené motivy a inteligentní funkce, jako automatické rozpoznání obličeje, mrknutí nebo změny počtu osob na snímku.
    Optický hledáček oceníte na přímém slunci, kdy na displeji toho moc k vidění není.
    Příjemná je možnost natáčení videa, které můžete přehrát na nových televizorech vybavených vstupem HDMI po propojení s fotoaparátem v HD kvalitě.
    Rovněž optická stabilizace najde své uplatnění, zvláště při použití zoomu.
    Tento fotoaparát velmi dobře poslouží všem, kteří dávjí přednost pohotovosti, mobilitě, jednoduchému ovládání a nepotřebují fotografovat v profesionální kvalitě.

Ixus100IS mám, chtěl jsem původně něco ještě základnějšího, ale zrovna tento kousek stál v nějaké akci jen 3000kč, tak jsem vzal tento.

(jinak bezne je cena mnohem vyšší (psano v r 2010).

Souhrn: Lepší základní kompakt s mnoha využitelnými funkcemi. V případě rozumné ceny (vzhledem k podobným u konkurence (Nikon, možná i Lumix, Sony a Panasonic) jej lze plně doporučit.
    Ideální na fotky z dovolených a pro různé běžné kvalitnější focení.
    Tak detailní a čisté fotky jako fotoaparát za 15.000 to pochopitelně neudělá.

Je to pristroj novejsi řady, pokud jej nekdo sežene za rozumnou cenu, nema moc smysl jit do nižší (starší) řady.

(Leda by někdo chtěl přístroj, který lze provozovat na 2 tužkové AA články nebo na 2 tužkové AA nabíjecí články. Má to své výhody. Ty AA jsou dnes velmi levné (2x 2ks 2500mAh ReCyko včetně nabíječky = 300Kč), mají velkou kapacitu, a lze jich díky ceně a externímu nabíjení koupit víc do zásoby,
    což se hodí pro případy, že někdo chce fotit delší akci.
    IXUS100IS už má Lion akumulátor (podobně jako v mobilech), nevydrží moc (cca 1,5 až 2 hodiny focení (čistý čas)), a další nový aku stojí dost (800kč?).)

Kvalita fotek = lepší základní kompakt, asi hodně podobné ostatním kompaktům (Nikon).
    - Na slunci (dost světla) - moc pěkné fotky.
    - Málo světla (interiér) - s bleskem OK, bez blesku trošku horší, lze částečně zlepšit přepnutím do manual režimu a manuálně nastavit nižší ISO (200).

Existuje fičurka na Canony zvaná CHDK (proto jsem koupil Canon), která umí aktivovat další funkce (focení do "RAW" formátu, auto-bracketing, real-time histogram, time-lapse focení aj.).
    (Není to až tak snadné, je to pro toho, kdo je ochoten tomu věnovat nějaký čas na zprovoznění, nastavení a naučení se ovládání, viz http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK ).
    Sám jsem to testnul, funguje to, akorát ten raw je takový "polo-raw" - sice je to raw, ale nemá v sobě zapsané EXIF údaje o expozici, vyvážení bílé apod. Ale zas tak to moc nevadí, dá se s tím pracovat i tak, programy většinou umí automaticky určit a dopočitat např. autom. vyvážení bílé.

Přístroj má sice 12MPx (4000x3000), ale vzhledem k optice a jpg kompresi skutečná využitelnost je tak poloviční (2000x1500, tj 3MPx). Ale to platí asi u většiny levných kompaktů.

• , zakoupeno v Elektrosvet.cz

• , zakoupeno v AB expert

myslím, žeza průměrnou cenu 3500,- je to naprosto dostačující přístroj

• , zakoupeno v Aaron

• Foťáček má fajn desing i je šikovný velikostně.
    • Ozvučené video
    • Krásné fotky (alespoň prozatím na displeji)
    • České menu
    • Manuál se mi zdá nedostatečný.

• malý
    • dobrá velikost displaye
    • vcelku slušná kamera
    • baterie Li-ion
    • pomalejší zaostřování
    • citlivost na větší zimu ( zpomaluje se)

Drobounký fotoaparát, spíš pro ženy.
    Pokud hodláte dělat fotky uměleckého charakteru, zapomeňte na něj, má až příliš dobré rozlišení a vytáhne každou chybičku, to ale zapomeňte na digitál všeobecně.
    V příručce píší, že fotoaparát je citlivý na náraz, můj mi spadl již několikrát a zatím funguje výborně.
    Díky své velikosti a kompaktnosti se vejde do každé kapsy, a je vždy připravený k použití. Pro běžné focení venku, oslavy, dovolené apod. mohu vřele doporučit.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Je to malý, tenký výkonný přístroj určený pro dospívající děvče
    • Je malý do ruky, do kabelky, prostě dámský přístroj, dále má velmi kvalitní video
    • Po velmi krátkém vyzkoušení přístroje jsem zjistil silnou neostrost nahodilých obrázků i při blesku, způsobenou buď nezaostřením přístroje, nebo selhání stabilizace???
    • Příliš utopený hlavní vypínač.

Je to značkový přístroj za rozumnou cenu.
    Mám ho příliš krátce
    Používání je pohodlné i názorné. Hlavní vypínač je spíš pro dámský prstík.
    Doporučit či nedoporučit je těžké, každý si dnes může vybrat ze škály obdobných produktů.
    Pro sebe bych si tento přístroj rozhodně nekoupil, mám ho dárek pro dospívající děvče.
    Dal bych přednost o něco robusnějším přístrojům, než takovýmto miniaturám.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Malý opravdu kapesní formát. Slušná optika, dobrý displej a ovládání.
    • Pomalé ostření. Není možné nastavit čas a clonu, jsou tam jen programy.

Protože to je třetí Ixus který mám, tak jsem na ně zvyklý. Je to takový zápisník do kapsy. Doufal jsem že zrychlí ostření, zatím se to nepodařilo. První Ixus máme už 7 let a stále funguje.

• modrení
    • výkonný

malý, kapesní, moderní, výkonný, kvalitní a levný stroj