Casio EX-ZR200

82 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
16.8 Mpix
Digitální zoom
4 x
Typ snímače
CMOS

Recenze

 • , zakoupeno v Aaron

  Doporučuje produkt

  90 %
  • - Malý, skladný
  • - Startuje jako formule. Do 2. sec je připraven fotit
  • - Fotky v rozlišení 16GB , HD video
  • - Výdrž baterie
  • - Páčka spouště a přiblížení je taková subtilní, vypadá, že moc dlouho nevydrží.
  • - Kolečko přepínání režimů chodí poměrně volně, občas při vytahování z kapsy došlo k přepnutí režimu na HDR Art. Je potřeba to často kontrolovat
  • -poměrně nešťastně umístěné tlačítko záznamu videa. Občas ho nechtěně zapnu.

  Výborný foťák, s rychlým startem za rozumné peníze ( do 5000kč ). Měl jsem Casio QV-R 52 i před tím, a koupil bych si ho zase...

 • , zakoupeno v Aaron

  Doporučuje produkt

  90 %
  • výdrž baterie
  • spousta užitečných režimů
  • rychlost ostření
  • vysokorychlostní snímání
  • cena-výkon
  • pacička na přibližování jaksi taková volnější (odfláklá)
  • ani mě nic jinýho nenapadá jsem pokročilý amatér a pro mě je tenhle přístroj až moc nařáchlej ;)

  Doporučuji všem lidem co si chtěj pořídit foťák na takový to běžný focení (dovolená, rodinné fotky, oslavy atd. ) Každopádně jdou s ním nafotit i přímo profesionální fotky, stačí si s nim trochu pohrát, vychytat ty funkce které nabízí a uvidíte že budete spokojený jako já. Na závěr píšu " za ty prachy luxusní kompakťák "

 • , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

  Doporučuje produkt

  70 %
  • vzhled
  • kvalita fotek
  • funkce
  • pro ženy zbytečné HDR

  kvalitní foto
  vyšší cena

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
16.8 Mpix
Digitální zoom
4 x
Typ snímače
CMOS

Popis produktu

Špičkový výkon až do posledního detailu.

EXILIM EX-ZR200 je perfektní volbou pro každého, kdo chce pořizovat fotografie a videozáznamy rychle a snadno. Díky funkci Quick Response je fotoaparát připraven nejen k neuvěřitelně rychlému použití, ale také k neuvěřitelně krátkemu času zapnutí a velmi rychlému automatickému zaostření. S funkcí širokoúhlého záběru s 24 mm širokoúhlým objektivem a 12.5x optickým zoomem, EX-ZR200 zachycuje nejmenší detaily, velké skupiny a objekty, stejně jako kompletní panorama. 16.1 megapixelů vám také umožní snímání fotografií s vysokým rozlišením, nízkou hladinou šumu a v plně zářivých barvách. Ať je to HDR technologie pro fotografie a videa nebo Premium Auto Pro - efekt rozostření pozadí nebo vysokorychlostní sériové snímání: množství funkcí tvoří fotoaparát EX-ZR200 ideálním partnerem pro každou příležitost.

Rychlá reakce

Ve chvíli, kdy jiné fotoaparáty vyžadují rozšíření svých objektivů, již s EX-ZR200 můžete zachytit kvalitní fotografie a videa: Připravený pro použití přibližně za 0,98 sekundy. Chcete-li povolit fotografovi rychle zachytit různé předměty, několik fotek může být zachyceno postupně v intervalu pouhých 0,27 sekundy. A co víc, fotoaparát je vybaven extrémně vysokou rychlostí auto-ostření, které trvá jen 0,13 sekundy pro nalezení kontaktního místa a jeho přenesení do středu pozornosti. To znamená, že vám už nikdy nemusí ujít krásné, vzrušující a jedinečné chvíle.

Premium Auto Pro

S EXILIM EX-ZR200 můžete snadno zachytit působivé snímky v každé situaci díky funkci Premium Auto Pro. V tomto režimu fotoaparát automaticky detekuje typické scény a vybere automaticky nejlepší nastavení. Kromě obličeje, make-up/landscape režimu, noční scény a zadního světla, může Premium Auto Pro také aktivovat vysokorychlostní BEST SHOT programy (programy pro výběr nejlepšího snímku), jako je vysokorychlostní Noční scéna (s portrétem), high-speed anti shake (vysokorychlostní nastavení proti otřesům) a funkce HDR. Ta zajišťuje, že pohyby, třes, zadní světlo, detaily a obličeje lidí jsou automaticky detekovány, dokonale zaostřené a exponované. Takže není třeba se rozhodovat, který režim z programů BEST SHOT je nejvhodnější pro danou situaci, stačí soustředit plnou pozornost na téma, což vede k vynikající fotografii. Přístup pro funkci Premium Auto Pro může být vybrán rychle a snadno pomocí otočného voliče na fotoaparátu.

EXILIM Engine HS

Podstatnou část EX-ZR200 tvoří nový EXILIM Engine HS s funkcí vysorychlostního nahrávání. Pokrokový obrazový procesor nastavuje nové standardy v rozeznání předmětu a vysokorychlostním snímání. Byl speciálně navržen, aby dokázal zachytit lešpí snímky rychle, snadno a spolehlivě. EXILIM Engine HS úspěšně překonává všechny výzvy, jako je pozadí, portrét, krajina a noční scéna nebo obtížné podmínky osvětlení, jelikož analyzuje všechny okolní elementy a okamžitě optimalizuje nastavení fotoaparátu. EXILIM Engine HS kombinuje všechny výhody EXILIM Engine 5.0 a vlastnosti vysokorychlostního Engine. Jako výsledek poskytuje obrazový procesor nové možnosti ve fotografii, jako je funkce HDR ART nebo možnost nahrávat videa a pořizovat snímky současně. 16.1 megapixelů

Vysoce citlivý CMOS senzor u EX-ZR200 s 16,1 megapixelů umožňuje zachytit snímky s vysokým rozlišením bez šumu a v plných barvách i při špatném osvětelní. 16,1 megapixely jsou perfektní pro úpravu, zvětšení a tisk části snímků bez zhoršení kvality obrazu. 12,5x optický zoom s mechanickým stabilizátorem obrazu

Je snadné zaměřit se na mimořádné okamžiky: 12,5x optický zoom dokáže přiblížit i ty nejvzdálenější objekty, zatímco mechanický stabilizátor obrazu automaticky redukuje rozostření. EX-ZR200 nabízí vše, co potřebujete, ať už jsou podmínky jakékoliv a zaručuje, že vaše fotografie budou výjimečné. 24 mm širokoúhlý objektiv

EX-ZR200 je díky kombinaci širokoúhlého objektivu 24 mm* s 12,5x optickým zoomem dokonalým společníkem pro každou příležitost, poskytuje široký záběr pro zachycení vašich nejbližších, nejkrásnějších míst i romantického západu slunce. Díky ohniskové vzdálenosti 24 mm dokážete zachytit širší záběr a dostat do něj například více přátel při kratší vzdálenosti od skupiny nebo vyfotografovat celou krajinu nebo panorama města. *přepočet na kinofilm

Full HD videa a mini HDMI připojení

Pořiďte Vaše videa ve full HD rozlišení*! Díky EX-ZR200 budete moci nyní pořídit kvalitní video ve full HD (H.264) formátu s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, optickým zoomem a stereo zvukem. A navíc můžete během nahrávání pořizovat snímky prostřednictvím funce Still In Movie. EX-ZR200 je dále vybaven mini HDMI výstupem a je možné ho pak připojit k HD televizi pomocí HDMI kabelu (není součástí dodávky). Tím budete moci shlédnout videa na velké obrazovce. * Maximální délka nahrávání je 29 minut / video.

Velký TFT barevný displej 7,6 cm s velmi vysokým jasem (super clear LCD)

EX-ZR200 je vybaven velkým a jasným barevným TFT displejem 7,6 cm (3,0 palce) (super clear LCD), který lze pozorovat v libovolném úhlu. Kromě širokého pozorovacího úhlu a vysokého rozlišení 460 800 bodu nabízí barevný TFT displej nadprůměrný kontrast, což zaručuje velmi čistý a ostrý obraz subjektu. Displej nabízí nadprůměrný jas, což usnadňuje prohlížení obrázků i na přímém slunečním světle. Můžete si vybrat z 5 předvoleb a přizpůsobit jas zobrazení okolním světelným podmínkám. 0/+1/+2/Auto

Multi Frame SR Zoom 12,5násobný optický zoom umožňuje zachytit snímky, které vyžadují extrémní přesnost na detail. Prostřednictvím Multi Frame SR zoomu, který kombinuje násobné snímkování do jednoho ostrého snímku, pomůže být přiblíženou oblast ještě jednou zdvojnásobit. To znamená, že 12,5násobný optický zoom se přemění na 25násobný zoom s kvalitou optického zoomu. Proto nyní nezmeškáte ani jeden detail!

Funkce HDR

Stiskněte tlačítko spouště a funkce HDR vytvoří násobné snímky s různým osvětelním a nakombinuje je do jednoho vynikajícího snímku s vysokým kontrastem. S touto funkcí jak světlé tak tmavé povrchy jsou rovnoměrně zaznamenány, zatímco místa, která jsou příliš světlá nebo příliš tmavá, jsou zmírněna. Tato pokroková technologie je dosažena prostřednictvím EXILIM Engine HS s vysokorychlostním snímáním a CMOS senzorem.

Funkce HDR ART

Proč se pro změnu nepodívat na svět jinýma očima? Funkce HDR Art Vám to umožní. Vytváří umělecké snímky, které jsou zcela odlišné od těch konvenčních. Technologie HRD Art jednoduše kombinuje snímky s různým osvětlením a vytváří precizní analýzy snímků a nastavuje kontrast a sytost barev do příslušného místa. To vytváří jedinečný efekt, který je možný pouze se speciálním softwarem - a to vše stisknutím tlačítka spouště.

Vysokorychlostní sériové snímkování

S dostupností 30 snímků za sekundu se EX-ZR200 může řadit mezi vysokorychlostní přístroje, každý až do rozlišení 16,1 megapixel. Tím vždy zachytíte ten správný okamžik! Počet snímků za sekundu se může měnit. Například je možné uložit 10 snímků před a 20 snímků po stisknutí tlačítka.

Funkce panorama

Rozšiřte svůj pohled a objevte nové perspektivy. Ať už se jedná o úžasné panorama Alp, skupinu fotek nebo scénu města - funkce panorama EX-ZR200 dokáže zachytit extrémně široké panoramatické snímky s velkým polem obrazu až 240 stupňů. I při zabírání fotoaparátu jsou pobybující se objekty a obličeje rozeznávány a rozmazání a třes je udržován na minimální hranici.

Režim BEST SHOT

EX-ZR200 je vybaven více než 32 flexibilními přednastaveními pro nejrůznější situace, která pomáhají automaticky pořídit dobré snímky. Režim BEST SHOT podporuje i vytvárení a ukládání vlastních nastavení, která lze kdykoli vyvolat.

Tlačítko Film

S tímto praktickým tlačítkem jste neustále připraveni natáčet nejlepší scény. Po zapnutí fotoaparátu stačí stisknout jediné tlačítko - okamžitě začnete filmovat.

Vysokorychlostní nahrávání

EX-ZR200 dokáže pořídít vysokorychlostní filmy předmětů, kterou jsou příliš rychlé a které je pak možné přehrát zpomaleně. Vyberte rychlost nahrávání 120 smínků/s - 1000 snímků /S. Stačí jen stisknout tlačítko Movie a nahrávat.

Režim YouTube™ Capture

Jestě nikdy nebylo jednoduší nahrávat Vaše videa na YouTube™. Díky EX-ZR200 můžete vyzkoušet nové zkušenosti z filmování v optimální velikosti a kvalitě pro YouTubeTM*! Filmy jsou automaticky ukládány v odděleném adresáři na paměťové kartě - zvláštní místo softwaru, a poté můžete zpřístupnit tento adresář vašich videí přímo na YouTube™.

 • Maximální doba nahrávání je 15 minut / video.
 • * Pro nahrávání videí je třeba jen přístup na internet. To může znamenat dodatečné náklady.

Ruční nastavení

Fotoaparát EX-ZR200 je vybaven nejen vysoce výkonným automatickým ovládáním, ale pyšní se také širokou škálou možností ručního nastavení pro vytváření kreativních záběrů. Světelnost objektivu a závěrku můžete nastavit tak, aby vyhovovaly vašim fotografickým potřebám.

Řada funkcí blesku

Blesk fotoaprátu EXILIM EX-ZR200 můžete přizpůsobit různým situacím. K dispozici jsou následující přednastavení:

 • Redukce červených očí: potlačuje jev "červených očí"
 • Auto: blesk je automaticky aktivován dle potřeby
 • Zapnut: blesk je vždy zapnut
 • Vypnut: blesk je vždy vypnut.

Slot pro paměťovou kartu

EX-ZR200 umožňuje ukládat snímky a filmy na SD, SDHC nebo SDXC karty. Můžete se tedy svobodně rozhodnout, kterou kartu použijete.

Inteligentní AF (autofokus)

Už nikdy neostré motivy na Vašich fotografiích! Neboť inteligentní AF (autofokus) automaticky vyhodnotí ideální ohniskové oblasti a zaostří je. Technologie, která se ukrývá v pozadí, rozpozná při zpola stisknuté spoušti velikost a obrysy motivů a automaticky zvolí optimální zaostření. Tak můžete klidně čekat na správný okamžik a pak už jen stisknete spoušť!

Snímač:

 • Typ: 1/2,3“ CMOS
 • Rozlišení: 16,1 megapixelů

Formát souborů:

 • Snímky: JPEG (Exif Ver.2.3, DCF 2.0, DPOF)
 • Videa: MOV, H.264/AVC, IMA-ADPCM (stereo)

Paměť:

 • Vestavěná: 52,2 MB
 • Slot pro karty: SD/SDHC/SDXC

Rozlišení foto: 16M (4608 x 3456), 3:2 (4608 x 3072), 16:9 (4608 x 2592) 10M (3648 x 2736) 5M (2560 x 1920) 3M (2048 x 1536)

VGA (640 x 480)

Rozlišení video:

 • FHD:1920x1080 (30 snímků/s)
 • HD:1280x720 (15 snímků/s)
 • STD: 640x480 (30 snímků/s)

HS 1000 (224x64 1000 snímků/s)

 • HS 480: 224x160 (480 snímků/s)
 • HS 240: 512x384(240 snímků/s)
 • HS 120: 640x480 (120 snímků/s)
 • HS 30-240: 512x384 (30 to 240 snímků/s)
 • HS 30-120: 640x480 (30 to 120 snímků/s)

Maximální délka videa je 29 minut

Kontinuální focení: 30 snímků/s, 15 snímků/s, 10 snímků/s, 5 snímků/s, 3 snímky/s (16M fixní rozlišení)

Objektiv:

 • Konstrukce: 9 členů v 8 skupinách, včetně asférického členu
 • F: F3,0 (W) až F5,9 (T)
 • Ohnisková vzdálenost / ekv. 35 mm filmu: 4,24-53,0 / 24-300 mm
 • Optický zoom: 12,5x

Zaostřování:

 • Typ ostření: Auto Focus s detekcí kontrastu
 • Režimy: Auto Focus, Makro a Super makro režim, nekonečno, manuální ostření
 • Inteligentní AF: Area, Spot, Multi, sledování

Pomocné světlo AF

Expozice:

 • Měření expozice: více vzorové, středově vyvážené, bodové
 • Řízení expozice: Program AE, Priorita clony AE, Priorita rychlosti závěrky AE, manuální expozice
 • Kompenzace expozice: -2EV až +2 EV (v krocích po 1/3EV)

Závěrka:

 • Typ: CMOS elektronická závěrka a mechanická závěrka
 • Rychlost závěrky: Auto 1 až 1/2000 sekundy
 • Premium Auto: 15 - 1/2000 sekundy

Ostatní:

 • Citlivost ISO: Auto, ISO80, ISO100, ISO200, ISO400, ISO800, ISO1600, ISO3200
 • Časovač: 10 sekund, 2 sekundy, Triple Self-timer
 • Světový čas: 162 měst ve 32 časových pásmech, název města, datum, čas, letní čas

Displej:

 • Typ: TFT LCD
 • Úhlopříčka: 3“
 • Rozlišení: 960 x 480
 • Počet bodů: 460 800

Konektory:

USB port (nabíjení i synchornizace)

AV výstup

HDMI mini

Baterie:

 • Typ akumulátoru: NP-130
 • Počet snímků na jedno nabití: 480
 • Doba záznamu videa na jedno nabití: 5 hodin 40 minut

Provedení:

 • Barva: bílá
 • Rozměry: 104,8 x 59,1 x 28,6 mm
 • Hmotnost: 205 g (včetně baterie)

Standardní příslušenství:

Akumulátor NP-130

USB-AC Adaptér (AD-C53U)

AC napájecí kabel

USB kabel

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

10zákazníků doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
82 %
průměr z 25 hodnocení
5
17 ×
4
4 ×
3
2 ×
2
0 ×
1
2 ×
 • 20 %
  • tlačítko on/off vůbec nereagovalo (ihned po rozbalení balíku), zkrátka mrtvo, a to i po chvíli nabíjení
  • Během hodiny a půl tak proběhl proces od předání poštovního balíku do ruky k zjistění závady až po odvezení vadného výrobky do 38 km vzdáleného obchodu.

  Těšil jsem se na vysokorychlostní snímání, které bylo důvod koupě. Bohužel se výrobek doma ohřál jen pár minut. Situaci nebylo možno lépe řešit než odvezením výrobku autem do vzdáleného obchodu. Peníze jsem zpět dostal naprosto bez problémů. Mrzí mě to, ale nedá se nic dělat. Natrefil jsem na vadný kus...

 • , zakoupeno v Aaron

  Doporučuje produkt

  90 %
  • - Malý, skladný
  • - Startuje jako formule. Do 2. sec je připraven fotit
  • - Fotky v rozlišení 16GB , HD video
  • - Výdrž baterie
  • - Páčka spouště a přiblížení je taková subtilní, vypadá, že moc dlouho nevydrží.
  • - Kolečko přepínání režimů chodí poměrně volně, občas při vytahování z kapsy došlo k přepnutí režimu na HDR Art. Je potřeba to často kontrolovat
  • -poměrně nešťastně umístěné tlačítko záznamu videa. Občas ho nechtěně zapnu.

  Výborný foťák, s rychlým startem za rozumné peníze ( do 5000kč ). Měl jsem Casio QV-R 52 i před tím, a koupil bych si ho zase...

 • , zakoupeno v Aaron

  Doporučuje produkt

  90 %
  • výdrž baterie
  • spousta užitečných režimů
  • rychlost ostření
  • vysokorychlostní snímání
  • cena-výkon
  • pacička na přibližování jaksi taková volnější (odfláklá)
  • ani mě nic jinýho nenapadá jsem pokročilý amatér a pro mě je tenhle přístroj až moc nařáchlej ;)

  Doporučuji všem lidem co si chtěj pořídit foťák na takový to běžný focení (dovolená, rodinné fotky, oslavy atd. ) Každopádně jdou s ním nafotit i přímo profesionální fotky, stačí si s nim trochu pohrát, vychytat ty funkce které nabízí a uvidíte že budete spokojený jako já. Na závěr píšu " za ty prachy luxusní kompakťák "

 • Doporučuje produkt

  100 %
  • Krásné fotky
  • 12 optický zoom
  • Full HD video
  • HDR
  • Velmi rychlý
  • Vzhled
  • Velká výdrž akumulátoru
  • Sekvenční snímání s velkou rychlostí
  • Pro mě nic

  Výborný malý kompakt který dělá moc krásné fotky a strčí do kapsy mnohem dražší kompakty, je to až neuvěřitelné že v této cenové kategorii se dá najít přístroj s takovými výsledky. Máme ho jako druhý příruční do kapsy jako stále nachystaný pro rychlé pořízení fotky. Fotím zrcadlovkou ale někdy zdržuje a pro rychlé a kvalitní foto je tohle ideální přístroj který si dovolím doporučit i jako rodinný. Rovněž video mě překvapilo kvalitou a točit děti nebo psí mazlíky při skotačení je radost. Scénické režimy dělají dobrou práci a HDR jako doplněk velmi potěší. Makro od 1cm taky dobré výsledky, prostě ideální kompakt do rodiny na dovolenou či cesty který se vejde do kapsy a proto doporučuji všem co mají nízký rozpočet a chtějí hezké fotky.

 • , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

  Doporučuje produkt

  70 %
  • vzhled
  • kvalita fotek
  • funkce
  • pro ženy zbytečné HDR

  kvalitní foto
  vyšší cena

 • , zakoupeno v ObchodCR

  Doporučuje produkt

  90 %
  • co jsem očekával to má

  vše v poho

 • , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

  Doporučuje produkt

  90 %
  • * rychlost
  • * vysoká kapacita akumulátoru
  • * propracované ovládání
  • * ve snímání video je slyšet zoom

  Začátkem roku jsem si pořídil Sony DSC-HX7V což je zhruba stejná kategorie jako Casio EX-ZR200 (na doporučení známého). Přišlo však rozčarování z rychlosti reakcí, způsobu ovládání, pomalosti GPS. Nakonec jsem fotoaparát raději přenechal otci a vybral jsem Casio ZR200 a soustředil se na věci, které mi u toho Soňáka lezly na nervy.

  * Oproti Sony je rychlost nesrovnatelná. Casio má také větší interní RAM paměť, protože dokáže do RAM nasnímat až 30snímků a pak je postupně ukládat na kartu (Sony jich dokázal 10). Pokud nemáte zapnutý blesk, tak můžete práskat velkou rychlostí jeden snímek za druhým a nikdy nebudete čekat na foťák. Kyž se chcete přepnout do review režimu, udělá to Casio prakticky okamžitě, Sony při tom vytuhl a rekace snad byla v řádu sekund (obojí se 16GB kartou).

  * Casio umí snímat Full HD video progresivně, Sony uměl bohužel jen interlaced, což jsem zjistil až když jsem ho měl. Interlaced video je dneska IMO celkem k ničemu.

  * Panorama umí Casio udělat kolem dokola (přes 360°), prostě když se otáčím vhodnou rychlostí, tak je na konci panorama to čím jsem začínal. Abych byl fér - občas najdu nedokonale napojené místo. Teď bych musel půjčit Sony od otce, abych to porovnal jestli náhodou nedělá panorama trochu precizněji, ale moc často panorama nedělám, tak to už asi řešit nebudu.

  * GPS Casio nemá, ostatně mi to přijde celkem o ničem, protože po zapnutí Sony, jsem čekal řádově minuty, než se GPS chytla, aby byly souřadnice ve fotce. No já navim, ale to je pak fakticky naprosto k ničemu. Chci zapnout foťák, vyfotit, vypnout, a jde/jede se dál. Tohle možná bude lépe vyřešeno u nějakého Cannonu, kde jsem četl ve specifikaci, že umí dělat GPS log výletu - tedy GPS zřejmě jede trvale. Tedy předpokládám po zapnutí umí některé modely Cannonu ihned fotit se synclou GPS. Pak si význam GPS dovedu představit, jinak je to marketingová kravina.

  * Ovládání. No u Sony mě to přišlo nějaké neohrabané - menu systém divný. Casio to má daleko více promyšlené. Co mě úplně nadchlo je možnost nastavit, jestli si má foťák pamatovat přenastavení některých věcí např. AWB, EV, Blesk atd. Tedy když foťák vypnete a pak zase zapnete tok můžete ovlivnit co si bude pamatovat od minula a co bude na default.

  Zápory:

  * Nejvíce mě vadí vrčení ZOOMu. To musím říct, že u Sony nebyl vůbec slyšet a byl pěkně proporcionální pokud si to dobře pamatuju (teď si nejsem jist). Tady to u Casio vrčí fakt dost :(.

  * Zpracování/kvalita - mám pocit, že tady v tom je trochu lepší Sony. Třeba zoomovací páčka vypadá taková viklací a krytka na konektorech je taková trochu laciná, ale to je fakt drobnost a možná se jedná jenom o můj subjektivní pocit.

  * Super široký snímek - no to je v podstatě marketingový blábol. Ono teda v návodu je napsáno za jakých podmínek se snímek nemusí podařit a to je asi tak 90% toho na co bych ho potřeboval :). Pokoušel jsem se udělat super široký snímek v interiéru (v návodu píšou, že to bude problém), kde byla na zemi dlažba a nezadařilo se mi, aby snímky foťák plynule všude spojil. Vždycky tam byly někde přerušené linie.

  Shrnutí:
  S Casio ZR200 jsem spokojen. Za 6kKč je to takový rozumný rodinný foťák ai děti mi neutečeou než se po zapnutí probere a je schopen fotit :).

 • 70 %
  • Téměř všechna uváděná pozitiva platí.
  • Fotoaparát rozhodně není po zapnutí připraven během jedné vteřiny, jak uvádí jeden z příspěvků ! ! !
  • Po zapnutí je nutno čekat cca 4 až 5 vteřin.
  • Během této doby nelze pořídit žádný snímek ani spustit video.
  • To znamená, že pokud vám jde o zachycení neopakovatelných okamžiků, o mnohé přijdete.
  • Chybí též běžný záznam videa ve formátu HD. Skok z rozlišení FHD 1920x1080 pixelů na STD 640x480 pixelů je příliš markantní. Formát HS1000 mi svým rozlišením 224x64 přijde k ničemu.
  • Více bych uvítal pomaloběžný záznam v kvalitě 10M s možností volby záběrů od 1vteřiny do 10 minut, počtem snímků neomezené, do vybití baterie, či naplnění paměti.
  • Nabídka funkcí pod režimem BS je dobrá, ale pro běžné používání by bylo dobré nabídku BS mít alespoň ve dvou či lépe čtyřech provedení BS1 až BS4, aby byla možná různá předvolba režimů pro jednotlivé polohy přepínače BS1 až BS4 a tím zrychlení volby režimu fotografování, která je výběrem na 36 možnostech dosti zdlouhavá a nepřehledná ! ! !

  No za ty peníze aparát ujde.
  V dnešní době by ale neměl být problém rozšířit možnosti aparátu, díky kvalitnímu programu, který je limitován snad jen znalostí programátora potřeb fotografa . . .

 • Doporučuje produkt

  100 %
  • Naprosto velice rychlí fotoaparát, start do 1s :-)
  • Bezkonkurenční fotoaparát za super cenu.
  • Skvěle velmi rychlé ostření.
  • Baterie je naprosto s vynikající výdrží :-)
  • Žádné.
  • Trošku se plete tlačítko spouště s tlačítkem ovládání, ale jde jen o zvyk a pak už je to paráda :-)

  Fotoaparát je naprosto vyvážený.
  Velice rychlý a jednoduše nastavitelný.
  Používání je výborné.
  Doporučuji ho všem začínajícím i mírně pokročilým fotografům.

 • , zakoupeno v AB COM CZECH

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Tento foták je jako univerzální nožík: navzdory malým rozměrům zvládne supermakro z 1 cm i optický zoom 12,5, vylepšený digitální zoom ještě větší, viideo ve Full HD s možností současného pořízení až 30 snímků v plném rozlišení, ale i video rychlostí 120 či 240 nebo 480 snínků za vteřinu! Kromě toho rychlé snímání v plném rozlišení rychlostí 3 až 30 snímků za vteřinu. Řada scénických režimů, možnost vlastního nastavení, atd. atd.
  • Trochu nezvykle umístěná spoušť videa, takže někdy nevědomky spustíte video, aniž to chcete ...

  Ideální foťáček pro fotografování rodinných akcí i na dovolenou či víkendovou tusritiku.