Fujifilm FinePix X100

88 %

Popis produktu

Parametry produktu

Rozlišení
12.5 Mpix
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C

Recenze

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • cas 1/32000
  • ND filtr
  • wifi
  • dalkomer
  • funkce Q
  • manualni ostreni
  • vaha

  Hned na zacatku teto male recenze musim priznat,ze me tento maly kompakt velice prekvapil,doslova nadchnul.Je to uzasny fotoaparat.Je to zhruba tyden co se s nim seznamuji a jak pisi v uvodu,doslova me uhranul.Jednoduchost ovladani a technicka vybavenost jsou opravdu velkou prednosti tohoto fotoaparatu.Jedinecnost elektronicke zaverky ,ktera cita cas 1/32000 me opravdu dostala a pocas seznamovani jsem se nestacil tohoto casu nabazit(pokud to svetelne podminky umoznovaly) a vyuzival tento cas maximalne vcetne cele skaly od 1/4000 smerem nahoru pri nastavene svetelnosti objektivu f2.Prednosti je i samozrejme ND filtr,ktery jsem vsak diky rychlym casum zaverky nevyuzival,ale beru jako prednost tohoto pristroje .Intuitivni rozlozeni hlavnich ovladacich prvku na pristroji davaji punc kvalitne propracovaneho fotopristroje.Funkce Q jednoznacne prispiva k urychleni vyuziti prednastavenych funkci v tomto rezimu a opravdu jsem jej vyuzival.Dalsi neopomenutelnou prednosti tohoto uzasneho kompaktu je dalkomer a jeho ostreni.
  Uvedl jsem jen par hodnot a myslim si ,ze postupem casu si tento pristroj velice oblibim,je to vynikajici spolecnik na cesty,neobtezuje vahou a je prijemneho retro vzhledu,ktery okoli zaujme :) a hlavne, je po technicke strance " namakanej " .

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • vyborne zpracovane provedeni
  • pouzite materialy
  • kvalita vystupu
  • prehlednost menu
  • rychlost zapnuti, rychle ostreni
  • drobne softwarove zmeny bych uvital, ale je to o zvyku

  streetfoto, reportaze super aparat

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  80 %
  • obrazová kvalita
  • rychlost o poznání nižší než u mnovějších modelú x100S (T)

  skvely fotoaparat ale asi je lepsi zvolit novejsi model ktery je rychlejsi ..

Parametry produktu

Rozlišení
12.5 Mpix
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C

Popis produktu

Kompaktní fotoaparát FujiFilm X100 + soft case brown

Posuňte svou radost z fotografování na vyšší úroveň

Již od dob filmové fotografie je historie společnost FUJIFILM spojena s profesionálními fotografy. Náš příběh je nikdy nekončícím hledáním jedinečného fotografického výrazu. A proto se zrodila řada X. Co pro vás v životě znamená fotoaparát a fotografie? Nyní máte na dosah odpověď na všechny detaily těchto otázek. FUJIFILM X. Příslib jedinečného potěšení z fotografie.

Úsilí o nekompromisní obrazovou kvalitu

Kvalitní objektiv FUJINON, větší snímač a procesor – každý z nich je výsledkem našeho úsilí o nekompromisní kvalitu ve všech detailech. Vzájemně využívají celý svůj potenciál a dosahují tak optimální rovnováhy, jež zvyšuje jejich celkový výkon. To je cesta společnosti FUJIFILM — cesta vývoje, jejímž výsledkem je jeden přelomový počin za druhým v oblasti obrazové kvality. FUJIFILM X. Příslib maximální obrazové kvality.

Zažijte fotografii s hledáčkem, jenž obsahuje to nejlepší z technologií společnosti FUJIFILM! Skrz hledáček objeví vaše oko svobodu při kompozici snímku v širokém záběru a s luxusem zřetelného, jasného pohledu na fotografovanou scénu. V tom spočívá to pravé potěšení ze soustředění na fotografovaný objekt a nekončící fascinace z objevování scény ze všech možných pohledů. FUJIFILM řady X. Příslib objevování nových světů skrz hledáček.

Hmatatelné potěšení z každé chvíle, kdy fotoaparát držíte a ovládáte. Potěšení z jeho stylu a nadčasové přitažlivosti. Stále intenzivnější vztah k fotoaparátu při každém společném zážitku. To jsou vlastnosti, které nelze změřit. Rozdíl vytváří nadšení a zkušenosti společnosti FUJIFILM. FUJIFILM X. Příslib fotoaparátu, jenž posunuje definici fotografického přístroje a otevírá vašim smyslům nový svět možností.

Vedoucí postavení v maximální kvalitě obrazu. Procesor APS-C 16M X-Trans CMOS II & EXR II

Mimořádně vysoké rozlišení na míru šitého snímače APS-C 16M X-Trans CMOS II společnosti FUJIFILM o rozlišení 16 milionů pixelů bez optického low-pass filtru (OLPF). Čistota signálu dosahovaná optimalizací všech aspektů procesních okruhů. Výkonný EXR Processor II zajišťuje vysokou obrazovou kvalitu.

Inteligentní hybridní autofokus

Automatické přepínání mezi AF s fázovou detekcí a kontrastním AF. Nové inteligentní hybridní AF zaostřuje za pouhých 0,08 s

Inteligentní hybridní AF je vybaven bleskovým systémem AF s fázovou detekcí a kontrastním AF pro přesné zaostřování tmavých scén a okamžitě přepíná na optimální systém zaostřování. Inteligentní hybridní AF použije nejrychlejší algoritmus pro fotografovaný objekt a scénu a je schopen zaostřit na objekt během mrknutí oka — za pouhých 0,08 s, takže nikdy nezmeškáte neopakovatelné okamžiky. EXR Processor II — Dvojnásobná rychlost zpracování proti předchozí generaci.

Blesková rychlost zpracování nově vyvinutého procesoru EXR II nejen pořizuje snímky s vyšším rozlišením a vyšší kvalitou v kratším čase, ale rovněž zkracuje reakční dobu. Použití dvojitého CPU a vyšší frekvence zvyšuje výkon přibližně na dvojnásobek rychlosti předchozí generace. Tato zlepšení rovněž zrychlují provoz a zkracují dobu nutnou k zapnutí na pouhých 0,5 s. V tandemu s rychlým čtením signálu snímače X-Trans CMOS II snižuje procesor interval mezi snímky na 0,5 s a zvyšuje rychlost sériového snímání na 6 snímků/s.

Rychlé sériové snímání

Maximální rychlost sériového snímání 6 snímků/s (celkem nejvýše 29 snímků) Při sériovém snímání maximální rychlostí 6 snímků/s při plném rozlišení 16 milionů pixelů pořídíte sérii snímků pohybujících se objektů a dalších náročných fotografických scén a později můžete vybrat nejlepší záběr.

Režim vysokého výkonu

Od okamžitého automatického zaostření za pouhých 0,08 s po rychlejší zapnutí. Můžete zvýšit výkon svého přístroje FUJIFILM X100S až na maximum. Po vypnutí se fotoaparát FUJIFILM X100S přepne do a “pohotovostního” režimu (nejdéle na dobu 24 minut). Při zapnutí v průběhu této doby se FUJIFILM X100S okamžitě “probudí”, takže doba zapnutí se z běžných 0,9 s zkrátí na pouhých cca. 0,5 s, takže můžete okamžitě zaměřit a exponovat snímek.

Hybridní hledáček

Pohled skrz hledáček nabízí nepopsatelné potěšení. A společnost Fujifilm toto potěšení dovedla na vyšší úroveň díky nově vyvinutému hybridnímu hledáčku. Ať již komponujete snímek pomocí optického hledáčku (OVF) nebo elektronického hledáčku (EVF), uvidí vaše oko nejen fotografovaný objekt a celou scénu, ale rovněž fotografická data promítaná na integrovaný LCD displej s vysokým rozlišením. Toto dokonalé spojení intuitivní analogové funkce a nejmodernějších digitálních funkcí vám umožní objevit ten skvělý pocit za objektivem nejlepšího kompaktního přístroje.

Focus Peak Highlight pro přesné manuální zaostření

Pokud manuálně upravujete zaostření, tato funkce zvýrazní kontrastní oblasti fotografovaného objektu a pomůže vám tak jemněji a přesněji zaostřit.

Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 23 mm F2

Nejlepší obrazová kvalita bez kompromisů uložená ve štíhlém kompaktním těle, které budete chtít nosit všude s sebou… Takové byly cíle při vývoji fotoaparátu FUJIFILM X100S. A dosáhli jsme jich díky použití nově vyvinutého, pevného, nezasunovatelného objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností. S minimálním clonovým, číslem F2 má objektiv vysokou světelnost a zadní skupina optických členů je integrována do těla přístroje, čímž přispívá k mimořádně štíhlému profilu. Díky optimalizaci snímače pro tento speciální objektiv je plně využita výhoda objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností v podobě obrazové kvality v celé ploše snímku.

Optická konstrukce s prioritou kvality

Jednoduchá konfigurace objektivu, kdy veškeré optické členy jsou vyrobeny ze skla (8 členů v 6 skupinách), je založena na jediné, maximálně kvalitní oboustranně asférické čočce. Nekompromisní obrazovou kvalitu zajišťuje aplikace několika vrstev povrchové úpravy HTC-EBC(High Transmittance Electoron Beam Coating) a dalších technologií. Výsledkem je dokonale vyvážená optická kvalita slibující minimální aberaci, ostré rozlišení věrnou reprodukci barev.

Design a styl podřízený funkci Design a styl podřízený funkci

Kvalitní LCD displej

Volitelné příslušenství

Všestranné funkce 

Režim simulace filmu

Full HD Movie

Vyspělé filtry

Vícenásobná expozice

Fotografování do formátu RAW

Rychlé automatické zaostřování a rychlé reakce

Inteligentní hybridní automatické zaostřování

Rchlé reakce

Maximální rychlost sériového snímání 6 snímků/s (nejvýše 29 snímků)

Režim vysokého výkonu

Typ MILC

Rozměry 126,5 x 74,4 x 53,9 mm

Hmotnost 445g

Snímač

Rozlišení 16.1 MP

Typ snímače X-Trans CMOS

Poměr stran APS-C

ISO auto / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 (kiterjeszthető: ISO100, 12800, 25600)

Formát obrazu JPEG, RAW

Optika

Ohnisková vzdálenost 23 mm

Maximálně f/číslo f/2

Manuální zaostřování Ano

Displej / Hledáček

Velikost displeje 2,8"

Rozlišení displeje 460 000 pixel

Polohovatelní displej Ne

Dotykový displej Ne

Video

Video Rozlišení Full HD 1920 x 1080

Rozhraní

Typ paměťové karty SD/SDHC/SDXC

HDMI připojení mini HDMI

Baterie

Typ baterie NP-95

Životnost baterie (CIPA) Přibl. 330

Technické parametry:

 • Obrazový senzor - typ: X-Trans CMOS
 • Obrazový senzor - velikost: 23.6 x 15.8 mm
 • Poměr stran: 3:2
 • Počet efektivních pixelů: 16.3 Mpx
 • Objektiv: Fujinon
 • Ohnisková vzdálenost: 23 mm
 • Ekvivalent u 35mm filmu: 35 mm
 • Světelnost objektivu: f/2
 • Uspořádání čoček: 8 členů v 6 skupin
 • Zaostřování: AF systém, režimy: Středové, Vícezónové, Kontinuální, Sledování (Detekce kontrastu)
 • Manuální režim: ano
 • Makro režim: 10 cm
 • Měření expozice: 256-zónové TTL (Vícebodové, Bodové, Průměrové)
 • Expoziční režimy: Program AE, režim clony, řežim rychlosti závěrky, Manuální
 • Rychlost závěrky: Auto (1/4 - 1/4000 s), 30 - 1/4000 s, Bulb: 60 s
 • Samospoušť: 2 nebo 10 s
 • Kompenzace expozice: +/-2 EV v krocích po 1/3
 • Citlivost ISO: auto, 600 – 6400
 • Vyvážení bílé: Automaticky, Denní světlo, teplé světlo, studené světlo, pod vodou, uživatelské
 • Displej: TFT LCD
 • Velikost displeje: 2.8 "
 • Rozlišení: 460000 px
 • Pokrytí: 100 %
 • Hledáček: zrcadlový (pentamirror)
 • Pokrytí hledáčku: 100 %
 • Dioptrická korekce: ano
 • Informace v hledáčku: informace AF, informace o expozici
 • Paměťové karty: 1x slot pro karty SD/SDHC/SDXC
 • Formát fotografií: JPEG, RAW, JPEG+RAW
 • Max. velikost snímku: 4896 x 3264 px
 • Formát videa: MOV (H.264)
 • Rozlišení videa: FullHD: 1920 x 1080 px (60 sn./s, 30 sn./s)
 • Formát zvuku: LPCM
 • Vestavěný blesk: ano
 • Dosah blesku: 0.5 - 9 m
 • Rozhraní: USB 2.0, výstup mini HDMI
 • Přímý tisk PictBridge: ano
 • Napájení: nabíjecí akumulátor Li-Ion NP-95
 • Rozměry (V x Š x H): 74.4 x 126.5 x 53.9 mm
 • Hmotnost: 445 g

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

15zákazníků doporučuje produkt
1zákazník nedoporučuje produkt
88 %
průměr z 38 hodnocení
5
25 ×
4
9 ×
3
3 ×
2
1 ×
1
0 ×
 • Doporučuje produkt

  80 %

  Doplnění zkušeností po 2 letech používání:

  1. Kožené pouzdro přežije i psí tlamu (chrta :-), takže opět zopakuji, že toto pouzdro je určitě nejužitečnější příslušenství, protože ochrání výrazně dražší obsah uvnitř

  2. Baterie zatím citelně neztrácí výkon (používám stále originální) a víkendové chození po kopcích s rozumným focením zvládne

  3. Jakmile teploty klesají tak pod 5 stupňů, tak reakce foťáku se výrazně spomalí (doba ostření a rychlost zápisu na paměťovku - připomínám, že používám sandisk extreme)

  4. Na pomalejší ostření jsem si už zvykl. Dá se s tím žít, když trochu přemýšlíte a scénu si předem nachystáte

  5. Nedoporučuji aby jste měli doma pouze tento foťák. Kdokoliv z rodiny, pokud není nadšenec pro focení, tak prostě ani po letech nepochopí obsluhu (ano jde přepnout do plné automatiky, ale běžná "masa" je naučená na telefon s androidem, kde se pro "fotku" stačí dotknout displeje a toto je složitá "kráva k ničemu")

  6. Původně jsem si myslel, že doménou tohoto přístroje bude street foto, reportáž a noční snímky. Ano v temnu fotí výborně (pobavilo mě, když na výstavě gateway to space byl zákaz focení s bleskem a zatímco já zvýšil iso a fotil vesele dál krásně ostré snímky, tak zoufalci s telefonama vyráběli mazanice, aby je následně smazali), ale skutečnou doménou je krajina:
  - Pomalejší ostření nevadí
  - Úžasný dynamický rozsah (bez fotoshopu dosáhnete výsledku, že máte na blankytně modrém nebi ostře vyřezaný bílý mráček a zároveň vidíte krásně prokreslené smrky ve stínu). Ano toto zvládne skoro každá zrcadlovka, ale ta nemá tak malé rozměry.
  - Díky jednotnému ohnisku 35mm jsou všechny fotky jednotné a připomínají mi ty "staré dobré" fotky z rodinného alba
  - Fotil jsem za jasné viditelnosti při cestě z červenohorského sedla na šerák (jeseníky) takové obrovské údolí a ty fotky vypadají tak .... zkrátka máte pocit že tam znova stojíte a díváte se dolů. Toto vám asi moc kompaktů nenabídne.


  po dvou letech používání naprostá spokojenost a stále se mi neomrzel. Ten ranec co stojí se vám bohatě vrátí na příkladné kvalitě. Samo sebou to chce trochu umět fotit a fotky pak následně tisknout a skládat do alb, tím teprve viniknou všechny přednosti tohoto přístroje (na facebook a selfie vám skutečně postačí chytrý telefon)

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • cas 1/32000
  • ND filtr
  • wifi
  • dalkomer
  • funkce Q
  • manualni ostreni
  • vaha

  Hned na zacatku teto male recenze musim priznat,ze me tento maly kompakt velice prekvapil,doslova nadchnul.Je to uzasny fotoaparat.Je to zhruba tyden co se s nim seznamuji a jak pisi v uvodu,doslova me uhranul.Jednoduchost ovladani a technicka vybavenost jsou opravdu velkou prednosti tohoto fotoaparatu.Jedinecnost elektronicke zaverky ,ktera cita cas 1/32000 me opravdu dostala a pocas seznamovani jsem se nestacil tohoto casu nabazit(pokud to svetelne podminky umoznovaly) a vyuzival tento cas maximalne vcetne cele skaly od 1/4000 smerem nahoru pri nastavene svetelnosti objektivu f2.Prednosti je i samozrejme ND filtr,ktery jsem vsak diky rychlym casum zaverky nevyuzival,ale beru jako prednost tohoto pristroje .Intuitivni rozlozeni hlavnich ovladacich prvku na pristroji davaji punc kvalitne propracovaneho fotopristroje.Funkce Q jednoznacne prispiva k urychleni vyuziti prednastavenych funkci v tomto rezimu a opravdu jsem jej vyuzival.Dalsi neopomenutelnou prednosti tohoto uzasneho kompaktu je dalkomer a jeho ostreni.
  Uvedl jsem jen par hodnot a myslim si ,ze postupem casu si tento pristroj velice oblibim,je to vynikajici spolecnik na cesty,neobtezuje vahou a je prijemneho retro vzhledu,ktery okoli zaujme :) a hlavne, je po technicke strance " namakanej " .

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • vyborne zpracovane provedeni
  • pouzite materialy
  • kvalita vystupu
  • prehlednost menu
  • rychlost zapnuti, rychle ostreni
  • drobne softwarove zmeny bych uvital, ale je to o zvyku

  streetfoto, reportaze super aparat

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  80 %
  • obrazová kvalita
  • rychlost o poznání nižší než u mnovějších modelú x100S (T)

  skvely fotoaparat ale asi je lepsi zvolit novejsi model ktery je rychlejsi ..

 • Doporučuje produkt

  100 %
  • vysoká kvalita snímků (i v porovnání s nejnovějšími fotoaparáty)
  • vynikající objektiv
  • průhledový hledáček kombinovaný s lcd náhledem
  • retro design
  • nemá zoom, ale to je občas plus... :-)

  Po cca 4 letech používání znám výhody i slabiny foťaku a neměnil bych, že z jednoho kopce nevyfotím kapli na protějším kopci mě netrápí a ve street fotografii není problém udělat dva kroky navíc a tak nahradit zoom... Barevné podání je přesné a i tak se dá upravit zvolením simulace filmu nebo manuální úpravou. Díky dobré (relativně dlouhé) ohniskové vzdálenosti objektivu se při focení dá pracovat i s hloubkou ostrosti.

 • , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Design
  • Velikost
  • Výkon

  Velice povedený fotoaparát. Špičkový objektiv i celkový design.

 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Nekoplikovanost

  Dobrá volba pro toho, kdo se necítí být amatérem, ale zároveň nechce být profesionálem.

 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  90 %
  • Kvalita snímků. Výborné možnosti snímání za snížených světelných podmínek a překvapivá účinnost interního blesku.
  • "Opožděné" reakce při ostření. Slabá výdrž orig. baterie.

  kupoval jsem pro nízkou hmotnost a kvalitu snímků, která se vyrovná zrcadlovce se snímačem APS-C. Oboje dobře splňuje. Obrazový výstup jednoznačně lepší než mnou používaný NIKON D90.

 • Doporučuje produkt

  80 %
  • Obrazová kvalita
  • Ohnisko 35 mm
  • Optický průhledový hledáček
  • Hořčíkové tělo
  • Nastavení času přímo voličem na horní straně
  • Ovládání clony kroužkem kolem objektivu
  • Drátová spoušť :-)
  • Displej
  • Pomalé ostření
  • Titěrné a špatně ovladatelné kolečko pro pohyb v menu (to co je na zadní straně přístroje)
  • Porucha clony u starších modelů X100 (podle rakcí na netu postihuje snad všechny kusy)

  Poměrně dobré recenze najdete již v předchozích příspěvcích, tak přidám jen pár svých postřehů.
  Fotoaparát jsem zakoupil z druhé ruky.
  1. Obrazová kvalita je vynikající - za těch 12 000 určitě - ovšem za 20 000Kč (nový) nebo téměř 30 000 (nový X100S) už moc ne

  2. Objektiv je skutečně vyvedený - obsluha clony pomocí kroužku nemá chybu, ohnisko 35mm alespoň mě přineslo úplně jiný pohled na focení - pro běžné focení - rodina/výlety je tak akorát

  3. Ostření není mechanické, ale elektronické, což jsem nečekal, ale vzhledem k tomu, že optický hledáček je průhledový a na elektronický prakticky ostřit nejde, tak to až tolik nevadí - prostě ostření necháte automatice

  4. Doba ostření - ano tady aparát velmi zklamal - od pevného skla jsem čekal bleskové ostření, tak jak jej mám na zrcadlovce, tady je však ostření na poměry kompaktů sice normální, ale čekal jsem daleko rychlejší, minimálně jak u amatérských zrcadlovek se středně kvalitními oobjektivy

  5. Elektro - optický hledáček - naopak po předchozím zklamání jsem z hledáčku nadšen - přesně tak akorát velký - používám ho pouze na optický režim - prostě zvyk ze zrcadlovek.

  6. kolečko na zadní straně aparátu, pomocí něhož listujete menu je velmi titěrné a špatně se ovládá, naopak volič času a spoušť zaslouží pochvalu - ideální umístění i stisk

  7. Displej na zadní straně je velký i dobře čitelný - bez výhrad

  8. V kombinaci s originálním koženým pouzdrem (mimochodem jej vřele doporučuji, fotoaparát je velmi dobře chráněn a hezky to vypadá) nastávají tyto problémy:
  - nelze se dostat k paměťové kartě ani baterii
  - nelze se dostat k USB konektoru
  - nelze použít závit na stativ
  Ve všech případech musíte aparát z pouzdra zcela výjmout, ale to nepovažuji za až tak závažný problém, ale alespoň díra pro stativ a USB konektor mohla být

  9. Do koženého pouzdra se vejde aparát i s nasazeným UV filtrem a hliníkovou krytkou objektivu

  SHRNUTÍ
  Za ty peníze co stál jako nový (20 000 Kč) bych byl určitě zklamán (hlavně kvůli pomalému ostření), za 12 000 co mě stál i s nějakým tím příslušenstvím a ještě platnou zárukou to byl dobrý kup.
  Pokud budete kupovat z druhé ruky, dobře se podívejte jak začíná výrobní číslo - starší modely 11xxxxx, 12xxxxx atd... trpí docela častou poruchou clony (viz google: "fujifilm x100 sticky aperture blade") - já mám 21xxxxx a problém by měl být již vyřešen, ostatně je možné že se dostanete i ke kousku, který byl již v rámci zárkuky opraven.

  Model X100S by snad měl mít již definitivně vyřešen problém se clonou a + by měl rychleji ostřit, takže bych šel spíše do něj.
  Fotoaparát je celkově hodně povedený, ale jako vždy to kazí víceméně malé přehmaty v ergonomii a výkonu (osobně mi to až tolik nevadí a za sebe aparát mohu doporučit)

 • Doporučuje produkt

  90 %
  • vyborna kvalita fotek - šum na nižší urovni než u full frame!
  • barevne podani a velmi presne vyvazeni bile barvy (ve srovanni s canonem 5D mark II mnohem presnejsi).
  • objektiv je ostry uz od f2.
  • objektiv ma krasne jemny bokeh- zadne hrube podani.
  • ostreni je presne bez zadneho front ci back focusu jako u zrcadlovek.
  • manualni ovladani clony, casu, kompenzace expozice
  • fotak ma velmi solidni zpracovani - z velke casti kovovy. vsecha tlacitka maji prijemny zvuk a zanechavaji dobry pocit pri foceni
  • moznost perzonalizace fotaku napr. soft release tlacitkem spouste!
  • zakoupil jsem limitovanou edici, kde je soucasti jeste pouzdro z prave kuze, clona, predsadka na filtr a filtr.
  • hledacek je naprosto uzasny. vyborny! - okamzite prepnuti mezi OVF a EVF. Elektronicky hledacek ma vyssi kvalitu nez NEX-7 (pouzival jsem pul roku) a NEX-6 , coz je velmi prekvapujici - i kdyz ma rozliseni 1,4 milionu pixelu oproti 2,4 u rady NEX, je kvalita mnohem lepsi (NEX nevyuziva plne rozliseni pri fotografovani, ale pouze pri nataceni videa a prohlizeni fotek)..
  • autofokus je velmi rychly! i pri spatnych svtelnych podminkach. pri foceni macra je vyrazne pomalejsi!
  • limitovana edice FUJI X100 ma seriove cislo 21 a vyssi- tedy fotak ma novy typ objektivu orptoi modelum 2011 a netrpi SAB problemem (zaseknuti clony, ktery byl popsan u starsich modelu).
  • kozene pouzdro limitovane edice lze nasadit i pri pouziti predsadky a filtru.
  • profesionalni gradace JPG snimku! u tohoto fotaku pouzivam velmi casto pouze jpg. raw neprinasi vyrazne lepsi kvalitu snimku!
  • barevne podani je jine nez napr. u Canonu. Cervena barva ma trochu retro nádech. zelena a modra jsou krasne saturovane.Canon oproti tomu vykazuje saturovanejsi cervenou a vice kontrastu.
  • X100 ma spise mene kontrastni snimky s vybornym dynamickym rozsahem, nizkym sumem a perfektni ostrosti.
  • vzhledem k tomu, ze fotak ma dle meho nazoru jeden z nekvalitnejsich 35mm objektiv (po prepocitani crop faktoru na APSC), hybridni hledacek a uzasnou kvalitu fotek (a je opravdu zabava s nim fotit), neni jeho cena vubec vysoka. Lze sice koupit napr canon 60d se setovym objektiv. Otazkou ale je, jestli nekdo chce fotit se "setakem" a plastovym telem nebo s kovovym a stylovym telem a prime svetelnym objektivem..)
  • V soucasne dobe je tak trochu "prezrcadlovkovano" .. vyrazne preferuji x100 oproti nizsim zrcadlovkam.
  • Pokud nekdo chce univerzalni objektiv (na krajinu, lidi, s trochou praxe i na mensi macro), je X100 vyborna volba. vrele doporucuji
  • "soft nádech" macro snímků při f2 - nutno přiclonit .. nekterym fotkam ale lehký blur sluší - kařdopádně se nehodí pro focení macra (pomer zvetseni je prakticky stejny jako u objektivu Zeiss flektogon 35mm f2,4).
  • manualni ostreni je sice pouzitelne, ale rozhodne se s nim neda fotit neustale. po upgrade na firmware 1.3 je mnohem presnejsi nez drive. i tak ale uprednostnuji AF
  • kvalita videa je sice slusna. nelze vsak nijak nastavit rychlost zaverky a ISO - kazdopadne videa nevykazuji temer zadny sum.

  V soucasne dobe je tak trochu "prezrcadlovkovano" .. vyrazne preferuji x100 oproti nizsim zrcadlovkam.
  Pokud nekdo chce univerzalni objektiv (na krajinu, lidi, s trochou praxe i na mensi macro), je X100 vyborna volba. vrele doporucuji