Fujifilm FinePix XP90

100 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
16.4 Mpix
Optický zoom
5 x
Digitální zoom
2 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1/2,3

Recenze

 • , zakoupeno v OKAY.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • skvěle fotí
  • hodně režimů
  • čeština

  zatím nevyzkoušeno pod vodou

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
16.4 Mpix
Optický zoom
5 x
Digitální zoom
2 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1/2,3

Popis produktu

Fujifilm FinePix XP90 je ideální fotoaparát pro vaši dovolenou a venkovní volnočasové aktivity. Je vodotěsný do hloubky 15 m, prachutěsný, odolá pádu z výšky až 1.75 m a je schopen funkce i při teplotách až -10°C. Fujifilm FinePix XP90 je ideální fotoaparát pro vaši dovolenou a venkovní volnočasové aktivity.  

Nejodolnější ve čtyřech různých úrovních

Fotoaparát FinePix XP90 je ideální pro snowboarding, lyžování, jízdu na horském kole a další sportovní aktivity v přírodě. Splňuje požadavky norem IP68 upravující odolnost výrobků proti vodě a prachu viz IEC (International Electrotechnical Commission). Je vodotěsný do hloubky 15 m, odolá pádu z výšky až 1.75 m, je schopen chodu i při teplotách až -10°C a je odolný proti vniknutí prachu a písku. Dále je chráněn proti povětrnostním vlivům dvojitým uzamykacím mechanizmem, který zabraňuje náhodnému otevření prostoru baterie a paměťové karty.  

Vysoká rychlost fotografování a fotografické funkce zajišťují vynikající výsledky

Fujifilm FinePix XP90 je vybaven 1/2.3“ senzorem typu BSI CMOS s rozlišením 16.4 Mpx, který zajišťuje působivé výsledky v různých podmínkách. Fotoaparát je spojen s výkonným procesorem a zajišťuje tak vysokou kvalitu snímků pořizovaných velkou rychlostí - umožňuje pořizovat fotografie rychlostí až 10 snímků za sekundu při plném rozlišení a neuvěřitelných 60 snímků za sekundu při sníženém rozlišení (2 Mpx). Uživatelé, kteří chtějí využít tyto vysoké rychlosti, tak mohou učinit rychle a snadno díky specializované spoušti na zadní straně fotoaparátu. Kromě toho fotoaparát obsahuje intervalový časovač pro pořizování snímků v nastavených intervalech 10 minut, 5 minut, 60 sekund, 30 sekund a 15 sekund na funkci Time-Lapse Video, která automaticky převádí sekvence snímků na video. Tyto dvě funkce umožňují snímání přechodových stavů, jako je západ slunce nebo otevírání květů. Je možné zvolit rychlost 10 snímků za sekundu, 30 snímků za sekundu nebo 60 snímků za sekundu a také tři různé typy velikosti videa včetně nejvyššího rozlišení.  

Vysoká kvalita, ostré snímky

Fotoaparát XP90 nabízí objektiv s 5násobným přiblížením, který počíná širokoúhlým ohniskem 28 mm pro fotografování malebných krajin. Rozsah nastavení ohniskové vzdálenosti je možné zdvojnásobit na 10x pomocí inteligentní digitální technologie Intelligent Digital Zoom, přičemž funkce optické stabilizace obrazu účinně minimalizuje projev otřesů fotoaparátu na výsledné snímky.  

Kompaktní a univerzální

Fotoaparát váží jen 203 g včetně baterie a paměťové karty, snadno se nosí a vejde se do běžné kapsy či jakékoliv tašky. I přes svoji kompaktní velikost je fotoaparát XP90 vybaven 3.0 palcovým LCD monitorem s vysokým rozlišením, což usnadňuje fotografování i prohlížení snímků. Displej z tekutých krystalů je opatřen antireflexivním povlakem, který zajišťuje jasné zobrazení snímků dokonce i při jasném slunečném počasí nebo pod vodou. Jas LCD monitoru se automaticky upravuje podle hladiny okolního rozptýleného světla a udržuje tak optimální viditelnost a zabraňuje zbytečnému vybíjení baterie.

Velikost a umístění funkčních tlačítek zajišťuje snadnou obsluhu i s rukavicemi na rukou a díky dostatečně velké rukojeti obsluhu jednou rukou.  

Fotografování na dálku, plus instant image a sdílení videí

Fotoaparát FinePix XP90 je vybaven Wi-Fi konektivitouz pro bezdrátové propojení se smartphony a tablety pomocí aplikace Fujifilm Camera Remote. Pokud chcete použít většinu bezdrátových funkcí aparátu, prostě jen stiskněte pro tento účel vyhrazené tlačítko na fotoaparátu. Tyto funkce nezahrnují jen fotografování na dálku pomocí externího zařízení, ale také přiblížení nebo oddálení pro fotografování jemně vyladěných kompozic nebo filmování videí.

Kromě fotografování na dálku umožňuje bezdrátové připojení aparátu aby si uživatel zvolil snímky nebo videa, která chce přenést do svého inteligentního telefonu, tabletu nebo osobního počítače.  

Rozšířené funkce filmování videa

Fotoaparát nabízí možnost pořizování videí ve Full HD rozlišení (1920 x 1080) a má funkci inteligentního rozlišení prostředí pro optimální nastavení vyspělých filtrů pro vytvoření poutavých efektů. Hluk větru, což je častý problém, kterému je nutno čelit při natáčení filmu v exteriéru, je možné omezit volbou nastavení filtru hluku větru. Samotné nahrávání videí je jednoduché a provádí se pomocí speciálního tlačítka pro natáčení videa a fotoaparát má dokonce i několik funkcí k editaci videa včetně funkce Movie Trimming (střih videoklipů), kterou je možné odstranit nežádoucí sekvence a funkce Movie Join, jejíž pomocí je možné sestříhat několik videí do jednoho souboru.  

Univerzální fotografické funkce

Další univerzálnost fotografování zvyšuje režim rozpoznání scény (Scene Recognition), který rychle posoudí prostředí, ve kterém je snímek pořizován a poté optimalizuje nastavení zaostření, expozici a rychlost závěrky tak, by bylo dosaženo nejlepšího možného výsledku. K dispozici jsou také funkce fotografování pod vodou a makro fotografování pod vodou, které jen podtrhují univerzální použití fotoaparátu XP90 pro všechny příležitosti.

Další kreativita je zajištěna 11 vyspělými funkcemi filtrů (seznam viz níže), přičemž se používá zpracování několika snímků k zachycení dvou nebo více snímků pro účely snímku ve vysoce dynamickém rozsahu (HDR), který si uchovává detaily jak v temných, tak i světlých místech. A nakonec funkce Motion Panorama 360° nabízí možnost pořizovat vynikající panoramatické snímky stisknutím jediného tlačítka.   11 vyspělých funkcí filtru fotoaparátu XP90:

 •   Sketch vytváří snímky podobající se nakreslenému obrázku
 •   Pop Colour klade důraz na kontrast a nasycenost barev
 •   Soft Focus dodává snímku celkově jemný dojem
 •   Low-Key ztemňuje tóny
 •   High-Key zvyšuje jas a snižuje kontrast, aby zesvětlil tóny
 •   Toy Camera vytváří stínované hranice, jako kdyby obrázek byl pořízen dětským fotoaparátem
 •   Miniature rozostřuje horní a dolní část snímku a dodává mu tak efekt miniatury
 •   Cross Screen vytváří explodující hvězdičky na světlých předmětech
 •   Dynamic Tone vytváří živý a vysoký kontrastní efekt
 •   Fish-Eye způsobuje efekt rybího oka
 •   Partial Colour uchovává jednu barvu (je možné si vybrat mezi červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou nebo temně rudou) a zbytek snímku mění na černobílou barvu

 

Hlavní vlastnosti a funkce fotoaparátu FinePix XP90:

 •   Odolnost proti vodě do 15 m, odolnost proti pádu z výšky 1.75 m, odolnost proti mrazu do -10°C a odolnost proti prachu
 •   Pořizování fotografií podle nastaveného intervalu a funkce vytvoření vide z pořízených snímků (Time-Lapse Movie)
 •   Bezdrátové Wi-Fi připojení k inteligentním telefonům a tabletům
 •   Pořizování videí v plném rozlišení
 •   Senzor 16.4 megapixelů, 1/2.3" BSI CMOS
 •   Optická stabilizace
 •   11 vyspělých uměleckých filtrů
 •   Pořizování záběrů ve vysoce dynamickém rozsahu (HDR)
 •   Funkce Motion Panorama 360° pro pořizování panoramatických záběrů

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

2zákazníci doporučují produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
100 %
průměr z 4 hodnocení
5
4 ×
4
0 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v OKAY.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • skvěle fotí
  • hodně režimů
  • čeština

  zatím nevyzkoušeno pod vodou

 • Doporučuje produkt

  100 %
  • spokojenost
  • nevím

  Na běžné fotografování momentek naprosto vyhovující.

 • Během letních prázdnin jsme pro vás otestovali fotoaparát pod vodu Fuji XP90. K němu se nám do ruky dostal již loni rece...

  Zobrazit celou recenzi na www.fotoaparat.cz

 • Fujifilm FinePix XP90 je za cenu pod šest tisíc korun prakticky dokonalý. Ve své kategorii s možností potopení pod deset...

  Zobrazit celou recenzi na www.fotoaparat.cz

 • Během uplynulých prázdnin jsem měl tradičně k dispozici podvodní fotoaparát. Tím byl poslední model firmy Fujifilm, konk...

  Zobrazit celou recenzi na www.fotoaparat.cz