Fujifilm X-E2S

96 %

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty s výměnným objektivem
Rozlišení
16.3 Mpix
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C
Formát snímku
JPEG, MPEG-4, RAW
Videosekvence
ano
Formát videa
MPEG-4, AVC/H.264
HD Video
ano
Full HD video
ano
Typ hledáčku
elektronický
Velikost displeje
3 palce
Výklopný
ne
Citlivost (ISO)
51200 ISO
Optický stabilizátor obrazu
ne
Pomocné světlo AF
ano
Vyvážení bílé
Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
Manuální ostření
ano
Externí blesk
ano
GPS
ne
WiFi
ano
České menu
ano
Závit na stativ
ano
Samospoušť
ano
Zvukové poznámky
ano
Režim 3D fotografie
ne
Materiál těla
Kov
Hmotnost
350 g
Šířka
129 mm
Výška
74.9 mm
Hloubka
37.2 mm

Recenze

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • - Již na osahání velmi kvalitní zpracování těla a zvláště objektivu
  • - Staromilecký vnější vzhled retro klame, v těle je moderní digi foťák s nepřeberným množstvým nastavení a možnostmi, které normální fanda ani nevyužije.
  • - Třetinová váha a poloviční rozměry oproti stejně nabitým zrcadlovkám
  • - Výborná kvalita snímků jak JPEG a RAW - zejména nádherné barvy.
  • - Vynikající možnost nastavování simulace klasických Fuji filmů, které dle mně měly či mají nejlepší podání barev pro různé typy fotek
  • - Výborná kvalita základního zoom objektivu 18-55mm/f2.8-4.0 dodávaného v sadě s tělem X-E2S ve všech bodech hodnocení!! Nesrovnatelně lepší než jsou u konkurence, viz špatné kresby v základních clonách obdobných výrobků u dvou největších fotogigantů.
  • - Prý má slabší kvalitu videa - to mně nezajímá, vůbec to nepoužívám, jsem fotograf. (Když už, tak bych si koupil jednoúčelovou videokameru).

  Rozhodoval jsem se mezi tímto a o stupeň vyšším XPro2 - ale vždy pro Fuji podle zkušeností a osahání u dvou přátel. Tento foťák splnil veškeré mé požadavky, je za vynikající cenu a tak jsem šel do této starší varianty.
  - Když jsem se seznámil s tímto Fuji X-E2S a jeho výsledky tak jsem nadšený - zejména z podání a kvality snímků i tohoto menšího formátu čipu! Úplně ze mně spadly veškeré obavy a váhání, které jsem zažíval, když jsem rozprodával velkou nevyužitou (a zejména těžkou a drahou) výbavu full-frame Nikonu 700!
  - Hodně mně to připomíná mé nadšení a výsledky když jsem se při práci s kinofilmem dostat poprvé k novější vynikají Leice M6.

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Výborná kvalita/cena a velikost

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty s výměnným objektivem
Rozlišení
16.3 Mpix
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C
Formát snímku
JPEG, MPEG-4, RAW
Videosekvence
ano
Formát videa
MPEG-4, AVC/H.264
HD Video
ano
Full HD video
ano
Typ hledáčku
elektronický
Velikost displeje
3 palce
Výklopný
ne
Citlivost (ISO)
51200 ISO
Optický stabilizátor obrazu
ne
Pomocné světlo AF
ano
Vyvážení bílé
Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
Manuální ostření
ano
Externí blesk
ano
GPS
ne
WiFi
ano
České menu
ano
Závit na stativ
ano
Samospoušť
ano
Zvukové poznámky
ano
Režim 3D fotografie
ne
Materiál těla
Kov
Hmotnost
350 g
Šířka
129 mm
Výška
74.9 mm
Hloubka
37.2 mm

Popis produktu

Jedinečný systémový fotoaparát Fujifilm X-E2 prošel proměnou, která jej posouvá zase o krok dál - tentokrát coby model Fujifilm X-E2s, kterému přibyla elektronická závěrka s podporou časů už od 1/32000 sec, či nové zónové ostření a sledování se 77 body AF Jedinečný systémový fotoaparát Fujifilm X-E2 prošel proměnou, která jej posouvá zase o krok dál - tentokrát coby model Fujifilm X-E2s, kterému přibyla elektronická závěrka s podporou časů už od 1/32000 sec., nové zónové ostření a sledování se 77 body AF a s citlivostí rozšiřitelnou až na ISO 51200  

Jeden z nejrychlejších systémů automatického ostření

Již předchozí model Fujifilm X-E2 nabízel velmi rychlé reakce AF systému a přesné ostření v tmavých scénách. Vyspělý AF systém přístroje Fujifilm X-E2s s 49 AF body nyní nově nabízí zónové ostření a sledování se 77 AF body. Zaostření je fotoaparát schopen dosáhnout již za pouhých 0,06 sekundy.

Elektronická závěrka s časem až 1/32000 sec.

Mechanickou závěrku, která nabídne časy 1/4000 sec. - 30 sec., nyní doplnila závěrka elektronická s podporou časů už od 1/32000 sec., díky čemuž lze plně využít výhod vysokých světelností k separačnímu efektu i za slunečného dne.

Dokonalý APS-C snímač X-Trans CMOS II

Díky unikátnímu uspořádání snímače Fujifilm X-Trans CMOS II odpadá nutnost použít OLPF a snímač může zachytit nefiltrované světlo z objektivu v jedinečném rozlišení.

Díky architektuře snímače X-Trans CMOS II, jejíž součástí jsou barevné filtry vyvinuté společností FUJIFILM, není nutno použít optický low-pass filtr (OLPF). Fotoaparát FUJIFILM X-E2s reprodukuje scény v rozlišení a kvalitě srovnatelné s většími snímači.

U každého nasazeného objektivu LMO přesně zpracuje jeho ohniskovou vzdálenost a clonu a data v celé ploše obrazu, koriguje difrakční rozmazání při fotografování na nízká clonová čísla a kompenzuje mírné rozmazání v okrajových oblastech objektivu. Výsledkem je kvalitní obraz v celé ploše snímku s úžasnou ostrostí a rozměrovou realitou.

Vyspělé fotografické funkce

Systémový fotoaparát Fujifilm X-E2s je vybaven celou řadou pokročilých fotografických funkcí mezi které patří:

Simulace filmu - Oživte jedinečný odkaz filmů FUJIFILM pomocí režimů simulace filmu. Volbou jedné z 10 různých variant můžete určit vlastní styl podání obrazu. Velvia přináší živé barvy, ASTIA představuje věrnou reprodukci jemných tónů, PROVIA je všestranný univerzál, zatímco měkčí Pro Neg.Std a ostřejší Pro Neg.Hi se dokonale hodí pro portrétní fotografii. K dispozici je i režim Sepia a tvůrčí černobílou fotografii si užijete díky třem různým efektům filtrů.

Výkonné funkce automatického bracketingu - K dispozici máte 4 různé funkce automatického bracketingu. Fotoaparát X-E2s vám tak umožňuje prozkoumat široký svět fotografického výrazu: Bracketing dynamického rozsahu, Bracketing simulace filmu, Bracketing AE, Bracketing citlivosti ISO

Vícenásobná expozice - Stačí zvolit režim vícenásobné expozice a pořídit první snímek. Potom stačí sledovat první snímek na LCD displeji a zaměřit druhou expozici. Můžete tak nejen přesně zvolit kompozici za zaostření druhého snímku, ale rovněž zkontrolovat, jak bude výsledná vícenásobná expozice vypadat a provést tvůrčí úpravy, například prodloužit ohniskovou vzdálenost a zvětšit tak fotografovaný objekt.

Motion Panorama - Stačí "přejet" fotoaparátem po fotografované scéně, fotoaparát pořídí několik snímků a plynule je spojí do jedné panoramatické fotografie. I při zvětšení na tisk formátu A3 prakticky nedochází ke ztrátě rozlišení. Fotoaparát můžete držet na šířku i na výšku.

Vyspělý filtr - Vyspělý filtr nabízí výběr 8 uměleckých efektů a vytvoříte díky němu umělecké dílo pouhým stisknutím spouště. Před expozicí si účinek efektu můžete ověřit na LCD a ještě doladit jas.

Funkce detekce obličeje - Při zapnuté funkci detekce obličeje jsou okamžitě detekovány obličeje ve scéně a je automaticky nastaveno zaostření, expozice a vyvážení bílé.

Záznam FullHD videa

Natáčejte video ve formátu Full HD (1920 x 1080) při stejné frekvenci, jaká se používá pro filmy v kině, tedy 60 / 30 snímků/s. Můžete naplno využít kombinaci velkého snímače fotoaparátu FUJIFILM X-E2s a světelných objektivů řad XF / XC k natáčení videoklipů s nádherným rozostřením pozadí v podobě efektu “bokeh”.

Tělo fotoaparátu je vybaveno konektorem na mikrofon. Po připojení stereo mikrofonu (v prodeji samostatně) můžete natáčet zvuk s jasnějším a zřetelnějším podáním.

Pokud nastavíte úroveň záznamu mikrofonu (ve 4 stupních) podle stupnice pro optimální záznam, zabráníte ztrátám či zkreslení zvuku.

K dispozici máte možnost nastavení barevné teploty v Kelvinech pro přesnou korekci barevné teploty natáčené lokace. Doladěním vyvážení bílé můžete zachytit přirozené pleťové tóny nebo vyjádřit svůj tvůrčí záměr.

Převodník RAW přímo ve fotoaparátu

Vestavěný převodník RAW vám umožní prohlédnout si výsledky přímo v terénu bez nutnosti nejprve převést snímky do PC. Tato jednoduchá pomůcka zohledňuje nejen kompenzaci expozice, vyvážení bílé a další nastavení obrazu ve fotoaparátu, ale umožňuje vám uplatnit v režimu převodníku i režimy simulace filmu.

Rozsah nastavení citlivosti ISO100 - 51200

Běžný rozsah citlivosti ISO200 - 6400 můžete zvýšit až na ISO 51200.

Funkce bezdrátového přenosu do chytrého telefonu nebo PC vám umožní okamžité sdílení snímku

Snímky můžete snadno přenést z fotoaparátu do chytrého telefonu nebo tabletu po nainstalování bezplatné aplikace FUJIFILM Camera Application. Není nutno zadávat ID či hesla, stačí stisknout tlačítko Wi-Fi® na horní straně fotoaparátu a snadno tak přidat fotografie na blog nebo je sdílet s přáteli na sociální síti. Funkci Wi-Fi vestavěnou ve fotoaparátu můžete rovněž použít k ukládání snímků v PC.

Procházejte snímky ve fotoaparátu prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu a zvolte jen ty fotografie, které chcete do zařízení stáhnout.

Vyberte až 30 snímků a přeneste je do svého chytrého telefonu. Můžete je odeslat ve stávající velikosti, nebo zvolit "komprimovaný formát 3M".

Ke stažení lokalizačních dat GPS z chytrého telefonu a označení fotografií použijte aplikaci "FUJIFILM Camera Application".

Design fotoaparátu FUJIFILM X-E2s klade na první místo fotografii

FUJIFILM X-E2s využívá otočné ovladače clony, času závěrky a kompenzace expozice opatřené stupnicemi. Dále je vybaven hledáček, jenž vám usnadňuje kompozici snímku.

Design fotoaparátu FUJIFILM X-E2s připomíná přístroje filmové éry a stejně tak je tomu i s filosofií ovládání. FUJIFILM X-E2s tak s těmito fotoaparáty sdílí prvky, které prostupují věky.

FUJIFILM X-E2s je navržen tak, aby vám umožnil rychle zachytit okamžik, o který nechcete přijít.

Elektronický hledáček OLED o rozlišení 2,36 milionu bodů

S rozlišením cca. 2,36 milionu bodů a 100% pokrytím přináší displej přístroje X-E2s mimořádně detailní obraz, který vám pomůže dokonale zaměřit a zaostřit váš snímek. Technologie OLED s bohatým barevným podáním a vysokým kontrastem umožňuje věrné nastavení expozice, vyvážení bílé a simulace filmu a tedy přesnou kontrolu nad tím, co právě děláte.

Konstruktéři optických technologií FUJIFILM dosáhli podání bez zkreslení a s úžasnou zřetelností v celé ploše při zachování vynikajícího zorného úhlu i v případě, že se mění poloha fotografova oka.

Hledáček využívá optickou konstrukci s dvěma skleněnými čočkami a dvěma asférickými čočkami a nabízí tak pohodlné a přirozené sledování celé scény. Vodorovný pozorovací úhel činí 25°.

Objektivy FUJINON X Mount

Objektivy XF a XC představují vrchol optických technologií FUJINON v úsilí o dosažení maximální obrazové kvality. Koncepce XF: působivá kvalita kresby od středu obrazu po jeho okraje a vynikající rozlišení v celé jeho ploše. Plus maximální možný průměr clony pro objektiv s vyšší světelností, jenž rozšiřuje možnosti fotografického výrazu, a kompaktní rozměry, které vám umožní vzít objektiv s sebou všude tam, kam vás vaše zážitky zanesou.

Každý objektiv je výběrem součástek té nejvyšší kvality a to s použitím těch nejlepších technologií. Od skleněných asférických čoček a dalších prvků po vlastní technologii povrchové úpravy FUJINON Super EBC jsou všechny součástky a procesy voleny za účelem dosažení maximální obrazové kvality. A když jedna kapitola příběhu XF končí, jiná začíná, protože řadu objektivů FUJIFILM stále rozšiřuje.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

3zákazníci doporučují produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
96 %
průměr z 5 hodnocení
5
4 ×
4
1 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • - Již na osahání velmi kvalitní zpracování těla a zvláště objektivu
  • - Staromilecký vnější vzhled retro klame, v těle je moderní digi foťák s nepřeberným množstvým nastavení a možnostmi, které normální fanda ani nevyužije.
  • - Třetinová váha a poloviční rozměry oproti stejně nabitým zrcadlovkám
  • - Výborná kvalita snímků jak JPEG a RAW - zejména nádherné barvy.
  • - Vynikající možnost nastavování simulace klasických Fuji filmů, které dle mně měly či mají nejlepší podání barev pro různé typy fotek
  • - Výborná kvalita základního zoom objektivu 18-55mm/f2.8-4.0 dodávaného v sadě s tělem X-E2S ve všech bodech hodnocení!! Nesrovnatelně lepší než jsou u konkurence, viz špatné kresby v základních clonách obdobných výrobků u dvou největších fotogigantů.
  • - Prý má slabší kvalitu videa - to mně nezajímá, vůbec to nepoužívám, jsem fotograf. (Když už, tak bych si koupil jednoúčelovou videokameru).

  Rozhodoval jsem se mezi tímto a o stupeň vyšším XPro2 - ale vždy pro Fuji podle zkušeností a osahání u dvou přátel. Tento foťák splnil veškeré mé požadavky, je za vynikající cenu a tak jsem šel do této starší varianty.
  - Když jsem se seznámil s tímto Fuji X-E2S a jeho výsledky tak jsem nadšený - zejména z podání a kvality snímků i tohoto menšího formátu čipu! Úplně ze mně spadly veškeré obavy a váhání, které jsem zažíval, když jsem rozprodával velkou nevyužitou (a zejména těžkou a drahou) výbavu full-frame Nikonu 700!
  - Hodně mně to připomíná mé nadšení a výsledky když jsem se při práci s kinofilmem dostat poprvé k novější vynikají Leice M6.

 • , zakoupeno v FUJIfoto.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Výborná kvalita/cena a velikost

 • Fujifilm X-E2S je novým vydáním fotoaparátu, který má na stávající scéně významné postavení: je to jeden z mála foťáků s...

  Zobrazit celou recenzi na www.fotoguru.cz