Kodak Astro Zoom AZ528

ASTRO ZOOM AZ528 Krása je v očích pozorovatele Astro kamera KODAK PIXPRO AZ528. Nyní Síla a výkon lze lépe než kdykoliv předtím použít, a p...
7 990 Kč
Doprava zdarma, Do 2 týdnů
Doporučená nabídka FotoŠkoda

Do 3 dnů • 1 varianta89 Kč100 % • 3 638 recenzíDalší informace
Do týdne • 1 varianta69 Kč97 % • 61 468 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta79 Kč86 % • 6 719 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma98 % • 19 732 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma19 457 neověřených recenzíDalší informace

Akumulátor
Typ snímače
CMOS

• , zakoupeno v K24.cz

Zatím za pár dní je vše OK.

• , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

Zatím splňuje to co má, co oceňuji je velké optické zoom a stabilizace obrazu.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Skvělý poměr cena-výkon!
    • Výborné technické parametry v této cenové relaci

Akumulátor
Typ snímače
CMOS

ASTRO ZOOM AZ528

Krása je v očích pozorovatele

Astro kamera KODAK PIXPRO AZ528. Nyní

Síla a výkon lze lépe než kdykoliv předtím použít, a p

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do 2 týdnů • 1 variantaDárekZdarma98 % • 9 482 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace

• , zakoupeno v K24.cz

Zatím za pár dní je vše OK.

• , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

Zatím splňuje to co má, co oceňuji je velké optické zoom a stabilizace obrazu.

• Neni na tužkové baterie

Po velmi dobrých 12ti letých zkušenostech s foťákem Kodak EasyShare Z990, který byl jen v některých parametrech, jako 30x zoom a 12 Mpix rozlišení stejný s tímto, jsem se rozhodl pro inovaci.Ano je to dobrá koupě, obzvlášť nyní, za cenu něco málo přes 6000 korun. Řekl bych, že vše je na novém typu rychlejší, až na baterii, kde mi na starém typu tužkové baterie vyhovovaly víc....

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Skvělý poměr cena-výkon!
    • Výborné technické parametry v této cenové relaci

• Modrej
    • Dlouhej
    • Lehkej
    • Fotí
    • do budoucna neztratí moc na ceně
    • 5.6 světelnost na 1248mm jen pro profíky, protože 5.6 nadlouho tam jinak než na manuál nedostanete, zajímavá fičura, už vidím jak to někdo reklamuje :D
    • krytka na objektiv tipu "dopiluj si sám jinak nebudu sedět" doporučuju jehlový pilníky a trpělivost
    • fulhd jen 30, 4k vůbec
    • displej na hov..... na fest
    • dlouhej ale na měsíček jsou tu lepší
    • na pí*u zalistovanej nejen tady ale i na zboží, pro koho se s tím smolím když to nikdo nebude číst ???

Ultrazoomem foťákama fotím už od počátku věků.

Začlo to Kodakem s 10x optickým zoomem bez stabilizace, bože to přiblížení tenkrát bylo fakt super. Hned jsem věděl že zrcadlo je pro mě od teď pasé. Musím ZOOMovat aby mě bavilo fotit. ZOOMuju, tedy jsem. Pokračovalo to nějakým Fuji s 18x optickým už se stabilizací, ukroutil jsem mu volič režimů, ale i tak mi přirostl k srdci. Další zastávka Nikon 42x s výklopným displejem, nádhera. Hned bylo všechno blíž a já věděl že chci ještě blíž.
    No a pak už to jelo, 50x Canon, 60x opět Nikon, skok zpět na 42x Fuji z druhý ruky s větším snímačem, jeden z mála kde šlo kroutit i objektivem. Moc jsem si užíval manualní zoom, kéž bych ho nikdy neprodal. Proč zrovna Fuji muselo s Ultrazoomama seknout jako první, měli dobře našlápnuto. Panákoj s konstantní světelností a jen 24x zoomem (kdo si tohle může koupit?) se samozřejmě vyhýbám obloukem.

Pak Nikon odskočil všem ostatním s 83x zoomem, uf. Musel jsem ho mít. A taky měl. S chladnou hlavou říkám že P900 je nejlepší Ultrazoom pokud jde o kvalitu fotek. Senzor je pořád stejně prťavej, ale ten objektiv. Ten OBJEKTIV. Kreslil ostře až do krajů na krátko i nadlouho plus neskutečná stabilizace.
    S P900kou jsem měl to štěstí a smůlu procestovat kus Kréty. Štěstí v tom že na Krétě v letě slunce svítí 15 hodin denně a několik měsíců v kuse nezahlídnete jedinej obláček, takže natvrdo nastavený iso 100. Smůlu v tom že foťák je dost velkej a těžkej a buď ho máte furt na krku/v ruce kde překáží, takže ho každou chvíli zandáváte a vyndáváte z baťohu až po čase vlastně zjistíte že se vám ani moc nechce fotit. Člověk nenasaje dostatečně atmosféru toho místa, protože mezi ním a krajinou překáží velkej foťák. Do toho kolem vás běhaj děti s malejma ajfonama a fotky maj sice všelijaký ale většinou stihnou odfotit dřív než já si utřu ruce od gyrosu. No a teď tu obludu zas vyndat z báglu, nefotím, radši to dojím. Užíval jsem si když jsem ho nechal na hotelu, ale když bylo co fotit tak jen telefonem ? ach jo.

Nikonu ale malej náskok nestačí a tak se vytasí s 125x zvětšením. Moc chci stodvacetipětinásobně zooomovat, ale už nejsem nejmladší a s přibývajícíma rokama přibývají i nároky na komfort všeho a všude, a tahat sebou o dovolený kus roury od komína, to ne. Radši bych zas něco menšího, kompaktnějšího ale ne zas moc kompaktní. Nechci nic co můžu rozsednout když to zapomenu v gatích, od toho mám telefon.
    Zooom je stále priorita číslo 1, takže odpadaj i všechny přístroje s palcovým senzorem a jejich náznakem jakéhosi zvětšení.
    No a pak úplnou náhodou natrefím na forum, kde se majitel nějakýho Kodaku(vidíte ten osudovej návrat, všechno je zacyklený) rozplývá nad kvalitou bridgekamery kterou koupil ve Walmartu pod 200 amerických.
    Tak kouknu esli se neprodává u nás. Zboží cz nic, hm. Heureka nic, počkat, já tam mám všude zatrhnuto filtrovat zoomový aparáty. Tak zkusím podle názvu.
    Je tady :). Pod 5k i s poštovným wtf, kde je problém ?? Juknem na specifikace:

Typ fotoaparátu - kompakt
    Videosekvence - ano
    Hmotnost - 870g

Vskutku vyčerpávající info na Heurece, btw s tou hmotností se netrefili.
    Kde koupit? jen pět obchodů, a ten pátej nejlevnější, dobře schovanej. Klik do prvního- popisky v přípravě, to stejný u druhýho i u třetího. Až K24.cz má aspoň základní info. Poláci, je na ně spoleh, často jsem u nich nakupoval než zavedli český ceny. Hmotnost 508g, to už je lepší. A mají tam pěkně detailní fotky, vypadá hezky.
    Moment, cototam je za nápisy na objektivu, 5,6 světelnost na 1248mm ?? není možná takhle nízko. Rychle googlím světelnosti všech svých minulých klenotů kteří dosáhly takhle daleko. Na 1240 mm je Kodak ze všech nejlepší, pěkný. Když už jsem v tom, pogooglím ještě ostatní aktuálně prodávané ultrazoomy, všechny co končej na cca 1200mm maj horší světelnost, pěkný. Marně hledám test průběhu světelnosti, snad to nemá 5,6 hned za okrajem. Průběh světelnosti je totiž údaj kterej většina foto webu u testování kompaktů neuvádí a nezjišťuje. Nedivím se jim, pořád je to stroj s malým senzorem a cílovka nejsou lidi co se v těch číslech orijentujou. Já byl vždycky jinej.

Ergo: budu si to muset zjistit sám.
    Je to malý, levný, hezký, čísla na sobě to má pěkný - kupuju.

Samozřejmě brejle růžový nemám zas až tak moc růžový, abych tam pár nedostatků neviděl.
    Za prví, není hledáček. Nepříliš často jsem si matlal nosem po displeji, teď už nebudu vůbec, ok.
    Za druhý, 16Mpx na pidi senzor, próč ? Kéž by všichni výrobci fototechniky dostali rozum, a ukončili nesmyslnou Megapixelovou válku a začli se soustředit na smysluplnou Optickozoomovou bitvu.
    A do třetice, není výklopný displej. Tohle bolí nejvíc. Ať už fotím z jakýkoliv pozice, možnost vyklopit si displej na sebe, vždy významně ulevila rukám, krku, zádům, nohám, očím, atd. atd.
    Trochu jsem se pídil a zjistil jsem že pánové z JK Imaging (ano, tohle nevyrobil Kodak) si prý udělali zevrubnou analýzu trhu(ne toho českýho, škoda, bych jim poradil) a tento fotoaparát navrhli tak aby prodeje byly co největší. Si myslej že nižší cenovka bude prodávat víc, než vyšší s výklopným. U nás, určitě, pokud ho srovnávače dokážou vyfiltrovat alespoň podle zoomu.
    Snad mají pravdu a nedopadnou časem jak pánové od Kodaku.

A jak že to fotí ? Barevně.
    Fotí stejně jako všechny ostatní ultrazoomy s jednadvatři senzorem. Ve tmě nevyfotíte nic pohyblivýho a blbě to nepohyblivý, všechno ostatní zvládá. Zrcadlovkáři a příbuzně postižení chytrolíni co foťej jen na automat vám budou tvrdit že to nefotí, že to maže. A mají pravdu. Pokud si fotky v počítači budete zvětšovat na velikost pixelů, pak kvalita není dobrá. Když se ale fotka nahlíží jako celek tak jak byla vyfocená bez zvětšení, kvalita je naprosto dostačující i na velké telce či monitoru. V rámci kategorie nadprůměr. I ten objektiv kreslí ostře ale Nikona na porovnání tu už nemám, smůla, bylo by to napínavý.
    Ostří hned od vstupní čočky, v telemakru od cca 260cm. Už jsem ostřil i pod dva metry s delším sklem, ale i tohle je hodně dobrý. Stabilizace dostatečně výkonná. Se samospouští jde udržet i 1/40 na nejdelší výsun, s tím už se dá operovat i v horším světle. Šum v obraze, stejný jako veškerá konkurence na stejným senzoru. Je hbitej, umí česky a má spoustu nastavení pro hračičky.

Když pominu svůj první Kodak, je tohle nejlevnější foťák co jsem kdy měl. Za 5 tisíc toho umí opravdu hodně a je dobře že na něm je jméno Kodak, protože tenhle přístroj značce toho jména nedělá ostudu.