Kodak EasyShare Z981 IS

• zoom
    • chybí sáňky na blesk
    • proti předchůdci Z980 fórové tělo
    • špatné focení v interiéru

Celkem dobrý fotoaparát se skvělou optikou, výsledné fotografie proti předchůdci Z980 nic moc

• , zakoupeno v Digipark

fotoaparat mam zatial krátko, ale som s nim uplne spokojna, mam s neho radost :) na bezne fotenie je vyborny ;)

FOTOAPARAT je lehky a dobre se nosi

Napájení
AA baterie
Typ snímače
CCD

• Typ fotoaparátu : elektronická zrcadlovka (EVF)
  • Druh snímače: CCD
  • Propojení Bluetooth: NE
  • Konektory: USB konektor
  • Materiál těla: kov,plast
  • Menu v češtině: ANO
  • Podporované paměťové karty (typ karty): SD Card,SDHC (SD High-Capacity)
  • Typ baterií: Ni-MH akumulátor
  • Provedení výrobku: černá barva
  • Typ snímače 1 / 2.3 in. CCD
  • Počet CCD pixelů 14,0 MP (4368 × 3256)
  • Počet efektivních pixelů 14 MP (4368 × 3256)
  • Zoom 26X optický zoom, 5X kontinuálny digitální zoom,
  • Objektiv 26–676 mm (35 mm equiv širokoúhlý, Schneider-Kreuznach VARIOGON
  • Rychlost závěrky 16–1/2000 sec.
  • LCD 3.0 in. (7.0 cm) barevný displej, (230K pixelů), Smart Display-2 úrovně nastavení jasu
  • Paměť 64 MB interní, rozšiřitelná pomocí SD/SDHC slotu

Auto focus

• Typ ohniska TTL-AF
  • Zaostřování normální : 0.7 m–nekonečno; tele: 2.5 m–nekonečno
  • macro : 0.1–1.0 m; tele: 1.7–3.0 m
  • super macro: 1.7–3.0 m(f=52mm)
  • Režimy zaostřování normal, macro, nekonečno
  • Zóny Auto focus multi-zone AF (25 zón), centrální zóna AF
  • Face recognition, Face detection, Face priority, Auto Focus assist light

Expozice

• ISO auto 64–6400 (při 3MP) manuál: 64, 100, 200, 400, 800, 1000, 1600, 3200, 6400
  • Režimy měření multipattern, center weighted, center spot
  • Vyvážení ±1.0 EV s 1/3 EV kroky
  • Vyvážení bílé auto, daylight, tungsten, fluorescent, open shade

Blesk

• Rozsah 6,2m v širokoúhlém režimu, 3.5 m v tele režimu
  • Režimy automatický, vyplňující, redukce červených očí, vypnutý

Snímky

• 2.0 MP (1920 × 1088)—16:9
  • 1.0 MP (1280 × 960)----4:3
  • Komprese PASM-fine, standard, basic, RAW
  • Smart Capture-standard
  • Barevné režimy high, natural, low, sépie, černobílý
  • Možnosti prohlížení Výběr všeho. označ, vytlač, e-mail, uzamknout, prezentace, vlastnosti
  • Editování KODAK PERFECT TOUCH Technologie, ořezání, kopírování, otáčení, datumové razítko

Video

• Formát H.264 (.MOV), ACC lC
  • Kvalita HD (1280 x 720) při 30fps, VGA (640 × 480) při 30 fps, QVGA (320 × 240) při 30 fps
  • Délka Nepřetržité*v závislosti na kapacitě paměti
  • Možnosti prohlížení Výběr všeho. označ, tisk, e-mail, uzamknout, prezentace, vlastnosti
  • Editování Vytvoření fotografie, střih, tisk, kopírování
  • Přenos z fotoaparátu
  • Přenos Nahrání pomocí jednoho tlačítka, oblíbené položky

Přizpůsobení

• Zákaznické nastavení Share-přenosové tlačítko, jas LCD , ukládání záběrů, nastavení označení záběru, zvuky fotoaparátu, redukce červených očí, čas a datum, výstup videa, jazyk
  • Rozměry a další specifikace
  • I/O interface USB 2.0
  • Napájení 4 x (Kodak) AA Ni-MH
  • Tlačítka Zhora: napájení, závěrka, blesk, výběr režimu (Smart Capture, program, scénické režimy, sport, detail, redukce rozmazání, video)
  • Zezadu: zoom, delete, menu, review-prohlížení, info, share/přenos, 5-„směrné“tlačítko
  • Připevnění podstavce 1 palce. -standard

• proti předchůdci Z980 fórové tělo
    • špatné focení v interiéru

• , zakoupeno v Digipark

FOTOAPARAT je lehky a dobre se nosi

• , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• kvalita
    • spolehlivost

kvalitní produkt

• 14 mpx snímač
    • 26x optický zoom
    • HD video
    • 2 spouště
    • Super makro asi od 1 cm (a možná i méně)
    • Formáty: RAW, JPG
    • Chybí připojení externího blesku
    • Max. clona f8

Kodak EasyShare z981 je velmi kvalitní fotoaparát. Patří do skupiny EVF zrcadlovek. Díky svému ultrazoomovému objektivu, který má ohniskovou vzdálenost od 26 mm-676 mm usnadní práci a narozdíl od klasických, jednookých zrcadlovek s sebou nemusíte nosit mnoho drahých objektivů. Má P, A, S, M programy. Dále režim sport, obličej a AUTO. Můžete si také zvolit některou z přednastavených scén, jako např. květiny, vysoké ISO, západ slunce atd. . Oceňuji dvě spouště, klasickou a druhou přizpůsobenou fotografování ve svislé poloze (např. portrétů). Vadí mi pouze velká clona (f2.8-f8), takže nemohu používat dlouhé časy za jasného dne. Dále chybí závit pro clonu a filtry. Poté nástavec pro přidání externího blesku. Líbí se mi na něm také hledáček, který je praktický a dobře se používá, protože je dosti vystouplý od 3palcové LCD obrazovky s rozlišením 230 000 px. Dá se s ním natáčet HD video. Všem tento fotoaparát doporučuji.

• , zakoupeno v Aukro.cz

• Zboží došlo, jsem spokojena. Všechny informace od prodávajícího souhlaí se skutečností.

• -slušná kresba
    • -velký zoom
    • -dobře se drží(pogumovaný grip a věnec objektivu)
    • -focení do RAW
    • -řemínek okolo krku
    • -falešný batery grip + druhá spoušť pro focení na výšku
    • -4AA baterie
    • -nelze vypnout stabilizátor
    • -občas mi ukazuje, že je blesk připraven a pak neodpálí
    • -horší poddání červené
    • -nemá závit na filtry ani sluneční clonu
    • -hodila by se gumová očnice na hledáček
    • -chybějící sáňky na blesk
    • -nemožnost doplnění o dálkovou spoušť

Mám ho skoro rok a dají se s ním pořídit slušné snímky, celkem vhodný i pro nějaké to makro. 4 baterie jsou celkem dost, ale zase vzhledem ke světlosti objektivu lze fotit bez blesku a vydrží dlouho. Nastavování pomocí kolečka na horní straně je opravdu povedené a intuitivní. Ideální mezistupeň mezi kompaktem a zrcadlovkou. České menu. Dobře padne i do velké ruky. Tlačítko Share je podle mě blbost daná dnešní dobou. Škoda jen chybějícího závitu na filtry a sluneční clonu.

• příjemná cena
    • velký zoom
    • intuitivní ovládání
    • snadný úchop
    • nabíječka baterií součástí balení
    • občas velmi špatně vykresluje červenou barvu, přepaluje ji
    • slyšitelné zoomování při nahrávání videa

Tento fotoaparát vlastním necelý půlrok, ale stále jsem se ještě nenaučila plně využívat všechny jeho funkce. Což samozřejmě beru jako pozitivum, protože mě ještě lecos naučí. :-) Každopádně jsem ho koupila za výbornou cenu (3900 Kč) a považuji ho za skvělou investici. Zpočátku jsem měla obavy z klasických baterií, protože v jiných fotoaparátech, co mám, mám nabíjecí baterii jako je v mobilech. Nicméně baterie nezklamaly a vydrží opravdu hodně. Velmi potěšující fakt je, že součástí balení je i nabíječka Kodak.

Co se týče zpracování konstrukce, tomu nemám nic vytknout, tlačítka jsou systematicky uspořádána, foťák je robustní a působí nerozbitným dojmem (ikdyž... zkoušet to radši nebudu :-) ).

Fotografie fotí pěkné, stejně tak video, u kterého mi lehce vadí, že je slyšet zvuk zoomu v nahrávce. V tabulce "proti" jsem zmínila červenou barvu, kterou vykresluje jako růžovou, nebo ji hodně zvýrazní. Četla jsem, že na tento problém si stěžovalo už pár uživatelů, snad pomůže nový firmware. Snížením intenzity barev v menu už není tento "problém" naštěstí tolik znatelný. Líbí se mi černobílé focení, velmi dobře stabilizuje obraz. Pokud bych měla v závěru zmínit, zda přístroj doporučit či ne, pak jednoznačně ano. Pokud se považujete za nadšeného fotografa amatéra, který se chce časem posunout k zrcadlovce, co by v tuto chvíli ještě nebyl schopen plně využít (jako já), pak jděte do něj.

• bezva ZOOM, kvalitné fotografie
    • proti nemám nic

Fotoaparát se používá báječně, dělá opravdu úžasné fotografie a kvalitní videa ;)

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• chybí mi přesný návod v češtině, musel jsem hledat na internetu

doposud jsem se nenaučil využívat foto na 100%