Leica M 240

80 %
Fotoaparát Leica M (typ 240) je v každém ohledu nejuniverzálnější fotoaparát řady M. Pyšní se novým full-frame CMOS snímačem, spojeným s vysoce výkonným procesorem a...
186 990 Kč
Doprava zdarma, Více než měsíc
Doporučená nabídka Megapixel.cz
Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Více než měsíc  Více variantZdarmaDárek97 % • 18 285 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace

Popis produktu

Fotoaparát Leica M (typ 240) je v každém ohledu nejuniverzálnější fotoaparát řady M. Pyšní se novým full-frame CMOS snímačem, spojeným s vysoce výkonným procesorem a...

Parametry produktu

Výrobce
Typ fotoaparátu
kompakty s výměnným objektivem
Rozlišení
24 Mpix
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
Full Frame / FX
Formát snímku
JPEG, RAW
Videosekvence
ano
Rozlišení videa
1920 x 1080
HD Video
ano
Full HD video
ano
Typ hledáčku
elektronický
Velikost displeje
3 palce
Výklopný
ne
Optický stabilizátor obrazu
ne
Manuální ostření
ano
GPS
ne
WiFi
ne
Samospoušť
ano
Zvukové poznámky
ano
Hledáček
ano
Materiál těla
Slitina
Hmotnost
680 g

Recenze

  Parametry produktu

  Výrobce
  Typ fotoaparátu
  kompakty s výměnným objektivem
  Rozlišení
  24 Mpix
  Napájení
  Akumulátor
  Typ snímače
  CMOS
  Formát snímače
  Full Frame / FX
  Formát snímku
  JPEG, RAW
  Videosekvence
  ano
  Rozlišení videa
  1920 x 1080
  HD Video
  ano
  Full HD video
  ano
  Typ hledáčku
  elektronický
  Velikost displeje
  3 palce
  Výklopný
  ne
  Optický stabilizátor obrazu
  ne
  Manuální ostření
  ano
  GPS
  ne
  WiFi
  ne
  Samospoušť
  ano
  Zvukové poznámky
  ano
  Hledáček
  ano
  Materiál těla
  Slitina
  Hmotnost
  680 g

  Popis produktu

  Fotoaparát Leica M (typ 240) je v každém ohledu nejuniverzálnější fotoaparát řady M. Pyšní se novým full-frame CMOS snímačem, spojeným s vysoce výkonným procesorem a legendárními objektivy řady M. Toto spojení je zárukou dosažení vynikajících fotografických výsledků. Leica M nabízí funkce jako živý náhled, nahrávání videa a nové systémy zaostřování tak, aby fotografové nebyli ochuzeni o nic z nejnovější technologií. Čímž se úspěšně rozšiřuje oblast působnosti systému M, při zachování základních znaků systému M. Díky odbornosti na poli optiky, digitální elektroniky a technické konstrukce se Leice podařilo vyvinout revoluční digitální fotoaparát, který nabízí vynikající výkon. Leica M se vyrábí ručně v Německu. Popis výrobce

  VYNIKAJÍCÍ KVALITA OBRAZU DÍKY NOVĚ VYVINUTÉMU LEICA MAX CMOS SNÍMAČI

  Aby bylo možné pořídit ostré snímky s vysokým rozlišením s objektivy Leica, byl vyvinut belgickou firmou nový snímač Leica MAX 24MP CMOS výhradně pro novou Leica M.

  Výsledkem je vynikající kvalita obrazu i při vysokých úrovních ISO pro skvělé snímky i v obtížných světelných podmínkách. Speciální konstrukce snímače umožňuje dosáhnout dokonalé synergie mezi fotoaparátem Leica M a objektivy řady M a R.

  S rozlišením 24 milionů pixelů, dosahuje nová Leica M dokonalou rovnováhu mezi nejvyšším rozlišením a nejlepším výkonem při nízkém osvětlení.

  ŽIVÝ NÁHLED (LIVE VIEW) A ELEKTRONICKÝ HLEDÁČEK NABÍZÍ NOVÉ MOŽNOSTI

  Nová Leica M je prvním fotoaparátem řady M s živým náhledem. Znamená to, že fotografovanou scénu lze zobrazovat přímo na displej - s plnou kontrolou nad hloubkou ostrosti, expozice, kompozice a zaměření. Funkce živého náhledu podporuje fotografování vzdálených a makro objektů, které bylo obtížné realizovat v hledáčku fotoaparátu s makro a teleobjektivy.

  V kombinaci s elektronickým hledáčkem Visoflex EVF2 (volitelné příslušenství-18753 ), umožňuje živý náhled využít objektivy řady R stejně ergonomicky jako u zrcadlovek.

  JEDNODUCHÉ OSTŘENÍ

  Ostření je díky živému náhledu a asistentu ostření (focus peaking) jednoduché a vysoce přesné.

  Písmeno M v označení řady M označuje německé slovo "Messsucher", které v překladu znamená dálkoměr a využívá manuální ostření pomocí překrývaní obrazů. Tato funkce je nyní doplněna o atraktivní pomůcku v podobě živého náhledu.

  Živý náhled lze zvětšovat ve 2 fázích až do 100% pro lepší posouzení zaostření objektu.

  Nová funkce asistenta ostření pomůže lépe posoudit zaostření fotografovaného objektu, zejména při fotografování snímků s nízkou hloubkou ostrosti teleobjektivy. Ostré hrany jsou zvýrazněny červeně tak, aby zaostření bylo jasně viditelné.

  LEICA M JE NYNÍ KOMPATIBILNÍ S OBJEKTIVY ŘADY R POMOCÍ LEICA R ADAPTÉRU

  Leica M byla rovněž vyvinuta pro zákazníky, kteří dlouhé roky čekali na možnost použít své vynikající objektivy řady Leica R na fotoaparátech řady Leica M.

  Leica R Adapter M je k dispozici jako volitelné příslušenství pro nové Leica M (14642).

  Fotoaparát je také kompatibilní s novějšími objektivy R všech ohniskových délek, které poskytují neutrální a ostré obrázky i v rozích snímku.

  Leica R adaptér dovoluje používat jakoukoliv ohniskovou vzdálenost. Objektivy s proměnlivou ohniskovou vzdáleností můžou být použité bez omezení díky jejich nezávislosti na ostřících rámečcích hledáčku. "LEICA STYL" VIDEO V PLNÉM ROZLIŠENÍ FULL HD

  Objektivy Leica jsou vyhlášené pro svou vysokou kvalitou, vysoké rozlišení,a bokeh.

  Jde o první fotoaparát řady M, kde je možné použít legendární objektivy Leica M pro plný 35mm formát videa - s plným rozlišením Full HD při 25 snímcích za sekundu.

  Umístění ovládacích prvků je nekompromisně zaměřené na možnost rychlé volby mezi focením a natáčením videa, které se spouští prostřednictvím samostatné spouště.

  Pro použití externího mikrofonu je k dispozici adapter set Leica M. Tento set obsahuje vysoce kvalitní stereofonní mikrofon. Mohou být použity i další standardní ´´jack´´ mikrofony.

  LEICA M MÁ ROZŠÍŘENÝ ROZSAH CITLIVOSTÍ AŽ DO HODNOTY ISO 6400

  Dokonce i na nejvyšší úrovni ISO mají obrázky pořízené novou Leica M extrémně nízkou hladinu šumu.

  EXTRÉMNĚ RYCHLÉ ZPRACOVÁNÍ DAT

  Rychlé zpracování obrazu pomocí procesoru Leica Maestro, který byl navržen výhradně pro tento fotoaparát umožňuje ukládání více než 3 snímků za sekundu, extrémně rychlé zpracování a ukládání dat. Vysoká kapacita vyrovnávací paměti dovolí provádět i ty nejsložitější kroky zpracování velmi rychle. Nová Leica M je připravena pro focení prakticky kdykoliv a kdekoliv.

  VODĚODOLNÉ KOVOVÉ TĚLO

  Díky dlouholetým zkušenostem inženýrů Leica v konstrukci těla je nová Leica M zkonstruována bez kompromisů pro maximální stabilitu a je perfektně utěsněna.

  Pro profesionální použití v extrémních podmínkách je tělo Leica M chráněné proti stříkající vodě a prachu. Jeho horní a základní deska jsou vyrobeny z mosazi. Kovové tělo je vyrobeno z jednoho kusu vysoce pevné slitiny hořčíku. Speciálně konstruované gumové těsnění chrání tělo fotoaparátu před prachem a ve vodní mlze.

  Sklo chránící nový vylepšený 3 "displej s 921,600 pixely je vyrobené ze zvláště pevného skla Corning ® Gorilla ® odolného proti poškrábání.

  Rozlišení displeje je tak vysoké, že pouhým okem pixely nemůžete vidět. To dává fotografovi velmi užitečný nástroj pro posouzení úrovně ostrosti. Díky obrovskému barevnému prostoru, je displej také vhodný pro posouzení barev snímku.

  To vše dělá fotoaparát Leica M extrémně odolným a zaručuje dlouhou a spolehlivou životnost.

  DLOUHÁ ŽIVOTNOST BATERIE

  Rychlé zpracování dat, úsporné elektronické měřicí systémy a nově navržená 1800 mAh Lithium-iontové baterie znamená, že nová Leica M vydrží intenzivní používání bez nutnosti častého dobíjení baterie.

  MULTI-PATTERN A BODOVÉ MĚŘENÍ EXPOZICE

  V režimu živého náhledu i v režimu dálkoměru jsou k dispozici pokročilé měřící metody pro automatické ovládání expozice.

  PŘEPRACOVANÁ ERGONOMIE A OVLÁDÁNÍ

  Populární filozofie ovládání Leica M9 tvoří základ pro ovládaní nové Leica M je. Nové funkce byly snadno integrované, zatímco nové kolečko, ovládatelné palcem, umístněné na zadní straně fotoaparátu v jeho pravé horné části vylepšuje jeho ergonomii.

  Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

  Hodnocení produktu

  80 %
  průměr z 1 hodnocení
  5
  0 ×
  4
  1 ×
  3
  0 ×
  2
  0 ×
  1
  0 ×
  • 80 %
   • Byl ve filmu Eurotrip
   • tam řikaly že je Nikon oproti tomu jen hračka

   nic moc jinak nwm :D