Nikon Coolpix L840

Výška
783 mm
Hloubka
96 mm

Fotoaparát NIKON COOLPIX L840 s 16 miliony pixelů vám umožní přiblížit si všechny důležité životní okamžiky. Díky objektivu s 38násobným optickým zoomem, který je s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšiřitelný až na 76násobný, můžete získat skvělé snímky ve velkém měřítku při rodinných oslavách nebo zachytit jemné detaily přírodních scenérií. Automatická volba motivových programů usnadňuje fotografování motivů, jako jsou ptáci nebo měsíc, zatímco výkonná redukce vibrací uchovává stabilní obraz a zaručuje brilantní snímky.

Velký výklopný monitor LCD umožňuje zkoumat různé tvůrčí úhly pohledu a k dispozici je rovněž samostatné tlačítko záznamu Full HD videosekvencí. Své oblíbené snímky můžete ihned sdílet s využitím vestavěného připojení Wi-Fi a podpory technologie NFC³, která celý postup zjednodušuje na klepnutí fotoaparátem do chytrého zařízení.

Objektiv NIKKOR s 38× optickým zoomem
S objektivem, který je vybaven působivým 38násobným optickým zoomem – který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom¹ dále rozšířit až na 76násobný – a rozsahem ohniskových vzdáleností 22,5–855 mm zachytíte každý blízký i vzdálený detail.

Výkonná redukce vibrací (VR)
Vysoce účinná redukce vibrací identifikuje a koriguje chvění fotoaparátu i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti objektivu a zaručuje perfektně brilantní snímky a plynulé videosekvence za všech okolností.

Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC
Zůstaňte ve spojení se sociálními médii a sdílejte zábavné okamžiky s rodinou a přáteli jednoduchým dotykem tlačítka Wi-Fi² nebo prostřednictvím technologie NFC³, u které stačí jen klepnout fotoaparátem do chytrého zařízení³.

Obrazový snímač CMOS s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod
Obrazový snímač zaručuje výjimečný výkon i při fotografování za nízké hladiny osvětlení. Nabízí vysokou citlivost a ostré snímky s brilantními detaily za všech okolností.

7,5cm/3" výklopný monitor LCD s 921 000 pixely
Výklopný monitor umožňuje využívat neobvyklé perspektivy a fotografovat například z podhledu pro získání perspektivy očí dítěte nebo z nadhledu nad skupinou osob. Vynikající viditelnost obrazu usnadňuje tvorbu kompozice snímků.

Režim Měsíc a režim Sledování ptáků
Při použití automatické volby motivových programů snadno pořídíte skvělé snímky měsíce nebo ptáků, stačí jen umístit tyto obtížně fotografovatelné objekty ve vaší kompozici.

Full HD videosekvence: Pokud se vyskytne událost hodná zachycení, můžete snadno přepnout samostatným tlačítkem ze statických snímků na záznam vynikajících, plynulých Full HD videosekvencí (1 080/60i). Během záznamu lze ukládat statické snímky a získané videosekvence lze v režimu přehrávání upravovat včetně vymazání nepotřebných částí stopáže.

Tlačítko zoomu se skokovým vrácením: Pokud máte nastavenu nejdelší ohniskovou vzdálenost objektivu a fotografovaný objekt se náhle pohne mimo záběr, můžete jej snadno znovu zaměřit stisknutím tlačítka vedle ovladače zoomu, které skokově nastaví širokoúhlou ohniskovou vzdálenost.

Inteligentní portrét: Tato funkce poskytuje vynikající portréty, na kterých každý vypadá dobře, zobrazuje různé varovné informace a umožňuje přímo během fotografování přidávat různé efekty – k dispozici je například Kontrola mrknutí nebo Změkčení pleti.

Během přehrávání lze navíc aplikovat různé retušovací funkce, jako je Redukce odlesků nebo Vybělení očí.

Boční ovladač zoomu: Boční ovladač zoomu umožňuje ovládat zoom levou rukou, aby se zamezilo chvění fotoaparátu a uchovala vysoká stabilita obrazu. Výsledkem jsou plynulé videosekvence a ostré a brilantní snímky.

Předostření: Pokud se fotografovaná akce rychle mění, potřebujete rychle a přesně zaostřovat na objekt. Režim předostření se aktivuje v okamžiku rozpoznání tváře objektu, a to i v případě použití zoomu nebo za nízké hladiny osvětlení.

Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Fotoaparát za vás automaticky rozpozná a zaostří fotografovaný objekt, takže se můžete plně soustředit na tvůrčí stránku fotografování – tvorbu působivých kompozic snímků.

Kompaktní tělo: Štíhlé a kompaktní tělo fotoaparátu, které je snadno ovladatelné a snadno přenosné na všech vašich cestách, skrývá vysoký výkon a nabízí komfortní grip pro pohodlné držení a vyšší stabilitu.

18 motivových programů: Fotoaparát za vás může provést nejvhodnější nastavení všech parametrů podle vaší snímací situace. Stačí vybrat jeden z 18 volitelných motivových programů, které automaticky optimalizují nastavení fotoaparátu pro oblíbené fotografované motivy a místa.

Funkce Krátká videosekvence: S touto jednoduchou funkcí snadno vytvoříte krátké videosekvence rodiny a přátel. Krátká videosekvence automaticky kombinuje množství souborů videosekvencí fixní délky a vytváří 30 sekund dlouhou videosekvenci.

Automatická volba motivových programů: Pokud chcete odstranit jakoukoli nutnost rozhodování o správném nastavení přístroje, fotoaparát může provést vše automaticky za vás a ponechat vám možnost soustředit se pouze na perfektní kompozici snímků.
Vylepšení vzhledu: Díky retušovacím funkcím v režimu přehrávání budou všechny osoby na vašich snímcích vypadat skvěle. Stačí jen vybrat například Oční stíny, Změkčení pleti, Přidání růžové do tváří nebo Vybělení zubů.

Speciální efekty: Bavte se více fotografií a vyzkoušejte 9 speciálních efektů včetně efektu Nostalgický sépiový efekt či Efekt dětského fotoaparátu během fotografování nebo aplikujte některé ze 7 rychlých efektů, jako je Rybí oko nebo Malba.

Tužkové baterie AA : Fotoaparát je napájen pomocí tužkových baterií AA, které jsou snadno dostupné všude na světě. Díky tomu nebudete mít bez ohledu na místo vašeho fotografování nikdy starosti s nedostupností zdroje energie.

EXPEED C2: Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon nabízí okamžitou odezvu a vysokou citlivost ISO pro snímky s výjimečnou kvalitou obrazu.

Technické parametry:
Typ
Kompaktní digitální fotoaparát

Počet efektivních pixelů
16 milionů (zpracování obrazu může počet efektivních pixelů snížit)

Obrazový snímač
11mm (1/2,3˝) obrazový snímač CMOS; Celkový počet pixelů: cca 16,76 milionu

Objektiv
Objektiv NIKKOR s 38× optickým zoomem

Ohnisková vzdálenost
4–152 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 22,5–855 mm u kinofilmu)

Světelnost
f/3–6,5

Konstrukce objektivu
12 čoček/9 členů (3 optické členy ze skel ED)

Zvětšení
Max. 4× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností cca 3 420 mm u kinofilmu)

Redukce vibrací
Optická redukce vibrací (statické snímky); kombinovaná optická a elektronická redukce vibrací (videosekvence)

Automatické zaostřování
Automatické zaostřování s detekcí kontrastu

Zaostřovací rozsah
[W]: cca 30 cm až nekonečno, [T]: cca 3,5 m až nekonečno, Režim Makro: cca 1 cm až nekonečno (při nastavení širokoúhlé ohniskové vzdálenosti) (všechny vzdálenosti měřeny od vrcholu přední čočky objektivu)

Režimy činnosti zaostřovacích polí
Priorita ostření na obličej, manuální volba 99 zaostřovacích polí, střední zaostřovací pole, sledování objektu, zaostřování s vyhledáním hlavního objektu

Monitor
7,5 cm (3“) úhlopříčka. Monitor TFT LCD s cca 921 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem, antireflexní vrstvou, pětistupňovou regulací jasu a možností naklápění v úhlu cca 85 ° směrem dolů a 90 ° směrem nahoru

Obrazové pole
Cca 99 % obrazu horizontálně a vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)

Obrazové pole (režim přehrávání)
Cca 99 % obrazu horizontálně a vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)

Ukládání dat – média
Paměťové karty SD, SDHC, SDXC; interní paměť (cca 20 MB)

Systém souborů
Kompatibilní se standardy DCF a Exif 2.3

Ukládání dat – formát souborů
Statické snímky: JPEG, Videosekvence: MOV (video: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereofonní LPCM)

Velikost obrazu (v pixelech)
16M (vysoká kvalita) [4 608 × 3 456 (jemná kvalita)], 16M [4 608 × 3 456], 8M [3 264 × 2 448], 4M [2 272 × 1 704], 2M [1 600 × 1 200], VGA [640 × 480], 16 : 9 [4 608 × 2 592], 1 : 1 [3 456 × 3 456]

Citlivost ISO
ISO 125–1 600, ISO 3 200, 6 400 (k dispozici při použití režimu Auto)

Měření expozice
Matrix, Integrální měření se zdůrazněným středem (při použití digitálního zoomu s faktorem menším než 2×), Bodové měření (při použití digitálního zoomu s faktorem větším než 2×)

Řízení expozice
Programová automatika a korekce expozice (–2 až +2 EV v krocích po 1/3 EV)

Typ závěrky
Mechanická závěrka a elektronická závěrka CMOS

Časy závěrky
1/1 500–1 s; 1/4 000 s (nejkratší čas závěrky během rychlého sériového snímání), 4 s (motivový program Ohňostroj)

Volitelné zpoždění 10 s a 2 s

Clona
Elektronicky řízený filtr ND (–2 EV)

Rozsah clony
2 clony (f/3 a f/6 [W])

Vestavěný blesk
Ano

Pracovní rozsah blesku (přibližný)
[W]: 0,5–6,9 m, [T]: 3,5 m

Řízení záblesku
TTL řízení záblesku s měřicími předzáblesky

USB
Hi-Speed USB, podpora přímého tisku (PictBridge), konektor A/V výstupu (volitelně NTSC nebo PAL)

Výstup HDMI
Mikrokonektor HDMI (typ D)

Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
IEEE 802.11b/g/n (standardní protokol bezdrátové sítě LAN)

Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
2 412–2 462 MHz (kanály 1–11)

Dosah Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (přímý výhled)
Cca 10 m

Datové toky Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (skutečné naměřené hodnoty)
IEEE 802.11b: 5 Mb/s, IEEE 802.11g: 20 Mb/s, IEEE 802.11n: 20 Mb/s

Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
OPEN/WPA2

Přístupové protokoly Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)
Infrastruktura

Podporované jazyky
Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština

Zdroje energie
Čtyři alkalické tužkové baterie LR6/L40 AA, čtyři lithiové tužkové baterie FR6/L91 AA; čtyři dobíjecí nikl-metal hydridové tužkové baterie EN-MH2 AA (dostupné samostatně), síťový zdroj EH-67 (dostupný samostatně)

Výdrž baterie
Cca 590 snímků při použití alkalických baterií, Cca 1 240 snímků při použití lithiových baterií, Cca 740 snímků při použití baterií EN-MH2

Skutečná výdrž baterie pro záznam videosekvencí
Cca 1 h 35 min při použití alkalických baterií, Cca 4 h 30 min při použití lithiových baterií, Cca 2 h 30 min při použití baterií EN-MH2

Stativový závit
1/4˝ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H)
Cca 113,5 × 78,3 × 96 mm (bez výstupků)

Cca 538 g (včetně baterií a paměťové karty)

Provozní podmínky – teplota
0–40 °C

Provozní podmínky – vlhkost
85 % nebo méně (bez kondenzace)

• , zakoupeno v Shopping.cz

• OK Doporučuji

• Jednoduchá obsluha
    • Silný blesk
    • Výklopný display
    • Kvalita fotek
    • Pomalejší ostření
    • Problém s některými AA bateriemi

Foťák jsem si koupil kvůli cestě do USA. Svůj účel splnil, nicméně jsem byl nemile překvapen z toho, že někdy nejde zapnout (pravděpodobně vlivem použitých baterií, ikdyž nebyly zásadně vybité). I tak ale doporučuji.

• levný, výkonný, spolehlivý
    • pomalé ostření

"*AA baterie- před dvěmi dny jsem dostala doporučení na nové baterie, které dané osobě, která mi je doporučila vydržely 5 dní a udělala 600 fotografií, baterky nejsou úplně levné (150+), že bych si je kupovala každý den, ale přeci jen jsem si řekla, že si je koupím a vyzkouším, jenže přišlo zklamání, ne ohledně baterek, ale ohledně fotoaparátu, po vyfocení 12 fotek během dvou dní mi foťák napsal, že jsou baterie vybité, nevím jak je to možné, protože foťák pečlivě vypínám, aby se na něj dostala krytka a i kdybych ho nevypla, vypne se sám po 5 minutách automaticky. Takže mě v tomto ohledu fotoaparát velmi sklamal. Foťák bych chtěla reklamovat, protože mi toto udělal už několikrát, ale říkala jsem si že to bylo tím, jak jsem fotila několik fotek, ale teď? Nevím, nevím :/

Ještě bych chtěla dodat, že i když fotoaparát patří mezi ty levnější, dáte za něj 2x více jen kvůli bateriím. Myslela jsem si jako každý zde, že baterie budou v pořádku, ale teď už bych si určitě koupila fotoaparát jiný ....."

omlouvám se, ale musím toto překopírovat a vyjádřit se k tomu, protože je to samozřejmě nesmysl:
    - to že si neumíte přečíst návod k nabíjecím bateriím není problém fotoaparátu
    - nabíjecí baterie jsou při prvním nabití schopné "umřít" po 5 fotografiích
    - nabíjecí baterie fungují tak jak mají cca po 5-7 nabití
    - nadělejte ze sebe hlu.áky a neuvádějte naprosto nesmyslné věci jako chybu fotoaparátu, když chyba je ve vaší špatné obsluze

• , zakoupeno v KASA.cz

• Velikost, váha, cena

Těsně po mém zakoupení ho obchod slevnil, takže nespokojenost s cenou

• Kvalitní fotografie
    • Dobře pasuje do ruky
    • Výborný zoom ( výborně zaostřuje např. mapy na měsíci)
    • Rychlé přepínáná jasu
    • Dobrá cena
    • Veliký výběr ražimů
    • přepínání barev obrazu
    • Blesk lze nastvit(automaticky, kdy je vhodné ...)
    • Wifi přenos výborný
    • Doporučuji spíše černou barvu, červený nevypadá moc hezky
    • Folie na displeji drží perfektně
    • Skvělý obal a návod
    • Po oříznutí zůstane fotka zaostřená
    • AA BATERIE
    • zvuk při konzertu strašně šumí i při nastavení proti větru
    • nemohu si zvyknout na odkrytí krytky před zapnutím
    • Při chladných večerech, když chci fotit např. ten měsíc, foťák je schopen vybít se o polovinu a více a většinou se seká.
    • Někdy pomalé zaostření na velkou vzdálenost.

• prostě NIKON
    • zatím nic

jednoduchá obsluha, výborná kvalita fotografií i videa, ovládání zoomu

• VELMI DOBRÉ MAKRO
    • a to ostratní
    • Občas trochu delší ostření

vše je dobré, až na to ostření ale to je jen občas.... na makro jsem chtěl poukázat protože to fotí doopravdy velmi dobře makro...

• - super makro
    • - plně dostačující 38x optický zoom
    • - optimálních 16 Mpix
    • - pěkné, ostré fotky
    • - výdrž (nabíjecí baterie - 4x 2700mAh až 650 fotek)
    • - snadná ovladatelnost (tzv. pro opice)
    • - WIFI
    • - dostupnost (cena)
    • - zdroj 4x AA baterie
    • - Full HD video (pro ty co nemají i kameru)
    • - občasně zdlouhavé ostření
    • - krytka neodpadává, sundává se manuálně

Foťák, v době kdy jsem jej kupoval (11/2015), byl za velmi dobrou cenu a to po předchozím pročtení recenzí a srovnání s konkurencí. Za tu dobu co jej mám splnil moje očekávání. Pokud někdo kritizuje ostrost fotek, tak bude něco špatně, protože i bez stativu fotí velmi pěkné ostré snímky, rozhodně lepší jak LG mobil za 8.5k. O makru se nebudu ani rozepisovat, v této cenové kategorii je excelentní. Problémem může být doba ostření, která je někdy opravdu dlouuuuuuuuhá. Dále neobsahuje manuální nastavení, takže pokud chcete fotit třeba "rozmazanou" vodu, musíte si pomoci scénickým režimem. Dále, nechápu proč si někdo kupuje fotoaparát na AA baterie a pak píše že je to mínus, snad vím co kupuji a proč. Já si tento fotoaparát vybral právě proto že je, na téměř všude dostupné, AA baterie. Krytka objektivu by mohla odpadávat sama, ale prsty mi z jejího manuálního sundávání ještě neupadly. Optický zoom 38x je dle mě pro normálního uživatele tak akorát.

Závěrem: s fotoaparátem jsem plně spokojen, ne není srovnatelný s fotoaparáty za 7k a výš, má své chyby (dlouhé ostření - informují vás o tom v téměř každé recenzi) ale pro normálního smrtelníka plně postačí a svou práci si opravdu odvede dobře. Pokud se zaměřujete na makro snímky a nemáte na foťák za 7k, tak zde chybu neuděláte. Před výběrem tohoto fotoaparátu doporučuji pročíst si odborné recenze na nejmenovaných serverech, kde budete dostatečně informováni o kladech a záporech tohoto přístroje a to většinou bez zaujatosti (koupil jsem si to = musí to být nejlepší, nebo opačně - nemám rád značku Nikon, ale Canon = tak musí být Nikon nejhorší). Porovnejte s konkurencí, seznamte se s popisem, ať se třeba nedivíte, že když je u něj napsáno 4 x AA, že je skutečně na 4x AA. Ať vám to fotí.

• , zakoupeno v EURONICS

• rychlost focení, výklopný displey, široké záběry
    • NO PROBLÉM !

super pro začínající i pokročilé realitní makléře

• Vše

S fotoaparátem jsem jako amatér spokojen a jeho veškeré funkce splňují mé očekávání.