Nikon Coolpix P340

32 mm

• , zakoupeno v MALL.CZ

• dobrá světelnost objektivu
    • relativně velký display

Chtěl jsem menší fotoaparát s dobrým objektivem, se kterým bych mohl pořizovat snímky bez blesku i za nízkého osvětlení a který se mi bez problémů vejde do kapsy za relativně slušnou cenu. Toto vše mi splňuje.

• perfektně fotí
    • v edici Urban stativ, brašna a náhradní baterie
    • zbytečně moc tlačítek a funkcí - teda pro mne určitě

Koupil jsem na doporučení vášnivého fotografa a mohu potvrdit skvělý přístroj. Já s jeho funkcí využiji jen asi 10%, ale v interiéru se dají pořídit ostré snímky i bez použití blesku.

• Jeden z nejlepších kompaktů v této kategorii
    • Nic mne nenapadá. Uvadí se menší rychlost kvůli slabšímu procesoru, ale zatím mne to nijak nelimitovalo.

Dobrý kup.

Výška
58.3 mm
Hloubka
32 mm

Světelný objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem (24–120 mm), 12,2Mpx CMOS snímač (1/1,7“), okročilá optická redukce vibrací (VR), záznam Full HD videosekvencí, zpracování dat RAW, 3,0" RGBW monitor LCD s 921 000 pixely, vestavěné zařízení GPS, wi-Fi. Nikon Coolpix P340 je výkonný kompaktní fotoaparát s velice jednoduchým ovládáním a manuálním reřimem pro pokročilejší fotografy. Je vybavený vysoce světelným objektivem (f/1,8) a citlivým 12,2 Mpx (1/1,7“) obrazovým snímačem CMOS (s technologií přímého osvětlení fotodiod). Optická redukce vibrací zajistí snímky ostré a nerozmazané. K fotografovanému objektu se budete moci přiblížit pomocí 5x optického zoomu. Fotoaparát umožňuje zaznamenat videa ve vysokém Full HD rozlišení 1920 x 1080 bodů. Pořízené snímky si budete moci prohlédnout na antireflexním 3" LCD displeji s rozlišením 921 000 pixelů. Nechybí ani WiFi rozhraní pro okamžité sdílení snímků.

Specifikace fotoaparátu

• manuální režimy focení
    • ovládací kroužek
    • kompaktní rozměry
    • manuální ovládání blesku
    • možnost nabíjení přes microUSB
    • příliš zapuštěné tlačítko ON/OFF
    • slabší procesor (pomalejší načítání náhledů)

Tento foťák je i po 2 letech od uvedení stále to nejlepší v dané cenové kategorii. Rozhodoval jsem se hlavně na základě testu kvality fotek na serveru dkamera.de.

Díky mnoha přednastaveným režimům scény i možností plně manuálního ovládání se fotoaparát hodí jak pro amatérské fotografy, tak pro profesionály, kteří se nechtějí tahat s velkou zrcadlovkou.

Mně osobně slouží pro pořizování fotek během výletů na kole a při cestování. Po pár dnech testování jsem s výrobkem zatím naprosto spokojen.

• perfektně fotí
    • v edici Urban stativ, brašna a náhradní baterie
    • zbytečně moc tlačítek a funkcí - teda pro mne určitě

• Jeden z nejlepších kompaktů v této kategorii

Dobrý kup.

• Vybavenost
    • Nafotil jsem 80 snímků a na vnitřní straně skla před čočkou? se mi objevila skvrna. Nemohl jsem fotit! Po 4 dnech se skvrna ztratila??? Budu řešt reklamaci

Další hodnocení nelze provádět.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Vyhovující parametry.
    • Výborná světelnost objektivu.

Velmi pěkné fotky i videa.
    Snadné ovládání.
    Velký a přehledný displej.
    Spokojenost, doporučuji.

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Kvalita obrazu, světelnost objektivu, snadné ovládání, kroužek na objektivu s volitelnou funkcí (ISO, korekce expozice,..), umí i formát RAW a k tomu všemu kapesní rozměr
    • snesl bych větší zoom
    • při intenzivním focení to chce mít po ruce náhradní baterii

Velmi kvalitní fotoaparát pro amatérské focení. Poskytuje obrázky ve velmi slušné kvalitě. Koupil jsem si ho náhradou za rozbitý P300 a používám ho jako doplněk k zrcadlovce D5200 v případech, že ji sebou nechci anebo nemůžu nosit.
    Takže jsem věděl, do čeho jdu.

• + jednoduché ovládání
    • + malé kompaktní rozměry
    • + baterie vydržela na veletrhu během jednoho dne 350 fotek
    • + plně automatický režim typu cvaknu a jdu
    • zatím nic

Měl jsem před tím starší fotoaparát Panasonic Lumix DMC- TZ1 a nyní jsem si nechal doporučit v Nikonu tento přístroj. Zatím maximální spokojenost. Jediná drobnost je nutnost nabíjení baterie přes fotoaparát. Zakoupil jsem Urban Kit a dostal v balení náhradní baterii, pouzdro a stativ.

• Rozhodně světelnost
    • Možnost úplného manuálu
    • V plně automatickém režimu velmi dobré fotky
    • Fn tlačítko
    • Cenově nyní není nic lepšího
    • V balíčku za stejnou cenu obal, stativ a náhradní baterka
    • Jednoduchý panoromatický režim
    • Kvalita videa s možností pauzy
    • Kroužek na objektivu s možností nastavení funkcí
    • Tlačítko zapínání/vypínání je opravdu trochu špatně umístěno, ale asi je to o zvyku
    • Chybí rozsáhlejší manuál, nebyl ani na přiloženém CD, dá se ale stáhnout na stránkách NIKONU.
    • Nabíjení jen přes foťák, nebyla by špatná externí nabíječka.

Dlouho jsme vybíral kompakt k focení rodiny, přírody a občasné produktové fotografie. V té době nic lepšího za cenu do deseti tisíc nebylo.
    Vyhovuje mi jak plně automatický režim, který umí fakt hezké a ostré fotografie a tak i plně manuální režim.
    Světelnost je za tu cenu a velikost přístroje výborná, blesk, který se ovládá manuálně nebudete skoro potřebovat.
    Možnosti režimů a filtrů jsou dostatečné, FN tlačítko i kroužek usnadňují ovládání.
    Kvalitní video s možností pauzy.

I jako doplněk pro někoho se zrcadlovkou ideální s ohledem na velikost.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• dost dobrý foťák, hlavní výhodou vysoká světelnost objektivu, příjemné ovládání
    • při tichém nahrávání videa a zoomování je pak slyšet pohyb mechaniky zoomu

Foťák mám jen týden, zatím spokojenost, pěkné světlé fotky interiérů i bez blesku. Čas ukáže, jestli jsem zaplatil za kvalitu nebo hlavně za značku.