Nikon Coolpix S6900

80 %

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
16 Mpix
Optický zoom
12 x
Digitální zoom
4 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Rozlišení videa
1920 x 1080
HD Video
ano
Full HD video
ano
Velikost displeje
2.3 palce
Výklopný
ano
Citlivost (ISO)
125
Max. ohnisková vzdálenost
300 mm
Min. ohnisková vzdálenost
2.5 mm
Optický stabilizátor obrazu
ano
Minimální clona
3.3
Nejkratší čas
1 / 4000 s
Nejdelší čas
4 s
HDMI výstup
ano
Externí blesk
ne
GPS
ne
WiFi
ano
Dotykové ovládání
ano
Závit na stativ
ano
NFC
ano
Hledáček
ne
Materiál těla
Plast
Vodotěsný
ne
Hmotnost
181 g
Šířka
99.4 mm
Výška
58 mm
Hloubka
27.9 mm

Recenze

 • , zakoupeno v CZC.cz

  Doporučuje produkt

  50 %
  • Fotí krásně, přehledná manipulace a nastavení
  • ještě nemám přesně naučeno kde vyhledat nastavení

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
16 Mpix
Optický zoom
12 x
Digitální zoom
4 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Rozlišení videa
1920 x 1080
HD Video
ano
Full HD video
ano
Velikost displeje
2.3 palce
Výklopný
ano
Citlivost (ISO)
125
Max. ohnisková vzdálenost
300 mm
Min. ohnisková vzdálenost
2.5 mm
Optický stabilizátor obrazu
ano
Minimální clona
3.3
Nejkratší čas
1 / 4000 s
Nejdelší čas
4 s
HDMI výstup
ano
Externí blesk
ne
GPS
ne
WiFi
ano
Dotykové ovládání
ano
Závit na stativ
ano
NFC
ano
Hledáček
ne
Materiál těla
Plast
Vodotěsný
ne
Hmotnost
181 g
Šířka
99.4 mm
Výška
58 mm
Hloubka
27.9 mm

Popis produktu

NIKON Coolpix S6900, Pořiďte své nejlepší autoportréty a sdílejte je okamžitě s pomocí fotoaparátu COOLPIX S6900 vybaveného 16 miliony pixelů. Vestavěné připojení Wi-Fi a technologie NFC, která umožňuje přenášet snímky pouhým klepnutím fotoaparátu na kompatibilní chytré zařízení, zaručují umístění snímků na sociální média ihned po jejich pořízení. Vestavěný stojánek fotoaparátu usnadňuje pořizování autoportrétů a skupinových snímků a 12násobný optický zoom s možností rozšíření až na 24násobný zoom s funkcí Dynamic Fine Zoom vás přiblíží každé akci.  

Funkce ovládání gesty umožňuje pořizovat snímky a Full HD videosekvence jednoduchým mávnutím ruky a výklopný a otočný monitor LCD zaručuje unikátní úhly pohledu. A s efekty režimu vylepšení vzhledu přidávanými během fotografování máte vždy jistotu, že budete na snímcích vypadat perfektně. Život zachycený fotoaparátem COOLPIX S6900 vypadá vždy dobře!    

Výklopný a otočný monitor LCD

Pořizujte tvůrčí autoportréty a skupinové snímky s výklopným a otočným 7,5cm/3˝ dotykovým monitorem s technologií Clear Color Display a 460 000 pixely. Vyklopte monitor do takového úhlu, který vám poskytne unikátní pohled na okolní svět.

Vestavěné připojení Wi-Fi a podpora NFC

Přenášejte snadno snímky do chytrých zařízení¹ s pomocí samostatného tlačítka Wi-Fi. Na chytrém zařízení s podporou NFC² můžete sdílet snímky a videosekvence jednoduchým klepnutím fotoaparátem na toto zařízení.

Obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod a 16 miliony pixelů

Vysoce citlivý obrazový snímač, který společně se systémem zpracování obrazu EXPEED C2 zaručuje brilantní snímky ve všech světelných podmínkách a nabízí kvalitní výsledky za nízké hladiny osvětlení i při společenských setkáních s přáteli.

Objektiv NIKKOR s 12× optickým zoomem

Fotoaparát je vybaven objektivem NIKKOR (25–300 mm) začínajícím širokoúhlou ohniskovou vzdáleností, která je perfektní pro skupinové snímky, a 12násobným optickým zoomem s možností rozšíření až na 24násobný zoom s pomocí funkce Dynamic Fine Zoom³. K dispozici je také možnost pořizování extrémních makrosnímků již ze vzdálenosti 2 cm.

Vestavěný stojánek fotoaparátu

Stojánek umožňuje stabilní umístění fotoaparátu a tvorbu perfektních kompozic snímků při pořizování autoportrétů nebo skupinových snímků. Lze jej použít při fotografování na šířku i na výšku.

Ovládání gesty pro snímky i videosekvence

Jednoduchými pohyby ruky lze ovládat pořízení snímku nebo zaznamenání videosekvence (po výběru jedné ze dvou ikon na monitoru). Vylepšené sledování označené značkou pro detekci dlaně na obrazovce usnadňuje ovládání a pro snadné získání kvalitních autoportrétů se automaticky nastaví nejkratší ohnisková vzdálenost objektivu.

Full HD videosekvence

Fotoaparát umožňuje zachytit veškeré zábavné okamžiky na společenských setkáních s rodinou a přáteli i zvířata v akci na videosekvencích 1 080/60i včetně použití optického zoomu během záznamu a získání stereofonního zvuku. Ovládání gesty usnadňuje pořízení videosekvencí, na kterých budete přítomni s přáteli i vy sami.

Režim Rychlé efekty

Jednoduchým stisknutím tlačítka lze přidávat speciální efekty jako Změkčení portrétu nebo Zrcadlo. Můžete se tak bavit vylepšováním svých snímků a sdílením jejich různých verzí s rodinou a přáteli.

 • 33 typů efektů: Snímky můžete oživit experimentováním s až 33 různými efekty, mezi které patří Selektivní barva, Efekt dětského fotoaparátu, Cross proces, Malba či Nostalgický sépiový efekt. Snadno tak vylepšíte své snímky ihned ve fotoaparátu ještě před jejich sdílením.
 • Režim Koláž z autoportrétů: Vyzkoušejte zábavný efekt ve stylu fotokiosku, který pořídí množství vašich snímků s různým výrazem a tyto následně zkombinuje v jedinou fotomontáž. Vyberte počet sekund mezi snímky, abyste mohli změnit svou pózu, a zvolte si čtyři nebo devět snímků výsledné koláže. Všechny snímky jsou ukládány rovněž samostatně a lze je pro dosažení ještě lepších výsledků použít v režimu vylepšení vzhledu.
 • Selektivní změkčení: Pomocí citlivého dotykového monitoru fotoaparátu můžete vytvářet stylové efekty neostrého obrazu (bokeh) rozmazáním pozadí pro zdůraznění objektu. Tento postup můžete vyzkoušet u autoportrétů, snímků párů a skupinových snímků – i snímků květin a zvířat – během přehrávání, a to obkreslením oblasti na snímku, která má být zobrazena ostře. Vše vně této oblasti se automaticky rozostří.
 • Propojitelnost: Připojení prostřednictvím Wi-Fi¹ nebylo nikdy snazší – pomocí samostatného tlačítka získáte přímý přístup k nastavením Wi-Fi. Podpora NFC² u kompatibilních chytrých zařízení zjednodušuje přenos snímků na jednoduché klepnutí fotoaparátem na dané zařízení. Pokud si předem vyberete snímky nebo videosekvenci, dojde při použití připojení NFC k jejich automatickému přenesení. A v případě jednotlivých snímků můžete snímek zobrazený v režimu přehrávání přímo přenést stisknutím tlačítka Wi-Fi. Také můžete použít vaše chytré zařízení a synchronizovat jeho GPS pro přidávání informací o poloze k přenášeným snímkům.
 • Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu: Rychlé a přesné automatické zaostřování umožňuje snadné získání vysoce ostrých snímků. Fotoaparát automaticky rozpozná a zaostří fotografovaný objekt, takže máte vždy jistotu brilantních, dobře zaostřených snímků.
 • 20 motivových programů: Nechte fotoaparát pracovat za vás automatickou optimalizací nastavení pro zvolený motiv. Stačí jen vybrat motivový program nejlépe odpovídající snímacím podmínkám nebo svěřit vše funkci automatické volby motivových programů.
 • Vylepšení vzhledu (přehrávání) a Režim vylepšení vzhledu (fotografování): Pomocí funkcí Vylepšení vzhledu můžete upravovat snímky při přehrávání pro dosažení optimálního vzhledu každé osoby. Můžete změkčovat odstíny pleti, vybělovat zuby a rovněž přidávat líčení. Režim vylepšení vzhledu usnadňuje pořízení perfektních autoportrétů. Na dotykovém monitoru můžete vybírat ze čtyř efektů – Změkčení pleti, Pudr, Změkčující filtr a Velmi živé – a upravovat nastavení zvoleného efektu před potvrzením výsledku. Rychlé retušování během fotografování znamená, že můžete ihned sdílet své krásné snímky.
 • Redukce rozmazání snímků: Hybridní redukce vibrací (VR) ve čtyřech osách kombinuje optickou a elektronickou redukci vibrací pro účinné potlačení chvění fotoaparátu a snížení obrazového šumu, takže získáte vždy ostré snímky a plynulé videosekvence – i za chůze a při pořizování videosekvence.
 • Vysoká citlivost ISO (125–6 400): Vysoká citlivost zaručuje vynikající výsledky a snímky s vyšší úrovní detailů při fotografování rychle se pohybujících objektů a při fotografování za nízké hladiny osvětlení. Získáte brilantní snímky v interiérech a vynikající snímky ze společenských setkání za nízké hladiny osvětlení.
 • Jednoduché panoráma 360 °/180 °: Fotoaparát poskytuje skvělé snímky v interiéru a je výjimečný rovněž v exteriéru. Jednoduchým vodorovným nebo svislým panorámováním zachytíte všechny působivé krajiny a získáte inspirující a dynamické panoramatické snímky.
 • Rychlé sériové snímání: S pomocí snímací frekvence až 8 sn./s snadno zachytíte rychle se měnící výrazy ve tváři a rychlé akce. Sériové snímání zachytí každý magický okamžik – ideální pro snímky dětí, sportu, zvířat a společenských setkání s přáteli.
 • Rychlé nabíjení prostřednictvím USB: Díky rychlému nabíjení prostřednictvím USB je nabití baterie fotoaparátu hračkou. Baterie se rychle nabije a je snadné ji udržet stále nabitou, takže budete vždy připraveni k fotografování.
 • EXPEED C2: Rychlý a výkonný systém zpracování obrazu Nikon, který zaručuje rychlý provoz, vysokou citlivost ISO a výjimečnou kvalitu obrazu.

   

Technické parametry:

Typ

Kompaktní digitální fotoaparát

Počet efektivních pixelů 16 milionů (zpracování snímků může počet efektivních pixelů snížit)

Obrazový snímač 11mm (1/2,3") snímač CMOS; Celkový počet pixelů: cca 16,76 milionu

Objektiv

Objektiv NIKKOR s 12× optickým zoomem

Ohnisková vzdálenost 4,5–54 mm (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 25–300 mm na kinofilmovém fotoaparátu)

Světelnost f/3,3–6,3

Konstrukce objektivu 9 čoček / 7 členů (1 optický člen ze skel ED)

Zvětšení

Max. 4× (obrazový úhel je ekvivalentní objektivu s ohniskovou vzdáleností 1 200 mm na kinofilmovém fotoaparátu nebo digitálním fotoaparátu formátu FX)

Redukce vibrací

Optická redukce vibrací (statické snímky), kombinovaná optická a elektronická redukce vibrací (videosekvence)

Redukce pohybové neostrosti

Detekce pohybu (statické snímky)

Automatické zaostřování automatické zaostřování s detekcí kontrastu

Zaostřovací rozsah [W]: cca 50 cm až nekonečno, [T]: cca 1,5 m až nekonečno. Režim Makro: cca 2 cm až nekonečno (při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti). (Všechny vzdálenosti jsou měřeny od vrcholu přední čočky objektivu.)

Režimy činnosti zaostřovacích polí

Priorita ostření na obličej, střed, manuální (zaostřovací pole lze vybírat pomocí dotykové obrazovky), sledování objektu, zaostřování s vyhledáním hlavního objektu

Monitor

Úhlopříčka 7,5 cm (3˝). Monitor TFT LCD s cca 460 000 pixely, antireflexní vrstvou a pětistupňovou regulací jasu.

Obrazové pole

Cca 98 % obrazu horizontálně a vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)

Obrazové pole (režim přehrávání)

Cca 99 % obrazu horizontálně a vertikálně (v porovnání s výsledným snímkem)

Ukládání dat – média

Paměťové karty SD, SDHC, SDXC, interní paměť (cca 30 MB)

Systém souborů

Kompatibilní se standardy DCF a Exif 2.3

Ukládání dat – formát souborů

Statické snímky: JPEG. Zvukové soubory (zvuková poznámka): WAV. Videosekvence: MOV (obraz: H.264/MPEG-4 AVC, zvuk: stereofonní LPCM)

Velikost obrazu (v pixelech) 16M (Vysoká) [4 608 × 3 456 (Vysoká)]. 16M [4 608 × 3 456]. 8M [3 264 × 2 448]. 4M [2 272 × 1 704]. 2M [1 600 × 1 200]. VGA [640 × 480]. 16 : 9 [4 608 × 2 592]. 1 : 1 [3 456 × 3 456]

Citlivost ISO

ISO 125–1 600. ISO 3 200, 6 400 (k dispozici při použití režimu Auto)

Měření expozice

Matrix, Integrální měření se zdůrazněným středem (při použití digitálního zoomu s faktorem menším než 2×), Bodové měření (při použití digitálního zoomu s faktorem větším než 2×)

Řízení expozice

Programová automatika a korekce expozice (−2 až +2 EV v krocích po 1/3 EV)

Typ závěrky

Mechanická závěrka a elektronická závěrka CMOS

Časy závěrky 1/2 000–1 s; 1/4 000 s (nejkratší čas závěrky během rychlého sériového snímání) 4 s (motivový program Ohňostroj)

Samospoušť

Volitelně 10 s a 2 s

Clona

Elektronicky řízený filtr ND (−2 EV)

Rozsah clony 2 clony (f/3,3 a f/6,6 [W])

Vestavěný blesk

Ano

Pracovní rozsah blesku (přibližný) [W]: 0,5–2,8 m [T]: 1,5 m

Řízení záblesku

TTL řízení záblesku s měřicími předzáblesky

USB

Mikrokonektor USB, Hi-Speed USB; v kombinaci s mikrokonektorem USB nepoužívejte jiný kabel USB než UC-E21

Výstup HDMI

Mikrokonektor HDMI (typ D)

Standardy Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

IEEE 802.11b/g/n (standardní protokol bezdrátové sítě LAN)

Komunikační protokoly Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

IEEE 802.11b: DBPSK/DQPSK/CCK. IEEE 802.11g: OFDM. IEEE 802.11n: OFDM

Pracovní frekvence Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) 2 412–2 462 MHz (kanály 1–11)

Dosah Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (přímý výhled)

Cca 10 m

Datové toky Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) (skutečné naměřené hodnoty)

IEEE 802.11b: 5 Mb/s. IEEE 802.11g: 20 Mb/s. IEEE 802.11n: 20 Mb/s

Zabezpečení Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

WPA2

Přístupové protokoly Wi-Fi (bezdrátová síť LAN)

Infrastruktura

Podporované jazyky

Arabština, bengálština, bulharština, čínština (zjednodušená a tradiční), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, hindština, maďarština, indonéština, italština, japonština, korejština, maráthština, norština, perština, polština, portugalština (evropská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština

Zdroje energie

Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL19 (součást dodávky) Síťový zdroj EH-62G (dostupný samostatně)

Doba nabíjení

Cca 2 h (při použití síťového zdroje/nabíječky EH-71P a zcela vybité baterie)

Výdrž baterie

Cca 190 snímků při použití baterie EN-EL19

Skutečná výdrž baterie pro záznam videosekvencí

Cca 40 min při použití baterie EN-EL19

Stativový závit 1/4“ (ISO 1222)

Rozměry (Š × V × H)

Cca 99,4 × 58 × 27,9 mm (bez výstupků)

Hmotnost

Cca 181 g (včetně baterie a paměťové karty)

Provozní podmínky – teplota 0 °C – 40 °C

Provozní podmínky – vlhkost 85 % nebo méně (bez kondenzace)

Dodávané příslušenství

Popruh fotoaparátu, dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL19, síťový zdroj/nabíječka EH-71P (Při zakoupení fotoaparátu v zemi vyžadující zásuvkový adaptér je součástí dodávky fotoaparátu zásuvkový adaptér. Provedení adaptéru závisí na zemi nebo regionu prodeje.), kabel USB UC-E21  

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

2zákazníci doporučují produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
80 %
průměr z 3 hodnocení
5
2 ×
4
0 ×
3
1 ×
2
0 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v CZC.cz

  Doporučuje produkt

  50 %
  • Fotí krásně, přehledná manipulace a nastavení
  • ještě nemám přesně naučeno kde vyhledat nastavení
 • Doporučuje produkt

  100 %
  • fotoaparát s výklopným displejem
  • Programy na vylepšení vzhledu
  • Ovladání pomocí gesty
  • Slušná kvalita fotek
  • Wifi (možnost ovládat mobilem )
  • Přední tlačítko spouště (na selfie)
  • Stojánek (velmi užitečná věc ) :-)
  • Automatická volba programů
  • Minimální množství manuálního nastavení
  • Displej by mohl být o malinko lepší (i tak dostačující)
  • Tloušťka (na nošení v jeans je moc tlustej )

  Fotoaparát dělá slušné fotky ,pro lidi co foťák rádi berou na akce je to dobrá věc kvůli otočnému displeji wifi a jiným blbůstkám .Pokud by člověk oželel otočný displej ,programy na vylepšení vzhledu ,rozmazaní pozadí atd ,tak se dá pořídit určitě foták stejné kvality za cca 4 tisíce .Zoom je slušný akorát by to chtělo lepší světelnost kvůli fotkám v interieru ale ani ty nejsou tak špatné .
  Osobně bych foťák bez výklopného displeje už nechtěl :-)

  Pokud vám jde vyloženě jen o kvalitu fotek doporučuji Olympus XZ-10 hlavně kvůli displeji s rozlišením 920,000 pixelů (dvakrát více než nikon ) a světelnost objektivu ma F 1.8 - 2.7