Nikon D500

100 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
zrcadlovky
Rozlišení
20.9 Mpix
Optický zoom
2.8 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C

Recenze

 • , zakoupeno v Afoto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Nejnovější generace APS-C
 • , zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Naprostá spokojenost.
 • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  100 %
  • brutálně rychlý a přesný autofocus
  • jemný šum - v klidu použitelné iso 6400
  • ovládání
  • macaté tělo - perfektně sedí v ruce
  • ovládací prvky
  • podsvícení tlačítek
  • perfektní obrazová kvalita
  • obrovský buffer

  Co si budeme povídat, je to skutečně D5 v DX provedení. Pokud někdo chce fotoaparát na focení rychlé akce, wildlife, BIF, tak pro takového je D500 ultimátní stroj.
  Ostřící modul tohoto modelu je naprostá špička, kolikrát mě až překvapil, v jakých podmínkách je schopen správně zaostřit. Množství opadu v sérii je 0-2/10 což je naprosto perfektní výsledek!

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
zrcadlovky
Rozlišení
20.9 Mpix
Optický zoom
2.8 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C

Popis produktu

Přístroj D500 jako menší sourozenec fotoaparátu Nikon D5, vlajkové lodi fotoaparátů formátu FX, nabízí fenomenální výkon a přesnost. Systém automatického zaostřování Nikon nové generace se 153 zaostřovacími poli poskytuje výjimečně široké pokrytí obrazového pole. Nový obrazový snímač a snímač měření expozice zajišťují fenomenálně přesné rozpoznání objektu a vysokou úroveň detailů. Fotoaparát umožňuje fotografovat frekvencí až 10 sn./s a výkonná vyrovnávací paměť dovoluje pořídit až 200 snímků NEF (RAW) v jedné rychlé sérii. Kombinace těchto vlastností znamená, že můžete fotografovat při nastavené maximální kvalitě obrazu nepřetržitě po dobu neuvěřitelných 20 sekund. A filmovým tvůrcům jdoucím do extrémů umožňuje funkce D-Movie zaznamenávat videosekvence s vysokým rozlišením 4K/UHD v délce až 29 minut a 59 sekund přímo ve fotoaparátu.

AUTOMATICKÉ ZAOSTŘOVÁNÍ ŠPIČKOVÉ ÚROVNĚ: ZÁRUKA EXTRÉMNÍ PŘESNOSTI
Fotoaparát D500 je vybaven stejným systémem automatického zaostřování jako Nikon D5, vlajková loď přístrojů formátu FX, a zaostřuje s naprostou přesností i v téměř úplné tmě. Tento fenomenální systém automatického zaostřování nabízí 153 zaostřovacích polí včetně 99 křížových snímačů a zajišťuje bezprecedentní pokrytí téměř celé šířky obrazového pole hledáčku. Citlivost automatického zaostřování začíná hodnotou jasu –4 EV u středního zaostřovacího pole a -3 EV (ISO 100, 20 °C) u ostatních zaostřovacích polí pro lepší výkonnost za nízké hladiny osvětlení. Malé objekty, které se pohybují vysokou rychlostí, lze nyní sledovat s novou úrovní přesnosti a objekty na okrajích obrazového pole jsou snáze rozpoznány. Systém umožňuje v režimu kontinuálního zaostřování využívat 153, 72 nebo 25 zaostřovacích polí. Všech 153 zaostřovacích polí podporuje objektivy AF NIKKOR se světelností f/5,6 nebo vyšší a 15 zaostřovacích polí uprostřed obrazu pracuje při efektivní světelnosti f/8.

POKROČTE DÁLE: RYCHLOST DEFINUJÍCÍ OBRAZ
Extrémně vysoký výkon fotoaparátu D500 snadno zachytí rozhodující okamžiky. Přístroj umožňuje fotografovat frekvencí až 10 sn./s s využitím měření expozice a AF sledování nebo se zrcadlem v horní poloze. AF sledování a viditelnost obrazu v hledáčku jsou nyní značně lepší při fotografování rychlých sportů a libovolných scén s objekty, které často náhle mění směr svého pohybu. Nový obvod ASIC automatického zaostřování poskytuje za všech okolností maximální výpočetní výkon výhradně automatickému zaostřování. Rychlejší sekvenční mechanismy závěrky a zrcadla výrazně zkracují dobu ztemnění hledáčku během rychlého sériového snímání. Výkonná vyrovnávací paměť fotoaparátu umožňuje pořídit až 200 snímků NEF (RAW) nebo velkých snímků JPEG v jedné sérii. Dva sloty pro paměťové karty (jeden pro karty XQD a jeden pro karty SD UHS II) snadno zvládají působivé snímací frekvence a zaručují okamžité vyprázdnění vyrovnávací paměti pro další sérii. Port USB 3.0 umožňuje rychlý přenos velkých množství dat a vestavěné připojení SnapBridge zajišťuje bezdrátový přenos snímků. Fotografům požadujícím řešení s ještě rychlejším přenosem dat nabízí fotoaparát D500 kompatibilitu s volitelným rozhraním WT-7A, které umožňuje přenos souborů na server FTP nebo do počítače rychlostí až 866,7 Mb/s.

ZÍSKEJTE TECHNICKY PERFEKTNÍ SNÍMKY: VÝKONNÝ OBRAZOVÝ SNÍMAČ A SNÍMAČ MĚŘENÍ EXPOZICE
Bez ohledu na to, jestli budete fotografovat běžícího geparda nebo klíčové okamžiky u extrémních sportů, fotoaparát D500 zachytí vše. A ne na ledajakých snímcích. Obrazový snímač CMOS formátu DX s 20,9 milionu pixelů a RGB snímač měření expozice 180K (180 000 pixelů) společně zajišťují perfektně přesné rozpoznání objektu a detailní zachycení obrazu s bohatou tonální gradací. Fotoaparát D500 je vybaven rovněž rychle reagujícím 8cm (3,2˝) výklopným dotykovým monitorem LCD s 2 359 000 pixely, který poskytuje vysokou míru svobody při fotografování z nadhledu a podhledu. Monitor umožňuje snadno procházet a vybírat klíčové snímky a zadávat informace o autorovi, poloze a síti, informace IPTC a informace o autorských právech. Při fotografování v režimu živého náhledu lze využívat dotykové ovládání pro nastavení zaostřovacích polí, spuštění závěrky nebo manuální změření a nastavení dat bodového vyvážení bílé barvy ve zvoleném místě obrazového pole. Pro ještě vyšší míru kontroly jsou k dispozici předvolby Picture Control 2.0 pro snadné definování parametrů obrazu při pořizování statických snímků i videosekvencí. Předvolba Ploché usnadňuje postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu a umožňuje jemné vyvážení úrovně detailů s využitím parametru Zřetelnost.

ŽÁDNÝ STRACH ZE TMY: ZÍSKEJTE SNÍMKY OBJEKTŮ, KTERÉ OSTATNÍ ANI NEZPOZORUJÍ
Fotoaparát D500 nemá strach z obtížných světelných podmínek. Díky výjimečně širokému rozsahu citlivostí ISO nabízí přístroj nové fotografické příležitosti za nízké hladiny osvětlení a velmi dobře zvládá i nejvyšší jasy. Nový systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 5 zaručuje nedostižně vysokou kvalitu obrazu v rámci celého standardního rozsahu citlivostí ISO 100 až 51 200. Jemný šum je dramaticky redukován a svou vysokou kvalitu si uchovávají i výřezy ze snímků pořízených při vysokých citlivostech ISO. Rozsah citlivostí ISO lze dále rozšířit směrem dolů na hodnotu ekvivalentní ISO 50 prostřednictvím nastavení Lo 1 nebo na působivou hodnotu ekvivalentní ISO 1 640 000, a to prostřednictvím nastavení Hi 5. V kombinaci se systémem automatického zaostřování fotoaparátu, který pracuje v téměř úplné tmě (-4 EV při použití středního zaostřovacího pole), umožňuje nastavení Hi 5 fotografovat v situacích, ve kterých byste se o to dříve vůbec nepokusili. Neuvěřitelně vysoké hodnoty ISO, které umožňují pořizovat barevné snímky bez blesku, jsou vhodné rovněž pro specializované použití, jako je sledování nebo bezpečnostní aplikace.

KINEMATOGRAFICKÝ VÝKON 4K/UHD
Přístroj D500 nabízí jako první digitální jednooká zrcadlovka Nikon formátu DX možnost záznamu videosekvencí s vysokým rozlišením 4K/UHD ve fotoaparátu a poskytuje tak zcela novou úroveň všestrannosti při natáčení filmů. Videosekvence 4K/UHD (3 840 × 2 160 pixelů) v délce až 29 minut a 59 sekund lze zaznamenávat frekvencí 30p/25p/24p s využitím nativního výřezu s daným počtem pixelů, což zaručuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu. Záznam Full HD videosekvencí (1 080p) je k dispozici při snímací frekvenci až 50p/60p v kombinaci s různými formáty obrazového pole, rovněž včetně volitelného nativního výřezu s rozlišením Full HD. Elektronická redukce vibrací Nikon dramaticky potlačuje účinky chvění fotoaparátu při záznamu Full HD videosekvencí z ruky. Při filmování v expozičním režimu M lze nastavovat citlivost pro veškerá volitelná rozlišení a formáty obrazového pole od hodnoty ISO 100 až do maximální hodnoty Hi 5. Automatická regulace citlivosti ISO umožňuje využívat citlivosti v rozmezí ISO 200 až Hi 5 a dovoluje předvolit maximální hodnotu ISO, se kterou budete chtít pracovat. Fotoaparát nabízí čistý výstup HDMI: videosekvence včetně režimu 4K/UHD lze zaznamenávat na paměťovou kartu nebo posílat v nekomprimované formě na výstup HDMI v 8bitovém formátu 4:2:2 YCbCr. Výstup HDMI je k dispozici při dálkovém snímání pro všechna rozlišení videosekvencí. Mezi další vybavení patří vestavěný intervalový spínač a funkce kvalitních časosběrných videosekvencí 4K/UHD.

HBITOST FORMÁTU DX: A ODOLNOST JAKOU POTŘEBUJETE
Na fotoaparát D500, který je malým sourozencem přístroje D5, se můžete spolehnout i tehdy, pokud vás vaše fotografie zavede do extrémních snímacích prostředí. Pevné kovové tělo přístroje kombinuje součásti z tvrdé hořčíkové slitiny a uhlíkových vláken pro získání lehké a odolné konstrukce. Všechny spoje, tlačítka a voliče jsou plně utěsněny proti klimatickým vlivům. Energeticky úsporná konstrukce poskytuje maximální počet snímků na jedno nabití baterie. Volitelný multifunkční Battery Pack MB-D17 podporuje tři různé typy baterií a usnadňuje držení fotoaparátu při fotografování na výšku. A výkonná závěrka je testována na 200 000 pracovních cyklů.

OBJEKTIVY NIKKOR: VÝHODA FORMÁTU DX PŘI FOTOGRAFOVÁNÍ TELEOBJEKTIVY
Legendární objektivy Nikon NIKKOR poskytují nedostižnou brilanci obrazu a všestrannost. Fotoaparát D500 je kompatibilní s kompletní řadou objektivů NIKKOR formátu DX a prodlužovací faktor 1,5× obrazového snímače formátu DX poskytuje účinek prodloužení ohniskové vzdálenosti oproti fotografování objektivy se stejnými ohniskovými vzdálenostmi na formátu FX. Stačí zkombinovat fotoaparát D500 s objektivem AF-S NIKKOR 80–400 mm f/4,5–5,6G ED VR a obrazový úhel objektivu při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti bude ekvivalentní obrazovému úhlu objektivu 600 mm na digitální jednooké zrcadlovce formátu FX. Při porovnání této kombinace s možnostmi u formátu FX získáváte výhodu přibližně poloviční hmotnosti a délky použitých teleobjektivů – výrazná výhoda v situacích, kdy chcete cestovat nalehko. Nyní se můžete sami přenést do srdce každé akce nebo zaostřit přesně na okraj obtížně dostupného ptačího hnízda bez problematické manipulace s vybavením, která se vyskytuje při použití těžších profesionálních komponent.

VYJASNĚNÍ VŠECH STÍNŮ
Fotoaparát D500 je plně kompatibilní s osvědčeným systémem i-TTL/systémem kreativního osvětlení Nikon a s novým systémem rádiového pokrokového bezdrátového osvětlení. To znamená, že jej můžete snadno používat s blesky, jako je profesionální model SB-910, kompaktní model SB-700 nebo model SB-5000, který je vybaven technologií rádiového ovládání. V kombinaci s volitelným vysílačem/přijímačem WR-R10 může fotoaparát D500 ovládat a dálkově odpalovat až šest skupin blesků SB-5000 z jiné místnosti, zpoza rohu nebo venku na jasném slunečním světle.

UDRŽUJTE FOTOAPARÁT TRVALE SPOJENÝ S CHYTRÝMI ZAŘÍZENÍMI S POMOCÍ FUNKCE SNAPBRIDGE
D500 je první digitální jednooká zrcadlovka společnosti Nikon, která je kompatibilní s aplikací SnapBridge. Tato chytrá aplikace od společnosti Nikon využívá úspornou technologii Bluetooth Low Energy (BLE) a udržuje neustálé spojení mezi vaším fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem, a to s minimální spotřebou energie. Můžete automaticky synchronizovat fotografie do svého chytrého zařízení během fotografování, aniž byste tím vyčerpávali baterii fotoaparátu. Snímkům synchronizovaným během fotografování je automaticky změněna velikost, takže je můžete snadno prohlížet a nahrávat na sociální média. Můžete také ovládat klíčové funkce fotoaparátu ze svého chytrého zařízení a snadno přidávat do snímků geografické značky. Kromě toho vám aplikace SnapBridge pokaždé, když přistanete na novém místě, automaticky aktualizuje místní čas a čas UTC ve fotoaparátu pomocí informací GPS na vašem chytrém zařízení. Vaše snímky budou vždy správně uspořádány podle data a času, ať už přeletíte jakýkoli počet časových pásem. A díky funkci NFC (Near Field Communication) vestavěné ve fotoaparátu D500 připojíte fotoaparát ke svému chytrému zařízení velmi snadno, až budete chtít poprvé aktivovat aplikaci SnapBridge.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

20zákazníků doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
100 %
průměr z 29 hodnocení
5
29 ×
4
0 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v Afoto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Nejnovější generace APS-C
 • , zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Naprostá spokojenost.
 • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  100 %
  • brutálně rychlý a přesný autofocus
  • jemný šum - v klidu použitelné iso 6400
  • ovládání
  • macaté tělo - perfektně sedí v ruce
  • ovládací prvky
  • podsvícení tlačítek
  • perfektní obrazová kvalita
  • obrovský buffer

  Co si budeme povídat, je to skutečně D5 v DX provedení. Pokud někdo chce fotoaparát na focení rychlé akce, wildlife, BIF, tak pro takového je D500 ultimátní stroj.
  Ostřící modul tohoto modelu je naprostá špička, kolikrát mě až překvapil, v jakých podmínkách je schopen správně zaostřit. Množství opadu v sérii je 0-2/10 což je naprosto perfektní výsledek!

 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  100 %
  • S nikony fotím 20 let, prostě spokojenost
 • , zakoupeno v Afoto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Fantastická rychlost, foťák vše provede okamžitě
  • Přesný autofokus
  • Asi samozřejmost, ale výborná kvalita fotek (NEF i JPG)
  • Ovládání mobilem přes SnapBridge
  • Výklopný display
  • Perfektně sedne do ruky
  • Není to chyba foťáku, ale poslední krabicový Adobe Photoshop CS6 už neumí přímo načíst NEF soubor, je nutná konverze přes DNG konvertor.

  Přecházel jsem od Nikon D7000 a překvapilo mě, o kolik je D500 lepší. Díky výbornému autofokusu mám minimum špatně zaostřených fotek i u rychle se pohybujících objektů.

 • , zakoupeno v Afoto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • kvalita fotografií

  Skvělý fotoaparát, který stojí za ty peníze. Fotografie jsou nádherné, a větší hmotnost asi časem ani nebudu vnímat

 • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Recenze nelhala. ;)
 • , zakoupeno v Afoto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Úžasné ISO! V základu 51 200! A jde to i výš.
  • Wi-fi, Bluetooth, NFC. Skvělé propojení s mobilem. V podstatě fotíte s mobilem v ruce :-)
 • , zakoupeno v Afoto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • jen nejlepší
 • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  90 %
  • Nemáte potřebu přecházet na objektivy pro FF
  • To nejlepší odPro příležitostné profesionální focení
  • Výklopný LCD monito

  Fotoaparát Nikon D500 je nejlepším modelem pro příležitostné profesionální focení a natáčení, poslední takto dobrý model byl Nikon D300s. Pro přechod z jednoho na druhý model je navíc přejemnou skutečností že ovládání se moc nemění a rychle si na něj zvyknete.