Recenze Nikon D5500

Aktuální cena těla (17tisíc - září 2015) si myslím odpovídá nabídnutému servisu. Pokukoval jsem po D7300, ale cenová propast je v tomto případě víc než výrazná, avšak nabízená kvalita fotografií se neliší.

Ověřené recenze Nikon D5500

R.F.

Přidáno: 30. prosince 2017

• Jednoduché a intuitivní ovládání
  • Nádherné snímky

Hodnotím se jako fotograf: Amatér
Ovladatelnost se mi zdá: Intuitivní a přehledná

joy

• zatim nemam

Muzeum Skuteč

Přidáno: 16. července 2017

Zakoupeno v Digital24.cz

• Padne do ruky, skvělé snímky, super.

Jana

Přidáno: 19. června 2017

Zakoupeno v Digital24.cz

• trochu mi vadí hodně hlasitá závěrka

Přecházela jsem na D5500 z D5100 a jsem nadšená

Vigi

Přidáno: 1. května 2017

Zakoupeno v Megapixel.cz

• První rozhodování Nikon nebo Canon...
  • Po mnoha diskuzích, pročítání domácích i zahraničních recenzí vyhrál Nikon.Lehoučký, perfektně se drží, celkem slušné rozmístění ovládacích prvků, fotky super. Ve výběru byla ještě D7200, ale teď jsem ráda vzhledem ke svým dosavadním zkušenostem s digi zrcadlovkou za svoji volbu. Na naučení perfektní a pak třeba D7500 :-)
  • I když už koukám do foťáku pravým okem, přesto si někdy posunu nosem ostřící bod. Asi to chce více tréninku nebo uřezat :-) Na druhou stranu možnost ostřící bod dotykově regulovat je fajn.
  • Někdy je zdlouhavá změna nastavení v menu, ale s tím jsem počítala. Možná to chce se více sžít.

Po přechodu z klasické zrcadlovky, kde se považuji za pokročilého fotografa (a následně minimální zkušenosti se starší digitální zrcadlovkou) jsem stále jak v Jiříkově vidění, co se možností nastavení týče. Dotykovou obrazovku bych klidně oželela, stejně jako výklopný displej, rozhodně to nebyly klíčové ukazatele pro výběr, ale když už tam jsou, proč ne...na dotyk se dobře zvyká, zvláště pro rychlé zvětšení a kontrolu snímku bezva. Jen někdy vadí při focení viz ostření výše. Výklopný displej třeba někdy využiji. Super možnost wifi a stažení fotek do mobilu. Funguje bezchybně. Doporučuji lehce pokročilému amatérovi jako dobrý start a posléze jako náhradní tělo, až se bude chtít posouvat výše.

Rozmístění ovládacích prvků: Některá tlačítka jsou špatně dostupná
Výdrž baterie: Pro běžné použití dostatečná
Fotoaparát je vhodný na: Makro fotografie, Fotografie krajiny, Fotografie portrétů, Fotografie sportovních aktivit

Přidáno: 18. dubna 2017

(Upraveno 18. dubna 2017)

Zakoupeno v Megapixel.cz

S fotoaparátem sem se naučil velmi rychle pracovat.

Kvalita fotografií za zhoršených světelných podmínek: Dostatečná

Výdrž baterie: Velmi malá

Josef Hložek

Přidáno: 27. února 2017

Zakoupeno v Digital24.cz

• Výborně padne do ruky a je dobrý na cestování
  • Zbytečně velké množství různých efektů a programů na úpravu. Toto všechno se dá udělat potom v počítači. Jinak to tam ale zas tolik nevadí, jenom to asi nevyužiju.

S dobrým objektivem dobré výsledky

Výdrž baterie: Pro běžné použití dostatečná
Fotoaparát je vhodný na: Fotografie krajiny, Fotografie portrétů, Fotografie sportovních aktivit
Hodnotím se jako fotograf: Profesionál

Přidáno: 5. února 2017

Test fotoaparátu Nikon D5500 | FotoAparát.cz

Nikon D5500 je ideální pro začátečníky, jímž je primárně určen a je také pro ně optimalizován maximálně usnadněným ovládáním, integrovanou nápovědou a širokou nabídkou snadných a na použití jednoduchých funkcí. Přínosná je i kombinace s WiFi a sdílením přes chytrá zařízení.

Přidáno: 30. ledna 2017

Test fotoaparátu Nikon D5500 | FotoAparát.cz

Ideální pro začátečníky, jímž je primárně určen a je také pro ně optimalizován maximálně usnadněným ovládáním, integrovanou nápovědou a širokou nabídkou snadných a na použití jednoduchých funkcí. Výhodou je kombinace s WiFi a sdílení přes chytrá zařízení.

Přidáno: 28. ledna 2017

Test fotoaparátu Nikon D5500 | FotoAparát.cz

Nikon D5500 je opravdu vynikajícím přístrojem, který můžeme jen doporučit. Je ideální pro začátečníky, jímž je primárně určen a je také pro ně optimalizován maximálně usnadněným ovládáním, integrovanou nápovědou a širokou nabídkou snadných a na použití jednoduchých funkcí. A kombinace s WiFi a sdílením přes chytrá zařízení posouvá focení možná někam, kam až snad ani není nutné, ale doba je taková. Výborná je i obrazová kvalita, o kterou jde především. V porovnání s D5300 nenajdeme GPS, přibylo „čidlo oka“. Nově je dotykové LCD. Ergonomie těla je tedy výrazně lepší, než u D5300. Po fotografické stránce zůstalo vše stejné nebo téměř stejné.

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz

vřele doporučuji

Pavel

Přidáno: 21. ledna 2017

• Malá zrcadlovka oproti konkurenci
  • Dobré zpracování a kvalitní dotykový displej s přehledným menu
  • v čěštině.
  • Dobře fotí ale i natáčí videa v rolišení 1080/60 s.
  • Výdrž baterie.
  • Hlučné zaostřování, při natáčení videosekvencí.

Kvalitní zrcadlovka pro pokročilé za dobrou cenu oproti konkurenci.

Přidáno: 13. ledna 2017

• Perfektní fotoaparát
  • Nic.

Vše OK.

Tomáš Havel

Přidáno: 6. prosince 2016

Zakoupeno v Digital24.cz

• dělá moc hezký fotky,ostré, dobrá citlivost čipu, recenze nelžou
  • dobře se ovládá přes dotykový displej i přes tlačítka
  • nemá prachotěsné a vodoodolné pouzdro, koupil jsem siliconový obal na CZC.cz
  • při nahrávání videa je slyšet zvuk ostřícího motorku objektivu (mám Nikon 18-140mm)
  • balení objektvivu neobsahuje sluneční clonu (koupil jsem v sadě s fotoaparátem)

Nejprve jsem si koupil právě kvůli odolnému pouzdru Pentax K50, ale ten po půl dni začal silně podexponovávat fotky a něšlo fotit přes hledáček. Tak jem ho vrátil a pořídil si tento Nikon. Odolnost pouzdra jsem vyřešil silikonovým krytem.
Ovládá se příjemě, akorát po instalaci 0,3mm ochraného skla Rollei na displej nelze tento dispej zacvaknout se skovaným sklem. Ale tak se displej sám neotevírá.

Jiří Nejedlý

Přidáno: 30. listopadu 2016

Zakoupeno v Bigfun.cz

• nejmenší a nejlehčí nikoňácká zrcadlovka
  • skvěle se drží díky hlubokému gripu
  • výklopný a otočný dotykový displej
  • nízký šum při vysokých citlivostech
  • pouze jedno kolečko pro volbu expozičních hodnot

rozhodl jsem se upgradovat ze stařičkého Nikonu D60. D5500 je menší, znatelně lehčí a skvěle se drží díky hlubšímu gripu. K ergonomii přispívá dotykový displej na kterém se dá nastavit vše důležité na pár kliknutí, aniž by se člověk musel nořit hluboko do menu. na displeji navíc lze dotykově volit ostřící body a to i když se komponuje přes hledáček. všechny funkce se ale dají nastavit i tlačítkově, což se hodí když člověk nechce např sundavat rukavice. Pro ovládání v rukavicích už jsou ale některá tlačítka dost malá, D60 měl větší. další ergonomickou vychytávkou je výklopný displej, díky němu se člověk nemusí plazit po zemi při focení makra nebo se krčit v podřepu pod stativem při focení noční oblohy. displej je velký a s dostatečným rozlišením. při přiblížení oka k hledáčku se displej automaticky zhasne, takže neoslňuje.

D5500 fotí skvěle a to i při vysokých citlivostech - obrázky takřka nešumí, barvy a kontrast zůstávají stále skvělé. u nikonu D60 jsem si dlouho rozmýšlel jestli jít s citlivostí na ISO 400, u D5500 jsou i fotky na ISO 6400 stále normálně použitelné. fotit nerozmazané momentky v noci na ulici nebo portrét přednášejícího v zatemněné posluchárně osvícené jen dataprojektorem není problém. úžasně funguje i na noční fotografii / astrofotografii, i bez vysoce světelných objektivů se s ním dají nafotit pěkné snímky mléčné dráhy, to že jsem si vyfotil mlhovinu M42 v orionu jen tak se zoomem od tamronu mě taky nadchlo.

foťák má integrovaný časovač na focení timelapse, externí kabelová časovací spoušť tak není potřeba. lze nastavit kompenzaci expozice proti blikání (flickering) mezi jednotlivými snímky (dosud jsem netestoval) z pořízených snímků nelze rovnou exportovat timelapse video, člověk si ho musí složit sám v PC. nadchla mě možnost propojit přes WIFI se smartphonem, je možné pak fotoaparát dálkově ovládat i na mnoho metrů a sledovat na mobilu živý náhled. je tak možné např. nechat foťák venku u krmítka a snímat ptactvo z tepla domova pomocí mobilu. přes wifi se pak mohou fotografie hned při pořízení stahovat do mobilu a rovnou publikovat na internetu.

foťák umí nahrávat fullHD video, při natáčení má občas problém autofokus a ostřicí motor je dost hlasitě slyšet na nahrávce. to se ale může dost lišit podle konkrétního objektivu. zvuk ze stereo mikrofonu který je umístěn u blesku je slušný, citlivost mikrofonu je možné nastavit manuálně, což se osvědčilo např. na rockovém koncertě, kde automatika chvílemi selhávala.

nikon D5500 bych rozhodně každému doporučil!

Přidáno: 8. listopadu 2016

velká spokojenost

Ověřený zákazník Interfoto

Přidáno: 8. srpna 2016

Zakoupeno v Interfoto

• Propracovaná ergonomie, dobrý úchop fotoaparátu.
  • Menší rozměry a tudíž i lehčí, super na cesty.

Určitě fotoaparát doporučuji.

Fotoaparát je vhodný na: Fotografie krajiny, Fotografie sportovních aktivit

Přidáno: 8. srpna 2016

zatím spokojenost, šikovné ovládání

Výdrž baterie: Pro běžné použití dostatečná
Fotoaparát je vhodný na: Fotografie portrétů
Ověřený zákazník Interfoto

Přidáno: 2. července 2016

Zakoupeno v Interfoto

Výborná kvalita za slušnou cenu.

Hanysek

Přidáno: 28. června 2016

• Vynikající kvalita obrazu
  • Dlouhá výdrž baterií
  • Překvapivě kvalitní a rychlý nový setový objektiv
  • Kvalitní výklopný display
  • je překvapivě lehký - výhoda na cesty
  • Tmavší a menší hledáček

Do teď jsem fotil hodně na film a až recenze na tento fotoaparát a horší dostupnost kvalitního vyvolávání fotek na malém městě mě přesvědčili, že nastal čas pro koupi digitální zrcadlovky. Tento produkt má očekávání předčil snad ve všech směrech a můžu jej jen doporučit. Obraz je špičkový, v případě potřeby jej pak můžete zvětšovat a zvětšovat... Tedy pokud fotíte za dobrých světelných podmínek. Zkoušel jsem makroobjektiv Nikkor 105D, kde nefunguje automatické ostření (což u makra stejně nevyužiji) a obraz je excelentní! A to přes to, že jsem fotil zatím pouze z ruky.
Zakoupil jsem v setu s novým objektivem od Nikonu 18-55 AF-P VR, na který jsem nenašel v době koupě vůbec žádné recenze - tento objektiv mě příjemně překvapil jak svým (na setový objektiv) velmi kvalitním obrazem, tak rychlostí a tichostí nového typu pohonu ostření. I když nechat zaostřování na fotoaparátu např. při fotografování běžícího psa nelze, zas tak rychlý není (zkoušel jsem :). V protisvětle má vynikající kontrast, při focení se sluncem přímo v obraze jsem při běžném prohlížení nenašel na fotce ani jediný odlesk. Takže i tento objektiv mohu doporučit, přinejmenším pro rodinné focení. Na krajinky zas tak úplně vhodný podle mě ale není.
Fotoaparát je velmi lehký, což mi vyhovuje a má malé rozměry, takže asi ne každému padne dobře do ruky. Musím trochu křivit prsty, abych dosáhl na některá tlačítka, s čímž jsem ale počítal a výhody malých rozměrů u mě převažují - na cesty do baťůžku je to ideální společník. A určitě mi z rukou nijak neklouže a drží se mi dostatečně dobře.
Výdrž baterie považuju za velmi slušnou, nemám problém profotit na jedno nabití i dva víkendy (i když přece jen jsem zvyklý fotit na film, takže snímky moc neplýtvám). Oproti mé staré (stále používané) zrcadlovce Nikon F75 je hledáček výrazně tmavší a menší, ale pracovat se s ním určitě dá.
Držel jsem v ruce i některé předchůdce tohoto přístroje D5300 a D5200 a oproti nim je zde dle mého názoru kvalitativní posun snad ve všech směrech.

Přidáno: 21. června 2016

Ověřený zákazník Aaron

Přidáno: 29. května 2016

Zakoupeno v Aaron

• Kvalita
  • Fotografie bez rozmazání
  • Je zapotřebí pořizovat pouze paměťové karty dle doporučení v návodu, ostatní značky špatně fungují.

Přidáno: 28. května 2016

• vše funguje jak má

delší dobu jsem se rozhodoval, přečetl pár recenzí a uživatelských zkušeností, poté koupil a nelituji. Fotí krásně, na obsluhu příjemný fotoaparát. Zatím velká spokojenost.

Ověřený zákazník Alza.cz

• Dotykový displej
  • Malý
  • Čitelnost a rozlišení LCD
  • Postrádám gps modul
  • V tichém módu není závěrka tak tichá, ale nic strašného

Výborný stroj, splnil očekávání. Skvělá zrcadlovka pro začátečníka i mírně pokročilého.
Pokud hodláte fotit s tímto strojem jenom na automat, tak vyhazujete peníze.

Rozmístění ovládacích prvků: Některá tlačítka jsou špatně dostupná
Kvalita fotografií za zhoršených světelných podmínek: Dostatečná
Výdrž baterie: Pro běžné použití dostatečná
Fotoaparát je vhodný na: Makro fotografie, Fotografie krajiny, Fotografie sportovních aktivit

Smudlik

Přidáno: 23. dubna 2016

Zakoupeno v FOTOLAB.cz

• lehkej a dobře se drží

pro amatera jako ja dobrá volba

Ověřený zákazník Aaron

Přidáno: 12. dubna 2016

Zakoupeno v Aaron

• vše, až na na LiveVew
  • podle mě má horší zaostřování na LiveVew

Nemám ho na natáčení videa a tak můžu celkově jen doporučit, perfektně sedí v ruce, grip je velký a manipulace s fotákem je tak jistá. Kdo chce zrcadlovku do 20.000,- je D5500 perfektní (možná snad jediná) volba

Přidáno: 27. března 2016

Zakoupeno v Bigfun.cz

Hodnotit kvalitu fotografií je velice složité,neboť velice záleží na zvoleném nastavení (čas-clona-ISO),myslím tím co je v momentální chvíli prvořadé,a je-li na to nastavení vůbec čas.Fotím převážně objekty velmi vzdálené ( ptáky, teleojektivem NIKON 300mm f/4 VR...-mimochodem jsem zklamán stabilizací),takže následně používám výřezy fotografií.
Zkrátka,musím-li použít výřez (5.-10.násobný) tak výsledná fotografie je často horší než z kompaktu NIKON COOLPIX 510 (šestistovká řada je ale horší).Na druhou stranu je tento fotoaparát srovnatelný,a dle mého používání lepší než NIKON D7200.

Přidáno: 23. února 2016

• Vše

Perfektní

Výdrž baterie: Pro běžné použití dostatečná
Fotoaparát je vhodný na: Fotografie krajiny

Přidáno: 14. února 2016

Zakoupeno v FOTOLAB.cz

• Lehký dobře padnoucí do ruky, dotykový displej výklopný i otočný

Mám foťák už dele asi dva měsíce a je perfektní dobře padne do ruky tlačítka po ruce dá se ovládat i v zimních rukavicích což mě mile překvapilo dotykový displej funguje perfektně, za snížené viditelnosti a v místností fotí perfektně bez nějakých dlouhých nastavování na manuální režim v terénu (krajina) je to obtížnější za běžných světelných podmínek aspoň pro mně. Srovnávat se zrcadlovkou co jsem měl kdysi dávno to moc nejde digitální nabízí mnohem víc možností nastavení a to hodně ovlivní výslednou kvalitu fotografií ale zdá se mi že na klasiku to nestačí.
Rozhodoval jsem se mezi D5300 a tímhle D5500 nakonec jsem si vybral ten druhý jelikož sem je v prodejně mohl porovnat a zjistit že je lehčí menší a dobře se drží zároveň si nechat poradit a peněz navíc nelituji.
Doporučuji pro ty kteří si užívají fotografování ale né pro ty kteří chcou jen mačkat spoušť to jim stačí levný malý foťáček.

Přidáno: 13. února 2016

výborný fotoaparát

Ověřený zákazník Centrum FotoŠkoda

Rudolf

Přidáno: 6. února 2016

Zakoupeno v Centrum FotoŠkoda

• Malý a lehký přístroj s přehledným ovládáním.
  • Nevím - zatím nic.

Malá zrcadlovka s vysokým výkonem.

Jaroslav Březina

Přidáno: 1. února 2016

• Dotykový display
  • Vysoký výkon za zhoršených světelných podmínek
  • Skvělá obrazová kvalita
  • Dobré měření expozice
  • Lehký, vcelku malý
  • Wi-fi

Skvělé provedení výklopného displaye, Dotyková obrazovka je ohromná výhoda. Stroj je poměrně lehký a kompaktní, není to žádná zbytečně nafouklá zrcadlovka. Vestavěné Wi-fi je společně s mobilním telefonem dalším skvělým pomocníkem. Ovládání aparátu je po pár dnech hračka. Podstatná je kvalita objektivu tudíž hodnotím kvalitu fotografií pouze z hlediska ostřícího výkonu, HDR, D-lighting atd. to zvládá skvěle.

Ověřený zákazník K24.cz

oldflip

Přidáno: 22. ledna 2016

Zakoupeno v K24.cz

• kvalita výstupu i se setovým 18-55
  • malost
  • lehkost
  • výklopný dotykový display
  • pravděpodobně menší odolnost při větší zátěži

D5500 jsem vybral na základě všeobecně velice pozitivních recenzí a hlavně "únavou" z letitého tahání D300 s 17-55/2,8.
Výstup při vyšších hodnotách ISO nesrovnatelně lepší než D300 a kupodivu lepší ostrost levného seťáku než objektivu za 40 tisíc.
Po týdnu používání můžu říct, že horní stavový display mi nechybí (stejně už jsem na něj prd viděl;)
Teď mě ještě napadá, že mám korekci hledáčku nadoraz, mám 1,5 dioptrie na čtení a do budoucna asi budu vidět v hledáčku rozostřeně.

Přidáno: 19. ledna 2016

Zakoupeno v Megapixel.cz

Používám ho zatím krátce. Na podrobnější hodnocení je to brzy.

Ověřený zákazník ExaSoft.cz

Jiří

Přidáno: 14. ledna 2016

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Není co dodat...prostě Nikon. Za tu cenu nemá konkurenci.

společně s Sigma 17-70, super kombinace. S objektivy Nikon zatím nemám zkušenosti.

SV

Přidáno: 1. ledna 2016

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Dobrý foťák za rozumnou cenu. Kupoval jsem v sadě s 2x objektiv (18-55 a 55-200 vrII stabilizace)
  • Jediné co mi vadí a je to velmi nepříjemné v chladném počasí je krytka objektivu, která se nedá sundat v rukavici. Strašně malá plocha pro úchop přitom stačilo vytáhnout úchopové místo do půlkruhu ven a vše mohlo být o hodně lepší

Momentálně tento fotoaparát teprve testuji a seznamuji se s jeho funkcemi. Na první pohled dobrý fotoaparát, který splní mé očekávání. Pokud se cena ještě sníží velmi dobrý fotoaparát ke koupi pro poloprofesionální focení.

Ověřený zákazník alemat.cz

Karel Ederer

Přidáno: 25. prosince 2015

Zakoupeno v alemat.cz

• kvalita fotografií i za špatného světla
  • na zrcadlovku nízká hmotnost
  • výborná ergonometrie
  • výklopný a dotykový displej

pořizoval jsem si tento foťák jako doplněk k D 7000, teď to však vypadá, že D 7000 bude ležet ve skříni, jedinou nevýhodu
D 5500 vidím pouze v menším hledáčku, samozřejmě kdo se chce věnovat focení hlouběji a více si vyhrát, ať si pořídí
D 7200, podle mě však ten rozdíl 10 tisíc za to nestojí

Přidáno: 25. prosince 2015

(Upraveno 25. prosince 2015)

nadhera

Hodnotím se jako fotograf: Profesionál
Ověřený zákazník Alza.cz

Přidáno: 8. prosince 2015

Zakoupeno v Alza.cz

• Malý
  • Perfektní grip a ergonomie jak pro mne tak pro manželku
  • Dlouhá výdrž na jedno nabití
  • Se setovým objektivem 18-140 docela dobré snímky, ale s dokoupeným sklem 35mm nemá chybu
  • Dotykový dislpej
  • Kvalitní zpracování
  • Zatím nic, ale používám krátce
  • Samozřejmě cena by mohla být nižší, ale je to novinka

Zatím mohu jen doporučit

www.fotoguru.cz

Přidáno: 2. prosince 2015

Nikon D5500  (recenze)  - menší, lehčí, výkonnější | FotoGuru.cz

Nikon D5500 patří k několika zrcadlovkám, které se právem ucházejí o pozice na čele klíčové kategorie fotoaparátů: skvělých zrcadlovek za rozumné peníze, tedy fotoaparátů, po nichž by měli sáhnout nadšení začátečníci, ale prostě i ti, kteří chtějí spolehlivý stroj pro cestování či rodinné fotografování. Fotky “umí” opravdu fantastické - přečtěte si podrobnou recenzi od zkušeného fotografa a prohlédněte si tři desítky testovacích fotek.

Celá recenze na www.fotoguru.cz
Ověřený zákazník TEshop

Josef

Přidáno: 26. listopadu 2015

Zakoupeno v TEshop

• Perfektní zrcadlovka pro amatérské focení
  • Mám ji krátce zatím nevím

Tuto zrcadlovku vřele doporučuji

Jiří Javorský

Přidáno: 24. listopadu 2015

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Sofistikované, příjemné ovládání.
  • Nízká váha těla
  • Malý hledáček

Dobrý fotoaparát pro amatérské fotografy
Lze se na něm bez nebezpečí naučit fotografovat zrdcadlovkou

Karel

Přidáno: 13. listopadu 2015

• perfektní fotky
  • perfetní video
  • skvělé ovladání

Jsem sice amatér, ale mám rád pěkné fotky. Dřív jsem vlastnil D5100. Nyní při koupi nového jsem dlouho váhal jestli mám koupit 7200 nebo 5500. V rozhodování mi trochu pomohl dTest. Když jsem porovnával fotky, cenu a váhu fotoparátu nakonec vyhrál D5500. Kombinace s objektivem 18-140 mm VR z něj dělá jedinečný stroj. Vybarvení fotek je jedinečné. Mám radost, že jsem se rozhodl správně. Doporučuji.

Přidáno: 16. října 2015

(Upraveno 16. října 2015)

Zakoupeno v Bigfun.cz

• malá váha, snadná ovladatelnost, výborné ostření, výborná kvalita obrazu

jako letitý nikonista jsem byl aparátem mile překvapen, je lepší než jsem čekal

LP

Přidáno: 24. září 2015

• Skvělý poměr cena/výkon
  • Perfektní obrazová kvalita
  • HDR režim
  • Dotykový displej
  • Velmi rychlý autofokus

Tento fotoaparát doporučuji, jsem velmi spokojen. Intuitivní ovládání, díky dotykovému displeji vše po ruce. Skvěle padne i do větší ruky. Se setovým objektivem 18-105 velmi univerzální.

Fotoaparát je vhodný na: Fotografie krajiny, Fotografie sportovních aktivit

topstar81

Přidáno: 22. září 2015

Zakoupeno v Bigfun.cz

• Mnoho funkcí, některé použijete, některé ne. To tak bývá.
  • Výborné využití wifi - dálková spoušť, live view na displayi telefonu. Vidíte tedy, co fotíte. Okamžitý share photo na sociální sítě
  • ostrost snímku na velice dobré úrovni
  • cistivost snímače je na zcela jiné úrovni (mnohonásobně lepší) než byl na mé stařičké D40. Učím se fotit zcela jiným stylem
  • grip na uchycení je perfektní. Naprostá jistota úchopu, když ho nesu na povolené ruce vedle svého těla.
  • video 1080p /60 snímků s podstatě nemám co vytknout. Samozřejmě jen na takové domácí videjka. Dělal jsem i záznam koncertu, byl jsem překvapený, že byl obraz čistý a bez výrazného šumu.
  • výdrž baterie prozatím určitě menší než deklarovaných několik set snímků, což je ale zapříčiněno mým seznamováním s funkcemi
  • Zatím bojuju s Live view ovládáním pomocí dotykového displaye, neumím zaostřit na správný objekt pomocí displaye
  • Android aplikace není kompatibilní s Blackberry OS10, na Android telefonu (v4.4 Kitkat) bez problemu

Můj výběr padnul na D5500 i oproti D5300. Předchůdce má menší výdrž baterky, nepřesný GPS modul, nemá dotykový display, bude mít kratší podporu firmwaru. D5500 nemusím mít GPS modul, jelikož umí využít GPS data připojeného mobilu, který má data o mnoho přesnější (záleží samozřejmě na výrobci telefonu)

Honza

Přidáno: 10. června 2015

Zakoupeno v Bigfun.cz

• značka poměr výkon, kvalita obrazu a barvy, výborná rychlost ostření, na výběr mnoho možností pro body ostření proti předchozímu fotoaparátu (OLYMPUS E520). prostě je poznat pokrok
  • při natáčení videa rušivé zvuky od objektivu

přístroj hlavně pro fotografování než natáčení videa

Přidáno: 9. června 2015

• hmotnost, čip, procesor
  • neutěsněnost proti prachu a vlhkosti

dobrá zrcadlovka pro běžné používání s patřičnou opatrností vůči zevním vlivům, dobrý začátek pro práci DSLR.

Zobrazuji 1 - 50 ze 51 recenzí [ 1 ] 2

Canon EOS 200D