Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Specifikace Nikon D5500

Popis produktu

Nikon D5500 je první digitální jednooká zrcadlovka formátu DX s výklopným, otočným a dotykovým LCD monitorem. Přístroj disponuje vysokým rozsahem citlivosti ISO, 24,2 Mpx APS-C snímačem, nebo Wi-Fi konektivitou. Nikon D5500 je první digitální jednooká zrcadlovka formátu DX s výklopným a otočným dotykovým LCD monitorem. Tato lehká a výkonná zrcadlovka se mimo to vyznačuje také výjimečně dobrou přenosností pro dostatečnou svobodu na to, abyste pořídili své doposud nejlepší snímky. Připravte se posunout hranice svých fotografických možností. Velký obrazový snímač formátu DX a rozsah citlivostí ISO 100–25 600 zaručuje, že pořídíte ostré a brilantní snímky ještě snadněji než kdykoli předtím. V kombinaci s výkonem kompatibilních objektivů NIKKOR získáte snímky, které budou vždy zářit čistotou i přirozenými barvami a detaily. Pořízené fotografie budou i při velkoformátovém tisku stejně brilantní jako pořízené videosekvence na velké obrazovce.

 

Nikon D5500 získal ocenění TIPA AWARD, coby „Nejlepší low-endová zrcadlovka“ pro rok 2015.

 


Fotoaparát D5500 je výrazně lehčí a mnohem plošší než jeho předchůdce a vyznačuje se monolitickým tělem s hlubokým gripem, který vzbuzuje dojem, že byl vytvořen přímo pro vaše prsty. Dotykový monitor s vynikající odezvou umožňuje po nainstalování aplikace Wireless Mobile Utility do chytrých zařízení (s operačními systémy iOS či Android) ovládat fotoaparát jako chytrý telefon a vestavěné připojení Wi-Fi vám dovolí snadno sdílet vaše vysoce kvalitní snímky prostřednictvím těchto zařízení.


 
Vaše snímky ještě nikdy nevypadaly tak dobře
Ponechte rozmazané snímky minulosti a užívejte si svobodu tvorby výrazných snímků s bohatými detaily, které vždy a všude vzbudí pozornost. A pokud jde o dosažení požadovaných výsledků, pokročilý výkon fotoaparátu D5500 zaručí výsledky, které vás nadmíru uspokojí.

 

Obrazový CMOS snímač fotoaparátu speciální konstrukce bez optického antialiasingového filtru (OLPF) maximálně využívá své vysoké rozlišení 24,2 milionu pixelů pro získání snímků s neuvěřitelně ostrými detaily – zejména v kombinaci s objektivy NIKKOR.

 

Rozsah citlivostí ISO 100–25 600 umožňuje pořizovat brilantní snímky a videosekvence i za slabého osvětlení, takže již nikdy nebudete omezeni časem nebo místem.

 

39bodové automatické zaostřování Nikon s devíti křížovými snímači ve střední části obrazového pole vždy zaostří na objekt bez ohledu na to, kde se nachází; a frekvence sériového snímání až 5 sn./s znamená, že zachytíte ve správném okamžiku všechna prchavá gesta nebo výrazy ve tváři, a to i v případě velmi rychlých výjevů.

 

Systém zpracování obrazu Nikon EXPEED 4 s vysokou rychlostí zpracování dat, pokročilou redukcí šumu a plynulým záznamem videosekvencí zachytí s jistotou všechny důležité okamžiky a umožní vám poté ještě lépe využít výsledky vašeho snažení.


Následujte svou intuici
Díky dotykovému ovládání na výklopném a otočném monitoru a vestavěnému Wi-Fi připojení vás fotoaparát Nikon D5500 rychle dostane do tvůrčího tempa. Pro vytvoření kompozice snímků odrážející vaše vlastní vidění světa stačí jen vyklopit a/nebo otočit velký LCD monitor, klepnutím na dotykovou obrazovku zaostřit a exponovat či upravit nastavení, jako je clona, citlivost ISO i čas závěrky. Tažením prstu po monitoru můžete procházet snímky a stažením či roztažením prstů zvětšovat a zmenšovat snímky během přehrávání. Výhod dotykového ovládání fotoaparátu můžete využít i při fotografování s využitím hledáčku, a to díky funkci Fn dotykem, která vám umožní rychle upravit klíčová nastavení posunutím prstu po monitoru. Funkci Fn dotykem lze přiřadit až osm nastavení včetně zaostřovacích polí, režimů činnosti zaostřovacích polí, clony a citlivosti ISO. Rovněž je dobré vzpomenout, že funkce Wi-Fi umožňuje dálkově ovládat fotoaparát pomocí připojeného chytrého zařízení: vzhledem k výklopnému a otočnému monitoru a kvalitě snímků získáte autoportréty, na které se každý rád podívá.
 


Rozsáhlá tvůrčí všestrannost
Fotoaparát Nikon D5500 je výkonný nástroj, který umožňuje dosáhnout maxima z vašich tvůrčích představ. A pokud je příležitost k záznamu videosekvencí, funkce D-Movie zaznamená plynulé videosekvence Full HD s jemnými detaily a snímací frekvencí až 50p/60p. Fotoaparát nabízí vynikající výkonnost a perfektní zaostřování, které je u videosekvencí kritickým parametrem a umožňuje zahájit záznam jednoduchým stisknutím samostatného tlačítka záznamu videosekvence. Pro dosažení špičkové přesnosti při fotografování použijte hledáček, který vám umožní bez zpoždění nebo rušivých prvků sledovat vaše objekty v reálném čase. Pro ještě plynulejší chod fotografického procesu zobrazí fotoaparát D5500 právě pořízený snímek automaticky na monitoru LCD v okamžiku, kdy vzdálíte oko od hledáčku. Pokud chcete jemně doladit vzhled pořizovaných snímků, druhá generace předvoleb Nikon Picture Control umožňuje snadno dosáhnout plné kontroly nad nastavením doostření, kontrastu, jasu, barevného odstínu a sytosti barev při pořizování statických snímků i videosekvencí. K dispozici je sedm předvoleb včetně nové předvolby Ploché, která zachovává všechny detaily scény a bohaté tonální informace ve světlech i stínech, a je tak ideální pro případy, kdy plánujete retušování výsledných záznamů.
 


Objektivy NIKKOR, blesky a kompatibilita systému
Kvalita objektivů NIKKOR je jednou z hlavních výhod digitálních jednookých zrcadlovek Nikon oproti jiným typům fotoaparátů, a fotoaparát D5500 je kompatibilní s kompletní řadou objektivů formátu DX. K dispozici je objektiv pro každou situaci – od kompaktních zoomů, které jsou perfektní pro všeobecné použití nebo cestování, přes vysoce světelné objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností pro získání krásně reprodukovaných neostrých míst obrazu (bokeh) až po výjimečně dobře přenosné teleobjektivy. Bez ohledu na to, který objektiv si vyberete, vždy získáte odpovídající přesnost a všestrannost pro maximální využití obrazového snímače fotoaparátu s 24,2 milionu pixelů. Užijte si svobodu pořizování snímků s živými barvami a působivým kontrastem nebo experimentujte s kinematografickými efekty během záznamu videosekvencí.
Kromě objektivů jsou k dispozici rovněž blesky Nikon Speedlight, například model SB-300 otevírající nové příležitosti pro tvůrčí práci se světlem a SB-500 vybavený LED světlem s vysokou intenzitou pro záznam videosekvencí. A pro případy, kdy má zvuk videosekvencí stejnou důležitost jako obraz, jsou k dispozici externí stereofonní mikrofony Nikon pro záznam stopáže včetně jasného a čistého zvuku.
 


Souhrn klíčových vlastností:

 

 

 • Vynikající kvalita obrazu:
 • obrazový snímač CMOS formátu DX s 24,2 milionu pixelů, bez optického antialiasingového filtru (OLPF)
 • Vysoký výkon za nízké hladiny osvětlení:
 • ISO 100–25 600
 • Výklopný a otočný monitor:
 • rozměrný 8,1cm (3,2“) monitor LCD s širokým pozorovacím úhlem, 1 037 000 pixely a vysokým rozlišením
 • Dotykové ovládání s rychlou odezvou:
 • klepnutím zaostříte, exponujete a upravíte klíčová nastavení, jako je clona, citlivost ISO a čas závěrky
 • Funkce Fn dotykem:
 • umožňuje rychle upravovat klíčová nastavení posunutím prstu po monitoru při fotografování s využitím hledáčku
 • Vestavěné připojení Wi-Fi:
 • umožňuje snadno sdílet působivé snímky prostřednictvím kompatibilních chytrých telefonů nebo tabletů
 • Kompaktní design:
 • monolitické tělo a hluboký grip.
 • Fotoaparát má velikost cca 124 × 97 × 70 mm a váží pouhých 420 g (bez baterie a paměťové karty)
 • 39bodový AF systém:
 • s devíti křížovými snímači ve středu obrazového pole
 • Vylepšené automatické zaostřování s detekcí kontrastu:
 • o 20 % rychlejší než fotoaparát D5300 při fotografování v režimu živého náhledu
 • Full HD videosekvence:
 • s podporou velikosti obrazu 1 080/50/60p a výstupem Full HD/60p
 • Systém Picture Control 2.0:
 • hodnotné nástroje pro fotografování a záznam videosekvencí s výsledky, jaké požadujete. Nabízí novou předvolbu Ploché pro získání maximálního dynamického rozsahu
 • Hledáček:
 • zobrazuje cca 95 % obrazového pole při zvětšení cca 0,82×
 • Kreativní nástroje:
 • menu retušování, bracketing, režim HDR, intervalové snímání, korekce vinětace
 • Rozšiřitelný systém:
 • kompatibilita s kompletní nabídkou objektivů NIKKOR formátu DX a specifických blesků Nikon Speedlight
 • Rychlý a výkonný systém zpracování:
 • obrazový procesor EXPEED 4
 • Rychlé sériové snímání:
 • sériové snímání s frekvencí až 5 sn./s


Ostatní:

 

 • 10 speciálních efektů pro statické snímky a videosekvence
 • 16 motivových programů
 • Vestavěný stereofonní mikrofon a kompatibilita se stereofonním mikrofonem Nikon ME-1
 • Kompatibilita s bezdrátovými dálkovými ovládáními WR-R10/WR-T10

.

Recenze Nikon D5500 (66)

Parametry produktu

Souhrn

Zařazení Zrcadlovka
Výrobce Nikon opravit
Typ fotoaparátu ? zrcadlovky opravit
Rozlišení ? 24.2 Mpix opravit
Optický zoom ? 5.8 x opravit
Napájení ? Akumulátor opravit
Typ snímače CMOS opravit
Formát snímače APS-C opravit

Fotografie

Maximální rozlišení snímků ? 6016 x 4016 pixelů opravit
Formát snímku ? JPEG, RAW opravit

Video

Videosekvence ? ano opravit
Formát videa ? H.264, MPEG-4 opravit
Rozlišení videa ? 1920 x 1080 opravit
HD Video ? ano opravit
Full HD video ? ano opravit

LCD obrazovka

Typ hledáčku ? Optický opravit
Velikost displeje ? 3.2 palce opravit
Otočný ? ano opravit
Výklopný ano opravit

Objektiv

Citlivost (ISO) ? 25600 opravit
Max. ohnisková vzdálenost ? 55 mm opravit
Min. ohnisková vzdálenost ? 18 mm opravit
Optický stabilizátor obrazu ? ne opravit
Min. vzdálenost v Makro režimu ? 25 cm opravit

Expozice a zaostření

Nejkratší čas ? 1 / 4000 s opravit
Nejdelší čas ? 30 s opravit
Pomocné světlo AF ? ano opravit
Vyvážení bílé ? Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibr opravit
Zonální měření ? ano opravit
Bodové měření ? ano opravit

Vstupy a výstupy

USB ? ano opravit
HDMI výstup ? ano opravit
Dálkové ovládání ? ano opravit
Externí blesk ? ano opravit
Bluetooth ? ne opravit
GPS ? ne opravit
WiFi ano opravit

Další funkce a vlastnosti

České menu ano opravit
Dotykové ovládání ano opravit
Závit na stativ ? ano opravit
Podpora přímého tisku ? ne opravit
Samospoušť ? ano opravit
Režim 3D fotografie ne opravit

Rozměry a materiál

Materiál těla ? plast opravit
Hmotnost 470 g opravit
Šířka 124 mm opravit
Výška 97 mm opravit
Hloubka 70 mm opravit
Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Kontaktujte nás!

Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost.
Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.