Nikon Z7

82 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
45.7 Mpix
Optický zoom
3 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
Full Frame / FX

Recenze

  • , zakoupeno v Afoto

    Doporučuje produkt

    100 %

    Kvalita.

  • , zakoupeno v Afoto

    Doporučuje produkt

    100 %
    • 47 Mpix v plném formátu
    • skvělý focus peaking
    • dynamický rozsah a barevná hloubka snímacího čipu
    • kvalitní 28 - 70 mm/f4 a FTZ adaptér v setu
    • rozumná váha a rozměry
    • výprodejová cena (!)
    • problémy s fungováním starších objektivů třetích stran
    • malý buffer pro sekvenční ostření
    • kratší výdrž baterie

    Na Z7 jsem přecházel z D7500 a byl to opravdu velký skok - bezzrcadlo, plný formát, větší rozlišení, stabilizovaný čip, ... Vůbec nechci tvrdit, že D7500 je špatný foťák, dokonce se mi při prvních foceních zdálo, že ten skok není až tak velký. Ale bylo to proto, že jsem nový foťák zpočátku používal stejným způsobem, jako ten starý. Ony k tomu svádí i důvěrně známé ovládací prvky, nikonista může vzít Z7 poprvé do ruky a okamžitě fotit, protože to ovládání zná. Ale určitě má cenu projít zkušenosti fotografů, kteří už nějakou dobu Z7, Z7 II případně Z6 používají.
    1. Je třeba úplně změnit způsob ostření. Spousta nových uživatelů Z7 si stěžuje, jak foťák mizerně ostří. Zapomeňte na statické ostření na středový bod, naučte se ostřit na palec a otevře se vám úplně nový svět. Můžete mít trvale zapnutý některý z plošných režimů kontinuálního ostření a být okamžitě připraveni fotit naprosto cokoliv. Možnost překomponování zůstává, stačí pustit palec. Druhá možnost je ostřit manuálně se skvělým focus peakingem. Staré grify z analogového focení s manuálem se znovu hodí a získávají úplně nový rozměr.
    2. Dál je potřeba dát bacha na to, že vysoké rozlišení trestá každou nestabilitu nebo chybu držení fotoaparátu. V něčem vás podrží stabilizace snímače, ale v tom je práve problém. Stabilizátor často zredukuje neostrosti na takovou míru, že je budete považovat za normální projev fotoaparátu. Jen si budete myslet, že ta Z7 není až tak dobrá, jak se tvrdí. Až teprve když foťák perfektně zafixujete na stativu nebo zkusíte rychlejší časy, pochopíte, jak kvalitní snímky s ní lze dělat. Rada je jednoduchá, používejte častěji stativ a z ruky dvakrát rychlejší časy, než jste byli doteď zvyklí.
    3. Dynamický rozsah a barevná hloubka čipu jsou úžasné. Lze se opřít i o detailní rozlišení, které nekazí low pass filtr. Krajináři a portréťáci jsou v sedmém nebi.
    4. Výdrž baterie je horší, ale tragédie to není. Druhá baterie je nutností při delším focení v zimě. Baterie EN-EL15 z D7500 je v Z7 použitelná, jen nejde nabíjet přímo v těle, musí do nabíječky.
    5. Přestože jsem přešel z APSC na plný formát, s velikostí a váhou jsem si o fous (ze 720 na 675 g) polepšil. Další zlepšení v tomto směru přichází s novými Z objektivy, které díky zvětšení úhlu náhledu na čip mohou být kompaktnější, a tedy buď lehčí nebo kvalitnější nebo obojí. Už zoom nikon z 24-70 f2,8 (z 1070 na 805g) to jasně naznačuje. Pro cestovatele, kteří trvají na nekompormisní kvalitě krajinářských fotek, jsou to skvělé zprávy.
    6. Starší F objektivy fungují přes FTZ adaptér (v setu už je ve verzi 2, 125 g navíc), třeba Artové Sigmy 14 a 50 mm naprosto bez problémů, , Nikkor 300mm f/4E PF ED VR úplně bez ztráty kytičky. Ale pozor, u Tamronů jsem narazil, SP90 a 70-210/f4 nefungovaly ani v plně manuálním režimu, foťák po jejich nasazení zobrazoval chybovou hlášku. Nepomůže ani koupit konzoli, SP90 umí na Z mount upgradovat pouze v zastoupení Tamronu v Pentě v Praze.

    A pro koho je Z7 určena? Začneme tím, pro koho není - pro profesionály, zejména pro focení rychlých sportů v obtížných světelných podmínkách, těm patří do rukou Z8 nebo Z9.
    A co pro začátečníky? Spíš nee... - pokud si nejste jisti, že je fotografie vaším celoživotním koněm, je lepší začít něčím jednodušším, menším a levnějším třeba Z50 nebo ZFc. Nebo můžete začít s jinou značkou, Sony, Canon nebo Fuji mají také skvělé stroje. Výběr nepodceňte, jakmile pořídíte objektivy k nějakému bajonetu, upíšete se značce vlastní krví.
    Tak pro koho je tedy Z7 (a také Z7 II) určena? Je to úžasný univerzální stroj pro pokročilé nadšené amatéry, kteří chtějí pracovat s velkými výřezy nebo vidět svoje fotky vytištěné ve formátu A2 a větším a nechtějí se kvůli tomu tahat s velkou, těžkou a drahou "krávou" typu Z9 nebo Z8. Obrazový čip a optiku používá Z7 stejnou.

    Vyjádřím se také k výhodné nabídce, ve které jsem stroj pořídil. Na marketingovou lež typu "poslední kus za tuto cenu" se můžete vykašlat, AFoto ji tam mělo už předtím, než jsem Z7 od nich koupil a bude ji tam mít i potom, co si ji koupí někdo další. Ale opravdu jde o výprodej za neskutečně výhodnou cenu. Celý set Z7+FTZ adaptér+24-70/f4 S byl za 63k, což znamená slevu 30k proti stejnému setu se Z7 II.
    Nicméně ta nabídka má i své nevýhody. Dostanete stroj ze starší šarže s firmware verze 1.01, který spoustu věcí neumí (ostření na oko, CFExpress kartu, ...), a tedy budete potřebovat upgradovat. Znamená to buď cestu do města nebo zbytečný nákup XQD čtečky navíc. Upgrade provedete pouze přes XQD kartu, která je v setu přiložena (64 GB). Po nákupu větší CF Express (typ B), která je rychlejší a na jednotku objemu vlastně i levnější a bez problémů se zpomalováním ostření, původní XQD už nepoužijete.

    Jak tedy zhodnotit Z7 na závěr? Získal jsem nekompromisní foťák, který dokonale uspokojuje moje potřeby amatéra odhodlaného zkoušet nové postupy a focení v mezních podmínkách v profesionální kvalitě. Navíc potenciál systému Z s nejširším zorným polem čipu ze všech konkurenčních systémů je obrovský, máme se zejména v oblasti objektivů na co těšit.
    Co zamrzí jsou naprosto zbytečná omezení nastavená výrobcem. Jak jsem zmínil nefunguje s Tamron 70-210 a SP90, ani na manuál! Nikon jde (narozdíl od Sony) proti svým uživatelům a utajuje specifikaci rozhraní, aby se lépe prodávaly jeho objektivy. Z toho plynou nejen uvedené problémy, ale i fakt že konkurenční výrobci mohou uvádět na trh svoje objektivy ve variantách pro Z bajonet až se zpožděním. Takto je na trhu už skoro rok skvělá nová verze Tamronu 70-180/f2,8 pro bezzrcadlovky Sony za poloviční cenu než Nikkor Z 70-200/f2,8 a pro bajonet Z stále není. To je asi nejvážnější důvod, proč zvažovat nákup systému od konkurence.

  • , zakoupeno v Megapixel.cz

    Doporučuje produkt

    100 %
    • Rozlišení
    • Kvalita
    • Ovládání

    Fotil jsem už na hodně fotoaparátů a v posledních několika letech už používám pouze Nikon. Se Z7 fotografuji již pěkných pár let, takže jsem s ním zvyklý pracovat. Fotí řekl bych až sterilně ostře a občas člověk musí uměle "kazit" kvalitu fotografie přidáním ISO, nebo postprodukcí. Kdo má rád opravdu krásné, čisté a ostré fotografie ve velkém rozlišení, je to volba pro něj. Zároveň fotoaparát používám i pro sportovní fotografii s přepnutím do DX režimu a jsem naprosto spokojený. S Nikon objektivy ostří opravdu rychle a nemám nic, co by mi nějak vadilo a byla to chyba fotoaparátu.

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
45.7 Mpix
Optický zoom
3 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
Full Frame / FX

Popis produktu

Popis produktu

Hledáček s vysokým rozlišením QVGA

Velký hledáček s technologií OLED reprodukuje přírodní barvy a pohyb zobrazuje plynule.

Pohodlně můžete volit kompozici, díky ostrému a stabilnímu obrazu i při rychlém pohybu a přibléženém obraze.

Asférické optické členy zabraňují odleskům a přichyceném prachu, aby vám omezovali pohled do hledáčku.

Ostřící systém optimalizovaný pro video

Ostřící systém pracuje s jistotou i při nahrávání videa.

Se 435 body fázové detekce (u poměru stran 16:9), pokrývajících většinu záběru, budete mít větší kreativní svobodu kompozice záběrů.

Hybridní AF systém používá ostřící mechanismus, který redukuje nepříjemný efekt "hledání" při ostření.

Můžete si vybrat z režimu jednoho bodu, široké zóny a plně automatického AF. 5osá stabilizace obrazu

Nová serie Z využívá vysoce přesného Gyro senzoru a algorytmus vyvinutý společností Nikon, který úplně změnil konveční redukci vibrací.

Nejepší potlačení vibrací i při nahrávání videa dochází při aktivaci "sportovního" režimu.

Stabilizace funguje při focení, nahrávání 4K i FullHD videa - při použití objektivů Z i F s adaptérem.

Focus Peaking

Součástí výbavy fotoaparátu jsou i asistentni expozice a ostření.

Focus peaking má několik citlivostí a možností barevného zvýraznění vysoce kontrastních míst snímku.

Dalším asistentem je zobrazení Zebry, indikace přeexponovaných míst snímku. Hodnoty lze nastavit podle potřeby v rozsahu 180-255.

Vzorek zvýraznění Zebry má dvě varianty.

Díky vestavěné fázové detekci pro ostření je možné plynule sledovat pohyb obličejů i při nahrávání 4K videa.

Vysoké rozlišení senzoru umožňuje zaznamenávat časosběrná videa v ještě vyšším rozlišení 8K!

Scénické režimy:

Dream, Morning, Pop, Sunday, Somber, Dramatic, Silence, Bleached, Melancholic, Pure, Denim, Toy, Sepia, Blue, Red, Pink, Charcoal, Graphite, Binary, Carbon

Specifikace Nikon Z7

Typ:

Fotoaparát mirrorless

Bajonet objektivu:

Bajonet řady Z od společnosti Nikon

Efektivní obrazový úhel:

FX (plnoformátová)

Obrazový snímač:

CMOS, 35,9 mm x 23,9 mm

Celkový počet pixelů: 46,89 milionu

Systém redukce prachu:

Referenční snímek pro odstranění vlivu prachu na snímku (vyžaduje software Capture NX-D), čištění obrazového snímače.

Efektivní počet pixelů: 45,7 milionu

Velikost snímku (v pixelech):

  • Oblast snímku formátu FX (36 × 24): (L) 8 256 × 5 504 (45,4 milionu), (M) 6 192 × 4 128 (25,6 milionu), (S) 4 128 × 2 752 (11 , 4 milionu).
  • Oblast snímku formátu DX (24 × 16): (L) 5 408 × 3 600 (19,5 milionu, (M) 4 048 × 2 696 (10,9 milionu), (S) 2 704 × 1 800 (4, 9 milionu).
  • Oblast snímky formátu 5: 4 (30 × 24): (L) 6 880 × 5 504 (37,9 milionu), (M) 5 152 × 4 120 (21,2 milionu), (S) 3 440 × 2 752 (9,5 milionu).
  • Oblast snímku formátu 1: 1 (24 × 24): (L) 5 504 × 5 504 (30,3 milionu), (M) 4 128 × 4 128 (17,0 milionu), (S) 2 752 × 2 752 (7,6 milionu).
  • Oblast snímky formátu 16: 9 (36 × 20): (L) 8 256 × 4 640 (38,3 milionu), (M) 6 192 × 3 480 (21,5 milionu), (S) 4 128 × 2 320 (9,6 milionu).
  • Fotografie pořízené během záznamu videosekvence s velikostí obrazu 3 840 × 2 160: 3 840 × 2 160.
  • fotografie pořízené během záznamu videosekvence při jiných velikostech obrazu: 1 920 × 1 080.

Úložiště - formát souborů:

NEF (RAW): 12 nebo 14bitový (bezztrátově komprimovaný, komprimovaný nebo nekomprimovaný), k dispozici ve velké, střední a malé velikosti (střední a malé snímky se zaznamenávají s barevnou (bitovou) hloubkou 12 bitů pomocí bezztrátové komprese).

TIFF (RGB).

  • JPEG: kompatibilní s formátem JPEG-Baseline s jemnou (přibližně 1: 4), normální (přibližně 1: 8) nebo základní (přibližně 1: 16) kompresí, k dispozici je komprese s optimální kvalitou.
  • NEF (RAW) + JPEG: jedna fotografie se zaznamená ve formátu NEF (RAW) i JPEG.

Systém Picture Control:

Automatické, Standardní, Neutrální, Živé, Monochromatické, Portrét, Krajina, Plochý.

Kreativní nastavení Picture Control (snivé, ráno, POP, neděle, temné, dramatické, ticho, vybledlé, melancholické, čisté, Denim, dětský fotoaparát, sépie, modrá, červená, růžová, uhlí, grafit, binární, uhlík); vybrané nastavení Picture Control lze upravit, paměť pro vlastní nastavení Picture Control.

Slot na kartu: 1 karta XQD

Systém souborů:

DCF 2.0, Exif 2.31, PictBridge

Hledáček: 1,27-centimetrový / 0,5-palcový displej OLED s přibližně 3 690 000 body (Quad VGA), vyvážením barev a automatickou a 11-úrovňovou manuální regulací jasu

Pokrytí obrazového pole:

Přibližně 100% ve vodorovném a 100% ve svislém směru

Zvětšení:

Přibližně 0,8-násobné (objektiv s ohniskovou vzdáleností 50 mm zaostřený na nekonečno, -1,0 m-1)

  • Předsunutí výstupní pupily okuláru: 21 mm (-1,0 m-1, od středu čočky okuláru hledáčku)
  • Dioptrická korekce: -4 až +2 m-1

Snímač pohledu do hledáčku:

Automaticky přepíná mezi zobrazením na monitoru av hledáčku.

Kompatibilní objektivy:

Objektivy NIKKOR s bajonetem řady Z. Objektivy NIKKOR s bajonetem Nikon F a bajonetovým adaptérem, mohou platit omezení.

Typ uzávěrky:

Elektronicky řízená štěrbinová závěrka s vertikálním chodem mechanická, s použitím elektronické první lamely, elektronická uzávěrka.

Čas uzávěrky: 1/8 000 až 30 sekund s krokem 1/3 nebo 1/2 EV, režim bulb, čas, X200

Rychlost synchronizace blesku:

X = 1/200 s, synchronizace s časem závěrky 1/200 s nebo delším, podporovaná je automatická vysokorychlostní synchronizace blesku FP

Režim snímání:

Jednotlivé snímky, pomalé sériové snímání, rychlé sériové snímání, rychlé sériové snímání (rozšířené), samospoušť

Frekvence snímání:

  • Až 9 snímků za sekundu. Pomalé sériové snímání: 1 až 5 snímků za sekundu. Rychlé sériové snímání: 5,5 snímku za sekundu (14bitové snímky ve formátu NEF / RAW: 5 snímků za sekundu). Rychlé sériové snímání (rozšířené): 9 snímků za sekundu (14-bitové snímky ve formátu NEF / RAW: 8 snímků za sekundu). (Měřeno v testovacích podmínkách specifikovaných společností Nikon)
  • Samospoušť: 2 s, 5 s, 10 s, 20 s; 1 až 9 expozic v intervalech 0,5, 1, 2 nebo 3 sekundy

Měření expozice:

Měření expozice TTL

Metoda měření:

Maticové měření expozice.

  • Měření expozice se zdůrazněným středem: kruhové ploše o průměru 12 mm ve středu obrazového pole se přikládá důležitost 75%, měření může být místo toho založeny na průměru z celého obrazového pole.
  • Bodové měření: měří kruhovou plochu o průměru 4 mm (přibližně 1,5% obrazového pole) kolem vybraného zaostřovacího bodu.

Měření orientované na nejvyšší jasy

Rozsah měření (ISO 100, f / 1,4, 20 ° C): -3 až +17 EV (ISO 100, objektiv se světelností f / 2,0, 20 ° C)

Spojení expozimetru:

Procesor

Režim:

Automatika, flexibilní programová automatika (P), priorita času (S); priorita clony (A), manuální režim (M), uživatelská nastavení (U1, U2, U3)

Korekce expozice: -5 až +5 EV s krokem 1/3 nebo 1/2 EV v režimech P, S, A a M

Expoziční paměť:

Zapamatuje se zjištěná hodnota jasu

Citlivost ISO:

ISO 64 až 25 600 s krokem 1/3 nebo 1/2 EV.

Lze ji nastavit i přibližně na hodnotu 0,3, 0,5, 0,7 nebo 1 EV (ekvivalent hodnoty ISO 32) pod hodnotou ISO 64 nebo přibližně na hodnotu 0,3, 0,5, 0,7, 1 nebo 2 EV (ekvivalent hodnoty ISO 102 400) nad hodnotou ISO 25 600, k dispozici je automatické nastavení citlivosti ISO

Active D-Lighting:

Na výběr z možností automatická, velmi vysoká, vysoká, normální, nízká nebo vypnutá

Vícenásobná expozice:

Přidání, průměr, zesvětlení, ztmavení

Další možnosti:

HDR (Vysoký dynamický rozsah), redukce blikání v režimu fotografování

Automatické zaostřování: 493 bodů (fázová detekce v režimu automatického zaostřování na jednotlivé zaostřovací body), 90% pokrytí ve vodorovném i svislém směru.

Hybridní automatické zaostřování s fázovou detekcí / s detekcí kontrastu s pomocným světlem AF.

Detekční rozsah: -1 až +19 EV (-4 až +19 EV s automatickým zaostřováním při slabém světle)

Zaostřovací režimy:

Automatické zaostřování (AF):

Jednorázové zaostření (AF-S), kontinuální automatické zaostřování (AF-C), nepřetržité automatické zaostřování (AF-F, k dispozici pouze v režimu videosekvencí), prediktivní zaostřování.

Manuální zaostřování (M):

Lze použít elektronický dálkoměr

Zaostřovací body: 493 (automatické zaostřování na jednotlivé zaostřovací body)

Režim činnosti AF:

Automatické zaostřování na malé objekty, automatické zaostřování na jednotlivé zaostřovací body a dynamická volba zaostřovacích polí (automatické zaostřování na malé objekty a dynamická volba zaostřovacích polí jsou k dispozici pouze v režimu fotografování), širokoplošný automatické zaostřování (S), širokoplošný automatické zaostřování (L) , automatické zaostření s automatickým výběrem pole

Paměť zaostření:

Aretaci zaostření lze aktivovat stisknutím tlačítka spouště do poloviny (Jednorázové zaostření) nebo stisknutím středu pomocného voliče.

Stabilizace obrazu - fotoaparát: 5-osový pohyb obrazového snímače

Stabilizace obrazu - objektiv:

Optická (k dispozici u objektivů s funkcí stabilizace obrazu)

Řízení záblesku:

TTL: řízení záblesku i-TTL; při maticovém měření expozice, měření expozice se zdůrazněným středem a měření expozice na nejvyšší jasy se používá vyvažovaný doplňkový záblesk i-TTL; při bodovém měření expozice se používá standardní doplňkový záblesk i-TTL

Zábleskový režim:

Synchronizace blesku s první lamelou závěrky, synchronizace blesku s dlouhými časy závěrky, synchronizace blesku na druhou lamelu závěrky, předblesk proti červeným očím, předblesk proti červeným očím se synchronizací blesku s dlouhými časy závěrky, synchronizace blesku na druhou lamelu závěrky s dlouhými časy závěrky, vypnuto

Korekce zábleskové expozice: -3 až +1 EV s krokem 1/3 nebo 1/2 EV v režimech P, S, A a M

Indikátor připravenosti blesku:

Svítí při plném nabití volitelného blesku a bliká jako varování při podexpozícii po odpálení blesku při plném výkonu

Sáňky na příslušenství:

Sáňky na příslušenství ISO 518 s kontakty na synchronizaci a přenos dat a bezpečnostním zámkem

Systém kreativního osvětlení Nikon (CLS):

Řízení záblesku i-TTL, rádiové pokročilé bezdrátové ovládání záblesku, optické pokročilé bezdrátové ovládání záblesku, modelovací záblesk, blokování zábleskové expozice, přenos hodnoty barevné teploty blesku, automatická vysokorychlostní synchronizace blesku FP, sjednocené řízení záblesku

Vyvážení bílé:

Automatické (3 typy), automatika pro přirozené světlo, přímé sluneční světlo, zataženo, stín, žárovka, zářivka (7 typů), blesk, výběr barevné teploty (2 500 K až 10 000 K), vlastní manuální nastavení naměřené hodnoty (lze uložit až 6 hodnot) - všechny, kromě výběru barevné teploty, s možností jemného doladění

Typy bracketingu:

Expozice, blesk, vyvážení bílé barvy, ADL

Videosekvence - měření:

Měření expozice TTL pomocí hlavního obrazového snímače

Videosekvence - metoda měření:

Maticové měření expozice, měření expozice se zdůrazněným středem nebo měření expozice orientované na nejvyšší jasy

Videosekvence - velikost obrazu (pixely) a frekvence snímání: 3 840 × 2 160 (4K UHD); 30p (postupné řádkování), 25p, 24p. 1 920 × 1 080; 120P, 100P, 60p, 50p, 30p, 25p, 24p. 1 920 × 1 080 (zpomalený záznam); 30p × 4, 25p × 4, 24p × 5.

Skutečné frekvence snímání v režimech 120P, 100P, 60p, 50p, 30p, 25p a 24p jsou 119,88, 100, 59,94, 50, 29,97, 25 a 23,976 snímku za sekundu; výběr kvality je k dispozici pro všechny velikosti obrazu kromě velikostí 3 840 × 2 160, 1 920 × 1 080 120P / 100P a 1 920 × 1 080 (zpomalený záznam, když je pevně nastavena vysoká kvalita).

Videosekvence - formát souborů:

MOV, MP4

Videosekvence - komprese videa:

Pokročilé kódování videa H.264 / MPEG-4

Videosekvence - formát záznamu zvuku:

Lineární PCM, AAC

Videosekvence - zařízení pro záznam zvuku:

Vestavěný stereofonní mikrofon nebo externí mikrofon s možnostmi tlumení a nastavitelnou citlivostí

Videosekvence - citlivost ISO:

  • Automatické: automatické nastavení citlivosti ISO (ISO 64 až 25 600).
  • P, S, A: automatické nastavení citlivosti ISO (ISO 64 až Hi 2) s volitelným horním limitem.
  • M: automatické nastavení citlivosti ISO (ISO 64 až Hi 2) s volitelným horním limitem. Manuální výběr (ISO 64 až 25 600 s krokem 1/3 nebo 1/2 EV) s rozšířením o přibližně 0,3, 0,5, 0,7, 1 nebo 2 EV (ekvivalent ISO 102 400) nad hodnotou ISO 25 600 .

Videosekvence - funkce Active D-Lighting:

Na výběr z možností: stejná jako v nastavení fotografie, velmi vysoká, vysoká, normální, nízká nebo vypnutá

Videosekvence - další možnosti:

Časosběrné videosekvence, elektronická stabilizace obrazu, časové kódy, filmový výstup s N-Log

Monitor: 8-centimetrová (3,2-palcová) úhlopříčka. Výklopné dotykový monitor TFT LCD s pozorovacím úhlem 170 °, pokrytím obrazového pole přibližně 100%, vyvážením barev a 11-úrovňovou manuální regulací jasu. Přibližně 2 100 000 bodů.

Přehrávání:

Přehrávání snímků na celé obrazovce a zobrazení miniatur (4, 9 nebo 72 snímků) se zvětšením snímky, zvětšením výřezu snímku, přehrávání videosekvencí, prezentace fotografií nebo videosekvencí, zobrazení histogramu, přeexponované oblasti, informace o fotografii, zobrazení údajů o poloze, hodnocení snímků a automatické otáčení snímků.

USB:

Konektor typu C (SuperSpeed ??USB). Doporučuje se připojení k vestavěnému portu USB.

Výstup HDMI:

Konektor HDMI typu C

Zvukový vstup:

Stereofonní minikonektor (průměr 3,5 mm, podpora napájení pomocí konektoru)

Zvukový výstup:

Stereofonní minikonektor (průměr 3,5 mm)

Konektor pro příslušenství:

Lze použít s kabelovou spouští MC-DC2 a dalším volitelným příslušenstvím

Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) - normy:

IEEE 802.11b / g / n / a / ac

Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) - provozní frekvence: 2 412 až 2 462 MHz (kanál 11) a 5 180 až 5 320 MHz

Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) - maximální výstupní výkon:

Pásmo 2,4 GHz: 7,0 dBm. Pásmo 5 GHz: 12,1 dBm

Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) - zabezpečení:

Ověřování: otevřený systém, WPA2-PSK

Wi-Fi (bezdrátová síť LAN) - dosah (při přímé viditelnosti):

Přibližně 10 m bez rušení, dosah se může lišit v závislosti na síle signálu a přítomnosti nebo nepřítomnosti překážek

Normy bluetooth:

  • Komunikační protokoly: verze 4.2 specifikace Bluetooth,
  • Provozní frekvence: Bluetooth: 2 402 až 2 480 MHz, Bluetooth Low Energy: 2 402 až 2 480 MHz

Podporované jazyky:

Angličtina, arabština, bengálština, bulharština, čeština, čínština (zjednodušená a tradiční), dánština, finština, francouzština, řečtina, hindština, holandština, indonéština, japonština, korejština, maďarština, maráthština, němčina, norština, perština, polština, portugalština (portugalská a brazilská), rumunština, ruština, srbština, španělština, švédština, italština, tamilština, telugština, thajština, turečtina, ukrajinština, vietnamština

Baterie:

Jedna dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15b. Lze použít i baterii EN-EL15 / EN-EL15, ale na jedno nabití lze zhotovit méně snímků a nabíjecím síťovým zdrojem se dají nabíjet pouze baterie EN-EL15b.

Síťový zdroj:

Síťový zdroj EH-5c / EH-5b (vyžaduje napájecí konektor EP-5B, který je k dispozici samostatně)

Stativový závit: 6,35-milimetrový (1/4-palcový) (ISO 1 222)

Rozměry (š × v × h):

Přibližně 134 × 100,5 × 67,5 mm

Hmotnost:

Přibližně 675 gs baterií a paměťovou kartou, ale bez krytky těla, přibližně 585 g (pouze tělo fotoaparátu)

Provozní podmínky - teplota: 0 ° C až 40 ° C

Provozní podmínky - vlhkost:

Nejvýše 85% (bez kondenzace)

Dodávané příslušenství:

Krytka těla BF-N1

Pryžová očnice DK-29 (dodává se nasazena na fotoaparátu)

Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL15b s krytem kontaktů

Nabíječka MH-25a (dodává se se zástrčkovým adaptérem nebo napájecím kabelem, jehož typ a tvar závisí od země nebo oblasti prodeje)

Popruh AN-DC19

Nabíjecí síťový zdroj EH-7P (v zemích nebo oblastech, kde je zapotřebí, se dodává s připojeným zástrčkovým adaptérem; tvar závisí na zemi prodeje)

Spona kabelu HDMI/USB

USB kabel UC-E24

Parametry produktu

Souhrn

Zařazení

Kompakt s výměnným objektivem

Výrobce

Nikonopravit

Typ fotoaparátu ? kompakty s výměnným objektivemopravit

Rozlišení ? 45.7 Mpixopravit

Napájení ?

Akumulátoropravit

Typ snímače

CMOSopravit

Formát snímače

Full Frame / FXopravit

Video

Videosekvence ? anoopravit

Formát videa ?

MOV, MP4opravit

HD Video ? anoopravit

LCD obrazovka

Typ hledáčku ?

Elektronickýopravit

Velikost displeje ? 3.2 palceopravit

Výklopný anoopravit

Objektiv

Citlivost (ISO) ?

Auto, ISO 64 až 25 600 v krocích po 1/3 nebo 1/2 EV (možnost rozšířeníopravit

Optický stabilizátor obrazu ? anoopravit

Expozice a zaostření

Vyvážení bílé ?

Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinechopravit

Vstupy a výstupy

Dálkové ovládání ? anoopravit

Externí blesk ? anoopravit

WiFi anoopravit

Další funkce a vlastnosti

České menu anoopravit

Zvukové poznámky ? anoopravit

Režim 3D fotografie neopravit

Rozměry a materiál

Materiál těla ?

Slitinaopravit

Hmotnost 1400 g

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

7zákazníků doporučuje produkt
1zákazník nedoporučuje produkt
82 %
průměr z 10 hodnocení
5
8 ×
4
0 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
2 ×
  • , zakoupeno v Afoto

    Doporučuje produkt

    100 %

    Kvalita.

  • , zakoupeno v Afoto

    Doporučuje produkt

    100 %
    • 47 Mpix v plném formátu
    • skvělý focus peaking
    • dynamický rozsah a barevná hloubka snímacího čipu
    • kvalitní 28 - 70 mm/f4 a FTZ adaptér v setu
    • rozumná váha a rozměry
    • výprodejová cena (!)
    • problémy s fungováním starších objektivů třetích stran
    • malý buffer pro sekvenční ostření
    • kratší výdrž baterie

    Na Z7 jsem přecházel z D7500 a byl to opravdu velký skok - bezzrcadlo, plný formát, větší rozlišení, stabilizovaný čip, ... Vůbec nechci tvrdit, že D7500 je špatný foťák, dokonce se mi při prvních foceních zdálo, že ten skok není až tak velký. Ale bylo to proto, že jsem nový foťák zpočátku používal stejným způsobem, jako ten starý. Ony k tomu svádí i důvěrně známé ovládací prvky, nikonista může vzít Z7 poprvé do ruky a okamžitě fotit, protože to ovládání zná. Ale určitě má cenu projít zkušenosti fotografů, kteří už nějakou dobu Z7, Z7 II případně Z6 používají.
    1. Je třeba úplně změnit způsob ostření. Spousta nových uživatelů Z7 si stěžuje, jak foťák mizerně ostří. Zapomeňte na statické ostření na středový bod, naučte se ostřit na palec a otevře se vám úplně nový svět. Můžete mít trvale zapnutý některý z plošných režimů kontinuálního ostření a být okamžitě připraveni fotit naprosto cokoliv. Možnost překomponování zůstává, stačí pustit palec. Druhá možnost je ostřit manuálně se skvělým focus peakingem. Staré grify z analogového focení s manuálem se znovu hodí a získávají úplně nový rozměr.
    2. Dál je potřeba dát bacha na to, že vysoké rozlišení trestá každou nestabilitu nebo chybu držení fotoaparátu. V něčem vás podrží stabilizace snímače, ale v tom je práve problém. Stabilizátor často zredukuje neostrosti na takovou míru, že je budete považovat za normální projev fotoaparátu. Jen si budete myslet, že ta Z7 není až tak dobrá, jak se tvrdí. Až teprve když foťák perfektně zafixujete na stativu nebo zkusíte rychlejší časy, pochopíte, jak kvalitní snímky s ní lze dělat. Rada je jednoduchá, používejte častěji stativ a z ruky dvakrát rychlejší časy, než jste byli doteď zvyklí.
    3. Dynamický rozsah a barevná hloubka čipu jsou úžasné. Lze se opřít i o detailní rozlišení, které nekazí low pass filtr. Krajináři a portréťáci jsou v sedmém nebi.
    4. Výdrž baterie je horší, ale tragédie to není. Druhá baterie je nutností při delším focení v zimě. Baterie EN-EL15 z D7500 je v Z7 použitelná, jen nejde nabíjet přímo v těle, musí do nabíječky.
    5. Přestože jsem přešel z APSC na plný formát, s velikostí a váhou jsem si o fous (ze 720 na 675 g) polepšil. Další zlepšení v tomto směru přichází s novými Z objektivy, které díky zvětšení úhlu náhledu na čip mohou být kompaktnější, a tedy buď lehčí nebo kvalitnější nebo obojí. Už zoom nikon z 24-70 f2,8 (z 1070 na 805g) to jasně naznačuje. Pro cestovatele, kteří trvají na nekompormisní kvalitě krajinářských fotek, jsou to skvělé zprávy.
    6. Starší F objektivy fungují přes FTZ adaptér (v setu už je ve verzi 2, 125 g navíc), třeba Artové Sigmy 14 a 50 mm naprosto bez problémů, , Nikkor 300mm f/4E PF ED VR úplně bez ztráty kytičky. Ale pozor, u Tamronů jsem narazil, SP90 a 70-210/f4 nefungovaly ani v plně manuálním režimu, foťák po jejich nasazení zobrazoval chybovou hlášku. Nepomůže ani koupit konzoli, SP90 umí na Z mount upgradovat pouze v zastoupení Tamronu v Pentě v Praze.

    A pro koho je Z7 určena? Začneme tím, pro koho není - pro profesionály, zejména pro focení rychlých sportů v obtížných světelných podmínkách, těm patří do rukou Z8 nebo Z9.
    A co pro začátečníky? Spíš nee... - pokud si nejste jisti, že je fotografie vaším celoživotním koněm, je lepší začít něčím jednodušším, menším a levnějším třeba Z50 nebo ZFc. Nebo můžete začít s jinou značkou, Sony, Canon nebo Fuji mají také skvělé stroje. Výběr nepodceňte, jakmile pořídíte objektivy k nějakému bajonetu, upíšete se značce vlastní krví.
    Tak pro koho je tedy Z7 (a také Z7 II) určena? Je to úžasný univerzální stroj pro pokročilé nadšené amatéry, kteří chtějí pracovat s velkými výřezy nebo vidět svoje fotky vytištěné ve formátu A2 a větším a nechtějí se kvůli tomu tahat s velkou, těžkou a drahou "krávou" typu Z9 nebo Z8. Obrazový čip a optiku používá Z7 stejnou.

    Vyjádřím se také k výhodné nabídce, ve které jsem stroj pořídil. Na marketingovou lež typu "poslední kus za tuto cenu" se můžete vykašlat, AFoto ji tam mělo už předtím, než jsem Z7 od nich koupil a bude ji tam mít i potom, co si ji koupí někdo další. Ale opravdu jde o výprodej za neskutečně výhodnou cenu. Celý set Z7+FTZ adaptér+24-70/f4 S byl za 63k, což znamená slevu 30k proti stejnému setu se Z7 II.
    Nicméně ta nabídka má i své nevýhody. Dostanete stroj ze starší šarže s firmware verze 1.01, který spoustu věcí neumí (ostření na oko, CFExpress kartu, ...), a tedy budete potřebovat upgradovat. Znamená to buď cestu do města nebo zbytečný nákup XQD čtečky navíc. Upgrade provedete pouze přes XQD kartu, která je v setu přiložena (64 GB). Po nákupu větší CF Express (typ B), která je rychlejší a na jednotku objemu vlastně i levnější a bez problémů se zpomalováním ostření, původní XQD už nepoužijete.

    Jak tedy zhodnotit Z7 na závěr? Získal jsem nekompromisní foťák, který dokonale uspokojuje moje potřeby amatéra odhodlaného zkoušet nové postupy a focení v mezních podmínkách v profesionální kvalitě. Navíc potenciál systému Z s nejširším zorným polem čipu ze všech konkurenčních systémů je obrovský, máme se zejména v oblasti objektivů na co těšit.
    Co zamrzí jsou naprosto zbytečná omezení nastavená výrobcem. Jak jsem zmínil nefunguje s Tamron 70-210 a SP90, ani na manuál! Nikon jde (narozdíl od Sony) proti svým uživatelům a utajuje specifikaci rozhraní, aby se lépe prodávaly jeho objektivy. Z toho plynou nejen uvedené problémy, ale i fakt že konkurenční výrobci mohou uvádět na trh svoje objektivy ve variantách pro Z bajonet až se zpožděním. Takto je na trhu už skoro rok skvělá nová verze Tamronu 70-180/f2,8 pro bezzrcadlovky Sony za poloviční cenu než Nikkor Z 70-200/f2,8 a pro bajonet Z stále není. To je asi nejvážnější důvod, proč zvažovat nákup systému od konkurence.

  • , zakoupeno v Megapixel.cz

    Doporučuje produkt

    100 %
    • Rozlišení
    • Kvalita
    • Ovládání

    Fotil jsem už na hodně fotoaparátů a v posledních několika letech už používám pouze Nikon. Se Z7 fotografuji již pěkných pár let, takže jsem s ním zvyklý pracovat. Fotí řekl bych až sterilně ostře a občas člověk musí uměle "kazit" kvalitu fotografie přidáním ISO, nebo postprodukcí. Kdo má rád opravdu krásné, čisté a ostré fotografie ve velkém rozlišení, je to volba pro něj. Zároveň fotoaparát používám i pro sportovní fotografii s přepnutím do DX režimu a jsem naprosto spokojený. S Nikon objektivy ostří opravdu rychle a nemám nic, co by mi nějak vadilo a byla to chyba fotoaparátu.

  • , zakoupeno v FotoŠkoda

    Nedoporučuje produkt

    20 %
    • špičkové obrazové podání
    • špičkový digitální hledáček
    • rychlé pořízení BKT v režimu H*
    • extrémně dlouhý start, a to i v pohotovostním režimu (cca 1 sekunda) a pokaždé "zamlátí" s clonou.
    • nejdůležitější parametr expozimetr ne zobrazuje jen pokud je korekce exp. +/- mimo nulu
    • vodováha je odfláknutá
    • informace v hledáčku jsou chaotické
    • baterie nic nevydrží
    • při tichém fotografování neodpálí blesk
    • malý multifunkční volič (joystick), v rukavicích těžko použitelný
    • chybí mi jakákoliv informace při zahájení expozice při opožděném startu
    • pákový joystick umí stejnou funkci jako multifunkční , avšak né OK. Multifunkční se nedá použít v rukavicích.
    • absence expozimetru na horním displeji

    Profesionální fotoaparát hodnotím profesionálně. Obrazové podaní je špičkové. Avšak po firmwarové stránce bude asi nějakou dobu trvat, než výrobce doladí "mouchy". Ve fotoaparátu je budoucnost a je i super, ale prozatím hodnotím systém aparátu jako odfláknutý.
    Aparát má displeje a ty mohou zobrazovat cokoli. V hledáčku je chaos. Expozimetr není stále viditelný. Nevím, proč pokaždé při namáčknutí spouště (a to i v pohotovostním režimu) zamlátí s clonou a trvá to celou jednu sekundu.
    Nikon mě zklamal.
    Budu velice vděčný, když mi budou tyto otázky zodpovězeny, ještě lépe odstraněny.

  • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

    100 %
    • kvalita fotografií
    • hmotnost
    • zpětná komplatibilita objektivů přes FTZ adaptér
    • skvělý elektronický hledáček
    • hodně možností nastavení
    • podobné ovládání, jako zrcadlovky od Nikonu
    • výdrž baterie při plném používání
    • k aktualizaci firmware je potřeba čtečka karty (přes Windows, u ostatních operačních systémů nevím)

    Cena je sice vyšší, ale dle mého názoru stojí za to hlavně pro cestovatele, kteří ocení nižší hmotnost

  • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

    Doporučuje produkt

    90 %

    Různé recenze si dotyčný najde na internetu. Co se týká mě tak vlastním Z6 a potřeboval jsem větší rozlišení snímače pro focení makra, proto přechod na Z7. Výhoda je, že si v počítači uděláte výřez a fotografie má stále dobrou kvalitu, tohle u Z6 moc praktikovat nešlo. Ale Z6 má zase menší projevy šumu (je to dáno rozlišením) a v sekvenčním snímání se tak nezasekává jako u Z7. Jde to hodně poznat, když fotíte v režimu "kulomet" do RAW s 14 bit bez komprese. Pamět se zahltí už při 3 až 5 snímcích - pak si člověk myslí jestli se to náhodou nepokazilo :-). Tyto problémy u Z6 jsem neměl. Hold větší data jsou větší data a nepomáhá ani XQD karta. Jenže na tuto drobnost jsem došel zkušeností a nikde na internetu jsem jí nenašel. Jinak je to kvalitní tělo. Kresba fotografii v kombinaci s 50 mm 1/8 či 24 - 70 mm 2/8 zedka úžasná. Na makro používám Irix 150 mm 2/8, Laowa 25 mm či tele 70 - 200 mm 2/8 od Sigmy či 100 - 400 mm taky od Sigmy a vše bez problémů.
    Vyhledávání očí funguje u lidí dobře, pokud mají čepici a ta jde více směrem k očím pak je problém a systém ne vždy trefí co má. Co se týká zvířat tak nespokojenost. Byl jsem si to testovat v ZOO s 70 - 200 mm Sigmou - zkusil jsem orla - nenašlo, hrocha - nenašlo, hada - nenašlo. Takže jsem jel klasickou jednobodovou metodou.
    Taky se mě stalo, že při 4 hodinovém zapnutí (jen přecházel do režimu spánku a nevypínal jsem ho úplně) se mi stalo, že po stisku "i" se mi nezobrazila tabulka. Musel jsem přepnout volič do jiné pozice (U1, U2 atd.) a pak se vrátit na požadovaný a najednou už to fungovalo. Možná jen chvilkový nějaký vnitřní stav. Stalo se mi to za danou dobu jen dvakrát a pak už opět vše v pořádku.
    Jinak co se týká ještě toho šumu, tak šum na fotografiích je, ale není do očí byjící. Pokud fotografii nezvětšujete na 100 %, tak fotky i s vyšším isem vypadají pohledně (např. ISO 6400) - pro mne je hraniční ISO 3200 u Z6 jsem měl 6400. Je škoda, že tělo neumí imitovat ND filtr tak jak to umí těla od Olympusu. Hodně jsem zvažoval jestli jít do Z7 a nezvolit jinou značku např. ten Olympus, kde je výhoda crop faktoru. Ale když už mám tolik objektivů na Nikony...

  • , zakoupeno v Megapixel.cz

    Doporučuje produkt

    100 %
    • Jedna karta a menší výdrž baterie

    Po pár dnech jsem prodal zrcadlovku, protože mi bylo jasné že by už jen ležela v šuplíku.

  • , zakoupeno v FotoŠkoda

    Doporučuje produkt

    100 %
    • .

    Fotím ptáky se Z7 a novým objektivem 200 - 500 f/5,6 VR. Celá "souprava" mi rychle a velmi přesně ostří vzdor stížnostem, které jsem ve vašich anketách zahlédl. Léta (10?) jsem fotografoval s D80 a D800 a se Sigmou 150 - 500. Současné vybavení je podstatně dokonalejší a nejvíce jsem ocenil podstatně menší šum.

  • , zakoupeno v FotoŠkoda

    10 %

    Jak mám něco ohodnotit,když jsem nic neobdržel..?!

  • Jaká je bezzrcadlovka Nikon Z7 v praxi? V naší recenzi se dočtete, jaké má ostření, jak funguje při vysokém ISO či jaký ...

    Zobrazit celou recenzi na www.fotoaparat.cz

{"Oblíbené kategorie":[["Čistící ubrousky","https://cistici-ubrousky.heureka.cz/"],["Obaly na sešity","https://obaly-sesity.heureka.cz/"],["Zahradní grily, krby a udírny","https://zahradni-grily-krby-udirny.heureka.cz/"],["Hry na profese","https://hry-na-profese.heureka.cz/"],["Představce na kolo","https://predstavce.heureka.cz/"],["Sady válců","https://sady-pistu-a-valcu.heureka.cz/f:29247:41830105/"],["Denní diáře","https://diare.heureka.cz/f:22038:3048248/"],["Televize Samsung","https://televize.heureka.cz/f:12237:278835/"],["Plachty s oky","https://plachty.heureka.cz/f:24744:1/"],["Mini rotopedy","https://rotopedy.heureka.cz/f:29909:1/"]],"Vybrané značky":[["Digitální fotoaparáty Omna","https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/f:1738:58589709/"],["Digitální fotoaparáty Max sell","https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/f:1738:57981402/"],["Digitální fotoaparáty KIK","https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/f:1738:49012292/"],["Digitální fotoaparáty myFirst","https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/f:1738:42031494/"],["Digitální fotoaparáty Panasonic","https://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/f:1738:1986/"]],"Jak vybrat nejlépe":[["Jak vybrat pohlcovač vlhkosti?","https://pohlcovace-vlhkosti.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-pohlcovac-vlhkosti/"],["Jak vybrat boudu nebo pelíšek pro psa?","https://pelisky-boudy-psy.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-boudu-nebo-pelisek-pro-psa/"],["Jak vybrat vysílačku?","https://vysilacky.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-vysilacku/"]],"Vybrané produkty":[["Küchenprofi Hrnec na mléko 14 cm 1,5 l nerez","https://mlekovary.heureka.cz/kuchenprofi-hrnec-na-mleko-14-cm-1_5-l-nerez/"],["800/1970/100 EVOLUTION Ermetika pro posuvné dveře jednokřídlé SDK","https://stavebni-pouzdra.heureka.cz/800-1970-100-evolution-ermetika-pro-posuvne-dvere-jednokridle-sdk/"],["Demar Stormer Lux Print Kosmos","https://detske-holinky.heureka.cz/demar-stormer-lux-print-kosmos/"],["XtendLan PP19-16N","https://patch-panely.heureka.cz/xtendlan-pp19-16n/"],["CAMMINARE Forester Zelené -30°C","https://rybarska-obuv.heureka.cz/camminare-forester-zelene-30-c/"],["Auto Finesse Total Interior Cleaner 5 l","https://pece-o-interier-auta.heureka.cz/auto-finesse-total-interior-cleaner-5-l/"],["Cooler Master Riser Cable PCIe 3.0 x16 Ver. 2 - 200mm MCA-U000C-KPCI30-200","https://interni-kabely-pc.heureka.cz/cooler-master-riser-cable-pcie-3_0-x16-ver-2-200mm-mca-u000c-kpci30-200/"]],"Doporučujeme":[["Apple iPhone 15","https://mobilni-telefony.heureka.cz/f:26540:51662741/"],["Parfémy","https://parfemy.heureka.cz/"],["Bazény","https://bazeny.heureka.cz/"],["PlayStation 5","https://herni-konzole.heureka.cz/playstation-5/"],["Lego","https://lego.heureka.cz/"],["Zahrada","https://zahrada.heureka.cz/"],["Nábytek","https://nabytek.heureka.cz/"],["Oblečení a móda","https://moda.heureka.cz/"]]}