Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Specifikace Olympus E-M1 II

Popis produktu

Profesionální systémový fotoaparát OM-D E-M1 MARK II stanovuje nová měřítka rychlosti a mobility. Je nejrychlejším fotoaparátem ve své kategorii s bezkonkurenčním výkonem sekvenčního snímání a závratnou rychlostí nového systému automatického zaostřování. Nová generace techniky Olympus dala vzniknout MFT fotoaparátu budoucnosti - seznamte se s novým OM-D E-M1 Mark II. Tento vyspělý systém inovativních technologií a funkcí navždy změní možnosti fotografie. Mimo jiné si stále uchovává svou vysoce kvalitní hořčíkovou konstrukci s prachotěsnou, voděodolnou a mrazuvzdornou úpravou.

Olympus OM-D E-M1 Mark II získal ocenění EISA AWARD, coby „Nejlepší profesionální bezzrcadlovka“ pro rok 2017.

Profesionální systémový fotoaparát OM-D E-M1 MARK II stanovuje nová měřítka rychlosti a mobility. Je nejrychlejším fotoaparátem ve své kategorii s bezkonkurenčním výkonem sekvenčního snímání a závratnou rychlostí nového systému automatického zaostřování. Spolu s prvotřídními objektivy řady PRO, profesionálním příslušenstvím a speciální servisní péčí představuje komplexní systém, který uspokojí i ty nejnáročnější fotografy a profesionály.

Nabízí nový vysokorychlostní 20,3 Mpx Live MOS snímač bez Low-pass filtru pro excelentní výkon i za špatného světla a vykreslení všech detailů, propracovaný OM-D kompaktní design s gripem pro pohodlné držení, dále nový proceosor TruePic VIII s 3,5× vyšším výkonem oproti předchůdci, nebo nejvýkonnější 5osý stabilizátor obrazu na světě s korekcí až 5,5 EV, účinný se všemi objektivy. Např.s objektivem Olympus M.ZUIKO 12-100mm f/4 IS PRO je dokonce možné dosáhnout kombinovaného účinku až 6,5 EV.

Mezi další lákadla patří 4K videosekvence, funkce Focus Stacking a Focus Bracketing se kterou je možné pořídit až 999 snímků s různým zaostřením, nebo multiexpoziční režim High-Res Shot, který umožňuje poskládat více snímků dohromady za účelem zvýšení rozlišení (v RAWu až na rozlišení 80 Mpx, v JPEGu pak 50 či 25 Mpx). K dispozici je také časosběrné snímání, 3,5mm jack pro sluchátka i pro externí mikrofon a dva SD sloty (první slot podporuje karty UHS-II, druhý slot maximálně UHS-I).  

Vysoký výkon

Rychlost - v podobě E-M1 Mark II dostávají fotografové do rukou to nejlepší z pohledu rychlé reakce a výkonu. Až 60 snímků za vteřinu. Jako nikdy předtím.

Přesnost a funkčnost

Se svými 121 zaostřovacími body fázové detekce na obrazovém čipu nabízí E-M1 Mark II revoluční AF systém, který nastavuje novou laťku nejen ve výkonu a rychlosti, ale také v přesnosti. Byl vyvinut tak, aby dokázal ve zlomku vteřiny zachytit s dokonalou přesností vždy ten pravý okamžik. Díky celé řadě vyspělých funkcí budete mít fotografovaný objekt vždy plně pod kontrolou. Režim AF Target - ovládání volby bodu zaostření bylo navrženo co nejjednodušší - jen čtyři klíčové volby a jednočinné tlačítko - tak lze rychleji a snadněji dosáhnout precisních výsledků, jaké profesionálové očekávají.

Mobilita s spolehlivost

Vždy připraven na jakoukoli fotografickou misi na světě.

Tělo E-M1 Mark II váží pouhých 500 g. A v kombinaci s robustní konstrukcí odolnou proti stříkající vodě, prachu a teplotám až do –10°C, se tento kompaktní fotoaparát dostane i tam, kde digitální zrcadlovky nemají šanci. S novou Li-Ion baterií pořídíte více snímků při podstatně kratší době nabíjení, než tomu bylo u předešlého modelu. Procentuální zobrazení stavu baterie umožňuje dokonalý přehled o zbývající energii.

Jednorázový autofokus

S funkcí jednotlivého AF (S-AF) vyberte při sekvenčním snímání přesně okamžik zaostření. Při aretaci AF/AE můžete v elektronickém hledáčku sledovat rychle se pohybující objekt a E-M1 Mark II pořídí až 60 snímků za vteřinu. Všechny snímky jsou zachyceny v plném rozlišení RAW formátu.

Průběžný autofokus

Fotografujte nepřetržitě a bezstarostně s funkcí kontinuálního AF (C-AF). Funkce AF/AE tracking neustále sleduje vybraný objekt a když nastane ten správný moment, umožní pořídit až 18 snímků za vteřinu. Všechny snímky jsou zachyceny v plném rozlišení RAW formátu.  

Všech 121 zaostřovacích bodů křížového typu

Čím více, tím lépe, zejména pokud jde o spolehlivé informace sloužících ke sledování objektu. Proto AF systém fázové detekce na čipu E-M1 Mark II používá úžasných 121 křížových zaostřovacích bodů.

Křížový snímač (detekuje vertikální/horizontální linie) 20,4 Mpx Live MOS snímač a režim 50M Hig Res

Nový, energeticky úsporný a rychlý snímač se může pochlubit pixelovou optikou přinášející bohatou gradaci, zdokonalenou obrazovou kvalitu a vysokou citlivost. Vše doplňuje antireflexní povrchová úprava AR Coating, redukující odrazy a odlesky přímo na čipu. Pro ještě vyšší rozlišení je zde režim 50M High Res Shot: spojením osmi snímků vznikne jeden snímek o vysokém rozlišení odpovídajícím 50 megapixelům.

Obrazový procesor TruePic VIII

E-M1 Mark II je také vybaven novým obrazovým procesorem se zdvojenou čtyřjádrovou architekturou a specializovanými obvody pro zpracování AF. To spolu s 20M Live MOS snímačem představuje hnací sílu, umožňující ohromující rychlost autofokusu a obrazovou kvalitu.     5osá stabilizace obrazu

Mechanismus stabilizace obrazu, speciálně přepracovaný pro potřeby E-M1 Mark II, umožňuje eliminací otřesů prodloužit expozici až o 6,5 kroku* bez rizika rozmazání snímku. Tento revoluční IS systém je nyní dokonale přizpůsoben video schopnostem E-M1 Mark II a dělá z fotoaparátu ideální nástroj pro fotografování a filmování z ruky za jakýchkoli světelných podmínek. *Ve spojení s novým M.ZUIKO Digital ED 12-100mm 1:4.0 IS PRO.

OM-D a nahrávání videa ve 4K rozlišení

E-M1 Mark II, kompatibilní s formátem 4K (3840 x 2160) a C4K (4096 x 2160), je ideální také pro autentickou produkci videa. S možností volby snímkové frekvence 30P nebo 24P a s maximální bitrate 237Mbps jste schopni nahrávat ve standardu digitálního kina 4K.

Režim tiché závěrky

Zvuk závěrky a všechny ostatní elektronické zvuky lze nyní vypnout a fotografovat naprosto neslyšně. Můžete tak fotografovat divokou přírodu, například plaché ptáky, aniž byste způsobili jakýkoli hluk.

Focus Bracketing a Focus Stacking

Tato funkce je obzvláště užitečná v makro fotografii, kde umožní pořídit vícero fotografií objektu s různým zaostřením a poté jejich složením vytvořit jeden snímek s úchvatnou ostrostí v celé ploše obrazu.

Režimy Live Composite a Live Bulb

Fotografujte nádherné noční scenérie a šeré kompozice pomocí režimů Live Composite a Live Bulb. Na displeji můžete v reálném čase vidět, jak obraz postupně vzniká - což vám dává plnou kontrolu nad nastavením expozice.  

Olympus Capture

Aplikace OLYMPUS Capture byla vyvinuta s cílem umožnit profesionálům bezproblémové fotografování přímo do počítače. Fotografie z E-M1 Mark II se snadno přenesou do počítače prostřednictvím zcela nového portu USB 3.0 Typu C.

Klíčové vlastnosti:  

Masivní celokovové profesionální tělo z hořčíkové slitiny

Voděvzdorná, prachotěsná a mrazuvzdorná (do -10°C) konstrukce

Extrémně rychlé a přesné zaostřování s oběma typy objektivů - kompaktními objektivy M.Zuiko Digital pro fotoaparáty OM-D a PEN, i zrcadlovkovými objektivy Zuiko Digital

Nový vysokorychlostní 20,3 Mpx Live MOS snímač bez Low-pass filtru pro excelentní výkon i za špatného světla a vykreslení všech detailů

Nejnovější obrazový procesor TruePic VIII s 2x 4 jádry pro vyšší rychlost a automatické korekce optických aberací jednotlivých objektivů

Dvojnásobně navýšený buffer pro zpracování RAW snímků ve vysoké rychlosti

Nejvýkonnější 5osý stabilizátor obrazu na světě s korekcí až 5,5 EV, účinný se všemi objektivy

Nový výkonný vestavěný OLED elektronický hledáček s rozlišením 2,36 Mpx., super rychlou odezvou 5ms nerozpoznatelnou lidským okem, dioptrickou korekcí a obrazovým polem srovnatelným s hledáčky ve Full Frame zrcadlovkách

Výklopný, otáčivý a dotykový 7,6 cm/ 3.0” LCD displej s rozlišením 1,04 Mpx a širokým pozorovacím úhlem

Super rychlé sekvenční snímání s mechanickou závěrkou až 18 sn./s (až 77 snímků v RAW formátu v sekvenci, v JPEG neomezeně)

Nejrychlejší sekvenční snímání na světě - s elektronickou závěrkou až 60 sn./s (až 48 snímků v RAW formátu v sekvenci, v JPEG neomezeně)

Nejvýkonnější ultrazvukový antiprachový filtr na trhu – záruka vždy dokonale čistých snímků

Automatické i plně manuální nastavení expozice P/A/S/M

Prvotřídní 4K (30 sn./s) a Full HD (60 sn./s) video se stereo zvukem ve formátu MOV a AVI (MPEG4AVC/H.264 a Motion JPEG)

AF iluminátor pro fotografování za špatných světelných podmínek

Výrazně vylepšené kontinuální a 3D Tracking zaostřování pro spolehlivé kontinuální sledování zaostřeného objektu

Citlivost ISO LOW-200-25 600

Živý náhled v režimu foto i 4K video

Ruční nastavení jasů a stínů pomocí křivky

Color Creator - funkce pro ruční nastavení sytosti barev a barevnosti

Technologie korekce stínů – automaticky vyrovná tmavé stíny vůči jasnému pozadí

Technologie rozpoznání obličejů – dokonale zaostřené obličeje a přesná expozice okolí 24 scénických režimů 14 unikátních uměleckých filtrů pro foto i 4K video (Pop art, Jemná kresba, Bledé a světlé barvy, Jemné světlo, Zrnitý film, Camera obscura, Diorama, Cross proces, Jemná sépiová, Dramatický tón, Komiks, Akvarel, Retro, Částečná barva)

Photo Story – umělecký režim s předdefinovanými foto šablonami

Další efekty, které lze kombinovat s vybranými uměleckými filtry 2 samostatné ovladače pro individuální nastavení clony a času v manuálním režimu

Páčka přepnutí funkce dvou hlavních kruhových ovladačů (2 ovladače = 4 rychle dostupné funkce) 8 nastavitelných tlačítek na těle fotoaparátu

HDR režim s živým náhledem výsledku – fotoaparát pořídí 4 snímky s různou expozicí a složí je do jednoho

Režim vícenásobné expozice pro vytváření jedinečných uměleckých fotografií 5 volitelných obrazových formátů: 4:3, 16:9, 3:2, 1:1, 3:4

Digitální vodováha pro správné zarovnání komponovaných subjektů

Bezdrátové ovládání externích blesků

WiFi - Dálkové ovládání fotoaparátu s živým náhledem přes aplikaci OI.Share na chytrém telefonu nebo tabletu. Dálkově lze exponovat, ale také nastavit např. clonu, čas apod.

Možnost nasazení volitelného bateriového gripu HLD-9

Vylepšený přídavný bateriový grip HLD-9 s křížovým voličem pro snadnější ovládání při focení na výšku

Osvědčený design s příjemnou ergonomií a intuitivním ovládáním

Rychlost mechanické závěrky 1/8000 s. – 60 s. (Bulb)

Rychlost elektronické závěrky 1/32000 s. – 60 s. (Bulb)

Režim i-Auto pro automatické nastavení nejvhodnějšího scénického režimu

Simultánní ukládání dat ve formátech RAW a JPEG

Dva sloty pro paměťové SD karty (SDHC a SDXC UHS-II kompatibilní) s možností zrcadlového zápisu

Bracketing pro expozici, vyvážení bílé, blesk, ISO, umělecké filtry a zaostření

Funkce skládané makro (Focus stacking) při použití zaostřovacího bracketingu

Časosběrné snímání až 999 snímků s možností okamžitého vytvoření 4K videa

Široký dynamický rozsah i v přeexponovaných zónách

Voděvzdorný a prachotěsný blesk FL-LM3 v balení

Vysokorychlostní připojení Hi-Speed USB 3.0

Menu, ovládání, i software v češtině

Ovládání fotoaparátu a promítání slideshow na domácím televizoru pomocí TV ovladače

Kompatibilní se všemi Micro 4/3 objektivy, objektivy standardu 4/3 a více než 500 dalšími objektivy (s adaptérem)

Zdarma nadstandardní služby v rámci programu PRO Servis (prodloužená záruka, expresní oprava s osobním vyzvednutím, speciální infolinka)  

Recenze Olympus E-M1 II (4)

Parametry produktu

Souhrn

Zařazení Kompakt s výměnným objektivem
Výrobce Olympus opravit
Typ fotoaparátu ? kompakty s výměnným objektivem opravit
Rozlišení ? 20.3 Mpix opravit
Optický zoom ? 3.3 x opravit
Napájení ? Akumulátor opravit
Typ snímače CMOS opravit
Formát snímače 4/3 opravit

Fotografie

Formát snímku ? JPEG, MOV, RAW opravit

Video

Videosekvence ? ano opravit
Formát videa ? MOV (MPEG‑4AVC/H.264), AVI (Motion JPEG) opravit
HD Video ? ano opravit

LCD obrazovka

Typ hledáčku ? Elektronický opravit
Velikost displeje ? 3 palce opravit
Výklopný ano opravit

Objektiv

Citlivost (ISO) ? Auto, 200 - 25600 opravit
Min. ohnisková vzdálenost ? 12 mm opravit
Optický stabilizátor obrazu ? ano opravit

Expozice a zaostření

Pomocné světlo AF ? ano opravit
Vyvážení bílé ? Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace opravit

Vstupy a výstupy

HDMI výstup ? ano opravit
Dálkové ovládání ? ano opravit
Externí blesk ? ano opravit
WiFi ano opravit

Další funkce a vlastnosti

České menu ano opravit
Samospoušť ? ano opravit
Zvukové poznámky ? ano opravit
Režim 3D fotografie ne opravit

Rozměry a materiál

Materiál těla ? Kov opravit
Hmotnost 574 g opravit
Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Kontaktujte nás!

Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost.
Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.