Panasonic Lumix DMC-G6

Materiál těla
Plast
210 g

• , zakoupeno v K24.cz

• Co jsem od něho očekával...to mi dal.
    • Nic..
  • , zakoupeno v Megapixel.cz

• Za skvelou cenu hodne parady

Pro zacinajici kameramanku super start

• , zakoupeno v Electro World

• Má vše, co potřebuji! Hlavně video 24 sn/sec, vodováhu ve všech směrech, výborný hledáček a LCD.
    • Mohl mít objektiv Power zoom 14-42 na video, nebo ostřejší 14-45!

Mít snímač z Nexe 5N, tak je to téměř dokonalá zrcadlovka!

Typ fotoaparátu
Režim 3D fotografie
Materiál těla
Plast
210 g

16,05 Mpx Live MOS snímač, obrazový procesor Venus Engine FHD, dotykový a výklopný 3,0" LCD displej, citlivost v rozmezí 160 - 25 600 ISO, video v Full-HD, vestavěný stereofonní mikrofon, oOLED hledáček s vysokým rozlišením, Full HD video Panasonic Lumix DMC-G6 je pokročilý fotoaparát se špičkovými parametry. Nástupce Panasonicu Lumix DMC-G5. Obsahuje 16,05 megapixelový obrazový snímač Live MOS s procesorem Venus Engine, dotykový a výklopný 3,0" LCD displej, elektronický hledáček, Wi-Fi® konektivitu a technologii NFC. Videozáznam natáčí ve Full HD kvalitě. Ostřící systém Light Speed AF je nejen rychlejší a přesnější, ale dokáže i velmi seriózně pracovat za horších světelných podmínek. Fotoaparáty Panasonic Lumix řady G jsou vybaveny výkonným systémem ochrany proti prachu. Nechybí ani široké možnosti barevných nastavení a efektů.

Specifikace fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-G6

Cca 390 g

Dodáváné příslušenství

Baterie, nabíječka, krytka těla, USB kabel, popruh, CD-ROM

• , zakoupeno v K24.cz

• Co jsem od něho očekával...to mi dal.
    • Nic..
  • , zakoupeno v Megapixel.cz

• Za skvelou cenu hodne parady

Pro zacinajici kameramanku super start

• , zakoupeno v Electro World

• Mohl mít objektiv Power zoom 14-42 na video, nebo ostřejší 14-45!

Mít snímač z Nexe 5N, tak je to téměř dokonalá zrcadlovka!

• Malé rozměry
    • Skvělá konektivita, možnost okamžitého sdílení na FB, Picasse, Flickru, Youtube
    • Výměnné objektivy - slušná nabídka od Panasonicu, Olympuse, Sigmy a dalších výrobců
    • Výklopný dotykový displej
    • Elektornický hledáček - ukazuje stejné údaje jako na displeji!
    • I setový objektiv má slušný bokeh při zazoomování
    • Sluneční clona v ceně
    • Příjemný grip
    • Vestavěný blesk
    • Spousta tlačítek bez nutnosti chodit často do menu
    • Kvalita videa i fotografií na vysoké úrovni

Perfektní foťák za skvělou cenu (mám ho za 9990 včetně objektivu). Výprodej v electroworldu. Je menší než zrcadlovky, lépe se přenáší, lépe se drží v menší ruce. Má spoustu tlačítek, není potřeba chodit často do menu. Je to naprosto geniální stroj přesně pro mě dělaný... a to jsem uvažoval o zrdcadlovce a nic jiného jsem nepřipouštěl. Ale doba pokročila a stejný obrazový výstup poskytnou i takovéto kompaktnější fotoaparáty s výměnným objektivem. Ergonomie je na vysoké úrovni díky gripu a rozmístění tlačítek.

• , zakoupeno v K24.cz

• Při fotografování má vše, co jsem od něj očekávala a co bylo v recenzích, navíc mnohá technická vylepšení oproti mému předchozímu G1. Hlavní přednosti - velký hledáček, dotykový displej (využívám hlavně při výběru bodu ostření mimo střed a při mazání snímků). Velmi mile svými výsledky překvapil režim iA, navíc rychle dostupný pohotovostním tlačítkem.
    • Rozhodla jsem se pro přístroj proto, že chci zůstat tomuto systému ,,lehké zrcadlovky" věrná a přitom jsem chtěla vylepšovat. Oproti G1, se kterým jsem byla hodně spokojená, nabídl navíc video, vyšší rozlišení a vyšší použitelnou citlivost. U G1 jsem používala max. ISO 800, u G6 je bez viditelného šumu 1600 - 2500.
    • Výdrž baterie, ze které jsem měla vzhledem k recenzím největší strach, je v pohodě a srovnatelná s G1. Při focení většinou bez blesku a s ručním zoomováním i 800 snímků.
    • Také mě potěšil běžící vysvětlující text při nastavování parametrů v menu.
    • Pocitově mnohem ,,plastovější" - laciněji působící tělo i objektiv, než u G1. Vysvětlení podaly štítky: G1 made in Japan, G6 made in China. :-) Ale to je jen kosmetická vada a člověk to přestane vnímat.
    • U ISO 3200 a výše je šum patrný i ve světlých částech snímku.
    • Nejvíce mě zklamalo zoomování u videa. Ještě nemám dost prozkoumané a faktem je, že jsem zatím točila jen koncerty za horších světelných podmínek. ale aby při zazoomování trvalo několik vteřin, než se objekt zaostří, to mi přijde skoro nepoužitelné. Ale je pravda, že nevím, jestli vše správně používám, v natáčení videa fotoaparátem jsem začátečník.
    • Tlačítko přepínání zobrazení displeje je tak blízko u gripu, že si ho často přepnu, ale je zas velmi rychlé přepnout si ho zpět.

Studovala jsem před koupí recenze, takže mě fotoaparát nějak zvlášť nezaskočil, ale jen mile překvapoval.
    Fotím reportáže z koncertů, zvířata v pohybu i statické předměty a jsem spokojena ve všech oblastech. Zatím si nejsem jistá vlastnostmi videa. Obraz i zvuk je velice kvalitní, ale ostření při zoomování mi dělá problém.

• - Nevídané možnosti
    • - Záznam 1920x1080 50p i 50i - připohybu kamery je znát vyšší snímkovací frekvence
    • - Propojení s tabletem přes Wifi- velmi zábavné
    • - Všudy-přítomná elektronická vazba- u ostření je to nesnesitelné
    • - Nemožnost poslouchat přes sluchátka zvuk nahrávaného videa (např. Canon 60D s firm. Magic Lantern toto umožňuje)
    • - Použitý typ AV výstupu
    • - Výdrž baterie (zejména při propojení Wifi)

Hezká hračka, která ovšem nesplňuje mé představy o foťáku. Jakožto konzervativní zákazník preferuji systém: méně funkcí, precizní funkčnost.
    Panasonic jsem vrátil a pořídil jsem si Canon 60D. Díky firmwaru Magic Lantern jsem s ním naprosto spokojený.

• , zakoupeno v Oehling CZ

• perfektní kresba optiky
    • bohatá nabídka funkcí
    • velké rozlišení hledáčku
    • polohovatelný displej s velkým rozlišením
    • tělo aparátu budí dojem laciného plastu
    • nízká výdrž baterie

Fotoaparát má rozměry a váhu kompaktu a jeho vlastnosti se blíží zrcadlovce. Domnívám se, že je dobrou volbou pro pokročilejší amatérské fotografy.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• vyrovná se DSLR, ale stále je to kompakt
    • hledáček s dioptrickou korekcí
    • výdrž baterie s použitím hledáčku
    • natáčení videa ve Full HD
    • robustní provedení, i když plasty vypadají levně
    • výklopný dotykový display
    • programovatelná tlačítka, všechna při ruce
    • sáňky pro externí blesk (mikrofon)
    • WiFi ovládání mobilním telefonem
    • výborný iA (automatický) režim
    • plný manuál
    • závěrka až 60s (v bulb režimu až 120s)
    • občas se povede nějaké tlačítko zmáčknout omylem

Velice dlouho jsem věrný kompaktům od Panasonicu, hlavně díky kvalitním mikrofonům, které zvládnou i hlučný festival. Nyní jsem došel až ke kompaktu s výměnným objektivem. Pro běžné focení je výborný automatický režim a občas použiji i nějakou z interních scén.
    Jinak ale využívám manuální nastavení, makro, krajiny a nějaké ateliérové fotky, vše do rawu a doma vyvolat. S dlouhým expozičním časem se s ním dělají skvělé noční fotografie.
    Jsem rád že jsem nekoupil stádovitě nějakou zrcadlovku, tento kompakt se jim vyrovná a v něčem má i navrch.

• Špičkové video až do FullHD-50p
    • Dobré rozložení tlačítek
    • Dostatek ovládacích prvků
    • Crop mód (ex-tele) umožní digitální zoom bez ztráty kvality
    • Příjemné rozměry
    • Nejnižší ISO - 160
    • Výborný el. hledáček (LVF)
    • Výklopný dotykový displej
    • WiFi, HDR, časosběr a další moderní novinky
    • HDMI video výstup v plné kvalitě (volitelně 1080p/1080i)
    • Nemá výstup na sluchátka
    • Otočný volič je vyloženě laciný
    • Dosti plastové provedení
    • Hořší (menší) grip než na GH3, ale lepší než zbytek Panasoniců
    • Nevhodně umístěný HDMI výstup (na gripu)
    • Nelze přepínat z PAL do NTSC
    • Nemá MOV video s vysokým bitrate a All-I

ŠPIČKOVÝ FOTOAPARÁT PRO NATÁČENÍ VIDEA.
    Tento fotoaparát nepřímo navazuje na GH2, ale něteré vlastnosti si pujčil i z vyspělejší GH3.

Focus peaking není úplně použitelný, potřebuje opravdu kontrastní hrany.

Proti GH3 má G6 horší baterii, horší provedení a grip, malinko horší displej, ale lepší hledáček (viewfinder). Chybí formáty videa s vysokým bitrate a výstup na sluchátka.

Recenze a další info o fotoaparátech vhodných pro video na http://zrcadlovkou.cz/

• Maximální spokojenost,vlastnil jsem i předchozí řady od G2 proto mohu hodnotit, že se G6 povedl a v setu s objektivem 14-140mm jde o ideální fotoaparát.
    • Snad jen slabší výdrž baterie

Panasonic G6 mohu doporučit pro jeho asi nejlepší poměr cena výkon.