Panasonic Lumix DMC-LX100

Akumulátor
Typ snímače
CMOS

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• světelnost objektivu, automatika volí čas a citlivost vhonou pro snímky z ruky
    • Při prohlíženi fotografií se musí přejítrežimem foto , vysune se objektiv a následně se zasune. Není přímá cesta.

Vhodný pro pohotové záběry

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

V tomto čase se s fotoaparátem teprve seznamuji a zatím naprosto splňuje moje očekávání.

• Manuální režim
    • Ovládání

Na tomto foťáku se mi líbí ovládání, pracuje se s ním podobně jako s klasickým fotoaparátem na kinofilm. A když potřebuji něco vyfotit rychle, jedním přepnutím jsem v automatickém režimu a pak zase zpátky. Oceňuji dobrý hledáček. Co mi vadí je velikost. Na kompakt trochu přerostlé, zatím jsem neobjevil vhodné pouzdro...

Typ fotoaparátu
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS

Digitální fotoaparát s MOS snímačem s rozlišením až 12.8MP, 3.1x optický zoom (6.2x inteligentní zoom), světelnost 1.7 – 2.8, optická stabilizace obrazu OIS, 3“ LCD displej s rozlišením 921 000 bodů, slot na SD/SDHC/SDXC paměťové karty, výkonný integrovaný blesk, rozhraní: USB, AV, microHDMI; Li-ion baterie s kapacitou 1025mAh.

Zákazníci nejčastěji zmiňují

• světelnost objektivu (8)
  • kvalita fotografií (5)

Vhodný pro pohotové záběry

• Manuální režim
    • Ovládání

• , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• za mě jednoznačně nedotyková obrazovka
    • cena/výkon
    • zoomování při videu

Před koupí byly menší obavy z ergonomie, ale od prvního dne jsme nejlepší kámoši a s ovládáním nenacházím žádné problémy. Hlavní prstenec objektivu je skvělý, v AF režimu je výchozí funkcí krokový zoom, brnknutím prstu krásně přechází mezi nejoblíbenějšími ohnisky s přepočtem na kinofilm. ekvivalenty. Ale naopak při natáčení videa zamrzí absence nějakého plynulejšího ovládání zoomu.

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Zatím se seznamují. Dle popisu však je to přesně ten foťák, který vyhovuje mým potřebám (pokročilý amatér, vyšší věk).

Nádherný, dokonalý "strojek"!

• , zakoupeno v FotoŠkoda

Mám ho pár dnů, zatím ho zajíždím a učím se ho. Na recenzi ode mě je moc brzy. Ale je to to nejlepší, co v této třídě existuje

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Ovládání kolečky a tlačítky na fotoaparátu.Nemusí se moc do menu.Jednoduchý,světelný,větší snímač,...ovládne ho celá rodina.Automat také funguje na běžné pomalé záběry.
    • Obsáhne záběry od makra dál bez nutnosti dokupování objektivů pro různé scény
    • 4K focení je výhoda pro hopsálky
    • Složitější nastavení v menu.Opravdu nešikovná krytka objektivu.
    • Blesk je zvlášť-ale nepoužívám ho nikdy
    • Malý hledáček nelze ani srovnat se zrcadlovkou
    • Pro hračičky - nemá post focus..peaking(s tím se hraje stejně jen při seznamování s fotoaparátem nebo výjimečně)

Kdo chce kvalitnější rodinný fotoaparát za přijatelnou cenu,je to dobrá volba.Výstupy jsou velice kvalitní.Na rychlé záběry je nutno nastavit ručně vyšší iso-rychlé časy.
    Popř.zvolit svislý stabilizátor na sledování běžícího psa.
    Automatická krytka je taky na trhu.Pod ní se vejde jen slim UV filtr.Nedotykový displej má své výhody.Hledáček používám jen při oslnění na orientaci.Oceňuji i rolovací kolečko a nastavitelné rychlé menu.Pro ostřejší foto lze upravit v menu,stylu ostrost do plusu a za světla potlačení šumu do minusu.Dobře fungují i noční záběry z ruky.

• Malý a lehký kompakt
    • Možnost plně manuálního režimu
    • Jednoduché ovládání

Pouze externí blesk - i když je součástí balení

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• výborný přístroj s dostatkem funkcí, kvalitní objektiv