Pentax K-3 II

98 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
zrcadlovky
Rozlišení
24 Mpix
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C

Recenze

 • , zakoupeno v CZC.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Je to nejvyšší kategorie APSC zrcadlovek Pentax.Koupil jsem kit s objektivem HD 16-85/3,5-5,6.Je to nový objektiv Pentax a velmi mile mne překvapil.V kitu s přístrojem K3 II zaostřuje výborně a rychle a má široký rozsah, který pokryje převážnou část focení.
 • , zakoupeno v VK Foto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • stabilizace těla
  • GPS pro mě nepostradatelné, nechápu, že to není standard
  • přesnost ostření, málokdy se splete
  • stavový display s vodováhou
  • překvapivě kvalitní fotografie na vysoké ISO
  • odolnost těla proti povětrnostním vlivům, nutností je mít také odolný objektiv, např. Pentax 16-85, je ideální na cesty, dovolenou atd.
  • přehledný a jasný hledáček s červeným ostřícím bodem
  • kvalitní zpracování
  • nemá Wifi, ale GPS je pro mě důležitější

  Koupil jsem s objektivem Pentax 16-85 a po nafocení asi 1000 fotek trvá absolutní spokojenost, objektiv mě mile překvapil...

 • , zakoupeno v VK Foto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • velmi slusny pomer cena/vykon ve srovnani s jinymi znackami
  • vynikajici outdoor vlastnosti - dulezite pro ty, co travi hodne casu v prirode za ruznych klimatickych podminek - dest, mraz, snih i tropicka vedra
  • v podstate vykonny universalni delnik do ruznych podminek a na ruzne typy foceni
  • vystupem je taktez RAW v DNG formatu, coz lze zpracovat ledascim a neni treba porizovat specialni SW od vyrobce
  • nevim o nicem

  PENTAX pouzivam roky k plne spokojenosti, tak nemam duvod k prechodu k jine znacce...vzhledem k tomu, ze PENTAX nema filozofii ruznych urovni kvality skel od entry level az po profi, tak neni treba platit "skolne" nez clovek zjisti, ze kvalitni fotku dela hlavne kvalitni sklo, a to co se nabizi, tak ma odpovidajici kvalitu, dalsi vyhodou je zpetna kompatibilita se starsimi objektivy ruznych znacek s ruznymi verzemi KAF bajonetu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
zrcadlovky
Rozlišení
24 Mpix
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C

Popis produktu

Pentax K-3 II je počasí odolný DSLR fotoaparát s vysokým rozlišením, elektronickým kompasem, vestavěnou GPS a rychlým sériovým snímáním 8,3 sn./sec. Ačkoliv tento model nemá vestavěný blesk, ostří již od -3EV! Pentax K-3 II je počasí odolný DSLR fotoaparát s vysokým rozlišením, elektronickým kompasem, vestavěnou GPS a rychlým sériovým snímáním 8,3 sn./sec. Ačkoliv tento model nemá vestavěný blesk, ostří již od -3EV! Full HD záznam nabízí obnovovací frekvenci 60sn./s a funkce jako Astrotracer zjednodušuje sledování a fotografování nebeských těles.


Pixel Shift Resolution
Mechanismus v těle fotoaparátu SR (shake reduction) je používán pro pohyb obrazového senzoru o jednotlivé pixely za určitou dobu a záznam čtyř snímků. Pixel Shift Resolution spojí tyto snímky do jednoho souboru pro vygenerování jednoho snímku s ultra vysokým rozlišením. Tato metoda se liší od tradiční Bayerovi masky, kdy se získává informace o barvě pouze pro jednotlivý element. Touto metodou lze získat vynikající detaily a barevnou reprodukci a vytvářet snímky v super vysokém rozlišení. Rovněž se tímto zabraňuje vzniku nepřirozených barev a redukuje se šum při vysoké citlivosti. Zaznamenané snímky v RAW je možno zpracovat přímo ve fotoaparátu nebo je vyvolat použitím přiloženého softwaru volbou Pixel Shift Resolution

24MP obrazový senzor CMOS bez AA filtru
Obrazový senzor fotoaparátu K-3 II nemá AA (anti-aliasový) filtr. To umožňuje plně využít jeho rozlišovací výkon pro vynikající, ostré snímky a vytvářet prostorovost a atmosféru scény se všemi jejími texturami.

Simulátor filtru AA
Unikátní funkce, která zabraňuje vzniku nepřirozených barev a moaré, to lze použít ale jen je-li to potřeba. Simulátor filtru AA provádí operaci optického filtru AA, kterou se redukují nepřirozené barvy a moaré, použitím microskopických vibrací obrazového senzoru CMOS. Lze zvolit dvě úrovně, můžete též nastavit automatickou expoziční řadu (bracketing), kterou můžete dále manuálně ovládat expozici třech po sobě jdoucích snímků.

Obrazový procesor PRIME III
Pro plné využití výhod zkušeností firmy PENTAX a odborným znalostem v digitálním zobrazování a technologiím zpracování dat, byl pro K-3 II přijat zobrazovací procesor, který je použit u PENTAX 645Z. Tento vysoce výkonný procesor má vysokou rychlost zpracování dat zaznamenaného snímku.

Pokročilý, velmi rychlý a velmi přesný systém AF
K-3II používá AF systém SAFOX 11. Má velmi citlivý senzor AF s vynikající reakcí. Použitím difrakční čočky v optickém systému, je chromatická aberace korigována již v jednotce AF a umožňuje vysoce přesnou detekci. Tento model je také vybaven senzorem detekce světelného zdroje, který kompenzuje nepatrné odchylky v zaostření, které mohou snadno nastat při speciálním umělém osvětlení.

Vestavěná jednotka GPS
K-3 II má vestavěnou funkci GPS. S fotoaparátem můžete zaznamenat informaci o poloze při expozici, směru a datu a času expozice (Coordinated Universal Time) v datech snímku. Tlačítko GPS K-3 dovoluje při expozici snadno aktivovat funkci GPS

GPS zápis/ Elektronický kompas
K-3 II je vybaven funkcí zápisu GPS, která zaznamenává polohu fotoaparátu. Zápis můžete stáhnout do vašeho počítače a zobrazit si trasu, po které jste cestovali s použitím mapové služby jako je např. Google Earth. Funkce jako je elektronický kompas je též užitečná v terénu pro kontrolu směru.

STROTRACER - Snadná astronomická sledování a záznam hvězd v živých barvách
Ve spojení s vestavěným mechanismem SR (Shake Reduction), lze touto funkcí snadno sledovat a fotografovat nebeská astronomická tělesa jako jsou hvězdy. Zeměpisná šířka získaná funkcí GPS a poloha fotoaparátu (horizontální/vertikální sklon a čelní směr) jsou detekovány magnetickými a gravitačními senzory jsou použity pro výpočet pohybu astronomického tělesa. CMOS senzor je synchronizován s pohybem astronomických těles, umožňuje, aby byly hvězdy během dlouhých expozičních časů zaznamenány jako světelné body, ne jako světelné stopy.

Prachotěsná a počasí odolná konstrukce
Vrchní část K-3 II, spodní a boční panely jsou vyrobeny z pevné, lehké a nárazuvzdorné slitiny hořčíku. Šasi je vyrobeno z velmi pevné, nerezové oceli. Prachotěsná a počasí odolná konstrukce brání dešti, písku a prachu před vstupem do fotoaparátu. Těsnění jsou na 92 místech těla, včetně ovládacích prvků jako jsou tlačítka a kolečka, krytky otvorů a externích spojů. Bateriová rukojeť D-BG5 (volitelná) má rovněž prachotěsnou a počasí odolnou konstrukci.

Odolnost nízkým teplotám: Chod je garantován až do -10°C.
Testy byly s K-3 II prováděny v prostředí o 10°C mrazu pro kontrolu elektronických obvodů a mechanických částí na jejich přesnost a schopnost reakce, stejně jako na stabilitu optického systému. Výsledky ukázaly, že K-3 II může být používán aktivně při náročném exponování i v chladném klimatu.

Nový vysoce rychlý algoritmus AF

S tímto svižně reagujícím autofokusem nikdy záběr nepropásnete! K-3 II používá AF systém s 27-body (25 křížového typu), který používá i K-3. V kombinaci s tímto nejnovějším AF algoritmem, se zvýšila rychlost AF. Zlepšilo se sledování subjektů při přiblížení nebo oddálení při kontinuálním AF (AF.C). Spoluprácí s PENTAX Real-time Scene Analysis systémem je exponování pohybujících se objektů AF plynulé a snadné. Single AF (AF.S) může být rychlejší při používání nejnověji zkonstruovaných zoom objektivů. Tyto vlastnosti dokázaly, že jsou spojencem pro všechny fotografické příležitosti.

Pokročilá funkce SR Shake Reduction
Funkce redukce otřesů pohybem senzoru byla vylepšena. Začleněním nového, velmi přesného gyro senzoru, bylo u série K dosaženo efektu korekce na 4.5 kroků času závěrky. Můžete bez problémů používat aktivně nejen teleobjektivy, výkonná stabilizace pracuje s jakýmkoliv objektivem, který s K-3 II použijete.

Vysokorychlostní exponování cca. 8.3 snímků/sek.
Díky zpracování ve vysoké rychlosti pomocí obrazového procesoru PRIME III, vysokokapacitní vyrovnávací paměti, ovládacímu mechanismu zrcátka a systému se třemi motory, je možné vysokorychlostní  exponování cca. 8.3 snímků/sek. U formátu JPEG můžete zaznamenat kontinuálně až do cca. 60 snímků* a v RAW až do cca. 23 snímků.
Panoramovací detekce
K-3II SR je také efektivní pro panoramovací záběry. Gyro senzor detekuje směr pohybu fotoaparátu a současně řídí jednotku SR. Jakmile aktivujete SR, bude použita pro oba režimy normální expozici i  panoramování.

Tlumicí mechanismus sklápěcího zrcátka
Převzatý tlumicí mechanismus minimalizuje nárazy způsobené sklopením zrcátka, v obou polohách, v dolní i horní. Je tak zlepšena přesnost a stabilita AF a AE systémů.

Třímotorový systém
Pro ovládání zrcátka, závěrky a clony je použit nezávislý třímotorový systém. Efektivní převody a optimální řízení motoru, ovládá mechanické části rychleji, přesněji a zajišťuje vysokou spolehlivost komponentů

HDR Vysoký dynamický rozsah
Ze tří různě exponovaných snímků se generuje jeden snímek se širokým tonálním rozsahem. Protože tento model automaticky koriguje* drobná vychýlení mezi snímky, můžete snadno snímky HDR exponovat z ruky. Navíc k Auto, kdy se provede konečná úprava, je k dispozici různá síla efektu (HDR 1/2/3) a k dispozici je i automatická expoziční řada (bracket) s nastavením (±1/2/3) . Tři různé snímky se uloží ve formátu RAW, máte tak plnou uměleckou svobodu pro vyvolání nebo jejich spojování.

Funkce pro záznam videoklipů
Použitím široké nabídky výměnných objektivů, včetně rybího oka a super-telefoto pro záznam impozantních videoklipů ve Full HD 60i/30p. Můžete použít tvůrčí mělecké funkce jako je Uživatelský snímek
a Digitální filtr, snadno provádět úpravy ve fotoaparátu a zaznamenávat zvuk ve stereu s externím mikrofonem.

4K kompatibilní záznam videoklipů v intervalech
Spojte zaznamenané snímky v určitém časovém úseku pro vytvoření videoklipu. Každým okamžik změny subjektu se ukládá do časosběrného videa. Rozměry záznamu jsou v 4K (3840x2160), Full HD a HD. HDR lze používat současně.

Bezdrátové dálkové ovládání pomocí smartphonu nebo tabletu
Kompatibilní s Flucard*, která má bezdrátovoou funkci LAN. S ní můžete bezdrátově ovládat fotoaparát smartphonem nebo tabletem. Je možno prohlížet snímky, měnit nastavení nebo ovládat spoušť, vše kontrolovat z dlaně ruky při pozorování záběru na živém náhledu (Live View).

*Podporované karty: FLUCARD FOR PENTAX 16GB O-FC1 (volitelné)

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

20zákazníků doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
98 %
průměr z 29 hodnocení
5
28 ×
4
1 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v CZC.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Je to nejvyšší kategorie APSC zrcadlovek Pentax.Koupil jsem kit s objektivem HD 16-85/3,5-5,6.Je to nový objektiv Pentax a velmi mile mne překvapil.V kitu s přístrojem K3 II zaostřuje výborně a rychle a má široký rozsah, který pokryje převážnou část focení.
 • , zakoupeno v VK Foto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • stabilizace těla
  • GPS pro mě nepostradatelné, nechápu, že to není standard
  • přesnost ostření, málokdy se splete
  • stavový display s vodováhou
  • překvapivě kvalitní fotografie na vysoké ISO
  • odolnost těla proti povětrnostním vlivům, nutností je mít také odolný objektiv, např. Pentax 16-85, je ideální na cesty, dovolenou atd.
  • přehledný a jasný hledáček s červeným ostřícím bodem
  • kvalitní zpracování
  • nemá Wifi, ale GPS je pro mě důležitější

  Koupil jsem s objektivem Pentax 16-85 a po nafocení asi 1000 fotek trvá absolutní spokojenost, objektiv mě mile překvapil...

 • , zakoupeno v VK Foto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • velmi slusny pomer cena/vykon ve srovnani s jinymi znackami
  • vynikajici outdoor vlastnosti - dulezite pro ty, co travi hodne casu v prirode za ruznych klimatickych podminek - dest, mraz, snih i tropicka vedra
  • v podstate vykonny universalni delnik do ruznych podminek a na ruzne typy foceni
  • vystupem je taktez RAW v DNG formatu, coz lze zpracovat ledascim a neni treba porizovat specialni SW od vyrobce
  • nevim o nicem

  PENTAX pouzivam roky k plne spokojenosti, tak nemam duvod k prechodu k jine znacce...vzhledem k tomu, ze PENTAX nema filozofii ruznych urovni kvality skel od entry level az po profi, tak neni treba platit "skolne" nez clovek zjisti, ze kvalitni fotku dela hlavne kvalitni sklo, a to co se nabizi, tak ma odpovidajici kvalitu, dalsi vyhodou je zpetna kompatibilita se starsimi objektivy ruznych znacek s ruznymi verzemi KAF bajonetu

 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  100 %

  Výborné tělo!

 • , zakoupeno v K24.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • intuitivní ovládání, kvalitní dílenské provedení
  • absence vestavěného blesku

  Doporučuji všem, co to myslím s focením již trošku vážně.

  Byl jsem majitelem Canon 1000D s Pentaxem je focení opravdu na jiné úrovni.

  Relativně lehká zrcadlovka, která nabídne hodně možností využití, vřele doporučuji

 • , zakoupeno v VK Foto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Špičková kvalita fotografií.
  • Absence vestavěné Wi-Fi + výklopného LCD.

  Pentax K-3 II jsem koupil jako náhradu za svou první zrcadlovku Pentax K-200D. Protože jsem byl již s tímto tělem maximálně spokojený + mám pár kvalitních objektivu s bajonetem K, tak volba byla jasná.
  Proč si vybrat Pentax?
  - výborná kvalita zpracování těla
  - špičková obrazová kvalita fotografií
  - intuitivní ovládání
  - stavový podsvícený LCD displej

 • , zakoupeno v VK Foto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Výborný fotoaparát na vysoké úrovni funkcí i ovládání.
  • Zatím jsem nenašel nic.

  Spokojenost :-).

 • , zakoupeno v Aaron

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Perfektni fotoaparat
  • Uzasna svetelnost
  • HDR a PixelShift snimani
  • zadne sem nenasel

  Vyborny fotak, v tehle cenove relaci nema konkurenci

 • , zakoupeno v VK Foto

  Doporučuje produkt

  80 %
  • dobře ostří
  • odolná konstrukce
  • 2 sloty na paměťovku
  • absence bleksu na úkor GPS
  • nerozumí si s paměťovou kartou SDXC 256 GB

  Zatím jsem ho pořádně neotestoval. Vyskytl se problém s paměťovou kartou SDXC 256 GB, podobný jsem měl i na K-50, kde mě stála záchrana dat 2.500,- Kč.Nyní používám 32 GB, tak uvidím, pokud se problém bude opakovat, budu ho vracet.

 • , zakoupeno v Alza.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Spokojen