Pentax K-r

• Zatím nic

Jedena z nejlepších zrcadlovek nižší třídy co se vybavení týče

• , zakoupeno v VK Foto

• Pro amatéra je to velmi dobrá zrcadlovka
    • Prozatím o žádném záporu nevím.

Za přijatelnou cenu spoustu funkcí a kvalitní fotografie ve všech oborech.
    Používám jako základní objektiv 18 - 135mm Pentax.

Typ fotoaparátu
Napájení
AA baterie
Typ snímače
CMOS

Digitální zrcadlovka 12.4 mil. bodů CMOS, 3" LCD, 4x AA, HDTV, SD/ SDHC. Pentax K-r má všechno, co by měla výkonná digitální zrcadlovka obsahovat. Chlubí se pokročilými funkcemi a dvanácti megapixelovým senzorem zachycujícím snímky s vysokou věrností barev a nízkým šumem. Užijete si i schopnost nahrávání HD videa. Na zadní straně fotoaparátu naleznete třípalcový displej, který využijete ke kontrole vyfocených snímků. Nechybí samozřejmě ani zrcadlový optický hledáček s dioptrickou korekcí. Pokud nejste zrovna zkušeným fotografem, tak jistě oceníte pokročilé automatick

Zákazníci nejčastěji zmiňují

• stabilizace (4)
  • rychlost ostření (3)
  • rozměry (3)
  • cena (3)

• parametry i vystupem vyrazne prevysuje svou kategorii
      • dobra reprodukce barev i pouzitelnost vysokych ISO (pri snizenem odsumovani - nutno prenastavit vychozi nastaveni)
      • rychle seriove snimani (6 sn. / s)
      • vyborny setovy objektiv 18-55
      • moznost napajeni tuzkovymi bateriemi
      • ostrici moturek v tele !!!
      • jednoduche, rychle a primocare ovladani
      • stabilizace v tele je ve srovnani se stabilizaci objektivu slaba
      • autofocus navzdory 9 krizovym bodum nestiha rychle objekty
      • pouze HD video (a nevalne kvality)

Timto fotoaparatem jsem pred lety nahrazoval predchudce K-x, nebot pri akcni fotografii mi vadilo jak chybejici podsviceni AF bodu v hledacku, tak pomalejsi prubezne ostreni. To prvni K-r resi, to druhe pouze castecne. Devet krizovych bodu (z 11) je v cenove kategorii zacatecnickych pristroju naprosty unikat a vysledky jsou vyborne, ale pouze pokud se snazite zachytit objekt, ktery je pomaly az stredne rychly. Vylozene rychle objekty, nebo objekty prilis rychle se vzdalujici nebo priblizujici, nestiha ve vetsine pripadu dostatecne a odpadu je vic nez by bylo zdravo.

Nicmene, lepsi vysledky v tomto ohledu nenabidne zadna DSLR v cenove kategorii Pentaxu K-r. Ten naopak oproti konkurentum nabidne tolik prednosti, ze je s podivem, proc si v teto tride vubec nekdo kupuje neco jineho (Pentax / Ricoh by mel silne zapracovat na marketingu, jakkoliv je jejich "skromnost" sympaticka). Vse, cim prevysuje sve stejne drahe konkurenty, jsem naznacil ve vyctu kladu vyse. Velmi vysoko hodnotim napriklad pritomnost AF motoru v tele - to naprosta bomba a napr. u Nikonu se vyskytuje az u jejich 7XXX modelu! Univerzalnost prace se starsim objektivy je zde proto extremne vysoka (a zadouci, nebo Tamron i Sigma dost casto bajonet Pentaxu pri vyvoji svych skel opomiji).

Velmi dobry je take setovy 18-55 objektvi. Mel jsem jich v ruce nekolik, tudiz mohu vyloucit "stesti na kus" a prohlasit, ze zadna standardne dodavana (nepriplatkova, zaklani) zrcadlovkova 18-55tka se teto neblizi v zadnem ohledu (kresba, kvalita zpracovani, opticke vady, apod.).

Pentax K-r stoji skutecne jednou nohou ve stredni tride a nebyt mizerneho videa a prece jen nedostacujici uspesnosti prubezneho ostreni (coz je obecne slabsi misto Pentaxu), 100% by zde bylo jasnych. I tak bez vahani doporuceni.

• Ideální pro vstup do světa zrcadlovek
      • Jednoduché ovládání
      • Lze použít bez problémů a redukcí i "poctivé" objektivy z 80. let
      • Některé příslušenství není standardní (grip..)

Zvažoval jsem, zda-li se podělit o zkušenosti a postřehy. Každý si vybírá fotoaparát podle svého... někdo zůstane věrný UZ (ultrazoomům), někdo preferuje fotomobil, další se drží "osvědčených značek" tj. Canon, Nikon....
      Pentaxe K-r jsem zvolil pro delším přemýšlení, kam se posunout s focením. Předchozí zkušenosti s UZ (Oly SP560UZ a Canon A460) byly jakýmsi vodítkem či mantinely. Rozhodovala mimo jiné i jednoduchost ovládání ("jednokroužek"), kterou jsem registroval snad jen u Canonu SX40HS.
      Pentax K-.r je skutečně dobrá volba, jen bohužel, že byl nahrazen novějšími typy... a ty už jsou zase o něčem jiném...
      Skutečné velké plus vidím v bezproblémovém použití objektivů řady KA (KAF), ať z produkce Pentaxu, nebo i jiných výrobců. Samozřejmě, i samotný objektiv K lze použít, není to ale pro začátečníka a na rychlé přeostřování.
      Je potřeba si fotoaparát "osahat", a měl jsem štěstí, že jsem tu možnost měl, nekupoval jsem naslepo.
      Postupně, jak se s přístrojem sžívám, využívám i komunity kolem fotoaparátů Pentax a jejích znalostí, a mnohé drobnosti průběžně řeším (grip, rozptylka blesku, použití starších PX blesků...ap).
      V každém případě, zájemcům o modelovou řadu K-m/K-x/K-r silně doporučuji přestat experimentovat s redukcemi PK/M42 a raději si sehnat objktivy s bajonetem K(KA, KAF) a nebo se domluvit a upravit si objektivy s bajonetem Praktica B. Fungují nadmíru dobře.

• Anickapokorna1

Pentax K-r

Dobrý den, rád bych se svou troškou přispěl do mlýna. Jsem amatér fotící cca 60 let. Za tu dobu jsem měl v ruce řadu foťáků od nejlevnějšího Pionýra po dejdražší a nejsložitější Exaktu z NDR, s nimiž byly nejrůznější problémy. Před 40 lety jsem si pořídil (tehdy drahý) kinofilm Pentax SP 1000. Od té doby s ním stále bezproblémově fotím. Nafotil pěknou řádku filmů v nejrůznějšich podmínkách. A stále jede jako za nova! Při přechodu na digitál jsem proto neváhal ani vteřinu s výběrem výrobce (čímž nechci snižovat ostatní). Při výběru modelu rozhodovaly především mé finance a potom co ta věc umí. Proto Kr v setu s objektivem 200. Jsem si vědom, že za ty peníze nemohu chtít všechno. Mám ho 1,5 roku a nafotil asi 1000 snímků (z filmu jsem zvyklý šetřit) a zatím mně slouží ke spokojenosti. Do mé ruky je trochu malý, ale zvykl jsem si. Pokud bych, jako dříve, fotil zvěř vadila by mně hlučnost zrdcadla. Poslední negativum vidím v tištěném návodu podle něhož se mně nedaří některé varianty nastavit.Něco bohužel není tak, jak je psáno. Rád bych ještě zkusil použití kinofilmových objektivů. Dovolil jsem si vyjádřit vyjádřit svůj názor a omlouvám se za úpravu článku. Závěrem : Kr - dík, že jsi !

• Cenově dostupná a kvalitní zrcadlovka
      • Stabilizace pohybu
      • Kvalitní větší hledáček
      • Velká rychlost sekvenčního snímání
      • Rychlé ostření
      • Příjemný ergonometrický tvar
      • Intuitivní ovládání
      • Lze použít objektivy M42 s redukcí
      • Mám raději akumulátor, ale vložku na AA baterie lze dokoupit

Velice dobrá značka, jsem nadmíru spokoje!

• Výborná cena
      • Kvalita fotografií
      • Vysoká výdrž akumulátoru
      • Rychlost ostření
      • Rychlost sekvence - až 6 snímků za sekundu
      • Kvalitní zpracování na tuto cenu
      • Intuitivní ovládání
      • Stabilizace v těle
      • Díky stabilizaci v těle možnost použití starších objektivů se stejným průměrem
      • Základní objektiv opravdu nestačí, pro pokročilejší kvalitu a funkce je potřeba lepší objektiv
      • Kvalita videa - potřeba stát na místě a nepohybovat fotoaparátem, aby byla dosáhnuta požadovaná kvalita
      • Menší nabídka nových objektivů v ČR

Velice kvalitní fotoaparát tradičního výrobce fotoaparátů pro uživatele, který nedá na reklamy tradičních velkých firem a rozhoduje se podle výbavy a nabídky.
      Za málo peněz hodně muziky.

OK

• Cena -výkon
      • Stabilizátor v těle
      • Ergonomie ovládání
      • Zatím nic

Jedena z nejlepších zrcadlovek nižší třídy co se vybavení týče

• , zakoupeno v VK Foto

• Pro amatéra je to velmi dobrá zrcadlovka
      • Prozatím o žádném záporu nevím.

Za přijatelnou cenu spoustu funkcí a kvalitní fotografie ve všech oborech.
      Používám jako základní objektiv 18 - 135mm Pentax.

• , zakoupeno v Foto Málek

• Na amatérskou zrcadlovku velmi slušně vybavený fotoaparát....