Pentax K-x

AA baterie
Typ snímače
CMOS

• , zakoupeno v ElektroCR.cz

• Pro začínajícího fotografa naprosto v pohodě. I mnozí zkušení po tété zrcadlovce rádi sáhnou. Je stejně dobrá nebo lepší jak zrcadlovky rozšířenějších znsaček.

Lze doporučit. V barvě červené nebo vícebarevná je vhodná pro mládež, která se chce něčím odlišit. Ale, samozřejmě, podle barvy jsem tuto zrcadlovku nevybíral. Je dobrá jak pro 15 letého kluka začátečníka, tak i pro zkušenějšího fotografa.

• , zakoupeno v ElektroCR.cz

Mám ho zatím chvíli a člověk si musí zvyknout na to, že je trochu težší a má jiné ostření než jiné zrcadlovky, ale jinak mi naprosto vyhovuje. Nastavením barev, rychlostí uzávěrky a to, že jsem si ho mohl vybrat v červené barvě :O)

Zatím se s timto foťákem seznamují

SK

Živý náhled na

LCD (zrcadlov..

• , zakoupeno v ElektroCR.cz

• Recenze digitální entry-level zrcadlovky Pentax K-x, zaměření na praktické zkušenosti. Omlouvám se, ale rušil jsem starý účet na youtube, pro mé video níže již není funkční a umisťuji zde odkaz na reuploadované video. Děkuji za pochopení.

Zobrazit video recenzi

• - ergonomie
    • - baterie
    • - objektivy bez motorku
    • - stabilizátor v těle
    • - kovové tělo - šasi plast
    • - upozornění na chyby expozice- hračička, která potěší
    • - pěkně uspořádaný displej a barevně podsvícený
    • - velké množství nastavení
    • - skvělá kvalita fotek za vyšších iso
    • - kreativní režimy přímo ve foťáku
    • - silnější blesk - směrné číslo 16
    • - zelené volitelné tlačítko funkce
    • - rychlé sekvenční snímání 4,7 snímku/s
    • - srovnání s Nikonem d3100, tak si myslím, že k-x je malinko lepší...za účasti stejných objektivů samozřejmě...ale každému se může jevit důležitějšího něco jiného, takže já jsem spokojen, ale někomu se to může zdát obráceně, nikomu to nevnucuji!!!
    • - neumí panorama- ale prográmek v pc, sebejednodušší Vám to udělá
    • - možná malinko vyšší hmotnost s baterkama
    • - objektiv 18-135 stojí necelých 17 000, což je dost :-D

Zdravím všechny zájemce o tento přístroj. Koupil jsem jej před 3/4 rokem a za tu dobu jsem nelitoval. Rozhodoval jsem se, asi jako většína mezi Nikonem d5000,d3000 a Canonem 500d nebo případně 550d. Samozřejmě jejich cenová kategorie je úplně někde jinde, ale v úvahu jsem je bral. K funkcím asi toto, má spoustu kreativních režimů, od plně manuálního do plně automatického, který lze samozřejmě také upravit co do iso, expozici + a - atd. Další režimy jako sport, portrét to je snad jasné, to je vidět z fotek. Manuální nastavení je báječné, rychlé. Samozřejmě nemůžete čekat, že má mnoho přímé volby, jak mají vyšší a dražší řady. Ale iso, clonu, expozici +-, vyvážení bílé, jestli chcete sekvevnční snímání atd se dá nastavit jedním, dvěma kliknutíma. Tedy s nastavením si můžete hrát co hrdlo ráčí. Také tu jsou režimy typu změkčení barev, výtažková barva, černobíle, rybí oko atd.Displej je barevný a velice příjemný na úpravu vlastností :-) Je to možná blbost, ale potěší to :-) Blesk se dá nastavit na několik režimů a samozřejmostí je i snížení expozice v +-, takže můžete v podstatě nastavit i sílu blesku. To se hodí, protože oproti ostatním zrcadlům by měl mít tento směrné číslo 16,kdežto jiné 13. Takže je trochu silnější. Jinak blesk používám minimálně, jelikož šum na vyšších iso je absolutně bezkonkurenční. To byl vlastně důvod, proč jsem zvolil tento model oproti jiným. Do 1600 se nemusíte bát, není to na vyvolání fotky typu metr na metr a půl, ale výsledky jsou pěkné. Ostatně to zjistíte když se na netu mrknete na ukázkové fotky od uživatelů a ne prezentace. Objektivy nejsou nijak veliké a pracuje se s nimi velice příjemně, žádné tuby široké. Ergonomie těla je příjemná, má mírně zvýšenou krytku na kartu na pravé straně, takže nemusíte mít strach, že Vám vyklouzne z ruky- to mě hodně potěšilo, protože třeba Canon tam má sice gumu na palec, ale rovnou plošku jen mírně vystouplou a to mi nějak nesedělo. Je trochu těžší, ale to zmírní objektivy, jelikož není potřeba s motorkem, protože má stabilizátor v těle. Proto se také může zdát, že se v těle něco pohybuje-je to stabilizátor. Využití baterii mi plně vyhovuje, protože mám nabíječku, která nabíjí za 2h a kdykoli kdekoli můžete koupit jiné lithiové a jakékoli. SDHC karta je fajn, doporučuji nějakou větší a kvalitnější firmy. Stává se, že jak je foťák náročný, tak levnější nebo neoriginální karty zlobí, ale dnes to je otázka již pár stovek. Ostřící body v hledáčku...nevím, mně tedy nechybí. Možná, že na ně nejsem zvyklý, tak proto. Ale stejně si natavuji kam chci aby mi zaostřil a pokud to necháte čistě na něm a dáte automaticky všech 11,tak si nemusíte kupovat zrcadlo. Urážky typu- bez ostřících bodů je to kompakt, se mi nezdají být založené na zkušenosti. Za 10000 fotek, mi zaostřil jen jednou jinak než jsem chtěl a to bylo na automat a stejně to hned poznáte, protože to vidíte na displeji. Takže kdo umí pracovat s body a bude si je volit sám, tak mu dle mého názoru chybět nebudou. Jsou i různé "fígle" typu- zaostřit na střed a posunout když chcete, ale je to zbytečné. A teď k jedné fajn věci- upozornění na světlé a tmavé plochy...to jsem vůbec nečekal, ale když vyfotíte a zobrazíte si fotku na displeji, foťák vám "vybliká" tmavé a světlé plochy. No báječná věc pro kontrolu :-) Tedy je to hračička, ale opravdu se mi to líbí. Navíc zelené nastavitelné tlačítko si můžete dát tak, aby jste fotku nevyfotili, ale pouze se Vám zobrazí na displej a ukáže vám právě chyby expozice a pak ji můžete teprve uložit nebo fotit znovu. Jednoduše bych jej nevyměnil za nic...má spoustu nastavení a líbí se mi, jak rychle parcuje se zaostřením atd. Pravda ve zhoršených podmínkách to není slast, ale dá se to :-) V poslední době jsem hodně koukal po Nikonu d3100, jelikož je to jednička v prodeji a vypadá opravdu dobře, ale rychlost sekvenčního snímání, umělé tělo a některé jiné věci mě přesvědčili, že jsem udělal dobře, že jej mám a Nikon lepší není. Má výhodu v objektivu 18-105, ale to je asi tak vše, protože i výstupní kvalita fotek je na stejné úrovni. Je to můj názor a to , že má lepší čip mě nějak nepřesvědčilo, při srovnávání fotek, takže pokud má někdo jiný názor, tak mu to neberu!!! Mně jednoduše Pentax vyhovuje...ale jak je zvyk v ČR, pokud nemáte Nikon nebo Canon, nemáte nic,protože jiné značky jsou přece brak :-D

• Snadné a přehledné ovládání
    • české menu
    • výborné zpracování
    • v této cenové relaci skvělé fotky i ze set. objektivy
    • použitelné video
    • Tužkové baterie

Jako levnou zrcadlovku doporučuji, je zábava s ní fotit (kreativní režimy co hrdlo ráčí).Kvalita fotek mě překvapila.Video jako doplněk pro natáčení na dovolené postačuje.Mimochodem prodám objektiv Pentax SMC DA 55-300 je výborný v záruce,ale vymýšlím něco extra jiného.Tel.777654600.Setový objektiv 18-55 vypadá titěrně, ale fotí pěkně.Škoda že k němu nedávají sl.clonu.Měl jsem Nikon D40X a teď jsem mnohem spokojenější.

• , zakoupeno v ElektroCR.cz

• Obrazová kvalita je na svou kategorii velmi dobrá.
    • Díky zkrácenému menu Info a čtveřici tlačítek pro přímé
    • nastavení nejpoužívanějších funkcí se K-x ovládá velmi dobře.
    • Dílenské zpracování je velmi dobré u těla i setového objektivu.
    • Výborný poměr ceny a výkonu.
    • K-X má své mouchy, ovšem za tuto cenu mu lze mnohé odpustit.

Za málo peněz hodně muziky. Pentax K-x toho nabízí opravdu mnoho: režim HDR, rychlé sekvenční snímání, živý náhled scény s možností záznamu videa a další. Pentax K-x je nepřehlédnutelná zrcadlovka – cenou spadá do kategorie tzv. levných zrcadlovek, výbavou se však řadí o stupínek výš, nabízí totiž celou řadu funkcí, které se na této cenové ose jen tak nevidí. Existuje v různých barvách, digitální zrcadlovka K-x značky Pentax převrací fotografické zvyky přináší víceúčelový a ergonomický přístroj.

• Nízké hodnoty šumu při vysokých ISO
    • Kvalita snímků
    • Rychlost kontinuálního snímkování
    • HDR
    • 720p video
    • Poměr cena/výkon
    • Kvalita těla - pevnost, odolnost vůči písku (vl. zkušenost)
    • Některé určitě potěsí i české menu
    • V hledáčku nejsou ostřící body (pro mě osobně bez problému)

Mám ho asi tři měsíce. Rozhodoval jsem se mezi tímto a Canonem 500D. Udělal jsem dobře. Musím říct, že jakožto amatérský fotograf jsem velice spokojen. Kvalita snímků je perfektní. Co mi však vyrazilo dech bylo minimum šumu při vysokých citlivostech. Dále jak se ukázalo na Sahaře, je velmi odolný vůči vlivům počásí, mám teď na mysli hlavně písek. Zatímco kamarádovi se do objektivu Canon dostala hromada písku a u kompaktů měli někteří lidé písek i pod displejem atd... já jsem si zrcadlo odnesl v takovém stavu, v jakém bylo předtím - tedy ani zrnko písku. Rychlost kontinuálního snímkování je podle mě skvělá, překoná i mnohem dražší modely. Některé určitě potěší i 720p video (kvalitní kameru samozřejmě nenahradí). Výdrž na baterie je dobrá, ale mohla by být lepší. Osobně jsem dosáhl na něco přes 300 snímků s nabíjecímí bateriemi Sanyo Eneloop. Na lithiové má údajně vydržet i 1900 snímků. Co někoho možná zamrzí je absence ostřících bodů v hledáčku. Je tam ale mřížka, podle které víte, kde daný bod leží. Za tu cenu je to bezvadný kauf.

Zatím se s timto foťákem seznamují

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Stabilizátor a autofocus je umístěn v těle přístroje
    • Velmi dobrá kvalita snímků
    • Nízké hodnoty šumu při vysokých hodnotách ISO
    • Video 1280 x 720
    • České menu
    • Možnost použít celou řadu digitálních filtrů
    • Kvalitní zpracování
    • Výdrž baterií
    • Poměr cena/výkon
    • V hledáčku se nezobrazují ostřící body, ale bez toho se dá žít :)

Myslím si, že Pentax K-x je jednička mezi ostatními digitálními zrcadlovkami, které jsou ve stejné cenové relaci. Kvalita snímků je na velmi vysoké úrovni. Například množství šumu je i při vysokých hodnotách ISO přijatelné. Pentax K-x se ovládá snadno, je určen pro začátečníky, ale myslím si, že jeho funkcemi nepohrdnou ani zkušenější uživatelé. Jeho menu je přehledné a v českém jazyce. Po prvních zkušenostech s tímto produktem ho mohu jedině doporučit.

• Výborné ovládání, kvalitní foto, padne do ruky, supr cena, široká škála možností nastavení...
    • Malý výběr objektivů, například oproti Canonu.

Je to skvělý fotoaparát a můžu ho vřele doporučit pro začínající fotoamatéry. Jedinou nevýhodu, kterou jsem shledal, je menší možnost koupě nějakého staršího objektivu. Není tak rozšířen a proto nemá tak velké technické zázemí jako třeba Canon. Aleje skvělý a za mě ho můžu vřele doporučit.