Sony Alpha A7 IV

TOP 1 v kategorii Digitální fotoaparáty

Sony Alpha A7 IV

Produkt roku 2023 - Finalista
Prémiový digitální fotoaparát pro profesionální fotky a videa. Nabídne celou řadu sofistikovaných funkcí, výklopný dotykový displej, zadní otočný monitor či elektronický hledáček...
57 990 Kč
Doprava zdarma, Skladem
Garantovaný nákup z Megapixel.cz

Skladem • 1 varianta90 Kč85 % • 3 078 recenzíDalší informace
Skladem • Více variantZdarma100 % • 138 recenzíDalší informace
Skladem • Více variantDárekZdarma97 % • 1 643 recenzíDalší informace
Skladem • Více variantDárekProdloužená zárukaZdarma99 % • 18 737 recenzíShop roku 2023 - VítězUdržitelný e-shopDalší informace
Skladem • Více variantZdarma97 % • 87 138 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • Více variantDárekZdarma98 % • 9 482 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Skladem • Více variant59 Kč95 % • 246 429 recenzíShop roku 2023 - VítězUdržitelný e-shopDalší informace
Skladem • Více variantZdarma93 % • 333 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma92 % • 1 594 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma95 % • 1 730 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 varianta89 Kč100 % • 3 638 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma0 neověřených recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaDárekZdarma97 % • 8 388 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Do 3 dnů • Více variant89 Kč98 % • 96 930 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma96 % • 16 148 recenzíDalší informace

Sony Alpha A7 IV vám umožní vytvářet profesionální fotky a videa, s nimiž můžete ihned pracovat. Tento plnoformátový hybridní fotoaparát vám nabídne výkonný obrazový procesor, vysokou rychlost zpracování, dokonalou kvalitu obrazu, excelentní reprodukci barev, minimální šum, realistické rozlišení nebo také automatické ostření. To vše jako celek brilantně doplňuje umělá inteligence o špičkové obrazové technologii. Součástí výbavy je celá řada inovací pro výběr, označení a úpravu fotek, což vám zajistí plynulejší práci a rychlejší správu většího množství dat. Samozřejmostí je automatické zaostření na oči osob a zvířat, zadní otočný monitor s dotykovým ovládacím panelem a také zadní ovladač pro rychlý přístup k funkcím.

Typ fotoaparátu
CMOS
Formát snímače
Full Frame / FX

• , zakoupeno v Megapixel.cz

Skvělý foťák, ale hlavně mě mile překvapila možnost nastavení všech možných funkcí. Sony A7 IV dá člověku na výběr zda chce některé funkce použit tak či onak, nenutí vám jen jednu možnost. Například nastavení mazání fotek buď potvrzení přes OK volbu nebo jen dvojím stiskem tlačítka koše. Mám prostě možnost si zvolit typ funkce která mi vyhovuje více. Ostatní foťáky co jsem měl tak měly jen jednu možnost. Za to velká pochvala.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Jedná se o Hi-Tech fotoaparát.
    • Všechny prvotní testy dopadli vcelku dobře, myslím že v oblasti ostření a stabilizace udělal velký krok kupředu oproti mému původnímu aparátu Sony a77 ii.
    • Zřejmě je nutno fotoaparát držet levou rukou za objektiv v místě těžiště. Pak znatelně se méně chvěje, ale je to pro mě zatím nezvyk.
    • Snímky na PC i 4K Televizi vypadaly perfektně
    • Fotoaparát jsem zakoupil na základě doporučení informační linky internetového obchodu FotoŠkoda a doufám že jsem udělal dobře. Odpovědi info-linky byly velice fundované.
    • Video má zřejmě velké možnosti, ale zatím jsem jej moc nezkoušel, taky na to dojde.
    • Bohužel na zvládnutí tohoto přístroje budu potřebovat více času
    • Donedávna jsem měl fotoaparát Sony Alpha a77 ii a musím přiznat, že mi v ruce seděl lépe, asi a7 ii je trochu moc hranatý.
    • Mrzí mě, že nemohu použít starší objektivy s bajonetem A.
  • , zakoupeno v Alza.cz

Full Frame / FX

Ocenění

Produkt roku 2023 - Finalista

Pětiosá optická stabilizace obrazu

Gyroskopické snímače, speciální jednotka stabilizace fotoaparátu a důmyslné algoritmy zajistí dokonalou stabilizaci obrazu v okamžicích, kdy je to potřeba. Výsledkem jsou krásně ostré fotky a videa.
Pětiosá optická stabilizace obrazu

Sofistikované nastavení blesku

Předností nových blesků Sony je schopnost rozpoznat obličej a přizpůsobit expozici tak, aby vynikl přirozený tón pleti. Měření blesku P-TTL a synchronizace vyvážení bílé barvy jsou zárukou skvělých fotek i u rychle se pohybujících objektů.
Sofistikované nastavení blesku

Inovované ostření na oči

Na automatické ostření očí v reálném čase se můžete spolehnout, a to dokonce i v situaci, když se objekt vašeho zájmu bude dívat jinam. Neváhejte využít funkci Sledování dotykem, které celý proces usnadní, a vy se díky tomu můžete soustředit čistě jen na focení.
Inovované ostření na oči

Krásně plynulá videa ve 4K

Široký dynamický rozsah a snímač obrazu jsou tajemstvím vysoce kvalitních a krásně plynulých videí v rozlišení 4K. Zkuste také funkci převzorkování na rozlišení 7K Full-Frame. Výsledkem jsou dechberoucí detaily a skutečně expresivní fotky.
Krásně plynulá videa ve 4K

Expresní webová kamera

Prostřednictvím rozhraní USB můžete Full-Frame fotoaparát připojit k počítači nebo smartphonu  a snadno ho proměnit ve webovou kameru. Pak už stačí jen zvolit možnost „Live Stream“ a můžete se věnovat tomu, co vás baví.
Expresní webová kamera

Objektiv dle vašich představ

Doporučujeme, abyste si konkrétní typ výměnného objektivu před zakoupením fotoaparátu raději ověřili u vašeho prodejce. Můžete vybírat z mnoha typů s různou ohniskovou vzdáleností - od širokoúhlých až po speciální teleobjektivy.
Objektiv dle vašich představ

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta99 Kč94 % • 26 897 recenzíDalší informace

Sony Alpha A7 IV - čtvrtý model oblíbené řady A7 vstupuje na trh s novým Exmor R CMOS snímačem s působivým rozlišením 33 Mpx a schopností zachytit až 15 kroků dynamického rozsahu. Vynikající výkon fotoaparátu je podpořen novým BIONZ XR obrazovým procesorem, viděným u A7S III.

Fotoaparát je vybaven pětiosou stabilizací obrazu, která dokáže kompenzovat až 5,5 EV a propracovaným ostřícím systémem se 759 AF body na principu fázové detekce pokrývajících 94 % obrazového pole. Vysokokapacitní buffer společně se snímkovou frekvencí 10 sn./s dělá z přístroje ideální volbu pro dynamickou fotografii.

Změna přichází i ve videu, fotoaparát nově nahrává 4K/60p nebo FullHD/120p a zvládá 10bit 4:2:2. K XAVC-S (H.264) kodeku přibyl XAVC-HS (H.265) a XAVC-I (H264) a maximální bitrate byl navýšen na 600Mbps. Podpora profilů S-Log3 s dynamickým rozsahem až 15 kroků, S-Cinetone a HLG. Nový 3,69 Mpx OLED QXGA hledáček a vylepšený grip pro pohodlnější úchop.

Nechybí duální slot, jeden kombinovaný CFexpress Type A/UHS-II SDXC/SDHC a druhý UHS-II SDXC/SDHC.

Dokumenty

Zákazníci nejčastěji zmiňují

• kvalita videa (5)
  • objektiv (4)
  • čip (3)

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• Jedná se o Hi-Tech fotoaparát.
      • Snímky na PC i 4K Televizi vypadaly perfektně
      • Bohužel na zvládnutí tohoto přístroje budu potřebovat více času
      • Mrzí mě, že nemohu použít starší objektivy s bajonetem A.
    • , zakoupeno v Alza.cz

• +++
      • ___
    • Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Zatím ho mám krátce.

• -ryhlost a přesnost ostření
      • -skvělé podání barev
      • -spolehlivý WB
      • -dobrá organizace menu
      • -dynanický rozsah a použitelnost vysokého ISO
      • neshledáno

Bezbolestný přechod z Canon 5D iv. Původní obavy z přechodu byly velmi rychle zažehnány.

• , zakoupeno v O-Video

• špičkový fotoaparát
      • proti předchozím modelům působí trochu plastověji, ale i tak je zpracování výborné
      • Složitější menu

Zatím ho mám krátce, ale v této chvíli nemám co vytknout

• , zakoupeno v O-Video

Poměr cena/výkon

• moje první bezzrcadlovka FF - fantazie
    • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

• Určitě mně hodně zklamalo ,že produkt nebyl aktualizovaný a zatím jsem nikde nenašel důvod proč nejde aktualizovat na nejnovější verzi i když vše dělám podle postupu ze stránek Sony ?
      • nemá ir dálkové ovládaní jako A 7III .
    • , zakoupeno v Megapixel.cz

• Nej univerzální parťák pro objektivy Sony GM.