Sony Alpha NEX-6L

Počet přednastavených scén
287 g

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Vynikající hledáček.
    • Se setovým objektivem skutečně kapesní rozměry.
    • Kvalitní obrazový výstup.
    • Zatím slabší nabídka aplikací pro spárování s telefonem, ale možná jsem jen špatně hledal.

Doporučuji všem, co chtějí kapesní fotoaparát s téměř profesionálním výstupem.
    Zároveň doporučuji pořídit druhou baterii a externí nabíječku - není v balení.

• , zakoupeno v DigiHit.cz

• splňuje to co jsem očekával,menší rozměry než můj stávající kompakt,nižší váha,snímač jako v zrcadlovce
    • velké množství možností nastavení
    • s objektivem a očnicí se mi nevejde do kapsy

Foťák minimálně splňuje to proč jsem se pro něj rozhodl
    Zatím s ním fotím 3.den tak špatné zkušenosti na mne nedopadly.
    Je zatím pořád kolem nuly a tak životnost akumulátoru neodpovídá deklarovaným výdržím při focení.
    Já osobně doporučuji všem tento přístroj,jsou sice uživatelé,kteří sibudou volit něco jiného,ale to jim nikdo závidět nemusí.
    Fotím sice desítky let ,ale pořád se počítám za začátečníka.
    Možná,že prodleva mezi jednotlivími snímky by mohla být kratší.

• velkost
    • hladacik
    • funkcie
    • ovladanie
    • velky snimac
    • video
    • pomale a s pevnym 50mm objektivom casto nepresne zaostrovanie.Niekedy s 50mm 1.8 oss nezaostri vobec len preostruje hore dole.

cakal som od toho viac, hlavne od ostrenia.S pevou 50mm sa napriklad momentky alebo portrety deti aj ked len sedia a trohu hybu hlavou,sa robia zle nakolko je problem presne a rychlo zaostrit.Asi by som to nemal porovnavat ale mal som nikon d7000 a 50mm 1.8 a to je nieco uple ine.Zial myslel som si,ze to bude aspon priblizne rovnake ale je to omnoho horsie.

Typ fotoaparátu
HDMI výstup
WiFi
Počet přednastavených scén
287 g

16,1Mpx snímač APS-C CMOS, výkonný procesor BIONZ, pohotový zaostřovací systém, stabilizace obrazu SteadyShot INSIDE, vestavěná funkce Wi-Fi, EVF hledáček XGA OLED True-Finder, video ve Full HD kvalitě, 3,0" LCD s rozlišením 921 600 bodů. Sony NEX-6 je kompaktní systémový fotoaparát s výměnnými objektivy odpovídající kvalitě i výkonem zrcadlovky. Je vybaven velkým 16 megapixelový CMOS snímačem formátu APS-C, výkonným procesorem BIONZ, pohotovým zaostřovací systémem a stabilizací obrazu SteadyShot INSIDE. Vestavěná funkce Wi-Fi® ve fotoaparátu NEX-6 vám umožní připojit zařízení, jako je chytrý telefon, tablet a další. Můžete odesílat fotografie na Facebook, mailem, nebo do cloudových služeb přímo z fotoaparátu. Videozáznam natáčí ve Full HD kvalitě. Nechybí ani EVF hledáček XGA OLED True-Finder rozlišení 2,4M, širokoúhlý, výklopný 3" (7,5 cm) TFT LCD s rozlišení 921 600 bodů, režim Panorama a celá řada uměleckých efektů. Kompatibilita s objektivy s bajonetem E.

Specifikace fotoaparátu Sony NEX-6 + 16-50 mm

Počet efektivních pixelů 16,1 Mpx

Obrazový snímač

CMOS snímač velikosti APS-C (23,5 x 15,6 mm)

Stabilizátor snímače

Ne

Stabilizace obrazu

SteadyShot INSIDE

Ostřící body 99 bodů (autom. fázové ostření) / 25 bodů (autom. ostření s rozliš. kontrastu)

Pomocné světlo AF

NP-FW50 Baterie

Rozměry (Š × V × H) 119,9 x 66,9 x 42,6 mm mm

Cca 287 g

Dodáváné příslušenství

Sony NEX-6, akumulátor NP-FW50, nabíječka kabel USB, kabel AV, disk CD-ROM se software návod k použití

• kvalita, zpracování
    • hmotnost, rozměry
    • full hd video
    • set 2x objektiv
    • hledáček, výklopný display
    • 4 roky funguje
    • mohl by rychleji zaostřovat

je to špičkový fotoaparát, odpovídá tomu i cena.

Přešel jsem ze zrcadlovky a zpohodlněl, 90% využívám automatiku...

Foták funguje 4 roky a občas se stane, že trvá zapnutí a vyjetí objektivu nebo naopak vypnutí...občas problikne lcd display při vyklopení...- zkrátka začíná stárnout...

• bezkonkurenční hledáček
    • výborná kvalita zpracování a grip
    • výborná kvalita fotografií i videa
    • kvalitní snímač
    • osobní dobré zkušenosti se značkou Sony
    • vejde se do větší kapsy i se set.objektivem
    • slabší výdrž baterie
    • v některých situacích pomalejší zaostřování
    • omezená nabídka objektivů jako u všech Sony přístrojů

Přístroj doporučuji všem kteří dávají přednost skladnosti
    a nižší hmotnosti, přičemž přes absenci některých funkcí je výsledná kvalita fotografií na úrovni zákl. zrcadlovek

• , zakoupeno v Megapixel.cz

• Vynikající hledáček.
    • Se setovým objektivem skutečně kapesní rozměry.
    • Kvalitní obrazový výstup.

Doporučuji všem, co chtějí kapesní fotoaparát s téměř profesionálním výstupem.
    Zároveň doporučuji pořídit druhou baterii a externí nabíječku - není v balení.

• malé rozměry, APS snímač, ovládání -tlačítka, kvalita zpracování, výměnné obj, super hledáček
    • poměrně omezený výběr objektivů E, v ČR drahé

Podle mě jeden z nejlepších Foťáků na trhu, protože je mnohem menší než zrcadlovky a přitom má stejný snímač, tudíž snímky jsou stejně kvalitní i při vyšších ISO (kompakty se nechytají) Koupil jsem si ho hlavně pro to, že fotím často a Nex se mě vleze do ledvinky :-) Další pochvalu zaslouží EVF hledáček, který je mnohem lepší než optické titěrné hledáčky u levných DSLR. Používám i redukci na manuální obj a pomocí hledáčku lze solidně ručně ostřit pomocí zvýraznění hran. Rozmýšlel jsem mezi Olympus OM-D-10 a Nexem, Oly má ale menší snímač a je dražší takže volba je jasná.

• Lehci
    • Kvalitni snimac
    • Pomalejsi ostreni

Rozhodovali jsme si mezi zrcadlovkou a timto fotakem. Nakonec sony vyhral. A splnuje to co od nej cekame: je lehky, nejsme profi ale dari se nam porizovat velmi kvalitni fotky i za zhorsenych podminek(tma, proti slunci apod), vydrz baterie je supr - pri aktivnim foceni na dovolene(vetsinou bez blesku) staci na cca 2 dny, oproti komaktu je to obrovsky posun. Doporucejeme vsak tento model s hledackem - na slinci display neni moc dobre videt

• , zakoupeno v DigiHit.cz

• velké množství možností nastavení
    • s objektivem a očnicí se mi nevejde do kapsy

Foťák minimálně splňuje to proč jsem se pro něj rozhodl
    Zatím s ním fotím 3.den tak špatné zkušenosti na mne nedopadly.
    Fotím sice desítky let ,ale pořád se počítám za začátečníka.
    Možná,že prodleva mezi jednotlivími snímky by mohla být kratší.

• Dnes se podíváme snad na nejvíce očekávaný Sony NEX, papírově nejzajímavější verzi NEX-6. Má prověřený 16MPx Exmor CMOS ...

Zobrazit celou recenzi na www.digimanie.cz

• velkost
    • hladacik