Sony Alpha SLT-A57

• , zakoupeno v Digiobchod.cz

• splnil moje očekávání

funguje tak, jak je popsáno

• , zakoupeno v Interfoto

• Ve své kategorii výborný výrobek.
    • Cena.
    • Přiložené CD v několika cizých jazycích včet. programů na úpravu fotografií a vídea (pouze návod na obsluhu v češtině).

Velký výběr funkcí.
    Z prvních zkušeností mě překvapila kvalita fotografií a videa.
    Doporučuji tento produkt i ostatním zájemcům, kteří se
    rozhodli přejít do kategorie zrcadlovek.

• , zakoupeno v Sony Center

Snímač CMOS

Barevný filtr snímače obrazu

R, G, B, primární barvy

Velikost (mm) 23,5 x 15,6 mm (velikost APS-C)   Fotoaparát

Celkový počet pixelů snímače (megapixely)

Přibl. 16,7

Efektivní pixely (megapixely)

Přibl. 16,1

Automatické vyvážení bílé

Vyvážení bílé: přednastavený výběr

Automaticky / Denní světlo / Stín / Zataženo / Žárovka / Zářivka / Blesk / Vlastní

Vyvážení bílé: zákaznické nastavení

ANO

Vyvážení bílé: typy teploty barev 2500 až 9900 tisíc (G7 až M7, 15 kroků) (A7 až B7, 15 kroků)

Stupňování vyvážení bílé 3 rámečky, 2 kroky volitelné

Nastavení citlivosti ISO

Ekvivalent ISO 100 až 16 000   SteadyShot INSIDE

Systém: Mechanismus pohybu snímače

ANO

Stupnice obrazu stabilizátoru SteadyShot INSIDE (v hledáčku)

NE

Varování před třesem fotoaparátu (v hledáčku)

Možnosti stabilizace SteadyShot INSIDE

Přibližné snížení rychlosti závěrky 2,5 EV až 4,5 EV (liší se podle podmínek fotografování a použitého objektivu)

Kompatibilita stabilizace SteadyShot INSIDE

Všechny objektivy DSLR společnosti Sony a objektivy s bajonetem typu A společností Minolta a Konica Minolta *Stabilizace SteadyShot INSIDE byla dříve známa pod označením Super SteadyShot

Všechny objektivy DSLR společnosti Sony a objektivy s bajonetem typu A společností Minolta a Konica Minolta   Systém proti prachu

Ochranný povrch na dolní pásmové propusti a mechanismus elektromagnetických vibrací

ANO   Systém automatického zaostření

Detekční systém fáze TTL

Systém kontrastního automatického ostření

NE

Senzor 15 bodů (3bodový kříž)

Rozsah citlivosti (ekvivalent při ISO 100); Expoziční stupeň (EV) −1 až 18

Systém Eye Start AF (volitelné zapínání/vypínání)

Oblast zaostření AF: Oblast širokoúhlého zaostření

ANO (automaticky, 15 oblastí)

Oblast zaostření AF: Bodové

Oblast zaostření AF: Výběr lokální oblasti zaostření

ANO (automaticky, 15 oblastí)

Oblast automatického ostření: Vícebodové

NE

Oblast automatického ostření: Vyvážení na střed

Oblast automatického ostření: Flexibilní bodové

Režimy AF

Automatické ostření pro snímání jednoho snímku, automatické ostření, plynulé automatické ostření

Prediktivní ovládání zaostření

Zámek zaostření

Osvětlovač AF

ANO (vestavěná)

Rozsah funkce AF Illuminator (v metrech)

Přibl. 1–5   Systém automatické expozice

ANO (2D, 3D)

Ochrana před rozmazáním pohybem

AE Lock

Kompenzace expozice

ANO, +/− 3,0 EV (kroky po 1/3 EV)

AE Bracketing

V krocích po 1/3 EV a 2/3 EV, 3 snímky   Závěrka

Typ

Elektronicky řízená, plochá, s vertikálním pohybem štěrbiny

Rozsah rychlosti závěrky (v sekundách) 1/4000–30 a žárovka

Rychlost synchronizace blesku sekund 1/160

Rychlost synchronizace blesku (se zapnutou funkcí Steady Shot); v sekundách 1/160   Blesk

Směrné číslo vestavěného blesku (v metrech při ISO 100) 10

Systém měření záblesků

ADI / TTL měření pro blesk

Kompenzace blesku +/−2,0 EV (kroky po 1/3 EV)

Doba přenastavení vestavěného blesku (přibližná doba v sekundách) 3

Režim blesku

Automatický, Doplňkový, Synchronizace na 1. lamelu, Synchronizace na 2. lamelu, Redukce jevu červených očí

Režim bezdrátového blesku

ANO (s volitelným kompatibilním přídavným bleskem)

Redukce červených očí

Naklápěcí obrazovka

Otočný displej

ANO   Záznam

Režim fotografování

Jeden snímek, souvislé fotografování, samospoušť 10 s a 2 s, bracketing (souvislé, jeden snímek, vyvážení bílé, DRO)

Série snímků (přibl. maximální počet snímků za sekundu) max. 12 sn./s

Počet sérií snímků

Jemné vykreslení: 23 snímků / Standard: 25 snímků / RAW a JPEG: 18 snímků / RAW: 21 snímků

Záznamová média

Paměťové karty Memory Stick PRO Duo™, Memory Stick PRO-HG Duo™, SD, SDHC, SDXC

Formát záznamu

Kompatibilní s formátem JPEG (DCF verze 2.0, Exif verze 2.3, kompatibilní s formátem MPF Baseline), 3D fotografie MPO (kompatibilní se stereoskopickým obrazem formátu MPF Extended), RAW (formát Sony ARW 2.3), RAW a JPEG

Velikost obrazu L – JPEG (pixely) 4912 x 3264 (16 megapixelů)

Velikost obrazu M (pixely) 3568 x 2368 (8,4 megapixelu)

Velikost obrazu S (pixely) 2448 x 1624 (4 megapixely)

• Velikost panoramatického snímku: Max. úhel záběru (ohnisková vzdálenost 16 mm / 18 mm)
  • Širokoúhlý: na šířku 12 416 x 1856 (23 MP), na výšku 5536 x 2160 (12 MP), standardní: na šířku 8192 x 1856 (15 MP), na výšku 3872 x 2160 (8,4 MP)
  • Velikost 3D panoramat: Max. úhel záběru (ohnisková vzdálenost 16 mm / 18 mm)
  • Širokoúhlý: 7152 x 1080 (7,7 MP), standardní: 4912 x 1080 (5,3 MP), 16:9: 1920 x 1080 (2,1 MP)

Kvalita fotografie

RAW, RAW+JPEG, JPEG Fine, JPEG Standard

Formát videozáznamu

AVCHD / mp4

Komprese videa

Kompatibilní s formátem AVCHD verze 2.0 / MPEG-4 AVC (H.264)

Formát záznamu zvuku

Dolby® Digital (AC-3) / MPEG-4 AAC-LC, 2k

Režim záznamu videa – AVCHD 1920 x 1080 (záznam v režimu 50p 28 Mb/s, 50i 24 Mb/s, 50i 17 Mb/s, 25p 24 Mb/s, 25p 17 Mb/s, 25p 12 Mb/s)

Režim záznamu videa – mp4 1440 x 1080 (přibl. 25 sn./s, 12 Mb/s (průměrná rychlost)

Redukce šumu (Dlouhé exp. č.)

Zap./Vyp., dostupná pro expoziční časy delší než 1 s

Redukce šumu (Vysoké ISO č.)

ANO

Redukce šumu (vícesnímková redukce šumu Multi Frame NR)

Barevný prostor (sRGB)

ANO

Barevný prostor (Adobe® RGB)

Režim barvy/funkce DEC/Kreativní styly

Standardní, Živé barvy, Portrét, Krajina, Západ slunce, Černobílý, Nasycení, Ostrost

Optimalizace dynamického rozsahu

Technologie PRINT Image Matching III

Konektor dálkového uvolnění závěrky

Infračervený dálkový ovladač

ANO

DPOF (Digital Print Order Format)

Indikátor kapacity paměti

Pípnutí

Volitelné zapínání/vypínání

Paměť čísel souborů

Volitelné zapínání/vypínání

Režim Folder Name (Název složky)

Standardní a datum

Systém baterií

NP-FM500H

Dodávaná baterie

NP-FM500H

Stamina (životnost baterie v podmínkách CIPA)

Přibl. 550 snímků (s hledáčkem) / přibl. 590 snímků (s displejem LCD) (standard CIPA)

Hmotnost (g) (pouze tělo)

Přibl. 539   Rozměry

Šířka (mm) 132,1

Výška (mm) 97,5

Hloubka (mm) 80,7

• Ovládání, ergonomie
    • Velmi dobrá obrazová kvalita
    • Mnoho užitečných funkcí

Doporučuji, skvělá zrcadlovka jak pro amatéra, tak i pro pokročilého fotografa.

• Výklopný displej
    • Mohutný grip
    • Elektronický hledáček
    • Dodaný software
    • Není dostupný bateriový grip

Doporučuji tento fotoaparát ať už začínajícím nebo i pokročilejším fotografům

• , zakoupeno v Digiobchod.cz

• splnil moje očekávání

funguje tak, jak je popsáno

• , zakoupeno v Interfoto

• Ve své kategorii výborný výrobek.
    • Cena.

Velký výběr funkcí.
    Z prvních zkušeností mě překvapila kvalita fotografií a videa.
    Doporučuji tento produkt i ostatním zájemcům, kteří se
    rozhodli přejít do kategorie zrcadlovek.

• , zakoupeno v Sony Center

Odporučam, spokojnosť

• Rychlost čipu
    • Ostření
    • Vydařený automatický režim
    • Kompatibilita starších Minolta objektivů
    • Mezinárodní záruka
    • Popruh

Šel jsem si do obchodu vcelku rozhodnutý pořídit Nikon 5100, ale po několika desítkách minut byl tento přístroj jasnou volbou. Práce s ním je rychlá, kvalitní a pro amatéra skvěle postavená. Zároveň do budoucna potěší jistota levnějšího pořízení objektivů, ze kterých si jiné značky dělají vcelku výnosný business.
    16 megapixelů je pro použití normálním smrtelníkem více než dost. I po vytisknutí na plakát A3 vidím značnou rezervu.

Otřesný je na druhou stranu popruh přes krk, který řeže neuvěřitelným způsobem.

Vcelku vzato pro začínajícího fotografa je to kvalitativně a do budoucna mnohem nelší volba, než třeba Nikon řady 3XXX.

• - video
    • - SW funkce fotaku
    • - foceni v noci
    • - strip

Rozhodoval jsem se mezi D600, 5100 a A57. Vyhrala A57 hlavne kvuli videu a navic patrim mezi zastance nazoru, ze "sklopne zrcadlo" je uz prezitek...
    Jsem ciste amater a fotak bude slouzit pouze pro rodinne fotky + rad "lovim" v lese, takze mam set 18-55 + 75-300.
    Video splnilo ocekavani, tady naprosta spokojenost a jako kamera fotak poslouzi relativne dobre. Jsem zvedav, kdy zacnou konecne delat elektricky zoom, protoze je problem udrzet zaber, kdyz clovek "divoce" zoomuje :/
    Objektivu 75-300 by se dala vytknout spousta veci, ale za ty prachy je to v setu dobra koupe ;)
    Nebudu psat veci, ktere najdete na 150 dalsich mistech, ale par poznamek po 2 tydnech foceni.
    El. hledacek je uzasny v tom kolik informaci je tam natlacenych. Ve dne, a to v jakychkoliv podminkach, se snim pracuje perfektne a je to jednoznacne +, v noci (i lehce po zapadu slunce, kdy je jeste pro lidske oko celkem dobra viditelnost) je el. hledacek horsi nez standardni (navic je oko prece jenom osvetleno a pak ve "tme" hure vidite). V uplne tme je nepouzitelny a souhvezdi na obloze jsem zameroval metodou pokus-omyl. Samozrejme silny zdroj svetla (auto, lampu atd..) je ok. Fotil jsem v lete a tak jsem jeste zvedav, jak se hledacek bude chovat v -20 stupnich - v manualu pisou, ze by se mel "chvili" zahrivat a pak normalne fungovat, no uvidime...
    Asi jsem uplne nepochopil technologii polopropustneho zrcadla, ale doufal jsem ze mi obraz v hledacku bude i behem expozice - no neni.
    Pred koupi jsem jako minus videl LCD vyklapejici se dolu (narozdil od D600), ale ted musim rict, ze je to lepsi (hlavne pro video). Jedine minus tohoto reseni muze byt pri foceni z nekterych stativu...
    Baterie ma solidni vydrz, po celodennim foceni bez blesku a s vypinamim pristroje jsem se dostal na 800 fotek a baterie byla na cca 20% (pouzival jsem jak LCD tak hledacek). Dalsi den jsem pristroj nevypinal a vse nechal na prednastavenem stend-by rezimu - no bateria sla dolu tak 2x rychleji.
    Zatim se nekdy trosku peru s AF, na druhou stranu dokaze uzasne rychle a presne zamerovat pohybujici se predmety i behem sekvencniho snimani.
    Co se tyce uchopu, tak ten je pro me uplne idealni, mam ale malou ruku, takze pro nejakeho "havire" by to nemuselo byt. Radim pred koupi vyzkouset.
    SW vybava je bezkonkurence. Panorama, dva plne automaticke rezimy (takze fotak muzu dat nekomu, kdo foti jen s kompatky a rict, zmacni tohle ...).
    Osobne mi trosku chybi prime tlacitko na vyber zamerovaciho bodu - je nutne jit pres menu.
    Jo a abych nezapomel, strip je naprosto katastrofalni. Na holem krku jsem ho nevydrzel mit dele nez 5 minut :(((, takze rovnou pocitejte s koupi noveho.

• Vydareny fotoaparat
    • cena/vykon
    • vystup
    • kvalita videa
    • ergonomia

Za tie peniaze vyborny fotoaparat. Odporucam!!!

• kvalita videa
    • kvalita fotiek
    • cena/vykon
    • spracovanost
    • ergonomia
    • cena objektivov

rozmyslal som nad CANON eos 600D a NIKONom D5100 ale ked som sa pytal ludi, tak kazdy mi radil tu svoju znacku a prisiel som na to, ze sam musim skusit nejake veci ohladom tych fotoaparatov. Tak som si vsetky pochytal a najlepsiu ergonomiu mal SONY A57. Ked som si ich vyskusal, tak SONY bol najrychlejsi a mal kontinualne zaostrovanie pocas natacania videa. Co sa tyka fotiek, je to hlavne otazka objektivu....

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• vylepšení oproti SLT-A55 (uchycení, výdrž baterie, hledáček)
    • rychlost focení a ostření
    • možnost přiřadit některým tlačítkum vybranou funkci
    • super video
    • kvalitní čip a rozumné rozlišení

Chtěl jsem vyzkoušet SLT a tento model odstranil hned několik neduhů, kvůli kterým jsem u SLT v minulosti váhal. V akci byl navíc pevný objektiv (Sony 50/1.8), takže se už nedalo odolat :-) S foťákem jsem velmi spokojen.