Sony Alpha SLT-A99V

CMOS
Formát snímače
Full Frame / FX

• , zakoupeno v AB COM CZECH

• elektronický hledáček, vše mohu sledovat v něm (scénu i fotografie) pro mě velké plus. Citlivost lze nastavit až do ISO 6400 bez známky na expozici.

Velmi dobrý ful frame fotoaparát, akorýt cena by mohla být nižší.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• profesionální fotoaparát

zcela jednoduché ovládání , obrazová kvalita fotografií na špičkové úrovni , no prostě miluji Sony :-)

Typ fotoaparátu
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
Full Frame / FX

Sony Alpha SLT-A99V je velmi výkonná a profesionální SLT zrcadlovka s 24,3Mpx FULL FRAME snímačem CMOS. Je vyrobena z vysoce odolné a odlehčené magneziové slitiny. Mezi přednosti fotoaparátu patří jednoznačně špičková kvalita obrazu, obrazový procesor BIONZ, rychlý zaostřovací systém, pohotový kontinuální snímání 6 snímků/sec a možnost sledování obrazu v hledáčku ( 2,4M OLED TrueFinder ) i během expozice. Je vybaven duálním 19 bodovým zaostřovacím AF systémem, který nabízí 19 základních ostřících bodů, z ni

• SLT zcadlovka s full frame snímačem a 24MPix čipem s označením SLT-A99, která nahradila A900. Podívejme se tedy v dnešní...

Zobrazit celou recenzi na www.fotoaparat.cz

• špičkový fotoaparát pro pokročilé fotografy
    • skvělé a kvalitní snímání , vysoká kvalita fotografií
    • výborné vlastnosti ovládání přístroje
    • výklopný displej
    • chybí profesionální výbava pro baterie , musí se koupit nový grip , neboť s alpha 77 na něj nepasuje .... :-(

Mám pro Sony slabost ... už je to můj 3 fotoaparát ... a nikdy jsem neměla potíže .. skvěle funguje a fotografie jsou ve výborné kvalitě . Jediné mínus , je že Sony nemá takovou prezentaci a podporu v ČR , jako má Nikon či Canon.
    Fotoaparát je vhodný pro všechny , kteří mají již zkušenosti s tímto typem a fotografují delší dobu . Můžu vřele doporučit .
    Cena odpovídá kvalitě . Fotaparát se hodí ke všem akcím , které chcete zachytit , záleží samozřejmě i na objektivech , které jsou vždy nadstardantní . Spojení , Sony a Zeiss . Samozřejmě i objektivy Minolta .

• kvalita obrazu hlavně
    • odolné tělo
    • ernonomie super, každé tlačitko jiný tvar, po ruce, programovatelné hmm
    • s gripem tři baterie v provozu
    • elektronický hledáček
    • ...
    • hi end
    • Snad jen maličkost- na všech lepších modelech je na těle i soptická stabilizace. zde musím pro vypnutí při stativu do menu.

Super. Od Minolty se vezu na tomto systému a jsem nadmíru spokojen. Prošlo mi rukama snad vše co se těl i skel týče, včetně konkurence. Neměnil bych a tohle je top.
    Elektronický hledáček - dal jsem jednoznačně do plusu. Optický hledáček je bomba, koukám se do něj raději, ale na práci prostě je eletronickej lepší o míle, tak to je.

• , zakoupeno v AB COM CZECH

Velmi dobrý ful frame fotoaparát, akorýt cena by mohla být nižší.

• , zakoupeno v FotoŠkoda

• profesionální fotoaparát

• výstup
    • váha
    • tiché tlačítko
    • odolnost prach a voda
    • displej otočný
    • dva sloty na paměť. karty (MSaSD//SD)
    • AF-D
    • mnoho dalšího
    • absence CF

Přecházel jsem z A850 a byl jsem mile překvapen. Tělo lehčí, obrazový výstup výtečný (hlavně výstup na větších ISO super) a tělo nabité vychytávkami.
    Perfektně se drží, má velmi dobře tvarovaný grip, pogumovaný a ani malíček neklouže pod fotoaparát i u větších rukou. V kombinaci s rozumnou váhou velmi příjemné, zvlášť při použití nějakého širšího pevného skla je to kombinace velmi lehká a malá.
    Na 850 mi začalo vydit hlavně absence LV a výklopného displeje, který jsem si dřív říkal, že nebudu potřebovat.
    V davu vyfotit něco nad hlavou nebo dítě či zvíře zase z jeho perspektivy mi dnes přijde bez LV a výklopného displeje střelba od pasu. Stejně pokud si chce člověk vyfotit nějaké makro se LV a displej výklopný hodí.
    Velmi se povedlo tiché tlačítko, na kterém si člověk najde funkci kterou často využívá velmi snadno a lehce ji mění. samozřejmostí jsou programovatelná tlačítka. Každé je trochu jiné a tak člověk ví přesně kam šahá. Ergonomie je zvládnutá na jedničku, člověk změní vše aniž by musel dát fotoaparát od oka. Zde vidím jednoznačně výhodu elektronického hledáčku. Je perfektní. I pokud člověk fotí na plný manuál, vidí přesně jak snímek bude expozičně vypadat včetně histogramu a všech ostatních informací, které potřebuje, v hledáčku. Super. Samozřejmě si člověk může nastavit co vše se bude v hledáčku a na displeji zobrazovat.
    Perfektní je možnost zaostřování kdy fotoaparát automaticky při namáčknutí zaostří a hned pak vypne zámek ostření pro jemné manuální doostření. Toto s jakýmkoli objektivem. Včetně zvýraznění hran nebo zvětšení obrazu. Perfektní. A opět výhoda elektronického hledáčku.
    Zmiňuje se slabší výdrž na baterii. Popravdě nevím, samozřejmě mám pár nabitých pořád po ruce. Když dochází vyměním a zase tak často to asi nebude :)
    Celkově se jedná o velmi povedený fotoaparát pro milovníky značky SONY/MINOLTA a plnohodnotný nástupce starších strojů A900/850.

• Na stránkách Digimanie se dnes budeme netradičně věnovat testování full frame fotoaparátu. Jde o nový SLT fotoaparát Son...

Zobrazit celou recenzi na www.digimanie.cz