Sony Cyber-Shot DSC-HX5

57.7 mm
Hloubka
149 mm

• , zakoupeno v Profizona.cz

• Zoom 10x a přitom dobrá kresba objektivu, stabilizace objektivu, rozlišení 10 MPx a s tím spojený minimální šum při vyšších ISO, natáčení FulHD videa a se stabilizací, panoramatické foto, fotky s možností vysokého dynamického rozsahu, rychlé snímání a reakce foťáku.
    • Dobrý nápad je taky, že mají dneska foťáky zvláštní tlačítko pro natáčení videa.
    • Není to vůbec problém, ale místo sony konektoru bych přivítal klasický USB, takto radši kopíruju přímo z karty a tam jsou jinde umístěné fotky, jinde mp4 video a jinde FullHD video :)
    • Taky občas ve tmě místo vypnutí foťáku zapnu sériové snímání :) neb tlačítka jsou blízko sebe a zatím jsem si nezvykl.

Super foťák. Po 16 MPx fotkách s velkým šumem netoužím jak je to dnes moderní, proto jsem koupil tenhle foťák.
    Poměr cena výkon, kvalita nemá v této kategorii obdoby. Četl jsem několik recenzí a tak jsem se pro něj rozhodl.
    Navíc myslím, že s tímhle foťákem se člověk může víc soustředit na to co foťí.

• Skvělé fotky a video, slušný zoom, GPS
    • Škoda, že u něho není žádné pouzdro.

Skvělý fotoaparát jak pro focení automatem, tak pro focení s manuálním nastavením.

• , zakoupeno v Korunka.cz

• dle mého maximum co se momentálně dá z kompaktu v dané kategorii dostat.
    • ergonomie, častá záměna tlačítka spouště s kolečkem na změnu režimů.

Velmi spokojen, v dané relaci se jedná dle mého o nadprůměrný foťák s velmi dobrým videem srovnatelným s leckterými kamerami.

Typ fotoaparátu
Výška
57.7 mm
Hloubka
149 mm

Digitální kompaktní fotoaparát Sony DSC-HX5 má vysoce kvalitní snímky a video v rozlišení 1080i HD, CMOS Exmor R™, 10x opt. zoom, ohnisk. vzdál. od 25 mm, 7,5cm LCD. Sledujte své cesty díky technologii GPS.

Funkce digitálního fotoaparátu Sony DSC-HX5

Snímač Exmor R™ CMOS - Vysoce efektivní provedení snímače zvyšující citlivost a potlačující šum obrazu pro dokonalé snímky při zhoršených světelných podmínkách. 10x optický zoom, ohnisková vzdálenost od 25 mm - Velmi kvalitní objektiv společnosti Sony s ohnisk

• Velmi dobrý poměr cena - kvalita, koupil jsem ho z druhé ruky jako fotoaparát na výlety na kole ale po vyzkoušení jsem toto přehodnotil, škoda ho vystavovat riziku poškození, fotí velmi dobře. Kvalita fotografií je velmi dobrá. Získal si místo vedle mé zrcadlovky. Výborná volba pro ty co se nechtějí zdržovat manuálním nastavením a fotí v automatickém režimu.
    • Vždy se něco najde a to u každého fotoaparátu jakékoli značky ale pro amatérské potřeby v tomto případě není námitek.

Určitě bych ho nikomu nerozmlouval.

• Jednoduché ovládání
    • Kvalita zpracování
    • Panorama
    • GPS
    • Kvalita videa za dobrého osvětlení

Můj první Sony Cyber-Shot DSC-HX5 mi sice po pár dnech od koupě přítelkyně ztratila, ale druhý mi slouží již 3 roky bez závad, i když s ním to střevo třísklo o dlažbu :-D

• za 2,5 roku odešel čip :(

ale celkem slušně fotil

• , zakoupeno v Profizona.cz

Navíc myslím, že s tímhle foťákem se člověk může víc soustředit na to co foťí.

• Skvělé fotky a video, slušný zoom, GPS
    • Škoda, že u něho není žádné pouzdro.

• Finalista soutěže ProduktRoku 2011, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů.

Zobrazit celou recenzi na www.produktroku.cz

• 10x optický zoom
    • Rozpoznání obličeje
    • Kvalitní zpracování
    • Velký display
    • Jednoduché ovládání
    • Blesk - je na pravé straně pod prsty (zvyk držení ze zrcadlovky)

Pokud hledáte velmi slušný fotoaparát, je Sony Cyber-Shot DSC-HX5. Kupoval jsem ho, jako doplněk k zrcadlovce, kterou nechci tahat všude a s výsledkem fotek jsem velmi spokejen. Ostré fotky jsou samozřejmostí, vyhledávání a ostření na obličej je velmi zajimavá vychytávka, která se na oslavách kolikrát hodí. Jediné, co mi vadí, je blesk na pravé straně a kolikrát si cloním blesk prsty. Jinak nechybí ani manuální nastavení, které je sice polomanuální ale na kompakt to je nadstandart. Fotoaparát se povedl a jsem s ním spokojený. Splnil mé očekávání.

• , zakoupeno v Korunka.cz

• dle mého maximum co se momentálně dá z kompaktu v dané kategorii dostat.
    • ergonomie, častá záměna tlačítka spouště s kolečkem na změnu režimů.

• , zakoupeno v Euroshop.eu

• má vše co potřebuji
    • mám ho chvíli zatím nevím

za ty peníze dobrý kup

• Umístění mikrofonů
    • Konektor SONY
    • Horší displej
    • Automat někdy přepaluje

Mým požadavkem byl kompaktní fotoaparát s cenou kolem 5000 Kč a po přečtení několika (odborných) recenzí a srovnání snímků jsem si vybral právě SONY DSC-HX5. Za dobrého světla točí i celkem kvalitní videa- bohužel zvuk nic-moc (mikrofony jsou umístěny nahoře a můžete je omylem při natáčení zakrýt). Další vadou je umístění blesku (také se dá lehce nevědomky zakrýt prstem). Konektor SONY se připojuje zespodu, takže se foťák při připojení k PC musí položit nebo držet v ruce. Trochu mne mrzí absence tlačítka pro nastavení přisvětlení/ztmavení snímku => je nutno otevřít menu a hledat to tam...
    Dost bylo chyb- teď je na čase vyzdvihnout klady Cyber-Shotu: Při focení s funkcí GPS doma vidíte na mapě, kde jste fotky pořídili. Fotoaparát má kovové tělo a působí vcelku bytelným dojmem. Výhodou je také ruční nastavení expozice a spousta režimů. V noci fotí líp, než ostatní kompakty, a pokud použijete stativ a pohrajete si trochu s nastavením, budete mít opravdu luxusní fotky!
    Za cenu kolem 6 000 Kč zřejmě lepší kompakt neseženete, takže mohu jedině doporučit!