Sony Cyber-Shot DSC-RX10 II

56 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
20.2 Mpix
Optický zoom
8.3 x
Digitální zoom
33 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1"/CX

Recenze

 • , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Hledali jsme zařízení v rozumné cenové hladině, které umožňuje natáčení zpomaleného videa. Z tohoto pohledu zde není ani moc na výběr. Fotoaparát pro tyto účely lze použít.

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
20.2 Mpix
Optický zoom
8.3 x
Digitální zoom
33 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1"/CX

Popis produktu

Sony RX10 Mark II disponuje velkým 1" snímačem, utěsněním proti povětrnostním vlivům, vysokou světelností objektivu f/2.8 v celém rozsahu (8x zoom), Wi-Fi konektivitou a podporou 4K videa i souborů RAW

Proslulý fotoaparát Sony RX10 Mark II navazuje na vysoce úspěšného předchůdce Sony RX10. Nabízí nepřeberné možnosti fotografování i filmování díky světovému prvenství - RX10 Mark II je jako první fotoaparát na světě osazen tzv. složeným obrazovým snímačem CMOS s technologií BSI o velikosti 1" (s připojenou pamětí). Vysoce výkonný obrazový procesor Bionz X spolu s DRAM čipem posouvají možnosti fotoaparátu výrazně kupředu. 4K videa s rychlostí 30sn./s., FullHD videa s rychlostí až 960sn./s i 40x zpomalený videozáznam tak získávají nejen ve světě ultrazoomů, ale všech kompaktních fotoaparátů, punc zcela nadstandardní kvality.

Superrychlé snímání (Slow Motion)

Společnost Sony drží jako výrobce snímačů obrazu pro digitální fotoaparáty a videokamery celosvětové prvenství (má 50% podíl na trhu) a tak není divu, že právě model Sony RX10 Mark II byl vybrán, aby se stal zcela prvním fotoaparátem osazeným obrazovým snímačem typu CMOS 1" s připojenou pamětí DRAM na světě. Díky němu získají nejen zpomalené záběry rychlých akcí – dříve dostupné pouze u profesionálních fotoaparátů - ještě lepšího zobrazení bez zkreslení obrazu než dříve. Vstupte do světa 1/32000 sekundového zobrazování i vy.

Vysoce kvalitní zpracování

Důmyslně vytvořené tělo nenabízí nejen velký a pohodlný grip, či ruční kroužek pro nastavování clony, stavový displej, sáňky na blesk, výklopný displej a spoustu ovládacích prvků, ale také odolnost proti prachu a vlhkosti. Model RX10 Mark II zkrátka kombinuje běžné i mimořádné funkce, které předčí vaše očekávání.

Široká perspektiva pro vyjádření vlastních představ.

Zásluhou výkonného objektivu ZEISS Vario-Sonnar T* se světelností F2,8 v celém rozsahu 8,3x násobného zoomu si můžete dopřát skutečně ostré výsledky v každé scéně a každém snímku. Mimořádná čistota objektivu promění vaše fotografie v umělecká díla.

Hledáček

Elektronický hledáček OLED Tru-Finder s vysokým kontrastem nabízí úžasné rozlišení ekvivalentní 2359 tisícům bodů. Jasný a dobře viditelný obraz od okraje k okraji vám umožní plně se soustředit na fotografovaný objekt.

Snadné ovládání

Dopřejte si další funkce prostřednictvím užitečných aplikací, jako například Smart Remote Control (která umožňuje dálkové ovládání závěrky) nebo aplikací pro úpravu a přidávání efektů, a využijte možnost připojení přes Wi-Fi/NFC.

Vestavěné technologie Wi-Fi  a NFC (Near Field Communication) a aplikace PlayMemories Mobile (k dispozici ke stažení zdarma) umožňují rychlý přenos fotografií i filmů do smartphonu nebo tabletu se systémem Android – stačí se jimi dotknout fotoaparátu. Jedním dotykem můžete také aktivovat funkci dálkového ovladače Smart Remote Embedded a ovládat fotoaparát a nahrávání z mobilního zařízení.

Video

Formát XAVC S určený především profesionálům v oboru nabízí nízkou kompresi pro vysoce kvalitní videozáznamy a minimální šum i ve scénách plných pohybu. V nabídce je také formát AVCHD pro snadnou úpravu a sdílení. Fotoaparát využívá kodek 4K podporující nahrávání videozáznamů v rozlišení 4K , rychlostí 100 Mb/s a umožňuje i záznam v rozlišení Full HD.

Podívejte se na svět novýma očima v režimu 40x zpomaleného záznamu

Technologie nahrávání vysokou snímkovou rychlostí (HFR) až 960 sn./s, původně vyhrazená profesionálním přístrojům, umožňuje přehrávání rychlých pohybů, které lidské oko nedokáže postřehnout, v mimořádně pomalém režimu. Funkce nabízí různá nastavení podle typu aktivit a umožňuje nahrávání profesionálních videozáznamů skrytého světa kolem nás.

Mimořádně rychlé snímání

Mimořádně rychlá závěrka omezující zkreslení až do 1/32000 s umožňuje zachytit i velmi rychlý pohyb bez zkreslení obrazu efektem pohybující se clony.

Snímejte i za jasného světla.

Mimořádně rychlá závěrka omezující zkreslení nabízí různé možnosti snímání až do EV 19. Můžete fotografovat i za velmi jasných podmínek dokonce i s rozostřeným pozadím.

Rychlé inteligentní automatické ostření až 0,09 s.

Model RX10 II nabízí rychlé inteligentní automatické ostření s vysokorychlostní a přesnou detekcí kontrastu. Optimalizovaná efektivní komunikace mezi objektivem a ovládacími prvky zajišťuje rychlejší reakci.

Funkční tlačítko (C) vám umožní naprogramovat jednu ze 40 funkcí a co nejlépe si tak vyladit fotoaparát podle vlastního stylu fotografování. Když tomuto tlačítku přiřadíte často používanou funkci nebo nastavení, máte je kdykoli ihned k dispozici. Získáte tak pohodlný přístup k požadované volbě a fotoaparát ovládáte rychle a intuitivně.

Pozn:

Pro nahrávání filmových dat XAVC S je nutná paměťová karta SDXC třídy 10 nebo vyšší.

Pro nahrávání filmových dat rychlostí 100 Mb/s je nutná paměťová karta SDXC typu UHS-I (U3) nebo vyšší.

Při nahrávání zpomalených záběrů nelze zaznamenávat zvuk.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

2zákazníci doporučují produkt
1zákazník nedoporučuje produkt
56 %
průměr z 7 hodnocení
5
1 ×
4
2 ×
3
2 ×
2
0 ×
1
2 ×
 • 4K video ukázky pořízené fotoaparátem Sony Cyber-shot RX10 II

  Zobrazit video recenzi

 • Ukázky slow motion videa z fotoaparátu Sony Cyber-shot RX10 II

  Zobrazit video recenzi

 • Zhruba po roce a půl od recenze modelu Sony CyberShot DSC-RX10 přinášíme recenzi nástupce tohoto ultrazoomu s velkým 1" ...

  Zobrazit celou recenzi na www.fotoaparat.cz

 • Videorecenze ultrazoomu Sony Cyber-shot RX10 II s ukázkami ovládání.

  Zobrazit video recenzi

 • , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Hledali jsme zařízení v rozumné cenové hladině, které umožňuje natáčení zpomaleného videa. Z tohoto pohledu zde není ani moc na výběr. Fotoaparát pro tyto účely lze použít.

 • Sony nedávno představilo profi ultrazoom Cyber-shot RX10 II (RX10M2). Ten přináší nadprůměrné zpomalené videosekvence v ...

  Zobrazit celou recenzi na www.digimanie.cz

 • 50 %

  Pane Michaeli 30/sec znamená 30 frejmů za sekundu. Chapišto?

 • Doporučuje produkt

  80 %
  • S-log2, 4K 29minut, 1080p 960fps slowmo, Exmor RS CMOS
  • Za tu cenu toho umí už i tak moc, hodil by se nekomprimovaný hdmi/sdi výstup pro rekordér

  Pokud to někdo bere jako lepší kompakt na dovolenou tak ano je to "předražené". Jelikož na to, to není… Díky výbavě je to prostě vyloženě na video, pokud chcete jen foťák tak je jasné, že to pro vás nemá smysl...

  Ta cena je absolutně adekvátní pokud si uvědomíte, že to je asi nejlevnější mašina co dokáže 4K (na jeden záběr 29min! né 30sekund jak tu někdo psal) v dost slušném dynamickém rozsahu (a bitratu) které bohatě stačí na low-budget filmové projekty (když pomineme nějaký canon s ML), Exmor RS CMOS s 5x rychlejším vyčítáním pixelů což umožňuje 1080p !960fps slowmo! - ultrakomplikovaná highspeed závěrka, obrazový procesor co se dokáže postarat o docela slušné množství dat a v neposlední řadě ostrý univerzální docela dobře světelný objektiv…

  víc info tady:
  http://www.newsshooter.com/2015/06/11/super-slow-motion-at-up-to-1000fps-and-4k-internal-recording-starting-from-949-us-meet-the-new-sony-rx100-iv-and-rx10/

 • 80 %
  • skvěla rychloběžka, bezkonkurenční slow motion, ostatní parametry také vynikající
  • cena je šílená !!!!

  za tuto cenu téměř neprodejné, pokud dojde ke zlevnění o polovinu, nebudu váhat.

 • 10 %

  Ahááá tak už 44 190,-Kč to je hodně vážné.