Sony Cyber-Shot DSC-RX100IV

87 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
20 Mpix
Optický zoom
2.9 x
Digitální zoom
11 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1"/CX

Recenze

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v CZC.cz

  Doporučuje produkt

  90 %
  • kvalita
  • cena

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v CZC.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Malé rozměry a váha .

  Chtěla by vylepšit ergonomie.

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Kvalita fotek a videa vzhledem ke kompaktnímu tělu
  • Otočný displej
  • Kvalitní elektronický hledáček
  • Slabá výdrž baterie
  • Vysoká cena
  • Grip není součástí balení a bez něj se foťák špatně drží

  Pokud chcete špičkovou obrazovou kvalitu v kompaktním provedení, tak není moc co řešit, s tímto foťákem budete spokojeni. Jen nezapomeňte přikoupit náhradní baterii a grip AG-R2, který opravdu podstatně zvýší ergonomii.

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
20 Mpix
Optický zoom
2.9 x
Digitální zoom
11 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1"/CX

Popis produktu

Sony RX100 IV je malý, ale naprosto špičkový kompakt pro jakoukoliv příležitost, který díky velkému 1“ snímači a světelnému objektivu nejvyšší kvality poskytuje nadstandardní obrazový výstup a nově i 4K UHD video spolu s jedinečným slow-motion.

Sony CyberShot RX100 IV vychází z modelu RX100 III, který je stále považován za jeden z nejlepších kompaktních fotoaparátů současnosti – a to zcela právem. Nová verze však jeho přednosti posouvá zase o kus dále. Stejně jako model RX10 Mark II je i novinka v podobě menšího Sony RX100 IV vybavena nejmodernějším 1“ složeným snímačem s vlastní DRAM pamětí a rozlišením 20,1 Mpx, který spolu s vysoce výkonným obrazovým procesorem Bionz X umožňuje až 5x rychlejší načítání pixelů a tím tak posouvá možnosti fotoaparátu výrazně kupředu. Díky těmto schopnostem je možné natáčet naprosto úchvatná  slow-motion videa (Full HD rozlišení 1080p dosáhující 250, 500 nebo neuvěřitelných 960 FPs) či videa ve vysokém 4K UHD (2160p, 30 sn/s). Možnost natáčet ve FullHD (1080p, 60 sn/s ) se stereo zvukem (ve formátu XAVC S, MPEG-4 nebo AVCHD) je zde samozřejmostí.

Profesionální kvalitu fotografií zajišťuje mimo jiné i objektiv Zeiss Vario-Sonnar T* s výtečnou světelností F/1.8 – 2.8, který nabízí pracovní rozsah 24 – 70 mm (2.9x zoom). Objektiv je navíc podpořen optickou stabilizací obrazu či vestavěným 3EV ND filtrem. Sériové snímání dokáže dosahovat rychlosti až  16 sn/s v plném rozlišení, mechanická závěrka umožňuje použití nejkratšího expozičního času 1/2000s, elektronická závěrka dokonce až 1/32000 sekundy. Díky tomu je fotoaparát schopen zachytit i velmi rychlý pohyb bez zkreslení obrazu efektem pohybující se clony a pořizovat snímky i za velmi jasných podmínek s rozostřeným pozadím.

Tělo Sony RX100 IV je celé vyrobeno z hliníku a kromě výborného dílenského zpracování se může pyšnit i velice příjemnými rozměry, díky kterým se snadno vejde do každé kapsy či kabelky. V tomto nenápadném těle je dokonce chytře ukrytý výsuvný 0.39" XGA OLED hledáček s vynikajícím rozlišením 2,36 milionu obrazových bodů. I hlavní 3" LCD displej s výklopnou konstrukcí nabízí vysoké rozlišení a to 1 228 800 bodů.

WiFi a NFC konektivitu lze využít pro rychlé sdílení vašich fotografií nebo při vzdáleném ovládání fotoaparátu z mobilního telefonu.  

Snímač CMOS Exmor RS s 20,1 (efektivního) megapixelu typu 1.0

Uvnitř kompaktního modelu RX100 IV se nachází první složený obrazový snímač CMOS typu 1.0 s připojenou pamětí na světě – mimořádný vynález v oblasti snímání obrazu. Dokáže vám odhalit zázraky ve 40x zpomaleném záznamu, s mimořádně rychlou 1/32000s závěrkou omezující zkreslení nebo s pohodlným filmovým rozlišením 4K. Objevujte nekonečnou svobodu zobrazování, která překoná veškeré vaše představy.

Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* s vyšší citlivostí

Objektiv ZEISS® Vario-Sonnar® T* 24–70 mm F1,8–2,8 s velkým průměrem umožňuje širokoúhlé snímání až do 24 mm. Maximální světelnost F2,8 při nastavení teleobjektivu umožňuje snímání bez otřesů fotoaparátu a rozmazání pohybem a fotografování například portrétů s elegantním efektem rozostření pozadí. Povrchová úprava ZEISS® T* omezuje odlesky.

Procesor BIONZ X™ pro skvělé detaily a struktury

Digitální fotoaparáty proměňují světlo zachycené snímačem na digitální obraz. Technologie, která podporuje tuto konverzi, je stejně důležitá jako objektiv a snímač s vysokým rozlišením. Proto je fotoaparát RX100 IV vybaven jedinečným procesorem BIONZ X™, který nabízí přirozenější detaily, realističtější snímky, bohatší barevnou škálu a nižší úroveň šumu při pořizování fotografií i videí.

Podívejte se na svět novýma očima v režimu 40x zpomaleného záznamu

Technologie nahrávání vysokou snímkovou rychlostí (HFR) až 960 sn./s, původně vyhrazená profesionálním přístrojům, umožňuje přehrávání rychlých pohybů, které lidské oko nedokáže postřehnout, v mimořádně pomalém režimu. Funkce nabízí různá nastavení podle typu aktivit a umožňuje nahrávání profesionálních videozáznamů skrytého světa kolem nás.

Rychlá reakce automatického ostření vám umožní zachytit prchavé okamžiky

Fotoaparát využívá rychlé inteligentní automatické ostření s vysokou rychlostí a mimořádně přesnou detekcí kontrastu. Systém automatického ostření je oproti řadě α7 vylepšen. Zaostřuje bez zbytečných pohybů objektivu, předvídá rozsah AF a zrychluje ovládání objektivu, což zvyšuje citlivost a vy pak dokážete zachytit i prchavé okamžiky.

Hledáček XGA OLED Tru-Finder™ s vysokou světelností pro inspirující práci

Vysouvací elektronický hledáček (EVF) s vysokým kontrastem nabízí rozlišení ekvivalentní 2359 tisícům bodů. Úžasné rozlišení a podsvícení umožňuje zobrazit i nejjemnější detaily a vytvořit tak přesnou kompozici. Optika hledáčku je ošetřena speciální povrchovou vrstvou ZEISS® T*, která omezuje nežádoucí odlesky a umožňuje dobrou viditelnost od okraje k okraji.

Displej LCD výklopný o 180˚ pro flexibilní kompozici

Displej typu 3.0 s vysokým rozlišením a možností náklonu nabízí ideální podmínky pro fotografování selfie nebo pořizování snímků z obtížných úhlů. Můžete jej využít při pořizování snímků z výšky nebo zespodu a dopřát si tak více tvůrčích možností.

Ovládací kroužek pro pokročilé možnosti fotografování

Praktický kroužek ručního ovládání na objektivu umožňuje tvůrčí přístup a profesionální ruční ovládání, například nastavení expozičního času, clony a dalších parametrů – i díky tomu je tento fotoaparát ideální volbou pro každého, kdo to s fotografováním myslí vážně.

Tvůrčí možnosti funkčních tlačítek

Funkční tlačítko (C) vám umožní naprogramovat jednu ze 40 funkcí a co nejlépe si tak vyladit fotoaparát podle vlastního stylu fotografování. Když tomuto tlačítku přiřadíte často používanou funkci nebo nastavení, máte je kdykoli ihned k dispozici. Získáte tak pohodlný přístup k požadované volbě a fotoaparát ovládáte rychle a intuitivně.

Svět superrychlého snímání

Vítejte v úžasném světě superrychlého snímání. Vynikající zpomalené záběry – dříve dostupné pouze u profesionálních fotoaparátů. Neuvěřitelně rychlé akce zachycené bez zkreslení. Vstupte do světa 1/32000sekundového zobrazování. Zázraky na počkání.

Mimořádně pomalý pohyb – až 40x

Pomocí tohoto voliče režimů pohodlně nastavíte vysokou snímkovou frekvenci a jednoduše pořídíte mimořádně zpomalený videozáznam zachycující akci ve zlomcích sekundy. V nabídce jsou snímkové frekvence 960 / 1000 sn./s, 480 / 500 sn./s nebo 240 / 250 sn./s (NTSC / PAL) pro rychle se pohybující objekty. Kvalita obrazu se blíží Full HD při frekvenci 240 / 250 sn./s a HD při frekvenci 480 / 500 sn./s v režimu Quality Priority. K dispozici je také režim koncové spouště, který začíná nahrávat 2 až 4 sekundy před stisknutím tlačítka nahrávání, takže nikdy nezmeškáte rozhodující okamžik.

Nové a vylepšené funkce závěrky

Funkce závěrky jsou nyní vylepšeny. Funkce samospouště nyní podporuje i upevnění do držáku, takže ji můžete využít i ve chvílích, kdy není možné, abyste tlačítko závěrky stiskli sami. Počet snímků se stupňováním expozice je rozšířen na devět.

Funkce duálního záznamu nabízí možnost fotografovat během natáčení videozáznamu

Fotografování samostatných snímků v rozlišení 17 MPx během nahrávání videozáznamu. Fotoaparát vám umožní pořídit působivé kvalitní fotografie i během nahrávání videozáznamu. S novou automatickou funkcí duálního záznamu může fotoaparát automaticky pořizovat snímky během nahrávání videa. Frekvenci funkce duálního záznamu můžete nastavit na vysokou, standardní nebo nízkou.

Uzamknutí automatické expozice nabízí více možností fotografování

Stisknutím tlačítka spouště závěrky do poloviny aktivujete funkci uzamknutí automatického ostření. Tato funkce automaticky upravuje velikost rámce cíle pro automatické ostření podle velikosti snímaného objektu, zlepšuje výkon sledování a naplno využívá každou fotografickou příležitost.

Funkce MF Assist a automatická korekce saturace jasového signálu zlepšují zaostření

Tyto funkce pomáhají doladit zaostření podle vašich požadavků. Funkce asistence ručního ostření (Manual focus (MF) Assist) zvětšuje oblast, na kterou zaostřujete, a usnadňuje tak přesnější zaostření. Automatická korekce saturace zvýrazňuje nejostřejší části obrazu vámi vybranou barvou a pomáhá vám určit, zda je potřeba další úprava zaostření.

Se širokým rozsahem citlivosti ISO můžete snímat téměř kdekoli

Rozsah citlivosti až do ISO 12800 umožňuje pořízení čistších snímků za velmi slabého světla. Využijte režim Automatické ISO, který za vás automaticky posoudí nejvhodnější nastavení, nebo si citlivost nastavte ručně až do minimální hodnoty ISO 80. Fotoaparát také umožňuje upravit dolní limit expozičního času i při nastavení režimu Automatické ISO.

Zvolte nahrávání v profesionálním formátu XAVC S nebo ve formátu AVCHD

Formát XAVC S určený především profesionálům v oboru nabízí nízkou kompresi pro vysoce kvalitní videozáznamy a minimální šum i ve scénách plných pohybu. V nabídce je také formát AVCHD pro snadnou úpravu a sdílení. Fotoaparát využívá kodek 4K podporující nahrávání videozáznamů v rozlišení 4K rychlostí 100 Mb/s a umožňuje i záznam v rozlišení Full HD.

Různé funkce nahrávání podporují profesionální využití

K dispozici je řada různých funkcí pro nahrávání, například obrazový profil (určuje charakter záznamu úpravou základních parametrů, například chromogenických efektů nebo nastavení gradace), S-Log2 Gamma (rozšiřuje dynamický rozsah záznamu a omezuje výskyt přesvětlených a příliš tmavých míst), TC / UB, ovládání záznamu, duální záznam videa a podobně.

Podpora dálkového ovládání fotoaparátu

Když je fotoaparát připojen k počítači, můžete použít aplikaci dálkového ovladače a fotografovat nebo upravovat nastavení fotoaparátu z počítače prostřednictvím portu USB. Stačí si stáhnout do počítače aplikaci dálkového ovládání ve verzi, kterou váš počítač podporuje.

Propojení se smartphonem nebo tabletem jediným dotykem

Vestavěné technologie Wi-Fi a NFC (Near Field Communication) a aplikace PlayMemories Mobile (k dispozici ke stažení) umožňují rychlý přenos fotografií nebo filmů do smartphonu nebo tabletu se systémem Android™ – stačí se jimi dotknout fotoaparátu. Jedním dotykem můžete také aktivovat funkci dálkového ovladače Smart Remote Embedded a ovládat fotoaparát a nahrávání z mobilního zařízení.  

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

13zákazníků doporučuje produkt
2zákazníci nedoporučují produkt
87 %
průměr z 23 hodnocení
5
19 ×
4
1 ×
3
1 ×
2
1 ×
1
1 ×

Zákazníci nejčastěji zmiňují

 • rozměry (5)
 • kvalita fotografií (4)
 • kvalita (3)
 • displej (2)
 • hledáček (2)
 • rychlost (2)
 • hmotnost (2)
 • kvalita videa (2)
 • cena (1)
 • hloubka ostrosti (1)
 • cena (4)
 • baterie (2)
 • výbava (2)
 • displej (1)
 • rychlost (1)
 • objektiv (1)
 • příslušenství (1)
 • rozměry (1)
 • dotykový displej (1)

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v CZC.cz

  Doporučuje produkt

  90 %
  • kvalita
  • cena

  Sony Cyber-shot RX100 IV Slow Motion - Water drop and a fan - YouTube

  Ukázky slow-motion videaosekvencí

  Zobrazit video recenzi

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v CZC.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Malé rozměry a váha .

  Chtěla by vylepšit ergonomie.

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Kvalita fotek a videa vzhledem ke kompaktnímu tělu
  • Otočný displej
  • Kvalitní elektronický hledáček
  • Slabá výdrž baterie
  • Vysoká cena
  • Grip není součástí balení a bez něj se foťák špatně drží

  Pokud chcete špičkovou obrazovou kvalitu v kompaktním provedení, tak není moc co řešit, s tímto foťákem budete spokojeni. Jen nezapomeňte přikoupit náhradní baterii a grip AG-R2, který opravdu podstatně zvýší ergonomii.

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

  Doporučuje produkt

  100 %
  • skutečně kompaktní
  • rychlý start, rychlé ostření, celkově svižný chod
  • luxusní video
  • přes aplikace lze přidat další funkce
  • pro lepší úchop doporučuji dokoupit grip

  Recenze a test Sony Cyber shot DSC RX100IV | Testado.cz - YouTube

  Čtyřková RX100 je perfektní kompakt na cesty s 4k kamerou.Robustní zpracování v kombinaci s manuálním nastavením potěší i fotografy Více se dozvíte na: https://www.testado.cz/recenze-sony-cyber-shot-dsc-rx100iv/

  Zobrazit video recenzi

  Sony Cyber-shot RX100 IV (RX100M4) Photo Samples - YouTube

  Ukázky fotografií pořízených fotoaparátem Sony Cyber-shot RX100 IV (RX100M4) ve formě 4K videa.

  Zobrazit video recenzi

  Sony Cyber-shot RX100 IV (RX100M4) Handling Review & Full HD samples - YouTube

  Videorecenze fotoaparátu Sony Cyber-shot RX100 IV s ukázkami ovládání a testovacími Full HD videosekvencemi.

  Zobrazit video recenzi

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v Afoto

  Doporučuje produkt

  90 %

  Akorat do ruky, nezabere mniho mista

  Ověřený zákazník

  , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  90 %
  • vyborny obraz i pouziti
  • krehky pristroj, nutna zvysena opatrnost pri uziti