Sony Cyber-Shot DSC-RX10III

94 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
20.1 Mpix
Optický zoom
25 x
Digitální zoom
25 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímku
JPEG
Videosekvence
ano
Rozlišení videa
1920 x 1080
4K video
ano
HD Video
ano
Full HD video
ano
Typ hledáčku
Elektronický
Velikost displeje
3 palce
Výklopný
ano
Světelnost objektivu
2.4 - 4
Maximální citlivost (ISO)
100
Max. ohnisková vzdálenost
220 mm
Min. ohnisková vzdálenost
8.8 mm
Optický stabilizátor obrazu
ano
Nejkratší čas
1 / 32000 s
Nejdelší čas
30 s
Manuální ostření
ano
HDMI výstup
ano
Externí blesk
ne
Bluetooth
ne
GPS
ne
WiFi
ano
České menu
ano
Dotykové ovládání
ne
Závit na stativ
ano
NFC
ano
Dětský
ne
Hledáček
ano
Materiál těla
kovové
Hmotnost
1095 g
Šířka
132.5 mm
Výška
94 mm
Hloubka
127.4 mm

Recenze

 • , zakoupeno v Digital24.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Mám krátce, zatím se seznamuji. Výhoda-odpadá výměna objektivů, kvalita stejná jako zrcadlovka.

 • , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  90 %
  • Světelnost objektivu.
 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  100 %

  Foťák Sony CyberShot DSC-RX10 III zatím testuji

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
20.1 Mpix
Optický zoom
25 x
Digitální zoom
25 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímku
JPEG
Videosekvence
ano
Rozlišení videa
1920 x 1080
4K video
ano
HD Video
ano
Full HD video
ano
Typ hledáčku
Elektronický
Velikost displeje
3 palce
Výklopný
ano
Světelnost objektivu
2.4 - 4
Maximální citlivost (ISO)
100
Max. ohnisková vzdálenost
220 mm
Min. ohnisková vzdálenost
8.8 mm
Optický stabilizátor obrazu
ano
Nejkratší čas
1 / 32000 s
Nejdelší čas
30 s
Manuální ostření
ano
HDMI výstup
ano
Externí blesk
ne
Bluetooth
ne
GPS
ne
WiFi
ano
České menu
ano
Dotykové ovládání
ne
Závit na stativ
ano
NFC
ano
Dětský
ne
Hledáček
ano
Materiál těla
kovové
Hmotnost
1095 g
Šířka
132.5 mm
Výška
94 mm
Hloubka
127.4 mm

Popis produktu

Složený 1'' snímač CMOS, výkonný obrazový procesor BIONZ X, rozšířený 25x optický zoom spolu s vysokou světelností objektivu, blesková rychlost AF a naprosto tichý chod modelu Sony DSC-RX10 III zajistí převratnou kvalitu fotografování v každé situaci. Fotoaparát Sony RX10 III disponuje velkým 1,0" Exmor RS CMOS snímačem s DRAM pamětí, efektivním rozlišením 20,1 megapixelu a obrazovým procesorem BIONZ X. Objektiv typu Zeiss Vario-Sonnar T* disponuje 25x optickým zoomem (24-600mm) se světelností f/2.4-4, devíti lamelovou clonou, clonovým, ostřicím a zoomovým kroužkem a nově také tlačítkem Zoom Assist pro rychlé odzoomování (a zpětné nazoomování) při ztrátě snímaného objektu.

Mezi další přednosti fotoaparátu Sony RX10 III patří také DRO technologie (pro prosvětlení stínů), HDR režim (se schopností rozšířit dynamický rozsah až o 6 EV), Wi-Fi konektivita s podporou NFC, ultratichá závěrka schopná zachytit pohyb o rychlosti až 1/32000 sec. nebo utěsněná konstrukce fotoaparátu proti prachu a nepřízni počasí.

Fotoaparát umožňuje natáčet videosekvence ve Full HD rozlišení (1920×1080 pixelů) při 60p a datovém toku 28 Mbps (AVCHD formát) a v rozlišení 4K (3840×2160 pixelů) při 30p nebo 24p při datovém toku až 100 Mbps (ve fotrmátu XAVC S). V průběhu natáčení lze pořizovat 17 Mpx fotografie bez přerušení natáčení. Díky DRAM paměti umístěné přímo na senzoru je možné v XAVC S formátu pořizovat vysoce kvalitní 40 násobně zpomalené video (960 fps).

Elektronický OLED hledáček nabízí 0,39" úhlopříčku, zvětšení 0,7x a rozlišení neuvěřitelných 2 360 000 bodů. Hlavní LCD displej nabídne rozlišení 1 228 000 bodů spolu s výklopnou konstrukcí.  

Objektiv 24–600 mm F2,4–4 se zoomem a vysokou světelností

První objektiv s 25x optickým zoomem pro fotoaparáty řady RX se může pochlubit velice širokým rozsahem teleobjektivu 24–600 mm a vysokou světelností F2,4–4. Členy ze skla ED a Super ED a asférické členy objektivu zajišťují špičkové rozlišení, kontrast a kvalitu obrazu. Clona s devíti lamelami pak přináší nádherný efekt bokeh.

Složený obrazový snímač Exmor RS® s rozlišením přibl. 20,1 efektivního megapixelu

Velký obrazový snímač CMOS Exmor RS® typu 1,0 s rozlišením přibližně 20,1 efektivního megapixelu přináší působivější výsledky. Těch je dosaženo díky složené architektuře, která zlepšuje a zrychluje zpracování signálů, technologii převráceného snímače, která zvyšuje efektivitu sběru světla a snižuje šum u snímků pořízených při citlivosti ISO až 12800, a připojenému čipu DRAM pro rychlejší výstup velkého objemu dat při mimořádně zpomaleném záznamu v rozlišení 4K

Záznam videa v rozlišení 4K

Filmy v rozlišení 4K lze zaznamenat při čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning. Výsledkem je špičkové rozlišení obrazu s redukcí efektu moiré a zubatých okrajů. Vysokorychlostní moderní technologie LSI podporuje zpracování obrazu a výrazně snižuje efekt pohybující se clony (digitální zkreslení), který běžně ovlivňuje videozáznam rychle se pohybujících objektů.

Inteligentní automatické ostření vysokou rychlostí 0,09 s

Fotoaparát RX10 III disponuje skvělým rozsahem zoomu až 600 mm a automatickým ostřením vysokou rychlostí 0,09 s. Systém využívá algoritmus detekce objektů. Ten dokáže objekty zhodnotit ještě před stisknutím tlačítka spouště do poloviny a přesně předpovědět odpovídající bod zaostření, kam fotoaparát po stisknutí tlačítka spouště zaostří.

Optický stabilizátor obrazu SteadyShot™

Technologii optické stabilizace obrazu, kterou vyvinula speciálně společnost Sony, oceníte při fotografování a natáčení videí z ruky, a to zvláště při slabém osvětlení nebo vysokém přiblížení v rámci rozsahu zoomu až 600 mm. Tento systém odpovídá expozičnímu času kratšímu až o 4,5 kroku a zajišťuje plynulé stabilní snímání a kompozici bez rozmazání. (Popisky obrázku – vlevo: bez stabilizátoru SteadyShot, vpravo: se stabilizátorem SteadyShot)

Obrazový procesor BIONZ X™

Díky spolupráci s objektivem a složeným obrazovým snímačem Exmor RS® zvládne tento obrazový procesor zpracovat přibližně 20,1 efektivního megapixelu dat s velkou rychlostí a přesností. Ve výsledku tak dokáže věrně zachytit jemné detaily a textury. Redukce difrakce zachovává zřetelný obraz i při nastavení vyššího clonového čísla. Vysokou kvalitu obrazu pomáhá udržet také funkce redukce šumu podle oblasti a vlastností obrazu.

Závěrka omezující zkreslení umožňuje rychlé a tiché snímání

Efekt pohybující se clony zkresluje snímky rychle se pohybujících objektů. Fotoaparát RX10 III dokáže tento jev potlačit při expozičním času až 1/32000 s. Odměnou vám budou ostré a nezkreslené snímky sportovních klání. Elektronická závěrka tohoto fotoaparátu pracuje tiše, takže při snímání divoké přírody, koncertů a při podobných příležitostech nebudete rušit své okolí. (Popisky obrázku – vlevo: běžná pohybující se clona, vpravo: RX10 III)  

Souvislé fotografování rychlostí až 14 sn./s bez výpadků

Obrazový snímač umí číst vysokou rychlostí přibližně 20,1 efektivního megapixelu obrazových dat a dokáže tak nabídnout souvislé fotografování rychlostí až 14 sn./s s méně výpadky. Díky tomu rychle zachytíte krásné momentky a kouzlo okamžiku. Vysoce přesné sledování během automatického ostření dokáže pracovat při souvislém fotografování o rychlosti až 5 sn./s.  

Mimořádně zpomalený záznam i při velkém přiblížení

Mimořádně zpomalené záznamy pořídíte snadno. Otočte voličem na režim Vysoká obnovovací frekvence (HFR). Vyberte si mezi rychlostmi 960/1000, 480/500 a 240/250 snímků za sekundu (NTSC/PAL) a zachyťte akci a přirozený pohyb objektů na krásně jasných, plynulých a detailních videích při až 40x vyšší snímkové frekvenci než obvykle. V režimu Priorita kvality se při 240/250 sn./s bude kvalita obrazu blížit Full HD a při 480/500 sn./s pak HD.  

Asistent zoomu

Pokud během kompozice ztratíte pohybující se objekt ze záběru (zvláště při vysokém přiblížení), stiskněte a podržte funkční tlačítko, kterému je přiřazený asistent zoomu s automatickým oddálením záběru. Najděte objekt a zakomponujte ho do záběru. Poté tlačítko uvolněte a fotoaparát automaticky znovu záběr přiblíží na původní úroveň, abyste mohli pokračovat ve snímání. (Popisky obrázku – vlevo: vyhledání objektu a jeho opětovné zahrnutí do záběru, vpravo: úspěšně zakomponováno)

Hledáček XGA OLED Tru-Finder™

Tento elektronický hledáček nabízí velké zvětšení (0,70x), kontrast, rozlišení a hloubku. Ekvivalent přibližně 2,35 milionu bodů na displeji dokáže reprodukovat bohaté tóny a barvy i v tmavých místech. Výsledkem je realistický náhled, který svou vysokou kvalitou odpovídá pořízenému záznamu. Povrch ZEISS® T* výrazně omezuje odlesky slunce a dalších světelných zdrojů.

Všestranné, uživatelsky přívětivé a spolehlivé ovládání

Kroužek objektivu pro ruční zaostření, zoom a clonu nabízí pohodlné a přizpůsobitelné ovládání, zvláště při pohledu hledáčkem. Univerzální patice (MI) usnadňuje připojení blesku, mikrofonu a dalšího příslušenství. Díky konstrukci ovládacích prvků a těsnění proti prachu a vlhkosti obstojí fotoaparát i v náročných podmínkách.

Vylepšený asistent funkce Zebra

Snazší monitorování expozice, zvláště při fotografování v nastavení S-Log gamma. Vyberte úroveň jasu videosignálu mezi 0–109 %, nastavte rozmezí +10 až −10 % od dané hodnoty a pruhovaný vzor označí oblasti, kde úroveň expozice dosahuje nastaveného rozsahu. Nové nastavení minimální úrovně jasu vás spolehlivě upozorní na přepaly.  

Spuštění jedním dotykem / sdílení jedním dotykem

Spuštění jedním dotykem umožňuje proměnit smartphone nebo tablet v hledáček či dálkový ovladač. Sdílení jedním dotykem přenese fotografie a videa do zařízení ke sdílení na sociálních sítích. Stačí přes Wi-Fi® nainstalovat aplikaci PlayMemories Mobile do zařízení se systémem Android a technologií NFC. Poté se zařízením dotkněte fotoaparátu, čímž ho s fotoaparátem propojíte. Nemáte technologii NFC? Žádný problém, zařízení můžete spárovat také pomocí kódu QR.

Aplikace PlayMemories Camera Apps™

Tato aplikace umožňuje přidávat do fotoaparátu další funkce a rozšiřuje tak vaše fotografické obzory.    

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

9zákazníků doporučuje produkt
1zákazník nedoporučuje produkt
94 %
průměr z 14 hodnocení
5
13 ×
4
0 ×
3
1 ×
2
0 ×
1
0 ×
 • , zakoupeno v Digital24.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Mám krátce, zatím se seznamuji. Výhoda-odpadá výměna objektivů, kvalita stejná jako zrcadlovka.

 • , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  90 %
  • Světelnost objektivu.
 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  100 %

  Foťák Sony CyberShot DSC-RX10 III zatím testuji

 • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  90 %
  • velký zoom

  Používám déle než rok, ideální na focení přírody na výletech, na rodinné fotky, na dovolené. Oceňuji univerzálnost, kdy není nutné měnit objektivy. Hodně využívám velký zoom, takže se dá "udělat výřez" rovnou tím, co vyfotím :) A také je zoom skvělý na focení různých zvířátek, kdy není potřeba se k nim úplně přiblížit a vyplašit si je. Kvalita fotek je pro běžné účely, včetně např. fotokalendáře velikosti A5, naprosto dostačující.

 • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  100 %
  • neskutečný zoom končící na 600 při světelnosti 4,0 !! Vyzkoušeno v Průhonickém parku, snímky neuvěřitelně ostré, stabilizace funguje. Nepořádám žádné fotovýstavy, na občasné zvětšeniny nebo prohlížení na 55" TV strčí do kapsy lecktrou zrcadlovku.
  • Rádoby cena, ale takový objetiv s takovými parametry by stál nevím kolik.

  Pokud nevadí tahat na dovolené přístroj podobný zrcadlovce, rozsah zoomu a perfektní kvalita fotek v celém rozsahu nemá na trhu konkurenci.

 • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Perfektní
  • O žádné zatím nevím
 • , zakoupeno v Oehling CZ

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Na velikost čipu 1" naprosto skvělé fotky a bez problému použitelné i s vyšším ISO
  • Celková výbava a technické řešení
  • Skvělý výkon jak ve focení, tak i ve videu
  • Excelentní optika (při zohlednění rozsahu)
  • Robustnost a odolnost
  • Ovládání (i bez manuálu na první dobrou při první vycházce do přírody - pravda, nejsem začátečník a rukou mi prošlo více strojů od více výrobců, ale Sony paradoxně první)
  • Displej v ose
  • Skvělý hedáček
  • Zoom a ostření na objektivu (byť elektronické)
  • Nastavení clony prstencem na obejtkivu
  • Uživatelská tlačítka a možnost nastavení
  • Váha (za mne tak akorát na nošení při zohlednění koncepce přístroje a objektivu a současně větší váha zlepšuje stabilitu přístroje v ruce)
  • Digitální stavový displej na horní straně fotoaparátu
  • Nelze otočit displej sklem k přístroji a chránit jej tak při nošení
  • Tištěný manuál není zrovna detailní, ale přístroj je naštěstí intuitivní a je v něm i systém nápovědy

  Rukou mi prošlo více přístrojů od klasického kinofilmu (zrcadlovky) přes APS-C digitály, malé kompaktní stroje i EVF utrazoomy. Vše mělo vždy nějakou zásadní nevýhodu typu:

  Kinofilm a APS-CN
  Setové objektivy na nic, vlastní drahé a tři pro rozsah 24mm až 500mm, váha celku, nutnost měnit objektivy a často ztráta kouzla okamžiku

  Malé kompakty
  Místo fotek spíš omalovánky, u přístrojů s větším přiblížením problém se stabilizací

  Levnější (do 15tis) EVF ultrazoom
  Použitelné fotky za dobrého světla, ale zcela nevhodné do interiéru či za zhoršených světelných podmínek (vyšší ISO cesta do pekel)

  Teď mám zase z focení nafalšovanou radost. Testnul jsem si pár desítek fotek venku za dobrého světla, za špatného světla, v interiéru, ... a zatím naprostá spokojenost a nemám pocit nějakého nepřijatelného kompromisu. Velice kvalitní foto i video v stále kompaktním balení (tak akorát na malou brašnu).

  Jen cena by mohla být nižší, ale zas s ohledem na kvalitu přístroje nemám vůbec pocit, že bych investoval moc či špatně. A to už se mi dlouho nestalo :-)

 • Sony Cyber-Shot DSC-RX10III je vhodný pro někoho kdo nechce nosit několik různých objektivů a chtějí využít obrovského ohniskového rozsahu v jednom přístroji. Je to rovněž perfektní fotoaparát pro žurnalistickou činnost nebo fotografování sportu či zvířat na dlouhou vzdálenost. Bohužel je stále velmi předražený. více se dozvíte na: https://www.testado.cz/recenze-sony-cyber-shot-dsc-rx10iii/

  Zobrazit video recenzi

 • Sony Cyber-shot DSC-RX10III je digitální kompakt s pokročilým superzoomem a velmi kvalitní optikou. Celkově se jedná o p...

  Zobrazit celou recenzi na www.testado.cz

 • Když budeme používat stativ, nedá se RX10 M3 vytknout snad opravdu nic podstatného. Nádherný 4K obraz a vynikající Full...

  Zobrazit celou recenzi na www.digilidi.cz