Sony DSC-QX10

CMOS
Formát snímače
1/2,3

• oproti fotaku v telefonu pekne a kvalitni fotky
    • zprvu dlouha doba na prenos fotky do telefonu a vubec zadne moznosti ohledne vlastnosti fotoaparatu ale kdyz jsem updatnul firmware z verze 1.0 na 3.0 tak se fotky nahrávají behem vteriny a v nabidce pribyla moznost zmeny ISO pri foceni, jinac nic.

produkt hodnotim dobre protoze je maly a fungule lepe nez jsem ocekaval, nevyhoda je u uzivatelu jako jsem ja napriklad, kteri maji sony xperia z ultra, objektiv se neda prichytit na tak velky telefon, musel jsem produkt rozebrat a poupravit aby to slo.

• , zakoupeno v Bigfun.cz

• Kvalitní fotky jak v normálním ohnisku,tak i při použití 10x zoomu.
    • Pomalejší start aplikace.

Výborný objektiv jak na makro,tak i na klasické focení kvalitou blížící se dobrému kompaktu,velká výhoda je též v optickém zoomu,fotka neztrácí na kvalitě oproti zoomu digitálnímu.

• , zakoupeno v Electro World

• Univerzálnost,výborný zoom,kvalitní kresba a ostrost.
    • Špatný,pomalý a nestabilní obslužný software,snad časem bude lepší.
    • Není možno nastavit ISO atd.
    • Nejde použít blesk.

Tento objektiv mi vyhovuje hlavně pro kvalitní fotografie a zoom.
    Tyto mé požadavky splňuje dokonale.
    Při focení je možno jej použít samostatně třeba na stativu a obsluhovat jej na dálku z mobilu.Ideální na makro!!!
    Nějaký čas trvá než si na objektiv člověk zvykne.
    Objektiv jsem zakoupil hlavně proto,že mám vše v jednom a nemusím pořád na krku tahat např.těžkou zrcadlovku.
    Vyrovná se většině kompaktních digitálům.
    Pro tyto klady doporučuji.

Typ fotoaparátu
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1/2,3

18,2 Mpx CMOS Exmor R™, Velikost 1/2,3" (7,76 mm), objektiv Sony G s 10x optickým zoomem, optická stabilizace SteadyShot, technologie přímé osvětlení fotodiod, vysokorychlostní procesor BIONZ, bezdrátová komunikace Wi-Fi® a NFC, Sony DSC-QX100 je bezdrátový objektiv pro chytré mobilní telefony. Objektiv lze spojit s jakýmkoliv mobilním telefonem který je vybaven komunikační platformou NFC a nebo rozhraním Wi-Fi. Je vybavený 18Mpx CMOS snímačem, procesorem BIONZ a širokoúhlým objektivem řady SONY G s 10x optickým zoomem. Optický stabilizátor obrazu SteadyShot odstraňuje efekt roztřesených rukou a zaručuje ostré, nerozmazané fotografie a videa. Kompletní ovládání pomocí dotykového displeje chytrého telefonu lze ovládat automatické ostření a rychlost závěrky nebo můžete ovládat závěrku a zoom ze samotného objektivu.

Specifikace objektivu Sony-QX10

Počet efektivních pixelů 18,2 milionů

Obrazový snímač

CMOS Exmor R™, Velikost 1/2,3" (7,76 mm)

Ohnisková vzdálenost 25-250 mm

NP-BN1

Rozměry (Š × V × H) 62 x 62 x 33

Hmotnost 105 g

Dodáváné příslušenství

Dobíjecí baterie (NP-BN), kabel Micro USB, poutko na zápěstí, upevnění k chytrému telefonu, návod k obsluze

• oproti fotaku v telefonu pekne a kvalitni fotky

• , zakoupeno v Bigfun.cz

• Kvalitní fotky jak v normálním ohnisku,tak i při použití 10x zoomu.
    • Pomalejší start aplikace.

• , zakoupeno v Electro World

• Univerzálnost,výborný zoom,kvalitní kresba a ostrost.
    • Špatný,pomalý a nestabilní obslužný software,snad časem bude lepší.
    • Není možno nastavit ISO atd.
    • Nejde použít blesk.

Tento objektiv mi vyhovuje hlavně pro kvalitní fotografie a zoom.
    Tyto mé požadavky splňuje dokonale.
    Nějaký čas trvá než si na objektiv člověk zvykne.
    Vyrovná se většině kompaktních digitálům.
    Pro tyto klady doporučuji.

• , zakoupeno v MEGAFOTO.CZ

• Pohodlné focení dobré fotky,jednoduchost
    • pomalá reakce přes wifi

Dobé,ale je potřeba dokkoupit obal na phono.Na sony compakt není v nabýdce.

• Tento segment je poměrně nový, ač jsme se s ním setkali už před několika lety, kdy fotoaparáty v telefonech teprve začín...

Zobrazit celou recenzi na www.svetandroida.cz

• Japonské Sony vydáním objektivů QX10 a QX100 opět ukázalo, že má odvahu uvádět nové produkty, které mohou ukázat cestu d...

Zobrazit celou recenzi na mobilizujeme.cz

• Článek s ukázkovými fotografiemi zde: http://goo.gl/9mrGJ1 Autor: Michal Král http://google.com/+MichalKral

Zobrazit video recenzi

• Tentokrát jsme se zaměřili na praktický video-test hned dvou mobilních objektivů zároveň, abychom zjistili, jestli se to...

Zobrazit celou recenzi na dotekomanie.cz

• -z mobilu je fotak
    • obri cena

Já si myslim že je to ... né zbytečné, ale cena je hrozně velká !!! za 5000 si můžete koupit i nový fotoaparát, kdyby výrobci tenhle přístroj zlevnili tak na 3000 tak už je u mě doma ale 5000 ? To ne to je moc ! Nebo aspon kdyby byla nějaká vánoční sleva na ty 3000 tak si ho kupuji ale teda tych pet za to nedám protoze to nema nejake super vlastnosti.¨!! ( další hodnocení je jen zaklikané chtěl jsem jen napsat že je to moc drahé)

• Klíčové vlastnosti: originální modulární řešení snadnější přenositelnost než u kompletního fotoaparátu použití s jaký...

Zobrazit celou recenzi na www.mobilmania.cz