Nejnovější recenze ze sekce Digitální fotoaparáty

Canon EOS RP

Canon EOS RP

Ověřený zákazník Megapixel.cz Erik Ovchinnikov

Přidáno: 1. března 2023

(naposledy upraveno 1. března 2023)

• Objektiv

Ověřený zákazník FUJIfoto.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. března 2023

Zakoupeno v FUJIfoto.cz

• Výborná kresba a stabilizace při nízkých ISO
  • Skvělá kvalita zpracování a subjektivně ideální velikost
  • Vyšší ISO výrazněji degraduje kresbu, než je tomu třeba u 42MPi Sony
  • Subjektivně mi víc vyhovoval otočný dislej u X-T4 či X-S10

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. února 2023

(naposledy upraveno 26. února 2023)

Zakoupeno v K24.cz

• Rychle dodané
  • Oproti konkurenci lepší ceny

Snad jen lepší komunikace

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 25. února 2023

• Foťák používám již 5 let a jsem stále spokojen.
  • Trochu menší ostrost.

První věc co doporučuji, vzhledem k váze a hladkosti povrchu, objednat si gripy na ruku i palec, se kterými je ovladatelnost a jistota úchopu skvělá. Tiskne je na průšových 3D tiskárnách borec v USA s českými kořeny, zde odkaz: https://www.etsy.com...

Ověřený zákazník K24.cz Jirka

Zakoupeno v K24.cz

• Velký senzor
  • Velký rozsah zoomu vzhledem k velikosti senzoru
  • Kvalitní fotky
  • Hledáček
  • Možnost nabíjení přes USB kabel
  • Dobré rozměry vzhledem k velikosti čipu a rozsahu zoomu
  • Výborný poměr cena / výkon
  • Dotykový displej
  • Kovové tělo
  • Vysoký rozsah ISA
  • Na první pohled trochu větší a těžší
  • Horší úchop
  • Displej není výklopný

Doporučuji, v dané cenové hladině a velikosti přístroje snad to nejlepší co jde sehnat.

Nikon Z6 II

Nikon Z6 II

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

• Výkonný poloprofesionální stroj, skvělá náhrada za původní DSLR D750
Olympus OM-1

Olympus OM-1

Ověřený zákazník Megapixel.cz Jiří M.

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Velmi rychlý autofokus, asi nejrychleší, jak jsem kdy viděl
  • Ergonometrie, a to mám velikou ruku
  • sortiment kvalitních nativních objektivů
  • sposta "školicích" materiálu na netu v češtině
  • celkové ovládání
  • variabilita - naprogramování - jednotlivých tlačítek na těle
  • expoziční programy, jaké u jiných značek nenajdete
  • rozměry a váha
  • a hlavně - vodo a prachotěsnost jaká snad jinde není. Tělo s nasazeným odpovídajícím objektivem se dá umýt pod tekoucí vodou. a už od výrobce udávaná minimální telota vzduch mínus 10 st. C
  • lehčí a kvalitní objektivy
  • Snad menší čip, ale to snad každý, kdo kupuje ví a počítá s tím, takže to ani nevýhoda není.

Ověřený zákazník Megapixel.cz Filip

Přidáno: 22. února 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

Skvěle fotí, skvěle natáčí. Co víc od foťáku můžu chtít? Opravdu velmi povedený produkt. Před tím jsem vlastnil Canon a nedá se to srovnat ani za ty peníze a vlastně vůbec se to srovnat nedá.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Pavel

Přidáno: 21. února 2023

Zakoupeno v FotoŠkoda

• Velikost přístroje, čipu, nastavení automatické i manuální, funkce ostření a rychlost snímání. Kroužek u objektivu umožňuje různé nastavení, podle režimu.
  • Křížový ovladač se neovládá dobře , vypínač přístroje špatně umístěn

Přístroj pro toho, kdo nechce nosit těžký a objemný foťák. Spousta možností nastavení, které plně využije ten, kdo je ochoten přečíst 406 stran návodu.
Přístroj má solidní výsledky i při plné automatice, kdy uživatel může využívat jen zoom a mačkat spoušť.

Canon EOS R6 Mark II

• Ergonomie
  • Malý šum, vysoký DR
  • Chybí možnost zobrazení LCD bez údajů
  • Chybí možnost 10sn/s pro ES

Velmi kvalitní nástupce předchozího modelu, skoro dokonalý stroj

Nikon Coolpix B500

Nikon Coolpix B500

Ověřený zákazník Megapixel.cz Libuše B.

Přidáno: 20. února 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

Všechno podle očekávání, jen mě pořád nemile překvapuje, když fotoaparát vyndávám nebo ukládám do obalu, že přitom často zavadím o tlačítko na přehrávání snímků, čímž se přístroj celý zapne (aniž bych ho zapla tlačítkem ON - OFF). Tak snad si na to zvyknu, je to asi jediná nepříjemná věc.

Olympus TG-6

Canon EOS R7

Ověřený zákazník Interfoto Pavel Trhoň

Přidáno: 16. února 2023

Zakoupeno v Interfoto

• Velké množství pro mě užitečných funkcí
  • Zvýšená odolnost proti prachu a vlhkosti
  • Dobrá obrazová kvalita
  • Bezproblémové fungování se staršími EF a EF-S objektivy
  • Velká spotřeba energie z baterie, nemožnost nastavit režim skutečně nízké spotřeby (práce s oběma displeji)
  • Pro mé potřeby zatím nezajímavá nabídka RF objektivů, které mají nadto vysoko posazenou cenu
  • Relativně drahé originální příslušenství (baterie, adaptéry, ...)

Podle mého názoru je Canon R7 vynikající fotoaparát pro ty, kteří ocení crop faktor čipu velikosti APS-C, tj. např. pro fotografování detailů přírody apod. Fotoaparát přináší spoustu funkcí a možností, které umožňují vyladit jeho nastavení přesně pro potřeby konkrétního způsobu užití, pro což jsou velice užitečné uživatelské paměti nastavení pro jejich rychlé vyvolání. Kombinace menšího čipu a poměrně vysokého rozlišení (32 MPx) hrozí vyšším šumem v obraze, ale výsledek není špatný a fotografie obsahují znatelný šum až cca od ISO 12800. Canon zatím nenabízí alespoň pro mě moc zajímavou nabídku originálních RF objektivů, které jsou nadto ještě dost drahé, což je ovšem vyváženo bezproblémovou spoluprací těla R7 i se staršími EF a/nebo EF-S objektivy (při použití příslušného adaptéru, který alespoň v originálním provedení ovšem není úplně zadarmo). Oceňuji také kompatibilitu s dalším standardním EOS příslušenstvím, jakým je např. drátěná spoušť, baterie či řízení blesků. Těším se ovšem na budoucí rozšíření nabídky RF objektivů Canon a také na očekávané uvolnění bajonetu RF i pro výrobce objektivů jiných značek. Z uživatelsky negativních vlastností bych tak uvedl asi jen praktickou nemožnost nastavit režim práce s oběma displeji (hledáček, zadní displej) tak, aby se blížil mým zvyklostem z práce s digitální zrcadlovkou a šetřil více baterii. Jde ale asi spíše o zvyk.

Ověřený zákazník FotoŠkoda [email protected]

Přidáno: 15. února 2023

(naposledy upraveno 15. února 2023)

Zakoupeno v FotoŠkoda

Naprosto skvělý za skvělou cenu. Doporučuji všem kdo rádi fotí pro radost.

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Zakoupeno v Afoto

super masinka zvlada vse co jsem ocekaval,hlavne ten zoom

Fujifilm X-S10

Fujifilm X-S10

Ověřený zákazník MALL.CZ roseti

Zakoupeno v MALL.CZ

• Malý a lehký
  • Super fotky
  • Dobré ovládání a držení těla
  • Pěkně fotí v noci - AF reaguje i za nízkého světla, kvalita fotky je dobrá
  • Nikde jsem se před tím nedočetl, že objektiv má motorem poháněný zoom. Není to mechanicky manuální ovládání zoomu, ale manuálně se ovládá cosi, co říká motoru, aby přibližoval. Na druhou stranu je to výhoda, protože se to dá ovládat přes mobil
  • Mám asi velkou ruku, takže ovládání předního kolečka na ukazováčku pro regulaci třeba clony je pro mě hůře dosažitelné. Možná je to taky zvyk z Canonu, kde toto kolečko bylo navrchu těla nad spouští, kdežto tady je zepředu pod spouští... Asi spíš otázka zvyku
  • Oproti předchozí zrcadlovce, kdy pouhé dívání se skrz hledáček nevycuclo z baterky ani jeden Watt energie, tak tady jen dívání se žere baterku velmi.... .

Po přechodu z Canon Eos 600D na Fujifilm X-S10 jsou pocity vlastně moc dobré. Jinak se to sice ovládá, jinak se to chová, ale.... Zrcadlovka asi nikdy nebude mít takové schopnosti autofokusu přes hledáček, jako bezzrcadlo. Fuji je o polovinu menší - když je člověk položí na stůl vedle sebe, tak ten Canon je prostě obrovský. I brašnu teď mám poloviční. No a ten objektiv? Fotky jsou z něj pěkné a recenze říkají, že 2,5x dražší Fujinon XF 18-55m f/2,8-4 R LM OIS není zásadní průlom v ostrosti. Takže kdo na to má, dostane za vyšší cenu o hodně větší objektiv, podobnou obrazovou kvalitu, lepší světelnost a opravdové manuální přibližování. Tak mě osobně to za to asi nestojí.

Panasonic Lumix DC-S5 II

Panasonic Lumix DC-S5 II

Ověřený zákazník Megapixel.cz Prouky

• změna k lepšímu v systému ostření oproti první verzi Lumix S5
  • absolutní špička v rychlosti a přesnosti ostření i oproti konkurenci
  • Vylepšení systému stabilizace obrazu až na současný vrchol
  • Výsledný obraz z fotoaparátu vyniká ostrostí a barevným podáním
  • Dodávaný "setový" objektiv Lumix 20 - 60mm je mimořádně kvalitní
  • Možnost přidávat LUT - charakteristické vlastnosti obrazu, obdobné charakteristikám Fuji filmů u kamer FujiFilm.
  • "Velké", standardní rozhraní HDMI, kdy konektor již nevypadává z těla kamery
  • Úžasné možnosti natáčení profesionálního videa touto kamerou. Ty mají být dovršeny ještě v létě, uvedením speciální verzí Lumix S5x, zaměřené převážně na video produkci.
  • Problematický je přístup fy Panasonic, která nestačila do uvedení fotoaparátu do prodeje v ČR, dodat český návod. Což je u takto sofistikovaného výrobku podstatný problém. Prý se na něm pracuje.
  • Nevýhodou, oproti první verzi Lumix S5, je také chybějící nabíječka v základním balení. Jste tak odkázáni nabíjet baterii v těle fotoaparátu. Lze to částečně kompenzovat připojením powerbanky do USB C konektoru a pokračovat tak v práci i při vybité baterii.

Měl jsem již předchozí verzi Lumix S5. Byl jsem jí nadšen. Přesto mne překvapila v pozitivním slova smyslu S5Mk II. Subjektivně má ještě lepší obraz, hledáček, a celkové držení se díky modifikovanému gripu výrazně zlepšilo. Je toho mnoho, co mne příjemně překvapilo a upgrade stál rozhodně za to. Podrobnější informace jsou na mnoha videích a recenzích na Youtube. Poměr cena/výkon rozhodně stojí za tento přechod z Lumix S5 na S5 Mk II. A to už nehovořím o natáčení profi videa ve 4K a velmi příznivé ceně oproti značkové konkurenci srovnatelných fotoaparátů Canon, Sony a Nikon. V mnoha parametrech dokonce tyto převyšuje. Vřele tuto kameru doporučuji všem.

Canon EOS 90D

Canon EOS 90D

Ověřený zákazník Megapixel.cz Antonin

Přidáno: 12. února 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Produkt mám jen krátkou dobu a už teď můžu říct, že oproti Canonu 70D je ve všech směrech o hodně lepší. Směle všem doporučuji

Žádnou jsem zatím nenašel a doufám, že ani nenajdu

Canon EOS M50 Mark II

Canon EOS M50 Mark II

Ověřený zákazník Megapixel.cz petr

Přidáno: 12. února 2023

Zakoupeno v Megapixel.cz

Vynikající přístroj pro amatéra, ovládání je trochu títěrné,
a to i pro drobnou ruku, ale je to o zvyku a přesnosti manipulace. Škoda, že u bezzrdcadlovek není SNAP vstup. Astro-trakery takový vstup používají, historicky s ohledem na DSLR. Lze to řešit přes CCAPI rozhraní, přes Wifi a adaptér na SNAP, leč na trhu jsem nic takového nenašel.

Canon EOS 2000D

Canon EOS 2000D

Ověřený zákazník Alza.cz Houfino

Přidáno: 11. února 2023

(naposledy upraveno 11. února 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

• Skvělý