Canon EOS 77D

98 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
zrcadlovky
Rozlišení
24.2 Mpix
Optický zoom
2.94 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C
Formát snímku
JPEG, RAW
Videosekvence
ano
Formát videa
MP4
Rozlišení videa
1920 x 1080
HD Video
ano
Full HD video
ano
Typ hledáčku
optický
Velikost displeje
3 palce
Otočný
ano
Výklopný
ano
Maximální citlivost (ISO)
100
Max. ohnisková vzdálenost
135 mm
Min. ohnisková vzdálenost
18 mm
Optický stabilizátor obrazu
ano
Nejkratší čas
1 / 4000 s
Nejdelší čas
30 s
USB
ano
HDMI výstup
ano
Externí blesk
ano
Bluetooth
ano
GPS
ne
WiFi
ano
České menu
ano
Dotykové ovládání
ano
Závit na stativ
ano
Podpora přímého tisku
ano
Samospoušť
ano
Zvukové poznámky
ano
NFC
ano
Režim 3D fotografie
ne
Materiál těla
kov
Hmotnost
540 g
Šířka
131 mm
Výška
99.9 mm
Hloubka
76 mm

Recenze

 • , zakoupeno v Chameleone

  Doporučuje produkt

  100 %

  Splňuje potřeby a ještě něco navíc.

 • , zakoupeno v Scorpion-elektro.com

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Nevím přesně,já sem na max spokojený, fotky krásné!.
  • Od obchodu jsem navíc dostal: pam.kartu,batoh orig.Canon,a dárkový kupón na 400,-,pro příští nákup, myslím že paráda,ne?..
 • , zakoupeno v Obchody24.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Prostě skvělá zrcadlovka pro začátečníka nebo i pokročilého fotografa. Podrobné parametry a recenze lze najít na webu a myslím, že špatnou recenzi nenajdete.

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
zrcadlovky
Rozlišení
24.2 Mpix
Optický zoom
2.94 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
APS-C
Formát snímku
JPEG, RAW
Videosekvence
ano
Formát videa
MP4
Rozlišení videa
1920 x 1080
HD Video
ano
Full HD video
ano
Typ hledáčku
optický
Velikost displeje
3 palce
Otočný
ano
Výklopný
ano
Maximální citlivost (ISO)
100
Max. ohnisková vzdálenost
135 mm
Min. ohnisková vzdálenost
18 mm
Optický stabilizátor obrazu
ano
Nejkratší čas
1 / 4000 s
Nejdelší čas
30 s
USB
ano
HDMI výstup
ano
Externí blesk
ano
Bluetooth
ano
GPS
ne
WiFi
ano
České menu
ano
Dotykové ovládání
ano
Závit na stativ
ano
Podpora přímého tisku
ano
Samospoušť
ano
Zvukové poznámky
ano
NFC
ano
Režim 3D fotografie
ne
Materiál těla
kov
Hmotnost
540 g
Šířka
131 mm
Výška
99.9 mm
Hloubka
76 mm

Popis produktu

DSLR zrcadlovky Canon EOS si dlouhodobě udržují praktický design, který umožňuje pohodlné držení a snadné ovládání. U Canonu EOS 77D tomu není jinak - proč také měnit to, co funguje přímo dokonale. Na frontální straně fotoaparátu jsou umístěna tlačítka pro kontrolu hloubky ostrosti a pojistka pro sundání objektivu a pohotovostní tlačítko pro vyklopení blesku. Při pohledu shora je na levé straně ovládací kolečko, díky jemuž se přechází z programové automatiky do priorit clony, čas, plného manuálu, uživatelského nastavení a dalších režimů. Uprostřed je nepřehlédnutelný pentagonální hranol, na němž jsou umístěny sáňky pro blesk a samotný vestavěný blesk a po pravé straně od objektivu je umístěn grip, v jehož útrobách se nalézá baterie a na vrchu je situována spoušť, ovládací prvky a stavový displej. Zadní straně zrcadlovky dominuje výklopný displej. Po jeho levé straně se nacházejí tlačítka pro pohyb v menu a nastavení funkcí, nad nimi je zapínání fotoaparátu. Nad monitorem se nachází průhledový hledáček se 95% pokrytím snímané scény a po pravé straně jsou umístěny další ovládací prvky.


Snímač a obrazový procesor
EOS 77D je vybaven osvědčeným 24,2 MP APS-C CMOS snímačem, který byl navržen a vyroben společností Canon. Dále samozřejmě nabízí převratnou technologii Dual Pixel CMOS AF, zajišťující plynulé a přesné automatické zaostřování (AF) při natáčení ve Full HD kvalitě i při fotografování v režimu Live View. Spárováním 14bitového procesoru DIGIC 7 s 45 křížovými body AF, zachycuje EOS 77D snímky v plném rozlišení rychlostí až 6 snímků za sekundu, s až 110 JPEG nebo 25 RAW v řadě. Přirozený rozsah citlivosti ISO 100–25 600 (po prodloužení až 51 200) umožňuje snímání při slabém osvětlení a používání kratších časů závěrky při zachování vysoké kvality obrazu.


Duální systém CMOS AF
Vylepšený systém Dual CMOS AF (může pochlubit vyšší maximální rychlostí zaostřování i možností přesnější kontroly nad citlivostí a rychlostí funkce Servo AF při natáčení filmů) poskytuje pohotový AF při focení v režimu Live View a hladce přesné ostření při natáčení Full HD videí. Usnadňuje tak uživatelům jejich další krok k natáčení videí, neboť jim umožňuje udržet pohybující se objekty ostré nebo vytvářet profesionálně vypadající efekty přeostření.  Technologie využívá pokročilou CMOS architekturu, která umožňuje využití dvou fotodiod umístěných v každém pixelu; ty mohou být čteny nezávisle pro zaostření nebo společně pro získání maximální kvality obrazu za všech okolností.


Pokročilý systém AF pro statické snímky využívá 45 bodů křížového typu, pokrývající celou plochu záběru. Poskytují vysokou rychlost a přesnost automatického ostření – ideální pro snímání sportu, divoké přírody a veškerého pohybu. Systém AF je nastavitelný, fotograf se tak snadno přizpůsobí každé scéně, kterou snímá. Ostřící body mohou být používány samostatně, společně v malých skupinách nebo jako celá aktivní oblast pro více nepředvídatelných předmětů. Jednoúčelové tlačítko pro výběr AF je umístěno pohodlně hned vedle spouště, což umožňuje rychlé přepínání mezi režimy bez nutnosti zbytečného oddalování fotoaparátu od oka.


Expoziční režimy
Všechny výkonné specifikace EOS 77D jsou zasazeny do odborně navrženého těla, které nabízí pohodlné držení a rychlé ovládání. Inteligentní hledáček zobrazující cca 95 procent obrazového pole s 0,82× zvětšením, umožňuje uživatelům pohodlně zvolit kompozici svých snímků a zobrazit nastavení pomocí elektronického překrytí. Šikovně umístěné ovládací prvky nabízí okamžitý přístup k nejčastěji používaným nastavením, jako je ISO, AF režim výběru a měření. Uživatelé tak mohou rychle měnit nastavení a soustředit se pouze na zachycení okamžiku.


3,0" (7,7 cm) LCD panel Clear View II s variabilním úhlem natočení a rozlišením 1 040 000 bodů je ideální pro natáčení videa nebo kompozici snímků z neobvyklých a kreativních úhlů. Obrazovka podporuje řadu dotykových gest, včetně posouvání a zvětšování přivřením prstů, což uživatelé ocení zejména při navigaci v menu, změnách nastavení nebo při prohlížení snímků.


Wi-Fi konektivita
EOS 77D je vybavený integrovanou Wi-Fi, která poskytuje svobodu v podobě dálkového ovládání fotoaparátu a sdílení snímků. Díky Wi-Fi konektivitě mají uživatelé přístup ke vzdáleným aplikacím a mohou ovládat širokou škálu nastavení obrazu včetně nastavení ISO, výběr expozice, zaostření a zmáčknutí spouště. Uživatelé mohou na dálku používat také režim Live View, a nebo prohlížet a hodnotit své obrázky.


Canon EOS 77D může fungovat i jako bezdrátový přístupový bod, který spolu s dodávaným softwarem EOS Utility umožňuje vzdálené pořizování snímků z osobních počítačů i počítačů Macintosh. Navíc díky aplikaci Canon Camera Connect mohou uživatelé natáčet filmy a fotografovat i pomocí kompatibilních zařízení s operačními systémy Android a iOS a naplno si tak vychutnat výhody živého náhledu. Aplikace umožňuje i snadný bezdrátový přenos jak filmů ve formátu MP4, tak i snímků typu JPEG s upravenou velikostí nebo v maximálním rozlišení. Díky podpoře NFC a kompatibilitě s Canon Connect Station mohou uživatelé své fotografie i filmy přenášet a ukládat pouhým dotykem fotoaparátu s tímto zařízením a výsledky své práce snadno přehrávat na televizorech s vysokým rozlišením nebo sdílet na sociálních sítích i v internetových fotoalbech.  


Novinkou je intergování technologie Bluetooth pro vzdálené bezdrátové ovládání a sdílení pomocí chytrých zařízení. Nechybí ani podpora trvalého propojení pomocí technologie Bluetooth, tedy i možnost prohlížení snímků bez vyndání fotoaparátu z brašny, nebo vzdálené ovládání z chytrého zařízení či pomocí nového dálkového ovladače BR-E1.


Další funkce
EOS 77D nabízí řadu kreativních režimů, které usnadňují pořízení jedinečných snímků. Režim HDR přímo ve fotoaparátu odstraňuje potíže se zachycením náročných, vysoce kontrastních situací, a to pomocí sloučení tří expozic do jednoho snímku, ve kterém je zachyceno více detailů ve stínu i v přesvětlených místech. S režimem vícenásobné expozice mohou uživatelé kombinovat až devět expozic do jednoho snímku nebo použít řadu kreativních filtrů pro okamžitou změnu stylu a vzhledu záběru. Díky integrovanému vysílači Speedlite, který zajišťuje ovládání více jednotek blesku Canon Speedlite EX, je experimentování s kreativním používáním blesku upevněného mimo fotoaparát velmi jednoduché.


Timelapse
Při použití režimu Timelapse mohou uživatelé zadat počet snímků a časový interval. Na základě těchto informací fotoaparát zobrazí délku klipu a vytvoří film ve Full HD rozlišení. Záznam fotografií v plném rozlišení mohou při použití intervalového časovače uživatelé ovlivnit nastavením doby od jedné sekundy po 99 hodin, 59 minut a 59 sekund, ale i určením počtu fotografií v rozmezí 1 až 99 nebo bez omezení maximální hranice. Nová zrcadlovka podporuje i režim dlouhé expozice BULB, který umožňuje otevření závěrky po skutečně požadovanou dobu.


Full HD filmy
EOS 77D umožňuje uživatelům točit s naprostou lehkostí vysoce kvalitní filmové záznamy. Full HD videa (1 080p) lze pořizovat s volitelnou snímkovou frekvencí, včetně 60, 30, 25 nebo 24 snímků za vteřinu nebo 60 a 50 fps při rozlišení 720p. Rychlé scény ani efektivní zpomalení ve FHD kvalitě není problém! Nabízí řadu možností komprese pro post produkci a sdílení. Díky nové technologii Dual Pixel CMOS AF, sleduje při natáčení automatické servo ostření pohyb předmětů dokonce při změně kompozice, což zajišťuje, že jsou vždy skvěle ostré. Alternativně mohou uživatelé vybírat různá pole pro zaostření, je možné vybrat až 80 procent záběru pouhým klepnutím na dotykovou obrazovku, a to i při záznamu videa, což vždy zajistí ostrost videí, přestože se předmět pohne nebo uživatel změní kompozici záběru.


Uživatelé mohou přímo ve fotoaparátu dát volný průchod svým tvůrčím záměrům díky režimu HDR a kreativním filtrům, včetně efektu starého filmu, snu, vzpomínky, dramatického záběru a černobílého filmu. Kameramani mají k dispozici i úplnou kontrolu nad úrovní zvuku, která spolu s využitím vstupů pro sluchátka a mikrofon umožňuje zaznamenávat zvuk v profesionální kvalitě. Uživatelé mohou filmy vytvářet ve formátu MP4 s kompresí IPB při rychlosti až 60 snímků za sekundu, který usnadňuje sdílení záběrů, i ve formátu MOV s kompresí All-I při rychlosti až 30 snímků za sekundu.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

69zákazníků doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
98 %
průměr z 106 hodnocení
5
102 ×
4
3 ×
3
1 ×
2
0 ×
1
0 ×

Zákazníci nejčastěji zmiňují

 • hmotnost (11)
 • ovládání (8)
 • kvalita (6)
 • rychlost (5)
 • rozměry (5)
 • poměr cena/výkon (5)
 • cena (5)
 • displej (4)
 • dotykový displej (4)
 • rychlost ostření (4)
 • baterie (4)
 • objektiv (3)
 • , zakoupeno v Chameleone

  Doporučuje produkt

  100 %

  Splňuje potřeby a ještě něco navíc.

 • , zakoupeno v Scorpion-elektro.com

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Nevím přesně,já sem na max spokojený, fotky krásné!.
  • Od obchodu jsem navíc dostal: pam.kartu,batoh orig.Canon,a dárkový kupón na 400,-,pro příští nákup, myslím že paráda,ne?..
 • Doporučuje produkt

  100 %
  • Dobré video
  • Pokročilé možnosti nastavení
  • Skvělý autofokus i počet kvalitních ostřících bodů
  • Nízká hmotnost, relativně malá velikost s dobrým úchopem
  • Dotykový otočný displej s kvalitním zobrazením
  • Je lehký a nebude tak odolný jako vyšší řady, je třeba jej chránit před poškozením
  • Nemá jemné doladění zaostřování - pokud máte kvalitní nativní skla, tak to většinou ani nevyužijete

  Za málo peněz hodně moc muziky, vhodný i na nějakou tu vážnější práci, pokud si nepotřebujete honit ego velkým tělem :)

 • , zakoupeno v Obchody24.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  Prostě skvělá zrcadlovka pro začátečníka nebo i pokročilého fotografa. Podrobné parametry a recenze lze najít na webu a myslím, že špatnou recenzi nenajdete.

 • , zakoupeno v CEWE FOTOLAB

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Rychlé ostření , nízký šum
 • , zakoupeno v FotoŠkoda

  Doporučuje produkt

  100 %
  • žádné

  Pro amatéra je tento poloprofesionální přístroj,včetně
  objektivu 18-135, určitě to nejlepší na trhu za ještě rozumnou cenu.Kdo si pořizuje zrcadlovku poprvé, bude
  s výsledky po všech stránkách max. spokojen!

 • , zakoupeno v Digital24.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • super foták
 • , zakoupeno v Digital24.cz

  Doporučuje produkt

  100 %

  doporučuji

 • , zakoupeno v Megapixel.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Skvělá cena poměr výkon
  • Zatím jsem žádnou nenašel
 • , zakoupeno v Digital24.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • velmi příjemné ovládání, pořizuje krásné a ostré snímky