Nikon Coolpix W100

83 %

Popis produktu

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
13.2 Mpix
Optický zoom
3 x
Digitální zoom
6 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1/3,1
Formát snímku
JPEG
Videosekvence
ano
Formát videa
MOV (video: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereofonní PCM)
Rozlišení videa
1920 x 1080
4K video
ano
Typ hledáčku
bez hledáčku
Velikost displeje
2.7 palce
Otočný
ne
Výklopný
ne
Světelnost objektivu
3.3 - 5.9
Max. ohnisková vzdálenost
90 mm
Min. ohnisková vzdálenost
30 mm
Optický stabilizátor obrazu
ano
Min. vzdálenost v Makro režimu
5 cm
Manuální ostření
ne
USB
ano
HDMI výstup
ano
Externí blesk
ne
Bluetooth
ano
GPS
ne
WiFi
ano
České menu
ano
Dotykové ovládání
ne
Závit na stativ
ano
Interní paměť
22 MB
NFC
ne
Dětský
ano
Hledáček
ne
Režim 3D fotografie
ne
Materiál těla
plast
Vodotěsný
ano
Hmotnost
177 g
Šířka
109.5 mm
Výška
67 mm
Hloubka
38 mm

Recenze

 • , zakoupeno v DIGIFIT

  Doporučuje produkt

  100 %

  Kvalita

 • , zakoupeno v Afoto

  Doporučuje produkt

  100 %
  • Voděodolný
  • Jednoduchý na ovládání
 • , zakoupeno v Expert.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • zaměřeno na děti
  • různé efekty při focení, obrazové efekty
  • nastavení různých zvuků
  • barevné menu s ikonkami

  Dcera si našetřila na fotoaparát, tak jsme jí pomohli s výběrem. Protože s focením nemá zkušenosti, vybírali jsme něco s jednoduchým ovládáním a co je tak nějak zaměřeno i na děti. Bonusem je, že jde o vodotěsný fotoaparát, takže si náš vodomil může natáčet videa i pod vodou, až pojedeme na dovolenou nebo z koupaliště. Ale to ještě nemáme vyzkoušeno. Aparát by měl být nárazuvzdorný, doufám jen, že nikdy nezjistíme, jestli je tak opravdu odolný :) Dcera už natáčela nějaká videa a hned se o ně podělila se svými přáteli. Zatím to vypadá dobře :)
  Na závěr: není to fotoaparát pro profesionály, ale na hezké vzpomínky to plně postačí. Vzhledem k ceně považuji Nikon Coolpix W100 za přístroj, který nabízí to, co slibuje.

Parametry produktu

Typ fotoaparátu
kompakty
Rozlišení
13.2 Mpix
Optický zoom
3 x
Digitální zoom
6 x
Napájení
Akumulátor
Typ snímače
CMOS
Formát snímače
1/3,1
Formát snímku
JPEG
Videosekvence
ano
Formát videa
MOV (video: H.264/MPEG-4 AVC, audio: stereofonní PCM)
Rozlišení videa
1920 x 1080
4K video
ano
Typ hledáčku
bez hledáčku
Velikost displeje
2.7 palce
Otočný
ne
Výklopný
ne
Světelnost objektivu
3.3 - 5.9
Max. ohnisková vzdálenost
90 mm
Min. ohnisková vzdálenost
30 mm
Optický stabilizátor obrazu
ano
Min. vzdálenost v Makro režimu
5 cm
Manuální ostření
ne
USB
ano
HDMI výstup
ano
Externí blesk
ne
Bluetooth
ano
GPS
ne
WiFi
ano
České menu
ano
Dotykové ovládání
ne
Závit na stativ
ano
Interní paměť
22 MB
NFC
ne
Dětský
ano
Hledáček
ne
Režim 3D fotografie
ne
Materiál těla
plast
Vodotěsný
ano
Hmotnost
177 g
Šířka
109.5 mm
Výška
67 mm
Hloubka
38 mm

Popis produktu

Voděodolný a nárazuvzdorný fotoaparát Nikon COOLPIX W100 je ideálním společníkem do každé rodiny s dětmi. Díky snadné obsluze, Wi-Fi konektivitě a vynikající kvalitě fotografií si jej oblíbí jak nejmenší děti, tak jejich rodiče či prarodiče. Nebojte se již vody, prachu, pádu či mrazu - s rodinným fotoaparátem Coolpix W100, vhodným i pro děti, se můžete bez obav potápět až do hloubky 10m a fotit v prašném prostředí. Fotoaparát je rovněž nárazuvzdorný, vydrží pád z výšky až cca 1,8m a mrazuvzdorný s plnou funkčností do -10 C°. Díky snadné obsluze a vynikající kvalitě fotografií si jej oblíbí jak nejmenší děti, tak jejich rodiče či prarodiče.

Na horní straně přístroje se nachází dvě samostatná tlačítka - jedno pro fotografování a druhé pro natáčení FullHD videa se stereofonním zvukem. Objektiv nabízí 3x optický zoom, 2,7" displej s antireflexní vrstvou pro lepší viditelnost snímaných scén pak rozlišení 230.000 a snímač vysoké 13 Mpx rozlišení.
Hlavní novinkou Nikonu Coolpix W100 je implementace technologie SnapBridge, díky které je možné fotoaparát bezdrátově ovládat pomocí smartphonu nebo tabletu, snímky je možné okamžitě přenášet do těchto zařízení a také je lze uploadovat do webové galerie Nikon Image Space. Technologie SnapBridge využívá rozhraní Bluetooth Low Energy 4.1 pro trvalé nízkoenergetické propojení fotoaparátu a chytrých zařízení, kterých může být až pět. Nechybí ani bezdrátové rozhraní Wi-Fi (IEEE 802.11b/g) s podporou NFC.

ODOLNOST ZARUČUJÍCÍ BEZSTAROSTNÉ POUŽÍVÁNÍ
Tento fotoaparát je schopen odolat všem nástrahám každodenního života. Je vodotěsný do hloubky 10 m a nárazuvzdorný při pádu z výšky 1,8 m, takže není třeba se obávat jeho poškození pádem nebo potopením do bazénu. Přístroj odolává mrazu do −10 °C a je rovněž prachotěsný, takže jej můžete mít bez jakýchkoli starostí vždy při sobě. Můžete tak jen odpočívat a užívat si zábavné fotografování – bez ohledu na to, mezi jaké uživatele se řadíte.
SNADNÉ SDÍLENÍ S FUNKCÍ SNAPBRIDGE
Vaše vysoce kvalitní snímky z fotoaparátu Nikon rozjasní díky aplikaci SnapBridge za pouhé sekundy sociální sítě. Aplikace využívá technologii Bluetooth® Low Energy (BLE) k udržování trvalého propojení fotoaparátu a až pěti chytrých zařízení s nízkou spotřebou energie. Snímky tak lze automaticky přenášet do telefonu nebo tabletu v okamžiku jejich pořízení. Stačí vzít do ruky chytré zařízení a vaše fotografie jsou na místě: snímkům synchronizovaným během fotografování je automaticky změněna velikost, takže je můžete snadno prohlížet a nahrávat na sociální média. Pokud nechcete automaticky synchronizovat každý pořízený snímek, můžete pomocí jednoduchých ovládacích prvků manuálně synchronizovat vybrané snímky, resp. můžete přenášet snímky ve větších rozlišeních či synchronizovat videosekvence.

ZÁZNAM FULL HD VIDEOSEKVENCÍ
Jednoduchým stisknutím tlačítka snadno vytvoříte vynikající videosekvence rodiny a přátel. Stačí jen stisknout samostatné tlačítko záznamu videosekvence a zaznamenáte videosekvence Full HD 1 080p včetně stereofonního zvuku. Budete tak vždy připraveni zaznamenat ihned se začátkem každé akce památné okamžiky v pohybu, zatímco elektronická redukce vibrací (VR) uchová stabilní obraz videosekvencí. Můžete si rovněž hrát s efektem miniatury a propůjčit videosekvencím vzhled nafilmovaných miniaturních modelů, a výsledné záznamy můžete pomocí volitelného kabelu HDMI přehrávat na svém televizoru HDTV. Oživte důležité oslavy a scenérie z cest pomocí kvalitních videosekvencí, které jsou ideální pro sdílení na sociálních médiích.

POŘIZOVÁNÍ KVALITNÍCH SNÍMKŮ VE VŠECH SITUACÍCH
Při fotografování brilantním objektivem NIKKOR a obrazovým snímačem CMOS s 13,2 milionu pixelů můžete zapomenout na zrnité snímky a zmeškané okamžiky. Objektiv NIKKOR s 3násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšířit až na 6násobný, vás přiblíží k objektu a umožní vám zachytit všechny zábavné situace a zajímavé výrazy ve tvářích osob. Přístroj vám pomůže pořídit za každé situace kvalitní snímky a videosekvence s vysokou kvalitou obrazu, které budete hrdě sdílet.

SNADNÉ A INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ
Bez ohledu na zaznamenávanou akci bude tím posledním, čím byste se museli zabývat, ovládání fotoaparátu – COOLPIX W100 nabízí maximální jednoduchost. Čtyři jednoúčelová tlačítka zajišťují přímý přístup do menu, zatímco snadno použitelné uživatelské rozhraní vám pomůže snadno vyhledat potřebnou funkci. Tlačítka jsou velká a snadno ovladatelná malýma rukama pro komfortní fotografování uživateli libovolného věku. Snadný auto režim za vás nastaví vše potřebné a zaručí vám vynikající snímky v libovolném okamžiku. Rozměrný 6,7cm/2,7˝ monitor TFT LCD s 230 000 pixely umožňuje snadnou tvorbu kompozice snímků a jeho antireflexní vrstva a regulace jasu znamenají, že máte vždy k dispozici jasný a brilantní obraz – i za nízké hladiny osvětlení nebo na přímém slunečním světle. Nabíjení pomocí konektoru micro USB umožňuje rychlé nabití přístroje, takže jste vždy připraveni zachytit optimální okamžik.

FUNKCE PRO CELOU RODINU
COOLPIX W100 umožňuje snadné fotografování i těm nejmenším fotografům prostřednictvím funkce Kompletní menu, která nabízí volbu menu pro dospělé nebo děti. V dětském menu jsou k dispozici jasně zbarvené uvítací obrazovky, které mění své vzezření z denního na noční podle doby fotografování. Pro ještě zábavnější fotografování se zobrazují uvítací symboly a děti si mohou hrát přidáváním komiksových efektů nebo razítek, jako jsou srdíčka nebo hvězdičky, do snímků. Fotoaparát se dodává v množství výrazných barevných provedení vyhovujících každému životnímu stylu.

TVŮRČÍ FOTOGRAFOVÁNÍ S OBRAZOVÝMI EFEKTY
Nechte své snímky vyniknout pomocí množství efektů počínaje efektem Zvýraznit barvy – přidávajícím výraznou barvu k jinak černobílému snímku – a konče efekty Rybí oko a Dětský fotoaparát. Funkce Vylepšení vzhledu umožňují vylepšení vzhledu každé osoby pomocí položek Řasenka, Vybělení zubů a Rtěnka. Rovněž můžete do snímků přidat světelné stopy pomocí funkce Vícenásobná expozice Zjasnit nebo vytvořit ozvučenou prezentaci přímo ve fotoaparátu. Již nikdy nebudete mít špatný fotografický den!

PERFEKTNÍ PORTRÉTY SNADNO
Inteligentní portrét umožňuje snadné dosažení kvalitnějších portrétních snímků rodiny a přátel. Tato funkce aktivuje vybavení, jako je Zaostřování s detekcí tváří, které automaticky detekuje tváře osob a zaostřuje na ně. I když se fotografovaný objekt pohne nebo změníte kompozici snímku, vždy zůstává automaticky zaostřeno na tváře osob. Samospoušť detekující úsměv spouští závěrku v okamžiku, kdy detekuje úsměv objektu, zatímco Indikace mrknutí umožňuje okamžitě zjistit, jestli fotografovaný objekt během expozice nemrknul, aby bylo možné případně opakovat snímek. Detekce tváře pod vodou vás ušetří namočení při fotografování na okraji bazénu nebo na pláži automatickým pořizováním podvodních snímků při detekci tváří osob.

SPOLEHLIVÉ ZAOSTŘENÍ
Zaostřování s vyhledáním hlavního objektu (v režimu Auto) poskytuje perfektní zaostření každého snímku. Přesně předpovídá pozici hlavního objektu ve snímku, takže pro automatické přesné zaostření stačí pouze vytvořit kompozici snímku. Zaostřovací pole se ještě před stisknutím spouště zobrazí na monitoru, takže přesně víte, na které místo záběru je zaostřeno. Při fotografování osob zaostřuje přístroj přednostně na tváře.


Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

14zákazníků doporučuje produkt
3zákazníci nedoporučují produkt
83 %
průměr z 24 hodnocení
5
17 ×
4
2 ×
3
1 ×
2
1 ×
1
3 ×

Zákazníci nejčastěji zmiňují

 • odolnost (6)
 • ovládání (3)
  • , zakoupeno v DIGIFIT

   Doporučuje produkt

   100 %

   Kvalita

  • , zakoupeno v Afoto

   Doporučuje produkt

   100 %
   • Voděodolný
   • Jednoduchý na ovládání
  • , zakoupeno v Expert.cz

   Doporučuje produkt

   100 %
   • zaměřeno na děti
   • různé efekty při focení, obrazové efekty
   • nastavení různých zvuků
   • barevné menu s ikonkami

   Dcera si našetřila na fotoaparát, tak jsme jí pomohli s výběrem. Protože s focením nemá zkušenosti, vybírali jsme něco s jednoduchým ovládáním a co je tak nějak zaměřeno i na děti. Bonusem je, že jde o vodotěsný fotoaparát, takže si náš vodomil může natáčet videa i pod vodou, až pojedeme na dovolenou nebo z koupaliště. Ale to ještě nemáme vyzkoušeno. Aparát by měl být nárazuvzdorný, doufám jen, že nikdy nezjistíme, jestli je tak opravdu odolný :) Dcera už natáčela nějaká videa a hned se o ně podělila se svými přáteli. Zatím to vypadá dobře :)
   Na závěr: není to fotoaparát pro profesionály, ale na hezké vzpomínky to plně postačí. Vzhledem k ceně považuji Nikon Coolpix W100 za přístroj, který nabízí to, co slibuje.

  • Nedoporučuje produkt

   30 %
   • jednoduchá obsluha, zvladne i dítě
   • fotí pod vodou
   • kvalita fotek strašná
   • při horším světle se foťák nemůže rozhodnout jestli použije blesk nebo ne a výsledkem je 90% rozmazaných fotek
   • jakýkoliv novější mobil dělá lepší fotky
   • nemá volbu "univerzálního automatu" takže chcete-li fotit na pláži nebo večer uvnitř musíte vlézt do menu, chcete-li pod vodu musíte do menu, chcete-li ...
   • nepřehledné menu
   • zoom vpodstatě nepoužitelný díky kvalitě výsledných fotek
   • nelze nastavit citlivost, čas ... (ale to bych pochopil, ikdyž mi to kladla na srdce prodavačka fy. Fotolab :-))
   • po týdnu nefunkční přenos BT i Wifi - reklamace

   celkově koupě lituji, fotky z dovolené k ničemu (až na těch pár pod vodou), kdybych stihl 14 denní lhůtu putoval by okamžitě zpět k prodejci

   k prodejci - pokud máte moře času na zbyt, rádi ze sebe necháváte dělat blbce a vyhledáváte poučování neodborným personálem pak mohu s klidným svědomím doporučit prodejnu fy. Fotolab v Pražském DBK !! Již nikdy víc!

  • , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

   Doporučuje produkt

   100 %

   Fotoaparát pro syna , naprostá spokojenost.

  • , zakoupeno v CZC.cz

   Doporučuje produkt

   100 %
   • hezký, vodotěsný, s bonusem batůžku
  • , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

   Doporučuje produkt

   100 %
   • Jednoduche ovladani a chytlave barvy pro deti

   Jendoduchy automaticky fotak pro deti, obrazkove menu sice da zabrat z pocatku i dospelim, ale deti se rychle nauci sekvenci tlacitek. Potreba dokoupit SD kartu, interni pamet staci na 3 foto.

  • , zakoupeno v CZC.cz

   Doporučuje produkt

   100 %
   • super pro děti, je i do vody
  • , zakoupeno v MALL.CZ

   Doporučuje produkt

   100 %
   • ODOLNY, OPRAVDU POD VODU

   JIZ DRUHY KOUSEK DO RODINY. NEJLEPSI DAREK PRO DETI OD 6 LET. SNADNA OBSLUHA, VELMI ODOLNY, HLAVNE PRO NATACENI POD VODOU. FOTKY A VIDEO VELMI DOBRE KVALITY. ZVUK ZA SUCHA DOSTACUJICI. PRI NATACENI VE VODE SE VSTUPY MIKROFONU ZAHLTI VODOU COZ ZPUSOBUJE POTLACENI ZVUKU/CHRASTENI, BUBLANI/ STACI JE ALE PROFOUKNOU A VSE JE OK.DOBRA A RYCHLA SDHC-DELA RYCHLY FOTAK.

  • , zakoupeno v MALL.CZ

   Doporučuje produkt

   100 %

   Lehká obsluha, kvalitní fotografie