Nejnovější recenze ze sekce Digitální fotoaparáty

Netscroll MinifotoHD

Nikon Z6 II

Nikon Z6 II

Ověřený zákazník Megapixel.cz František

Zakoupeno v Megapixel.cz

Skvělé večerní focení. Ostré snímky. Seznamuji se a zatím jsem žádné nevýhody neshledal. Prostě super.

Sony Alpha A7 III

Sony Alpha A7 III

Ověřený zákazník Megapixel.cz MR

Zakoupeno v Megapixel.cz

• špičkový foťák v akci za výhodnou cenu
  • proti jiným shopům navíc dárky
Nikon Z30

Nikon Z30

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v Megapixel.cz

• malý, lehký výkonný fotoaparát
  • skvělé ostření na více osob, přepínání mezi obličeji
  • v rámci možností malého foťáku skvělé ovládání i ergonomie
  • zatím neexistují DX světelná skla od Nikonu

Ověřený zákazník FotoŠkoda Radim

Přidáno: 20. prosince 2022

• Kvalita obrazu
  • Kompaktnost
  • Možnosti nastavení jsou shodné s dražšími modely
  • Plně výklopný displej
  • Sluchátkový výstup
  • Stabilizace
  • Výborný autofocus
  • Nemá hledáček
  • výraznější rolling shutter (podobný, jako u a6400)
  • starší typ akumulátorů s malou výdrží
Sony Cyber-Shot DSC-WX350

Panasonic Lumix DC-GH6

Ověřený zákazník FotoŠkoda fandor

Přidáno: 9. prosince 2022

Zakoupeno v FotoŠkoda

Tak složitý přístroj není možno zvládnout za několik dnů!
Návod na používání má "pouhých" 800 stránek !!

Canon PowerShot G7 X Mark III

Canon PowerShot G7 X Mark III

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 9. prosince 2022

• Hezké fotky
  • Rozumné rozměry i váha
  • Příšerné nabíjení přes USB - většinu nabíječek úplně odmítne
  • Oproti staršímu modelu Mark II nepochopitelné změny k horšímu v ovládání (např. mazání fotek)
  • Slabší ostření. To byla ale slabina i u staršího modelu

Mnoho let jsem používal starší model G7X Mark II. Potom, co dosloužil, jsem se rozhodl pořídit si jeho nástupce Mark III. Budu tedy srovnávat hlavně tyto dva. Ale rovnou doporučuji - pokud máte Mark II a uvažujete, že si koupíte Mark III, nedělejte to.

Starší Mark II měl microUSB konektor a bylo ho možné nabít libovolnou nabíječkou se stejným konektorem (např. na mobil). To byla obrovská výhoda na cestách. Od té doby mobily přešly na USB-C konektor, proto jsem se těšil na nový Mark III, který rovněž používá už USB-C. Jenže z naprosto nepochopitelných důvodů odmítne skoro všechny "cizí" nabíječky. Stejnou nabíječkou jako na mobil tak už foťák nenabiju. To je největší slabina. Po podrobnějším pátrání jsem zjistil, že podporuje jen nabíječky se standardem rychlonabíjení PowerDelivery. Konkurenční standardy odmítne. A tím nemyslím, že se bude nabíjet jen pomaleji, jak je to u mobilů, ale prostě se úplně odmítne nabíjet. Rovněž požaduje, aby kabel připojený k nabíječce měl USB-C na obou koncích (zaoblený konektor). Pokud máte kabel s USB-A (hranatý konektor) na jednom konci, tak nabíjení také nebude fungovat. S tímto kabelem ale alespoň přenesete fotky do počítače, jen se foťák nenabije. Právě nabíjení je největší nevýhoda tohoto foťáku a je to příklad naprosto nepochopitelné a nesmyslné vlastnosti (těch bude více). Baterie je totiž stejná jako u předchozího modelu, dokonce je v balení i stejná nabíjecí stanice na baterii jako u Mark II a podle rychlosti nabíjení bych řekl, že se to vyžadované PowerDelivery rychlonabíjení stejně nevyužívá a baterie se nabíjí klasicky pomalu. Vyřešil jsem to koupí univerzální nabíječky na mobily a nové powerbanky, které požadavky Canonu splňují, ale je to investice navíc.

Pokud jde o kvalitu fotek, tak ta je přibližně stejná jako u Mark II. Nezaznamenal jsem žádné výrazné zlepšení, ale kvalita byla dobrá už i u staršího modelu. V recenzích jsem našel často kritiku na špatné ostření během natáčení videí. To jsem nezaznamenal (nejsem ale YouTuber, tak jsem to detailně netestoval). Spíše mě trápí ostření u fotek, u kterých se foťák občas splete a vyjde z toho mazanice. Je fakt, že se to občas stávalo už i u Mark II. Pokud jde o fotografie, tak myslím, že zde není žádný výrazný rozdíl.

Uživatelské rozhraní bylo oproti Mark II přepracováno. Někdy k lepšímu, jinde nepochopitelně k horšímu. Příkladem zlepšení jsou větší tlačítka pro lepší ovládání dotykem. Naopak příkladem zhoršení je to, že pro smazání fotky se místo samostatného tlačítka používá šipka nahoru. Pro tuto změnu nebyl jediný důvod, protože tlačítko, které původně sloužilo pro mazání, teď při prohlížení fotek nedělá nic. Prakticky to vypadá tak, že si prohlížíte fotku, zvětšíte si ji, abyste se podívali, jestli jsou detaily ostré, vidíte, že ne a chcete ji smazat. To ale nemůžete, protože šipka nahoru se používá zrovna pro pohyb v obrázku. Musíte tak nejprve odzoomovat přesně na původní velikost (ne moc, protože to se dostanete na seznam fotek a tam se šipka nahoru používá pro pohyb v nich) a pak teprve můžete fotku smazat. Tady prostě někdo u Canonu nepřemýšlel. Mark II měl skvělou vychytávku, že ve vypnutém stavu jste mohli zmáčknout současně zapínací tlačítko s tlačítkem OK a tím se zobrazil na chvíli čas. To bylo skvělé pro rychlou kontrolu, kolik je hodin, bez nutnosti vytahovat mobil. V Mark III zrušeno. U staršího Mark II jste si mohli nechat fotky ukládat do samostatného adresáře pro jednotlivé dny, nebo měsíce. U Mark III zrušeno. Tak bych mohl pokračovat. Spousta užitečných věcí chybí a pro jejich zrušení nebyl žádný důvod.

Pokud jde o novinky oproti Mark II. Vezmu to jen v rychlosti, protože to se oproti ostatním změnám dá dohledat na webu: režim panoráma (konečně!), po instalaci software od Canonu lze použít jako webkameru (užitečné, ale aktuální to bylo v době covidu), lze natáčet i video na výšku (super), více snímků za sekundu. Tím bohužel končí užitečné novinky a následují ty, pro které jsem nenašel využití, nebo jsou zpracovány nepoužitelně: USB-C konektor (nefunkční nabíjení s většinou nabíječek!), konektor na externí mikrofon (nepoužívám, netestoval jsem), 4K video (kvalita mě neohromila, tak šetřím baterii i místo na kartě a používám normální rozlišení), bluetooth (myslel jsem, že budu moct poslat někomu fotku do mobilu, ale ne, stále je potřeba speciální aplikace a připojení k wifi; doufal jsem, že půjde použít v mobilní aplikaci od Canonu alespoň jako dálková spoušť, také ne; jestli má opravdu bluetooth tak zbytečně, protože se nedá na nic použít), slow-motion videa (zpomalená videa vypadají dobře, ale Canon je schoval do menu tak, že se nedají bez manuálu najít; jsou dostupné jen v určitých režimech, takže se mi stalo, že jsem je měl zapnul omylem, když jsem nechtěl, když se přepnul režim a naopak když jsem je potřeboval, tak jsem je v menu nemohl nikde najít; mohla to být užitečná funkce, ale kvůli uživatelskému rozhraní je téměř nepoužitelná).

Závěrem tento foťák nedoporučuji především, pokud jste zvyklí na starší model od Canonu. Nové funkce vypadají na papíře pěkně, ale zpracování je opravdu tragické. To už bych spíše doporučil ušetřit pár tisíc a koupit si starší, ale ještě pořád dobrý Mark II, nebo se podívat po jiné značce. Mark III není úplně nejhorší foťák, ale budete dělat spoustu kompromisů a za ty peníze, za které se teď prodává, opravdu nestojí.

Leica Q2

Leica Q2

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 8. prosince 2022

• Je to Leica! Fantastický objektiv a perfektní utěsnění proti prachu a vodě. Leica je hlavně o focení v RAWU, výsledky jsou ohromující, ale ani JPEGY nejsou špatné, jejich barevné podání se mi líbí. Jednoduché, rychlé ovládání, je tu vše potřebné a není toho zbytečně moc. Jsem starší ročník,anglicky neumím a zvládl jsem to v pohodě. Český manuál je na netu. Obrovské množství Mp je super pro ořez.Mám Q2 přes rok a nadšení je stále velké.
  • Nic,proboha!!

Canon EOS M50 Mark II

Canon EOS M50 Mark II

Jiří Antonín Jiří Antonín

Přidáno: 5. prosince 2022

(naposledy upraveno 26. března 2023)

• velikost těla foťáku
  • kvalitní el. hledáček
  • víc nevím, spíše průměr (hlavně foto v jpeg) - asi to odpovídá ceně
  • foto v jpg nic moc - neostré, zašumělé
  • objektiv 18-45 mm je nutné vždy trochu povysunout před focením
  • kvalita zpracování čím dál horší - levné plasty (mám g5x z r. 2017, který byl prostě lépe zpracovaný, měl kovové tělo a takový detail - na otočných voličích červenou linku)
  • na tomto foťáku otevřít displej je za trest - jde to ztuha a tlačí to do prstu
  • nekupujte s brašnou Canon CB-SB130, nemá rukojeť, což je dost podstatná maličkost (brašna se špatně přenáší) a nemá zip (doporučuju koupit nějakou brašnu potom)
  • omezené množství objektivů díky patici EF-M

Mám PowerShot G5X z roku 2017 s objektivem o světelnosti 1,8, se kterým mohu EOS M50 porovnat - G5X fotí o třídu lépe.

S M50 JE NUTNÉ FOTIT DO RAW. Výsledné fotky jsou daleko lepší, než co foťák dává v jpegu. Ostrost, kresba - nic z toho v jpegu není.

Objektiv EF-M18-150mm f/3.5-6.3 IS STM je takový kompromis - moc pěkně nekreslí, ale má i trochu z teleobjektivu.
EF-M15-45mm f/3.5-6.3 IS STM se však bohužel chová obdobně.

V podstatě je lepší koupit nějaký Powershot třídy G (G1X, G5X), než toto - budete mít o třídu lepší fotky a maličký foťák :-) - ale zase bez teleobjektivu...
Za pěkných podmínek se s ním fotit dá, ale jak zaznělo v jedné recenzi, není to foťák jen na cvakání. Je nutné s foťákem trochu pracovat (výber režimů, volba clony/času) apod.

Canon EOS M200

Canon EOS M200

Ověřený zákazník Alza.cz Martin

Přidáno: 4. prosince 2022

Zakoupeno v Alza.cz

• velmi dobrá kvalita na to, jak je zařízení malé
  • poměr cena/výkon
Sony Alpha A7R IV

Sony Alpha A7R IV

Ověřený zákazník FotoŠkoda Slávek

Přidáno: 2. prosince 2022

• Lehký, výstupy vynikající
  • Chybí blesk
  • Sručný návod a moc intuitivní..

Značku Sony mám pár dní, teprve se učím ovládat.

Nikon Z9

Nikon Z9

Ověřený zákazník Afoto Miroslav

Přidáno: 1. prosince 2022

Zakoupeno v Afoto

vždycky mi na foťáku něco chybělo, teď mám ve všem velkou rezervu :-)

Canon EOS RP

Canon PowerShot SX740 HS

Canon PowerShot SX740 HS

Ověřený zákazník Electro World nero

Zakoupeno v Electro World

Zatím se seznamuji, neměl jsem možnost vyzkoušet ve všech režimech.
První postřehy:
Snímky ostré
Barvy, zejména pozadí velmi dobré.

Zobrazuji 481 - 500 ze 500 recenzí 1...21 22 23 24 [ 25 ]