Nejnovější recenze ze sekce Digitální fotoaparáty

R2 Invest X5 Jednorožec

R2 Invest X5 Jednorožec

Ověřený zákazník Alza.cz Iva

Přidáno: 11. června 2024

Zakoupeno v Alza.cz

Vadná baterie, reklamováno. Obratem mně vrátili peníze.

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 10. června 2024

• diky tvaru zrcadlovky se vyborne drzi
  • usb-c nabijeni
  • nizka hmotnost

Canon EOS R10

Canon EOS R10

exorcista exorcista

Přidáno: 9. června 2024

• Lehký a kompaktní ve srovnání se zrcadlovkou
  • automatické přepínání mezi použitím LCD displeje a okénka prostým vyklopením LCD panelu
  • přepínání MF a AF na těle fotoaparátu a dosažitelné (relativně) jednou rukou, při troše tréningu
  • perfektně rychlá reakce automatického módu pořízení snímku
  • při vyklopeném LCD panelu možnost bodového ostření prostým poklepáním, včetně možnosti okamžitého pořízení snímku po doostření bez nutnosti dodatečného stisknutí spouště
  • rychlé dobíjení akumulátorů
  • obrovské množství polo a profesionálních módů a voleb fotografování
  • kapacita baterie je ve srovnání s EOS zrcadlovkou zoufale malá, zejména při častém používání LCD panelu a nahrávání videí
  • jak se zdá, nelze na tělo aparátu připojit bateriový grip bez mechanického ulomení krytky baterie na zařízení

Aparát jsem zakoupil jako náhradu za starou EOS zrcadlovku na základě několika odborných recenzí na webech. Hned po vybalení mne velmi příjemně překvapila váha aparátu, objednal jsem jen tělo a k němu dokoupil objektivy, opět podle doporučení na síti. Podobně jako EOS zrcadlovky, R10 sedne perfektně do ruky a velmi dobře se drží s rozměrnějším sklem, stejně jako s menším objektiven. Osobně nenávidím na fotoaparátech popruhy a při použití taktického stehenního pouzdra je vyndání aparátu a zaostření otázkou 2 sekund, takže jistota úchopu je po velmi krátkém nácviku skvělá.

Jako základní všeobecný objektiv jsem pořídil Canon RF 24-105mm f4-7.1 IS STM. Mám rád volnost použití většího přiblížení, když si nejsem jistý, zda budu fotografovat krajinu, osoby nebo detaily. S objektivem jsem už udělal naprosto skvělé snímky a nemohu proti němu napsat jedinou vadu. Na doporučení jsem však přikoupil další dvě skla.

Objektiv Canon RF 50 mm f/1,8 STM jsem pořídil jako portrétovací sklo s lepší světelností oproti 24-105tce a musím uznat, že zvládá úžasné kontrasty při zachování ukázkové ostrosti.

Canon RF 28 mm f/2,8 STM mi byl doporučen jako alternativa k 24-105tce pro fotografování krajinek na střední vzdálenost s výkonnější světelností, tedy pro případy méně ideálních světelných podmínek. Tento objektiv pochopitelně nemá přiblížení.

Prvním zklamáním pro mě byla výdrž baterie. Po zkušenosti z prvního fotografování jsem okamžitě objednal další dva kusy a nabíječku Jupio pro dvě baterky najednou. Nabíječka je dobrá v tom, že má intergovaný kabel s USB 2.0 a displej se zobrazením míry nabití akumulátoru. Zajímavé je, že ačkoli je nabíječka přímo určena pro baterie LP-E17, musel jsem o 1mm zabrousit přepážku naproti konektorům, jinak by baterie nedosedly do slotu. Ovšem lehká vlastní úprava je plně kompenzována možností nabíjet z powerbanky, a také tím, že akumulátory jsou Li-ion a ne Li-pol (Li-ion baterie jsou sice méně flexibilní v distribuci energie, ale Li-pol články oproti nim mají třikrát kratší životnost).

Po zkušenosti s výdrží baterie jsem objednal Battery Grip Jupio pro Canon EOS RP (2x LP-E17), ovšem při instalaci jsem zažil rozčarování, neboť můj fotoaparát nemá možnost sundání krytky baterie a karty, tudíž není možné akumulátorový grip použít bez toho, aby uživatel natvrdo odříznul nebo ulomil krytku. Poslal jsem dotaz do servisního zařízení v Praze, zda neexistuje nějaká alternativa, ovšem po třech měsících stále bez odpovědi.

Vyjma kapacity baterie a nemožnosti použít akumulátorový grip se jedná skutečně o špičkový aparát pro zkušené amatéry nebo jako příruční zařízení profesionála. Svou nízkou vahou se akredituje jako ideální fotoaparát na cesty, ať už trek, turismus nebo lezení po horách.

Olympus OM-1 II

Olympus OM-1 II

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 9. června 2024

(naposledy upraveno 9. června 2024)

Zakoupeno v Afoto

Neskutečně zašumělé snímky. Na můj 10 let starý Pentax se ani nelepí!

FujiFilm X-T5

FujiFilm X-T5

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 7. června 2024

(naposledy upraveno 4. července 2024)

Zakoupeno v Megapixel.cz

Nelze hodnotit, na dodání čekám.

Pentax K-3 III

Pentax K-3 III

Ověřený zákazník VK Foto Daniel

Přidáno: 5. června 2024

Zakoupeno v VK Foto

• nejlepší APS-C Pentax všech dob
  • robustní konstrukce
  • bezpočet uživatelkých nastavení
  • rychlé a spolehlivé ostření
  • jen pevná obrazovka

Profi fotoaparát se vším všudy. Díky robustní konstrukci o něco vyšší hmotnost, ale výborná ergonomie. Lze přizpůsobit zcela podle vašich potřeb. Ostří spolehlivě i ve zhoršených světelných podmínkách.

Ověřený zákazník Alza.cz Lukáš Muri

Přidáno: 5. června 2024

• Super pro začátečníka

Ověřený zákazník Megapixel.cz Josef

Přidáno: 4. června 2024

Zakoupeno v Megapixel.cz

• Dokonalý fotoaparát, perfektní ostření, prostě bomba

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. června 2024

• poměr cena/výkon

Anonym Anonym

Přidáno: 3. června 2024

• Kvalita fotek
  • Zoomovací objektiv

Jsem spokojen, je to taková zrcadlovka za malé peníze. Krásné fotky při velým přiblížení, dcera s tím fotí ptáky a zvířata.

Rollei Compactline 10x

Rollei Compactline 10x

Anonym Anonym

Přidáno: 3. června 2024

• Kvalita fotek
  • Padne do kapsy
  • Displeje

Super věcička. Malý, lehký, fotky i videa v pohodě. Na cestách nebo na party, vždycky se vejde. A ty režimy? Noční, selfie, pláž – má to všechno. Zoom? Desetkrát opticky, takže žádný detail neuteče. A tak ten přední displej na selfie je fakt šikovný. Baterka vydrží, ovládání jednoduchý, co víc si přát. Za mě palec nahoru!

Kodak Friendly Zoom FZ45

Kodak Friendly Zoom FZ45

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Doporučuji, ačkoli jsem zatím velmi málo použila.

FujiFilm X100VI

FujiFilm X100VI

Ověřený zákazník Afoto Jiří Čapek

Zakoupeno v Afoto

Kvalitní fotoaparát který dělá krásné fotky.

Canon PowerShot SX740 HS

Canon PowerShot SX740 HS

Ověřený zákazník Afoto Zdeněk

Zakoupeno v Afoto

Splnil moje očekávání, pohotovost, rychlost, zoom, v kapesním provedení. Jsem si vědom limitů kompaktu, ale rozhodně bude jedním z mých nejčastěji používaných. Co sliboval zkrátka plní.

Sony Cyber-Shot DSC-RX10III

Sony Cyber-Shot DSC-RX10III

Franta Franta

Přidáno: 30. května 2024

(naposledy upraveno 13. června 2024)

• Především kompaktnost, široké použití a uklidňující utěsnění proti vlhkosti a prachu. Dobře se drží, působí solidně. Byl by to dlouhý výčet kladných vlastnosti - ale to už zde psali jiní. Takže souhrn: dobrý foťák, umožňuje bezstarostné fotografování se slušnou kvalitou a širokými možnostmi nastavení a hlavně využití rozsahu objektivu.
  • Dvě věci mě zklamaly.
  • 1. dohledatelná vinětace objektivu, a to především od ohniska asi tak 150 mm narůstá a od asi tak 300 mm až do 600 mm je nejhorší. Samozřejmě - horší je na plně otevřenou clonu při teláku, zatímco od clony 8 už je zanedbatelná a mizí. Ovšem od clony 8 obecně vzato nastupuje difrakce - tu jsem u tohoto objektivu ani na cl. 8 zatím nijak nepozoroval (ovšem na clonu 11 a 16 vlastně vůbec nefotím, tak těžko říct). Každý si může svou vinětaci vychutnat, když vyfotí bílou stěnu, na běžných fotkách není znatelná. Někdy "vyleze" při dodatečném zvýšení kontrastu. Ale v podstatě je to vlastnost všech podobných zoomů. Tak jedině ji následně upravit na fotce v nějakém šikovném programu. Samozřejmě jsem při pokusech s vinětací nenasazoval filtry.
  • 2. vychvalovaný hledáček si tolik chvály nezaslouží. Bohužel jeho barevné podání není v souladu ani se zadním displejem (ten je věrnější), ani s fotografií. Je velmi obtížné ho "vychytat" tak, aby ukazoval přibližně totožnou barevnost fotografie, ale úplně to možné není. Takže moje představa, že uvidím fotku přesně v takových odstínech, jako se uloží, byla lichá. Ale zase tragédie to není, abych moc nestrašil. Nicméně například Panasonic FZ300 má hledáček, displej i fotku opravdu v daleko lepším souladu.
  • Tak toto jsou z mého hlediska vlastnosti, ze kterých jsem neměl radost.
  • Je trochu otravné, že magnetické filtry při nasazené sluneční cloně nejsem schopen vyjmout, používám k tomu dřívko z nanuku.
  • Kdo si koupí tento přístroj, asi moc neprahne po stativu, nicméně musím dodat, že stativový závit je opravdu nešťastně umístěný zcela při kraji dna přístroje (hnem u dolní hrany displeje, což způsobuje jistou pružnost mezi upínací destičkou stativu a foťákem, který vlastně sedí na desce jen proužkem.

Univerzální foťák pro vážnější fotografování, ale bez ambicí tisknout z fotky velikosti hřiště. Při prohlížení na TV do velikosti 60" budou snímky parádní. Hmotnost se zdá vysoká, ale ve skutečnosti se nosí zcela lehce, zase člověk netáhá žádné objektivy, jen 2 filtry a 3 náhradní akumulátory. Vše se vejde do opravdu malé brašničky a může to sebou člověka tahat všude. Kdo si nechce tolik hrát na "pana fotografa", tak bych doporučil raději lehoučký (a také utěsněný a se stejným rozsahem objektivu) Panasonic FZ300, který fotí opravdu výborně, když uvážíme, že stojí 3x méně než Sony, tak vlastně fotí relativně lépe. Celkové porovnání mezi těmito dvěma foťáky vychází, nerad to přiznávám, s ohledem na cenu - pro Panasonic.

Sony Alpha A7 III

Sony Alpha A7 III

Ověřený zákazník Sony Center Tom

Přidáno: 29. května 2024

(naposledy upraveno 29. května 2024)

Zakoupeno v Sony Center

Sony Alpha A6700

Ověřený zákazník Elviapro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 29. května 2024

Zakoupeno v Elviapro.cz

• Velmi kvalitní foto a video.

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. května 2024

Zakoupeno v Alza.cz

Dárek pro dědu, který je s ním naprosto spokojený, moc hezké a ostré fotky. Ideální dárek pro někoho kdo chce začít s focením, má mraky režimů

Ověřený zákazník Afoto Ověřený zákazník

Přidáno: 27. května 2024

Výrazný posun z DX na FX + vlajková loď Nikonu

Canon PowerShot SX70 HS

Canon PowerShot SX70 HS

Ověřený zákazník Allegro.cz PhDr. Ivo Navrátil

Přidáno: 26. května 2024

Zakoupeno v Allegro.cz

• Baterie má zřejmě menší kapacitu, než bylo inzerováno

Kvalitní výrobek přiměřený ceně

Zobrazuji 41 - 60 ze 500 recenzí 1 2 [ 3 ] 4 5...25